Soldaki vatanbilgisayar dan, sağdaki hepsiburada dan alınmış 2 adet #p20lite.
Birisinin paneli sıcak(warm) gösterirken, diğeri soğuk(cool) gösteriyor..
Hangisi arızalı, hangisi sağlam. Konuyla ilgili cevap verebilecek?
#huaweip20lite

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

EKEN H9 Ultra HD 4K Action Camera Gearbest de fena düştü... 44$
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_234672.html

#gearbest #flashsale #akış

EKEN H9 Ultra HD 4K Action Camera

I like this. Do you think I should buy it?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

8 ay önce #teknosa dan aldığım #lg marka #34uc97 model 34" curve monitorumün;
Soğuk renkleri vermediğini farkettim ve sürekli lg müşteri hizmetleri ve servisin başının etini yedim, fakat herhangi bir sonuç alamadım..
Monitör bildiğin sarı renk veriyor sürekli. Beyazları sarı görüyorsun .. Ayarlarından cold a çekiyorum yok beyazlar hafif mavi olacağı yerde sanki warm yapmışım gibi sapsarı..

Dualarım kabul oldu ve monitörüm 2 gün önce arızalandı ve servisi çağırdım gelip aldılar.
Sorun; monitör açıldıktan 5 dk sonra görüntüyü bozarak eşzamanlı yüksek bir sesle speaker dan pat sesi çıkartmaya başladı..

Bugün monitörün anakartının arızalı olduğu ve yedek parçanın 1 ay sonra gelebileceği haberini aldım.
20 iş gününden fazla sürdüğü için ürünün para iadesi kararı çıktı..
Monitörün hayrını göremedim yani ..
Aynı monitörü almak bir kenara LG nin yanından geçmem..

#akış

http://www.teknosa.com/urunler/125020623/lg-34uc97-qhd-led-lcdmonitor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 18
 • ahmetfx @ahmetfx

  @tayfunkalafat Kardeşim aynı sorunu ben de yaşadım. Ben de Teknosa'dan kapalı kutu olarak seri soru ürünlerden satın aldım. İlk başta bahsettiğin sorun yoktu. Sonraları başladı. Önce işletim sisteminden zannettim. Fakat BIOS ekranında bile olunca anladım monitörden kaynaklandığını. Hatta videosunu çektim sorunun. Aynısının tıpkısı. Yalnız bu sorun ekran kartının farklı display portlarına taktığımda ortadan kalkıyordu veya azalıyordu. Monitörü çok beğenmiştim ama dikeyde 1 piksel çizgi de çıkınca bir ayı dolmadan iade ettim. Şimdi tekrardan 34" 3440x1440 "kavisli" monitör bakıyorum. FullHD kesmiyor bu çözünürlükten sonra. Ayrıca kavisli olması da çok hoştu.

  • Tayfun Kalafat @tayfunkalafat

   @ahmetfx dostum sorma 3500TL para veriyorsun saçma sapan sorunlarla uğraşıyorsun. Bir de bu hatayı işten anlamayan servis elemanlarına anlatmaya çalışıyorsun.. Gerçekten zor bir süreçti benim için.. Bahsettiğin gibi 3440x1440 a alışınca başka monitör alasım gelmiyor.. 4 aydır 23" samsung ile idare ediyorum..
   Şu aralar baktığım 2 model var
   LG 34UC98
   DELL U3415W

   Lg yanında soundbar veriyor..
   VAtan bostancı mağazasında teşhir ürün varmış gidip görmek gerek monitörü..

   http://www.vatanbilgisayar.com/lg-34-34uc98-curve-ultra-wide-monitor.html

  • ahmetfx @ahmetfx

   @tayfunkalafat Kardeşim ben de 34UC98 modelini takip ediyorum. İnternette 34" LG, Samsung ve Dell kullanan yabancı bir arkadaş, üçünün incelemesini yapmış. Ve tavsiye edebileceğim LG diyor. Dell yerine ben de LG'yi tavsiye ederim. FreeSync var ayrıca. Sen de aynı sorunu yaşadın mı bilmiyorum ama benim 34UC97'de yatay banding sorunu da vardı. Gri bir zemin üzerinde bir pencereyi aşağı yukarı oynattığında aşırı belli oluyordu. Belirli aralıklarla ışıklandırma farkı vardı. Aynı durum 34UC98'de de varsa direkt vazgeçerim. Çünkü 3.500 lira az para değil. Bu fiyata sağlam 55" 4K TV'ler alınabiliyor. Şu an ben tüm 34" 3440x1440 çözünürlükteki monitörleri takip ediyorum. Vatan'a indirim konusunda birşeyler yapmasını söylüyorum ama kampanya yapmadılar henüz. Soundbar hediyesi güzel ama hediyesiz satıp fiyatı düşseler çok daha iyi olacak. Bu arada LG servisi ile ben de çok uğraştım. 1 piksel dikeyde çizgi vardı, bazen kaybolup bazen gözüküyordu. Fotoğrafını çektim, servis geldi, fotoğrafla olmaz videosunu çekin dedi. Ayrıca yatay banding sorununu gösterdim, başta bişey yok dedi. Sonra bunların ledleri TV'lerden farklı olarak yatay olduğu için bu normal dedi. Bundan değişim kararı çıkmaz dedi. Neyse ben bir süre sonra videosunu çekip tekrar servisi çağırdım, değişim kararı çıktı, seri sonu ürün olduğu için ücret iadesi almak zorunda kaldım. Ama değişim için çok ısrar ettim, belki 10-15 kez LG Türkiye ile görüştüm ama ilk 6 ay içindeki sorunlarda mağazadan değişim yapılıyor dediler. Herneyse, 3440x1440 piksel, IPS ve "kavisli" ekran bakıyorum şimdi. Kavisli ekranı bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi. Düz ekranlara göre gerçekten farkı hissettiriyor. Mağazada yanyana baktım, kesinlikle bir sonraki monitörüm aşırı pahalı da olsa kavisli olacak. LG 34UC98'i benden önce alırsan incelemeni beklerim. Veya mağazada göz atabilirsen.

 • ahmetfx @ahmetfx

  Bu arada 34UC98 modelinde ışık sızmasının bariz bir şekilde azaldığı söyleniyor incelemelerde. IPS ekranın tadı ayrı güzeldi, her açıdan aynı görüntü, şu anki monitörümde başımı biraz eğsem renkler koyulaşıp gidiyor.

 • ahmetfx @ahmetfx

  @tayfunkalafat kardeşim, ben n11'den UC98 modelini 2800+50 worldpuan ile aldım, az önce taktım. Şimdilik güzel görünüyor. Yakında bir inceleme yazısı hazırlamayı düşünüyorum.

 • ahmetfx @ahmetfx

  @tayfunkalafat Bu arada LG'ye e-posta atıp, hediye projeksiyon cihazını da aldım 🙂

DJI Osmo incelemesi yakında 😀
@gamsizm ve @leventp hocam büyük inceleme için getirebilirim.. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Yi Car WiFi DVR incelemesi yapmadan bu olay geldi başıma.
Sağ şeritte ilerliyorum, sağ katılımdan cep telefonu ile konuşan bir insan bozuntusu yola bakmadan yola daldı resmen. O an ki refleks ile sol aynadan solumu kontrol edip kendimi kurtaracak kadar hafif sola kaçtım. Arkamdan gelen 6 araç o kadar şanslı değildi, zincirleme birbirine girdiler..
Tırın plaka ve dorsedeki firma bilgilerini emniyete ilettim.

İnceleme yakında … #akış #OtoSeyir

Video : https://www.facebook.com/cgartist/posts/10153725214269285

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 29
BeğenFavori PaylaşYorum yap