Oyun gündemi, OtoSeyir, Bilim Notları. Oyun Gündemi ve OtoSeyir Plusçılar sayesinde çekiliyor. Hatta OtoSeyir'deki Zhiyun Crane de o sayede alınıdğı için tam anlamıyla Plus sayesinde çekiliyor. Arada hatırlatıyorum. Anladınız siz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ÖG @ozgurg

  TS = Gündem oldu. 🙂 Rahatsız değilim.

 • Asaf Duru @asafduru

  Plus üye sayısında son durum nedir acaba? @gamsizm

 • dmxerkan @dmxerkan

  Plus benim gibi tv izlemeyen kesim için 10 numara oldu.

 • eballack @eballack

  Kendimizi önemli hissedelim biraz

 • Gump @runforrest

  Elden gelse şöyle 300-500 üyelik alırım ama olmuyor be abi. 🙂 Aramızdaki koca yürekli zenginlere duyurulur, siz hesapları plus yapın ben fake hesap açarım gece gündüz uğraşıp. 😀

 • spawn_king @spawn_king

  Bir tavsiyem ama mutlaka düşünülmüştür. Platinum üyelik olsa ekstra ve gold üyelerden tek farkı youtube gibi canlı yayınlarda soru-cevap vs yapılır ek olarak. Tahminim platinum üyelik alacak insan sayısı da az değil. Ben de alırım.

  • spawn_king @spawn_king

   gold ile de aynı özelliklere sahip olsa yine alırım. 🙂 Türkçeyi katlettim bu arada 🙁

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O kadar da zorlamak istemiyorum açıkçası. Ama başkasına hediye et sistemi gelecek. O zaman bence en güzeli o olacak. Plus üyesi olamayanlar, 15 TL az gibi gelse de veremeyen çok kişi var, bu sayede hem cezalı gibi kalmayacak hem de yardım etmek isteyenler daha çok yardımda bulunabilecek. Belki hediye olarak abonelik alanlara uzatmaları için özel fiyat bile sunabiliriz sonrasında.

  • spawn_king @spawn_king

   @gamsizm Murat Abi siz nasıl uygun görürseniz. Bu benzersiz platform ve birinci sınıf içerikler için her zaman çorbaya ufak da olsa bir tuz eklemek, katkıda bulunmak güzel hissettiriyor. Başarılarınızın devamını dilerim. Umarım istediğiniz gibi olur.

 • Batuhan @achfighter

  Bence plus konusunda daha agresif olmalısınız. Plus alan üye daha fazla şey elde etmeli. Bunun için plus alana çok şeyler de eklemenize gerek yok. Tam tersi plus olmayan üyelerden bir kaç şey eksiltmelisiniz. Oldukça kısıtlı bütçemle bile elimi taşın altına koyup bir şeylere destek oluyorum. Ekonomik bütçesi benden çok daha iyi kişiler vardır eminim. E bir süre sonra ben enayi miyim noktasına geliyorum.

  Gözlemlediğim kadarıyla tek tük insanlar üyelikten çıkmaya başladı. Ben yıllık üyelik aldım ama seneye yenilemeyi henüz düşünmüyorum.

 • Mertcan Sezginer @mertcansezginer

  Plus üyelik konusu bence daha agresif bir şekilde ayırılmalı, sizi çok seven, sohbet muhabbet videosu bile çekseniz izleyecek bir kitleniz var ve o kişiler zaten plus alır ve destek olur ancak bu miktar sadece durumu idare eder, siz plus işine girdiğinizde söylediğiniz şey bu reklam sistemiyle bu işin yürümediği ve yürümeyeceğiydi, eğer hedef buysa plus a özel içerik ve uygulamalar artmalı diye düşünüyorum. Ama bunlar plus üyelere yapılan alışveriş sitesi indirimlerinden daha ilgi çekici şeyler olmalı. Plus üyelere 2k veya 4k görüntü, sadece plus üyelere exclusive içerikler vb. gibi. Son olarak size çok destek olmak istiyorum ama 15 tl param yok diyenler de bana açıkcası hiç samimi gelmiyor, bir kişi plus almak para vermek istemeyebilir buna saygı duyarım ancak 15 tl güncel asgari maaşın bile yaklaşık %1 i ne denk geliyor, kimse aylık 15 tl verdiği için aç kalmaz.

 • tbpmlk @tbpmlk

  oyun gündemi için teknoseyir ++ veya ts # bile çıkarsanız yeridir. @nuguryurtsever ve @harrower sonuna kadar işin hakkını veriyor.

 • Zagor Tenay @zagor-tenay

  plus olanlar sitede takilabilsin. Olmayanlar sadece youtube. Boylece sitede bosa bandwith harcamazlar :))

 • 47YK2D8R6CBPQBYF4R3RTVBTH @turk

  Plus üye olarak söz hakkımın olduğunu düşünüyorum, bugüne kadar bir şey yazmamıştım. Oyun gündemi hiç ilgimi çekmiyor. Uğur isimli arkadaş bir şeyler yapmaya çalışıyor ama maalesef benim ilgimi çekmedi. Diğer arkadaş dinlemeye gelmiş gibi oturuyor. Otoseyir olsa da olur olmasada zaten ayda 1 video geliyor.

  Plus üyeliğin bana hiçbir şey katmadığını düşünüyorum. Videolar 1 gün evvel geliyor, gelmesede olur. Vimeo kullanılıyor, kullanılmasada olur yüklenen videonun kalitesi iyi değil bir şey değişmiyor. Canlı yayın olucak denildi kimsenin canlı yayın yaptığı yok. Reklamsız site önemsiz hepimiz adblock kullanıyoruz.

  Plus dan önce Gündem dinleyip gidiyordum, şimdi durum aynı kısır döngüye döndü, içerikler sarmıyor. Her günki klasik android telefon incelemesi ise hiç bakmıyorum. Bari plus üyeler için özel rehber videoları çekin.

  Anahtarlık ve bardak satışı da bana saçma geliyor. TeknoSeyir 10 lira kazanacak diye niye 5 liralık dandik bir bardağa niye 30-40 lira veriyim, iki tarafada yazık. Gider 1 ay daha abone olurum ofiste koli bandı ısırmaktan dişleriniz yorulmaz yine 10 lira kazanırsınız. Bir şey yaptırmak istiyorsanız mousepad yaptırın. Üstüne yazı resim bir şeyler basın, hem işimize yarar.

  Plus oldum ne oldu? Profilimde sarı bi artı işareti var. Videoları youtube yerine youtube kalitesinde Vimeo da izliyorum. İzlemediğim oyunseyir videolarına 1 hafta erken erişiyorum. Böyle olacağına hiç olmasın. Plus kalksın, Teknoseyir kapansın. Eski günlerin hatırına haftada 1 gün buluşup gündem değerlendirmesi yaparsınız olur biter.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   Katıldığım noktalar var, katılmadıklarım var.

   Öncelikle paralı sistemin tanımının yanlış yapıldığını düşünüyorum. Bu sistem, parayı verenlere bir özellik bir artı katmak yerine, para veremeyenlere bir ceza gibi videoları geç izleme durumuna yol açtı.

   Bence en başından şöyle denilse hem daha gerçekçi hem daha samimi olurdu. "Arkadaşlar patreon sistemi gibi bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Buna ihtiyaç var. Paralı abonelik ile bize destek olun. Şu an için bir vaadimiz yok, her şey aynı kalacak ama ilerde duruma göre bu arkadaşlara güzellikler yapacağız."

   Kendi adıma, burada parayı hak eden bilim notları ve gündem değerlendirmeleri var. Her şeyde olduğu gibi önce gözlem yaparak işe girişirim. Bu olayda da sevdiğim gündem ve bilim bölümlerini yayımlandığı tarihte izleyememek beni biraz kırdı sanırım. Videolar serbest bırakılıp paralı üyelik insanların kendi kararına bırakılsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

  • homerusan @homerusan

   siteyi de üstüne yapalım mı?
   Senin verdiğin para yardımı ile çekilen videolar beni ilgilendirmez diyorsun daha sonrada niye para veriyorum diye sorguluyorsun. hakikaten niye para veriyorsun? madem destek olacaksın ne diye söyleniyorsun. Plus dan beklentin LP ile MG yi nin yüzündeki kırışıklıkları 4K ile izlemek mi de video aynı kalitede diyorsun?
   şahsen vimeo bana ilaç gibi geliyor çünkü işyerimde müsait olduğum zamanlarda izleyebiliyorum. ama izleyemeseydim de takip ettiğim ve bana birşeyler kattığını düşündüğüm bir mecraya destek olmak bana keyif veriyor. daha iyi olabilir bazı şeyler, ama plus üyeyim diye bencilce ve boş eleştiri yapmayı kendimde HAK bulmuyorum.

  • 47YK2D8R6CBPQBYF4R3RTVBTH @turk

   @homerusan Evet benim verdiğim para yardımı il çekilen videolar beni ilgilendirmiyor çünkü videoları beğenmedim. Hakikaten niye para veriyorum diye düşünüm ve bu yazıyı yazdım.

   Plus tan beklentim Plus üyelere özel bir içerik olmasıydı, özel içerik falan olmadı Plus olmayan üyelere işkenceye döndü. Vimeo kaliteyi düşürmüyor çok güzel tertemiz bir oynatıcı denildi, o yüzden eleştiriyorum. En başından "biz Vimeoyu özel video koymak için kullanıcaz görüntü kalitesi umrumuzda değil" denilebilirdi.

   Vimeo sana nasıl ilaç gibi geliyor ne alaka? İşyerinde Youtube çalışmıyor mu anlamadım?

   Bencil olsam Plus ın ilk ayından bu yorumu yapardım. Ben TeknoSeyir den çok şey öğrendim. 4 aydır Plus üyeyiz hiçbir şeyi beğenmediğim halde tek söz söylemedim ama artık eleştirmeyi kendime HAK buluyorum.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bunların hepsi sizin için doğru ve geçerli olabilir ancak platformun açık kalmasını da sağladığınızı unutmayın.

  • txt @txt

   @gamsizm Plus ismi ekstradan geliyordu. Bence hala tam oturmadi sistem. Ekstra video cidden yok.

 • Pablo Vader @definitive

  @gamsizm kameranın karşısına oturup "Hayatta iyi şeyler olmaz" ekseninde haftalık yarım saatlik geyik sohbetleri yapsanız plus abonesi artar diyorum.

 • Psikobat @psikobat

  @gamsizm
  Hiç bir beklentiye girmeden, çorbada tuzum bulunsun diyen tek kişi ben değilimdir herhalde ?
  Bu plus yanlış anlaşıldı biraz sanırım yada ben yanlış anladım, ekip bu şartlar altında devam etmemiz çok zor , reklam gelirleri yok denecek kadar az, firmalara bağlı kalmadan tarafsız olunması neredeyse imkansız onun için ürün inceleme de zor olmuyor vs tarzı açıklamlar da surekli olmasa da arada gündeme gelmişti.Millet de "destek" amaçlı üye olmadı mı ?
  Plus üyelik için vaadler ne ara verildiyse ben kaçırdım sanırım.Millet olarak hizmete ücret ödediği zaman hizmeti değil de hizmeti sunanı satın aldığını sanıyor.
  Benimde telefon incelemeleriyle yakından alakam yok izlemiyorum bile yada oyun gündemi vs ben Lp ve mg yi sevdiğim için dhw kaybettik bari ts yi kaybetmeyelim adına üye oldum/anahtarlık aldım vs...

 • Bora @boraa

  Eski bir plus üye olarak diyorum ki, keşke kullanıcıların eleştirilerini dinleseniz de, bu tür hatırlatmalara gerek kalmasa... 🙂

 • muhsin @mhsn

  Plus abonesi olduğumda reklamları gösterme diyordum çünkü mobilde her sayfa açıldığında pop-up reklamları kapatmaktan gına gelmişti. Şimdi plus'ı yenilemedim hala mobilde reklam görmüyorum. Bu konuda bir hata var sanki. Benim işime gelmez:) ama yine de bilginiz olsun.

 • JesusMountain @jesusmountain

  Valla şuan sadece oyun gündemi var plus'un anlamını gösteren nazarımda. O da haftada bir bir video geliyor zaten. Onun dışında yapılan ayrıcalıklar falam inanın pek bir anlamı yok. Bence şuan yapılması gereken en önemli şey içeriğe yoğunlaşmanız.. İçerik artıkça plus'un anlamı olur.

 • Armn35 @armn35

  Destek olmak isteyen bardak bulamayan anahtarlık bulamayan için ya da daha fazla destek olmak adına adamlar plusa geçti. Evet plusa ekstra birşeyler koydularmı koydular. Ama diğer abonelerinide küstürmeden tabiki bu çok önemli altında incelik var. Dünyaları vaad etmediler zaten lanse ederken. Destek olmak isteyen olucak dediler. Şimdi adamlar çıkmış plusa sürekli ayrı içerik çıkarın daha fazla çıkarın falan. Bende her sezon bardağımı anahtarlığımı alıp çekiliyorum köşeye. Amaç üzüm yemekse bağcıyı dövmek değilse bence her haliyle iyidir. Maksat teker dönsün kaliteli samimi içerik görelim kafi.

 • Equitatus @equitatus

  İlk günden beri plus abone olarak benim düşüncem şu şekilde;
  Plus aboneler için herhangi bir ek hizmet, video, kupon vs olmasa ve eski TeknoSeyir nasılsa aynı şekilde devam etse bile yine plus abone olurum. Küçük bir kesim haricinde de genel olarak abonelerin bu şekilde düşündüğünü zannediyorum. Siz kendiniz gibi olun biz geliriz.

 • Mertcan Sezginer @mertcansezginer

  Arkadaşlar şu noktayı kaçırıyorsunuz, asıl amaç 1500 tane sıkı takipçiden destek almak değil çok daha fazla kişiden destek alıp bağımsız ve sürdürülebilir bir yapıya dönüşmekti.

 • Yanenzka @yanenzka

  Ben plus üyesi olarak, fazladan tek bir beklenti içerisine girmedim. Çünkü yapmış olduğunuz plus üyeliğe geçiş videosunda, bizim de uzun zamandan beri bildiğimiz nedenleri sıraladınız. Firmalar ürün göndermiyor, reklam alamıyoruz vs yani çark dönmüyordu. Tarafsız olarak tüketicilere bilgilerin aktarılması, firmaların en sevmediği içerik türüdür. Herkes ister ki, pohpohlasın şakşaklasın da enayileri kerterize alalım. Mesela sevgili LP, kalkıp 3 saat bana casper övse, ben mağazasının önünden yine geçmem. Çünkü bilirim o ürün çöp. Ama bilmeyen insanlar sizin sözünüze güvenerek alır ve söylenenlerle tam tersi çıkan bir ürünle karşılaştıklarında, neler olacağını az çok biliyoruz. Ama siz gerçekleri söylemeyi ilke edindiğiniz için yalnız kaldınız ve bizden destek istediniz. Ben de bunu öğrendiğim ilk gün plus abonesi oldum. Hala devam ediyor. Ama şöyle büyük bir hataya düştünüz; bizim maddi desteğe ihtiyacımız var yoksa kapanacağız diye direk söylemek yerine, şunu yapacağız bunu yapacağı diye vaatler verdiniz. Belki de vermek zorundaydınız insanları çekebilmek için. Neticede ben ve benim gibi, deyim yerindeyse kıraathane muhabbeti yapsanız bile soluksuz izleyecek bir kitle olduğu kadar, zengin ve dolgun ekstra özellikler bekleyen bir kitle de vardır. Aradan yaklaşık 5 ay geçti ve indirim kuponları dışında pek bir şey göremedi kimse. Videolar da neredeyse olağan şekilde devam etti. Ben aşırı takip etmiyorum, yalan da olmasın. Biz patreon türü bir bağış kaynağı yaratmak istiyoruz deseydiniz, benim düşüncem çok bir kaybınız olmazdı. Ama olabilirdi de bunu bilemeyiz tabi ki. O plus çok ince bir çizgiydi. Siz de istemeden de olsa o çizgide yanlış tarafa adım attınız. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi, inanılmaz büyük bir hayal kırıklığıdır. Ama benim için önemli olan sadece sizin, etrafta soytarılık yapıp firmaların adeta metresi olmuş kanallar içerisinde çöldeki vaha gibi yaptığınız güzel işler, zeytini bile inceleseniz insanı içine çeken güzel sohbet ortamı, benim size destek olmak için yeterli gördüğüm maddelerdi. Ama her güzel şeyin bir sonu vardır cümlesi acı bir şekilde gerçekliğini ispatladı. Lütfen yanlış anlamayın ama, ben yaklaşık 2 aydır işsizim ve yalnız yaşayan bir insanım. Ülkenin bulunduğu ve giderek bataklığın dibine batacağı durumu ortada. Çok zor günler bekliyor hepimizi. Büyük ihtimalle bu ay son kez ödeme yaparak, aboneliğimi kapatacağım. Maalesef elimden bu kadar geldi. Bunun için gerçekten üzgünüm. Akşamı sabahını tutmayan bu ülkede kendimce önlemler almak durumundayım. Sadece buradan değil, birçok yerden giderlerimi kıstım ve kısmaya devam ediyorum. Şimdi birileri, zeka küpü yorumlarıyla "15 tl seni batırmaz korkma" falan demesin o yüzden. Neyse konu daha fazla uzayıp, farklı yerlere çekilmesin. Bundan sonra yapacağım şey, youtube videolarınızı adblocksuz izlemeye devam etmek olacak. Naçizane düşüncem, içerikleri richie rich gibi zenginleştirin. Yoksa çok hızlı şekilde abona kaybetmeye başlayacaksınız. 5 ay çok uzun bir süre ve insanların beklentilerinin büyük çoğunluğu boşlukta sallanıyor. Ama umarım tam tersi olur. Alır yürürsünüz ve firmalarla tek kelime iletişime girmeden, her ürünü şak diye alıp firmaların gün sınırlaması olmadan doyasıya incelersiniz. Eğer kader yüzüme güler de, 10 kişiden 11'inin işsiz gezdiği bu günlerde tekrar işe girersem, hemen tekrar abone olacağım. Umarım ülkemiz için aydınlık günler görürüz.

 • muhalif @muhalif

  Amaç abone sayısını 5000'li,10000'li sayılara çıkartarak tam anlamıyla bağımsız yayıncı olmak ise bu şekilde o sayılara çıkamazsınız.Yeni aboneleri çekmek için plus'ı daha cazip hale getirmelisiniz.Canlı yayınları daha sık yapmalısınız.Örneğin haftada 2 canlı yayın yaparsınız birisi mesut çevik'in yaptığı gibi konuklu yayınlar olur,diğer canlı yayında teknoseyir ekibinin olduğu her hafta farklı konuların tartışıldığı yayınlar olur. Gerçek anlamda plus'a özel içerikler olmalı.Mevcut şekilde plus olmayan kişi zaten plus içeriği 1 gün sonra geliyor ne gereği var diyip abone olmuyor.

  Bu şekilde devam ederseniz sadece size destek olan 1000-1500 arası gidip gelirsiniz ve zamanla bu sayıda düşer.

 • Blackbyte @blackbyte

  Murat Bey, bazı içeriklerinizi plusa özel yapmalısınız. Neden mi? Öncelikle abone olan hevesini aldıktan sonra aboneliğini, nasıl olsa 2 gün sonra izleyeceğim mantığıyla yenilemekten vazgeçiyor. Çünkü onu çeken bir şey kalmıyor. Destek olayı belli bir yere kadar. En azından Oyun Gündemi ve Teknoloji ve Bilim Notlarını plusa özel ( genele açılmamak üzere) yapmanızı öneririm. @gamsizm