Paylaş Paylaş

Google'ın yeni gizlilik politikası bizim için ne ifade ediyor?

Google'ın 1 Mart itibarı ile yürürlüğe sokacağı yeni gizlilik politikası neler getiriyor, Google neyi hedefliyor? Bu bölümde Google'ın yeni gizlilik politikasını masaya yatırıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Can Akbulut @can

  Ticari maksatlı tasarlanan GM bazlı sivil Hummer'lardan pek hoşlanmam.

  Askeri kökenli H1 (HUMVEE) modeli ciddi bir makinedir sadece. O arada kaynamasın 🙂

  Bu durumda teknik olarak ilgilenmiş gibi oluyorum ama sevmiyorum yani 😛 Karmaşık duygular içindeyim 😀

  • Hüseyin GÜRSOY

   Hummer çok beğendiğim araçlardan biridir. Özellikle yüksek hacimli motorunun rölantide çıkardığı homurtusu beni benden alır. Ninni gibi sabaha kadar dinlerim o şaheseri...

  • Can Akbulut @can

   Hummer dediğiniz H2 olsa gerek 🙂 Zira H1 6.5 litre dizel 😀 O şaheser aksak rölanti GM küçük blok V8'den gelir... Corvette motorundan yani... Hummer H2'de Chevrolet Tahoe altyapısı kullanıldığı için askeri araç olan atasının bütün başarılı özelliklerinden yoksun, ambalajdan ibaret aptal bir araç haline geldi.

   GM V8 rölantisi sevdiğinize göre bu "şarkıyı" da seveceğinize eminim 😉

   http://www.youtube.com/watch?v=WNnSs_oN704

 • semih

  Google kendisini hayatimizdan kolay kolay cikaramayacagimizi bildigi icin isterseniz gidin kardesim diye "atar" yapmis 😀

 • tyler78 @tyler78

  Arama geçmişinin oluşturulmasını baştan durdurabiliyorsunuz.

  https://www.google.com/history/

 • intense

  Türkiye'den çıkmaz ki arkadaş böyle dünyayı yöneten şirketler 🙂 Bütün bilgiler adamların elinde. Baktım daha demin login olmadan bile kullandığım bütün google servislerini depolamış google. Hayır dünyanın hakimi olup napacaksın ne güzel kazanıyon paranı otur oturduğun yerde 🙂

 • birDost

  Lezbiyen videoları mı 😀

 • superjax

  benim web geçmişimde şöyle bir ibare var ''jdownloader indir ile ilgili sonuçlar görüntülendi. (En az 3 saniye tıklama yapılmadan beklendi)''

  yav ne kadar beklediimi ne zaman indirdiğimi ne yapacaksın...

 • HarictenGazel

  Yandex e mi geçsek ne yapsak....

  En azından Rus firması olduğu için amerikaya geçmeyecektir bu bilgiler

 • Arda A.

  Video hakkında yorum yapmayacam ama pclabsda ki fare imgeci üzerine geldiğinde tüm internet gezintime tecavüz eden reklam hakkında iki kelam laf etmek istiyorum. Sizinde bildiğiniz gibi tekno seyirde internet reklamları üzerine bir program yaptınız. Bizde sizi haklı bulup pclabs ve teknoseyir üzerindeki adblock u durdurduk. Ancak sizinde bize karşı bazı sorumluluklarınız vardı bu konuda. Örneğin; ekranı kaplayan, ani sesler çıkaran, uçan kaçan ve bir habere tıklanmasına zorluk çıkaran reklamların sitede barındırılmaması gibi. Burada karşılıklı iyi niyet olmalıydı. O tarz bir reklamı siteye koymakla hata ettiğinizi belirtmek isterim. Bende dahil bir çok kişi Pclabs da Adblock u tekrardan devreye sokmuş olabilir. Umarım bundan sonra bu tarz reklamlar almazsınız bizde tekrardan iyi niyet göstergesi olarak pclabs a ayrıcalık veririz.

  Saygılar...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Burası TeknoSeyir. Dolayısıyla yanlış yere yazmışsınız 🙂 Intel reklamını kast ediyorsanız onu olabilecek en uzak yere koyduk ve ses çıkarmıyor. Ufak çözünürlüklerde sorun olabilir ancak üstüne gelmediğiniz sürece açılmaz. Sitenin tasarımı çok ufak çözünürlüklere uygun değil. Sorunun kaynağı bu aslında. Siz bloklayabilirsiniz reklamları 🙂

  • HarictenGazel

   Adam haklı beyler ! O.o

 • Koray Üstüner

  Kişisel bilgilerimin, ilgi alanlarımın google v.b. firmalar tarafından bilinmesi beni hiç rahatsız etmiyor. Aksine bana daha da yardımcı/faydalı olabilecekleri düşüncesiyle bu durumu severek karşılıyorum.
  İstem dışı gelen sms veya e-mailler çok daha rahatsız edici. Çünkü bunlar ihtiyacın olan bilgiler ile karışıyor ve ayıklamak için çaba sarfetmek zorunda kalıyorsun. Yine de bu tür postalar veya mesajlar ilgi alanımla alakalı olursa belki hoşuma gidecek. Bu nedenle Google'ın yeni gizlilik politikasına sıcak bakıyor, şeffaf olmanın artılarından faydalanıyorum.
  Saygılar...

 • T66L66 @metallica_myhotmail-com

  Levent Abi Ne HUMMER ciymişisn ya 😀 amma güldüm serzenişin çok iyi abi 🙂

  yine bilgilendirici bir video olmuş emeginize saglık iyi çalışmalar dilerim.

 • Anonymous Team

  Google diyor ki: "Veri madenciliği teknikleriyle içinizdeki bütün madenleri çıkartacağız ve onların tek sahibi biz olacağız." Bende diyorum ki: "Ey google, ancak avcunu yalarsın. Bedeni mi belki ama ruhuma asla..."

 • Ziyaretçi

  Artık videoları teknoseyire youtube üzerindenmi koyacaksınız?

 • Tesla

  Videoyu seyrederken kola içiyordum. LP: "Hummer'ı sevmem, kullananı hiç sevmem". Kola genzi yakar, öksürük ve gülme birlikte.

  Tam kendime gelmişken LP: "...büyültme-küçültme reklamları..." . Kola burundan geri çıkar.

  Güzel insan.

 • ahmetnemci

  Yaşı olanlar bilir... Yahoo'nun ortalığı yakıp yıktığı yıllarda çıkıp, "Bu Yahoo bu kafayla batar" diyen biri çıksa bu adam kafayı yemiş diyen bir ton kişi çıkardı. Şimdi Google da yavaş yavaş o yola doğru gidiyor. Offline kullanım yapmak en doğrusu... Reklama bir şey dediğim yok. Sonuçta para kazanacaklar ama hayatımın satılık olması da bilmiyorum bana pek uygun gelmiyor. Tabi kabul ediyorum ben eski kafalı bir kullanıcıyım. Bu yüzden Facebook ve benzerlerini kullanmıyorum. MSN bile kullanmıyorum. Sesli konuşma için artık mecburen Skype kurulu ama onunlada yazılı konuşma yapmıyorum. Eğer sesli konuşmalarım kaydediliyorsa ona da bir şey diyemem.

  Bir de yıllarca Microsofta neler dedik ama gittik çok daha büyük ve tehlikeli bir canavarı el birliğiyle yarattık. Her alanda varlar ve giderekte güçleniyorlar.

 • Kasım ERKAN

  Güzel olmuş hocalarım, bilinçlendirme için teşekkürler

  Fenerbahçe dergisinin olması ayrıca sevindirici =)

 • Cem Aydınlık @cemaydinlik

  Benim cihazım ben istememe rağmen benim yerimi bulamıyor.
  gps i ve arka plan veri trafiğini kapatırsanız nerede olduğunuzla pek ilgileneceğini sanmıyorum

 • Stark

  Bu dediginiz bilgilere dashboardtan mı bakıyoruz benim arama gecmisimi bulamadım. reader contacts , calender vs var ama arama gecmisimi bulamadım Levent Bey dediginiz gibi. En cok ilgi duydugunuz 3 alan kısmınıda bulamadım. Link verebilirmisiniz?

 • Vatandaş

  kazma reklamı çıkması , bilgilerimize ulaşılmasından daha iyidir bence 🙂

 • arda

  Amaçsızca bu sitedeki videoları izliyorum. sanırım işime odaklanmanın vakti geldi yoksa işsiz kalmak an meselesi 🙂