Teknoseyir Üyesi Arkadaşlarım

Teknoseyir’in 8. yılı nedeniyle 8 hafta boyunca, her hafta 8’er kişiye 1 aylık abonelik hediye ediyorum. Aslında daha önce de bu tür paylaşımlarım oldu ancak pek dillendirmek istemediğimden bire bir iletişim kurarak halletme yoluna gitmiştim. Peki bu kez neden böyle duyuru şeklinde paylaştığımı soracak olursanız birçok nedeninden bazıları şunlardır:

-Bu kez topluca bir kod dağıtımı yapacağım ve bu kodları ulaştırmak için e-mail adresi isteyeceğimden arkadaşlarımızın “Bu adam mail adreslerimizi toplayıp bir işler mi karıştıracak” şeklinde bir düşünceye kapılmaması içindir. Sitede bana referans olacak, beni tanıyan arkadaşlarım bulunmaktadır; sorabilirsiniz.

-Yatılı okulda okumuş ya da öğretmen olarak çalışmış kişiler var ise bu tür kurumlarda yerleşmiş bazı gelenekler olduğunu bilirler. Benim en sevdiğim geleneklerden biri ise paylaşmaktır. Bunu mümkün olduğunca hayatıma -hatta Teknoseyir sosyale- katmak istediğimdendir. Bunun maddi varlıkla bir alakası yoktur. Şahsen ben bir devlet memuruyum yani zengin değilim.

-Diğer bir gelenek ise “hak etmek” kavramını pekiştirmektir. Bu konuda maalesef biraz SUBJEKTİF davrandığımı itiraf ediyorum. Örneğin üyelik talebini terbiye sınırları içinde (Yani “hacı, şşşşt, alooo, gönder, yağdır” şeklinde değil) dile getirmiş olmasına dikkat ediyorum.

Burada seçim kriterlerime gelecek olursak aşağıdaki yolları izledim:

1)En az bir yıldır Teknoseyir üyesi olmak,
2)Belki sürekli değil ama en azından son günlerde biraz paylaşımda bulunmuş olmak,
3)Paylaşımları ile diğer üyelere gerek bilgi gerekse moral olarak katkıda bulunmuş olmak,
4)Daha önce bu tür bir paylaşımda bulunmadığım birisi olmak,
5)Takip edebildiğim kadarı ile öğrenci olmak ya da şu an için maddi durumu elvermemek.

EDİT: Arkadaşlar çekiliş yok. 64 kişi zaten belirlendi 🙂
EDİT-2: Aşağıda adı olup da mail atan arkadaşlar buradan da "Mail attım" yazarsa sevinirim. Bir çeşit iki adımlı doğrulama olsun 🙂

Bu arada tüm akışımın sürekli açık olduğunu, üyelik sürem boyunca yalnızca bir kişiyi engellediğimi (4 kişi görünse de aslında dördü de aynı kişi) belirtmek isterim. Yani her türlü fikir ve kişilikle barışığım 🙂 Plus aboneliği, mümkün olduğunca çok arkadaşım en azından bir kez tatsın diye de kod verilen kişiye ikinci kez vermemeye dikkat edeceğim. Plus üyelik kodu alacak arkadaşlarımı pazar günleri duyuracağım. İlk hafta üyelik kodu alacak arkadaşlarım aşağıdadır. Güle güle kullanın. Lütfen mcandanincecam [at] gmail adresine mail atınız.

@ehuseyin
@temp
@semmih
@kutalp
@cicikus
@serhanhepsen
@blackmamba
@buraktheweekender

BeğenFavori PaylaşYorum yap