Gamepower Ogre RGB Kırmızı Switch Mekanik Klavye İncelemesi

Gamepower Ogre RGB Mekanik Klavye

  • OUTEMU Kırmızı Switch (Mavi Switch versiyonu da var.)
  • 104 Tuş bulunuyor. Lazer basım karakterler (Silinmez)
  • Tuş başına 50 milyon basış ömrü
  • Anti-Ghosting
  • 1000Hz'e kadar yenileme hızı
  • Yazılım Desteği
  • Her tuşa özel aydınlatma
  • 16M Renk Paleti
  • 18 farklı efekt
  • Bilek Desteği

Temelde oyun oynarken kullanmayı hedef alarak klavye aramaya başlamıştım. Mekanik olmasında karar kıldım ve araştırmaya başladım. Karşıma bu klavye çıktı. 2 switch arasından kırmızı olan bana daha çok hitap ediyordu. Tuşa basımı, kullanımı hoş olsa da normal kullanım için tavsiye etmem. Sesli bir yapısı var haliyle. Öte yandan malzeme kalitesi iyi. Klavye alüminyum yüzeye sahip. Yanları da alüminyum, alt tarafı ise plastik. 1.5m örgü kablosu mevcut. Kalın ve sağlam. USB 2.0 bağlantı ucu var. Ayrıca parazit önleyicisi de bulunuyor. Klavyeden ayrı bir bilek desteği var. Mıknatıslı falan değil. Yumuşak, güçlü ve dayanıklı suni deri kaplama deniyor. Suni derisi ne kadar dayanıklıdır bilmem ama oldukça yumuşak, hissiyatı güzel ve gayet kullanışlı bir yapısı var. Mıknatıslı olmayışı bir sorun olmadı henüz.

RGB aydınlatması güzel. Fakat tuşlar üzerindeki sembollerin aydınlatması yok diyebiliriz. Orijinalinden gelen semboller yine az çok belli oluyor ama sonradan eklenmiş semboller ya da kısayollar hiç aydınlanmıyor.

Yazılımı basit sade bir tasarıma sahip. 18 efekt arasından klavye kısayolları ya da yazılım aracılığıyla geçiş yapabilirsiniz. Yazılım üzerinden her tuşa özel atama da yapabilirsiniz. 125Hz'den 1000Hz'e kadar yenileme hızı seçeneği mevcut. Makro desteği de var. 3 tane profil ayarını önceden yapıp daha sonra aralarında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Yazılım klavye ile eş zamanlı olarak renkleri ve efektleri gösterebiliyor.

Oyunlara göre önceden tanımlı efektlerin yanı sıra siz de istediğiniz şekilde tuşlara renk ataması yapabilirsiniz.

Fiyat/Performans olarak başarılı bulduğum bir ürün oldu. Daha iyi bir seçenek olabilir tabi. Bu klavyeyi sorarsanız kesinlikle tavsiye ederim. Ben 1 ay önce 285₺ gibi bir fiyata aldım.

Dip Not: Piyasada bu klavyenin 2 tipi var. Daha doğrusu biri eski biri yeni denebilir gibi. Eskisinde Enter tuşu küçük, Türkçe karakterler sonradan basılmış. Birde sanırım kronik W tuşu sıkıntısı varmış. Ben almadan önce satıcıya sordum ve yeni versiyon olduğunu teyit edince sipariş geçmiştim.

#Gamepower #Ogre #RGB #Kırmızı #Red #Switch #Mekanik #Klavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Witcher 3'ün Steam klasöründe baya gereksiz dosya varmış. 1 gb oyun müziği; 3 gb artwork kitaplar ve 500 mb civarı da ıvır zıvır var. İşe yaramayanları silebilirsiniz 🙂
DLC var ise de 1 gb'dan fazla dosya daha var ıvır zıvır...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hafta da boş geçmedik....

#Dağbisikleti #tsbisikletkulübü #malatya #Strava

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu teknik işlerden anlayan arkadaşlar var mı? Packet Loss sorunumun kaynağını bulmak için bir program buldum ve bu testi yaptım.
Bu sonuç sorunun nerede olduğunu gösteriyor?
Kablolu bir şekilde winmtr programında yaptım. Riot türkiye sunucusunun ipsini bilsem onu da yapıcam ama bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 33 / 37