Nasıl bir belaya bulaştım! 🙂
One pace diye, filler bölümlerin kesildiği versiyon da varmış (fun edit) ama boş bölümleri de atlamaya kıyamıyorum. Yarım yılda ancak bitiririm sanırım bunu.
#onepiece #anime

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Ben 450-460 bölüm kadar izledim ama sıktı sonradan. Yıllar geçti üzerinden, şimdi kaldığım yerden başlasam konusunu bile unuttum, en baştan başlamam lazım, onu da yapmıyorum. Zaten sıkmıştı, izlemek ızdırap geliyordu.

 • Ota @otakaraha

  400'lerde veya 500'lerde animasyon şirketi değişiyor. Daha sonra tam emin değilim ama 600-700'lerde bir karar alınıyor. Filler sahneler her bölümde olmaya başlıyor. Tabi izleyici bunu anlamıyor. Manga okuyucuları biliyor durumu. Hatta şu an son sezonu (bana göre ve çoğu fana göre) facia. Çünkü tam bir renk ve efekt cümbüşü halini alıyor. Sade yapısından uzaklaşıyor.
  Yaklaşık 500'e kadar bölümler seyredilebilir. O ana kadar iyi bir anime. Sonası için iyi bir anime değil bana göre. One piece'i iyi yapan mangasıdır. Tabi herkes manga okumayı sevmeyebilir, tercih meselesi. Hayatımda takip ettiğim en uzun seri, 2007'den beri takip ediyorum. 😂 Manga olarak takip ediyorum arada birkaç bölüm animesini seyrederim sadece.
  Son olarak şunu ekleyeyim. Şu an da hikayenin gidişatındaki son olaylardan bir kesim memnun değil ama gene de uzun süreli alışkanlıktan bırakamayanlar da çok. 😀

  • Vizuvv @vizuvv

   Görsel değişimin nedeni One Punch Man, Demon Slayer, Jujutsu Kaisen, Shingeki No Kyojin gibi yeni nesil animelerin baskısı.... Karikatür gibi çizimlerle gitmiyor artık. daha epik çizimler bekleniyordu, ee verdiler küsküğüyü.

  • Ota @otakaraha

   @daralik Doğrudur. Anime izlemeyi 2013'lerde falan bıraktığım için yeni nesle bilmiyorum. Eskilerde kaldım yani. 🙂 yenilerden AoT ilk sezonu seyrettim. Sonra mangasını okudum.

  • ad33p @ad33p

   500'lü bölümlere gelmem bayağı zaman alacak, o zamana kadar ara ara izleyip tadını çıkarırım. Manga okumayı deniyorum ama bir türlü ısınamıyorum. Belli başlı mangaları özellikle okumak istiyorum (berserk, AoT vs gibi) ama bir iki sayfa çevirip sıkılıyorum. Artık izlemek o kadar alışkanlık yapmış ki alışkanlık değiştirmek zor geliyor.

 • omerfa @omerfa

  Ben 800 lerde bıraktım.Biriktiriyorum bu yaz başlarım belki.

 • Saylam06 @saylam06

  Toplanmışken size bir şey sorayım. One punch man izleyip seven biri şimdi ne izlemeli?

 • Vizuvv @vizuvv

  One Piece hikaye olarak müthiş potansiyel barındıran amma velakin, izleyiciyi okuyucuyu söğüşlemeye bayılan bir kanser nedeni bir şer odağı bir dış minnak. Bulaşmamışların hiç bulaşmamaları tavsiye olunur keza hikayesindeki potansiyeli 10 yıldır gösterebilmiş değil. Parayı basıpta Full Action çizdirdikleri dövüş sahnesi belki 1 belki 2.... Genelde turn bazlı pozlar üzerinden gidiyor, atak-defans-"hıaaaaaa diye direnme anı"-karşı atak-defans.

  Tabi bazen gaza getirici anlar olmuyor da değil, SPOİLER ALERT !!! Luff'nin 2 yıl sonra döndüğünde 400m berry değerinde iken tekrar pacifista ile karşılaşması gibi..

  • ad33p @ad33p

   Filler işi çok fena. 20 dakika animenin zaten 5 dakikası giriş müziği, özet, bitiş jeneriği. Araya da filler gelince bir bölümde 5-10 dakika anca ilerleme olur. Tam Türk tipi dizi gibi 3 saat dizi bir ay izlemezsen hiç bir şey kaçırmış olmuyorsun 😀

  • Kaos @kaos

   Hocam pacifista ile tekrar karsilasma yaklasik hangi bolumlere denk geliyor hatirliyor musunuz? Gercekten iyi bolumlerdi. Tekrar izleyeyim.

  • Vizuvv @vizuvv

   @kaos Bölüm olarak hatırlamam. Eğer ben zehri aldım izleyeceğim diyorsan yapıştır yapıştır geç, çünki öyle adamlar geliyorki, pacifista süs köpeği gibi kalıyor. Tırı vırı blüm çook, flash back çoook