Aylık TS Plus aboneliği bir dergi fiyatında olsaydı, daha çok ilgi olurdu diye düşünüyorum. Mesela Chip dergisi gazetecide ₺8

Fiziksel dergiye verilen bu rakam, TS Plus'a gözü kapalı verilirdi. Kutulu oyun, dijital oyun farkı gibi. Dijital oyun her zaman daha ucuz olur, olmalıdırda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BRN @brnspawn

  Dergide reklam var. TS Plus'da reklam yok .

 • Simulation @simulation

  Fiyat konusuna katılmasamda destek konusuna katılıyorum. Teknoseyir.com'un takipçilerine çok şey kattığını düşünüyorum. Bana çok şey kattı.

  Levent Pekcan
  Handi Kellecioğlu
  Murat Gamsız
  Can Akbulut

  Gerçekten çok değerli insanlar. En azından benim için öyleler. Yolda görsem imzalı fotoğraflarını alırım o derece.

  Demek istediğim, destek amaçlı bir kaç kez abone olmak yerine, fiziksel dergi fiyatına sürdürülebilir şekilde abone olalım. Sürümden kazanmak her zaman daha sürdürülebilir bir satış politikasıdır. Yeni abone kazanmanın da önünü açar. Hem böylece daha çok destek olmuş oluruz.

 • kolcu @kolcu

  Tutarı düşürmek abone sayısını sandığınız gibi arttırmaz. Alacak kişi 8-15 tl fiyatına takılmaz alır. Almayacak olan 2 TL de olsa almaz. Ben kendi yazdığım e-kitabı 16 TL ile sattım, 2 bin tane satıldı. Aynı minvalde kitabı arkadaş 4 TL fiyatla sattı o da 2 bin civarı sattı. Aynı kitap aynı hizmet aynı içerik... O nedenle, ederi ya da olması gereken fiyat neyse o yapılmalı, uygun olsun çok gelir işlemiyor pek.

 • miscellaneous @theone

  15 lira iyi bir "destek" ücreti. Zira olan ile olmayan arasında pek bir hizmet farkı yok.

Merhaba değerli arkadaşlar değerli editörler. Teknoseyirde ve Türkiye de ki haber bültenlerinde sık sık tekrarlanan bir yanlış konusunda uyarmak istiyorum.

Elon Musk'ın telaffuzu ne "ilon" ne de "elın" dır. İkiside yanlış teleffuzdur. ABD'de Elon özel ismi "ilan" şeklinde teleffuz ediliyor. "i-L-A-N" yani Türkçede bir şey satmada kullanılan bildiğimiz "ilan" kelimesi. "ELON" özel isminin ABD'de ki doğru teleffuzu budur. "Musk" ın teleffuzu "Mask" olarak doğru yapılıyor. Onda bir sıkıntı yok.
Kısaca;

Elon Musk = ilan Mask olarak teleffuz edilir.

Bu şekilde teleffuz etmiyorsanız doğrudan Türkçe okunuş ile "Elon Musk" (E-L-O-N M-U-S-K) şeklinde teleffuz edin. Aksi taktirde, yarı Türkçe yarı İngilizce şeklinde garip bir teleffuz şekli ortaya çıkıyor. Komik ve itici oluyor.

Teşekkür ederim
Saygılarımla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • Lehimli At @at

  Amman okula başlayalı beri lanet ingilizce terimler yüzünden kafam çorba oldu. process execute edilirken, run stateinde interupt almak isterse ne olur gibi şeyler.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @kurtcuk Tek bir telaffuz yok. Bizdeki yöresel söylemler gibi, dil yaşayan bir şeydir. Kural koymaya çalışsanız da halkın diline yerleşmezse hiçbir anlamı olmaz. Kesinlikle yanlış olan telaffuzlar var elbette ama seslerin, a ve e de olduğu gibi kişinin kendi telaffuzunda incelmesi ya da kalınlaşması kural hatası değildir. Kural hatası örneğin iki harf yan yana geldiğinde nasıl telafuz edileceğinde yapılır. Misal

  Almanca öğrenirken schreien fiilini şırayn şeklinde telaffuz edersiniz ama sıra çekimlere geldiğinde birinci tekil kişi için geçmiş zaman schrie olur. Şıray diye okumaya meyilli olduğumuzdan hata yaparız. Halbuki ie yan yana gelince i harfi uzar. şıri şeklinde sondaki i yi de uzatarak okunur. Bunun şive ile alakası yok mesela. Dilin benimsenmiş kuralı. Ama Almanya içinde dolaşın kıyı kentleri ile daha kuzeydeki Almanca arasında net fark vardır. Fakat bahettiğim kural değişmez.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  şaka gibi, ne elon musk'mış arkadaş... bunun için zaman ayırıp yazı yazmış bi de.

Donanım Haber de bir üye, Gün bey'e aynen şunu yazmış, sonuna kadar katılıyorum.

"Donanım Haber sahibi Gün Oksay, Mesut Çevik'in son 1 hafta da açtığı konuları, son 5 yıldaki tavırlarını ve objektif olmakdan uzaklaşmasını görüyor mu acaba?

Gün bey'in olup bitenlerden haberi var mı acaba?

Mesut Çevik'in açtığı, fitne sokan, milleti birbirine kırdıran, tansiyon yükselten bu yapay konular, kısa vadede Donanım Haber'e iyi trafik ve ciddi reklam geliri kazandırabilir ama bizleri forumdan ve DH editörlerinden o kadar soğuttu ki, forumda her geçen gün daha az vakit geçiriyoruz. Özellikle, Mesut Çevik den bile daha eski olan forum üyeleri olarak Donanım Haber den tiksinmeye başladık. Bu yüzden, Donanım Haber uzun vadede ciddi trafik ve reklam geliri kaybedebilir.

Şu forumun hatrına ana sayfa daki teknoloji haberlerini okuyoruz. Forum ile ilişiğimiz kesildiğinde, DH ana sayfa ile de işimiz olmaz. Yavaş yavaş, başta teknoseyir olmak üzere, objektif ürün incelemesi yapan sitelere yöneliyoruz.

Donanım Haber de haber ve video yapan editörler kendilerine çok güvenmesinler, forum üyeleri forumdan uzaklaştıkça, yayınladığınız haberlerin aldığı tık da azalacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Bunun tek sorumlusuda Mesut Çevik dir.

Umarım, Gün bey olup bitenin farkındadır."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Simulation @simulation

  Erdi Özüağ Donanım Haber çalışanları içinde tek düzgün, tek objektif editör. Buna rağmen o bile baskı altında haber ve ürün incelemesi yapıyor. Söyleyeceklerini tam söyleyemiyor.

  Keşke günün birinde, Levent Pekcan, Murat Gamsız, Can Akbulut, Erdi Özüağ, vb. objektif basın mensupları birleşip, Türkiye'nin Ars Technica'sını kursalar. Böyle bir oluşuma bütçem doğrultusunda para desteği bile veririm.

  Ürünleri kendileri alıp inceleyecekler. Kimseden medet ummayacaklar. Lansmanlara fuarlara kendi imkanlarıyla gidecekler, vs.

 • arandur @arandur

  DH editörlerinde sevmediğim şey, konuşma tarzı olarak Mesut Çevik'i taklit etmeleri. Ben Mesut Çevik'in tüm podcastlerini severek dinlemiş bir kişiyim ama incelemelerde hızlı ve yapay bir ses tonu kullanması bana itici geliyor. İşin kötüsü diğer editörler de onun tarzına özeniyorlar.

  Bu konuda diğer arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.

 • Efe @efe

  Kaan arlı ile ender yıldız scroll'deydi. İkisini izliyordum. Sonra kaan teknolojioku, enderde hardware arena mı neydi, öyle yerlere geçtiler. Şimdi takip etmiyorum. Hatta scroll'uda bıraktım. 😂 Dh zaten hiç ilgimi çekmedi. Benim için teknoseyir den başkası yalan. Oyun videoları hariç ne yükleseler izliyorum.

 • rapstar338 @rapstar338

  @aytacesmebasi Beğeni sayısı 512 olmuş. Bak bu sayıyı T.S de göremezsiniz hocam. 🙂

DH baş editörü Mesut Çevik'in kota ile ilgi yazdığı son yazısını gördünüz mü? Donanım Haber AKK ana konusunda yıllardır kazandırdığımız trafiğe yazık. Bu editör maaşını bu trafik sayesinde gösterilen reklamlardan alıyor. Yıllardır o konuya girer çıkarım, Mesut Çevik'e benim oluşturduğum trafikten, benim tıkladığım reklamlardan bir gelir akışı olduysa, benden yana haklarını helal etmiyorum. Daha da bu konuya girip daha fazla trafik, daha fazla reklam geliri kazandırmam.

İşte, neresinden tutarsanız elinizde kalan o berbat yazı (Speed-step : Mesut Çevik'in DH ID'si)

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=120446498&p=1

______

Mesut Çevik'in, teknoloji basının Yiğit Bulut'u olma yolunda emin adımlarla ilerlediği bu berbat yazısına kendi yorumum;

Sonra Türkiye de korsan film niye bitmiyor? Neden her mahallede korsan film satan dükkanlar var? Neden TEKNOSEYİR Türkiye'nin en objektif teknoji basını?

Nedeni basit;

Netflix'in, YouTube'un, vb. video servislerinin, Türkiye'nin internetini yavaşlatan birer engel, bu servisler birer öcü gibi gösteren Mesut Çevik gibi editörler olduğu sürece Türkiye de korsan film falan bitmez.

Tivibu kutusunu çoğu kişi kapatmaz yada kapatmayı unutur, sadece televizyon kapatılır. Tivibu kutusu 7/24 1080p 60FPS çalışır durur. Tivibu 7/24 çalışırken mahallenin interneti yavaşlamıyorda, Netflix ile YouTube kullanıncamı yavaşlıyor.

Yav bir editör, bir teknoloji sitesi editörü nasıl olurda sinema sektörünün korsan ile mücadelesinde kurtarıcısı olan Netflix gibi stream sinema hizmetini internet trafiğini çok meşgul ediyor, az para ödüyor diye kötüleyebilir.

Bu arada dikkat ettiniz mi, Mesut Çevik yazısında apple store film hizmetini hiç kötülememiş, Netflix ile YouTube'a giydirmiş. Neden biliyor musunuz? Apple ABD de ki lansmanına Mesut Çevik'i davet ettiği için.

Teknoloji basınının Yiğit Bulut'u olmasına az kaldı. Yazık çok yazık. Yakacak kendini. En çok DH'ın sahibi Gün beye üzülüyorum. Mesut Çevik bundan 5 yıl önceki Mesut Çevik değil, son 5 yılda çok değişti. Gün bey daha iyi, daha objektif editörleri hak ediyor.

Teknoseyir editörleri Levent Pekcan, Murat Gamsız ve Can Akbulut nereee Mesut Çevik nereee. Mesut Çevik daha çok tık alma peşinde, Levent Pekcan, Murat Gamsız ve Can Akbulut daha çok objektif olma peşinde. Maalesef beraber aynı dünyada nefes alıyorlar.

@leventp @gamsizm @can

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Nissan PlayStation GT Academy 2015 Türkiye Takımı Belgeseli

Mobil sayfa

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=120077024&p=1&anchorToGo=120077024#120077024

Masaüstü sayfa

https://forum.donanimhaber.com/m_120077024//tm.htm#120077024

Daha erken paylaşmak isterdik ama NTV Spor da 4 haftalık belgesel olarak yayınlandığı için, videoları henüz paylaşma şansı bulabildik.

iyi seyirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu haberi, olabildiğince çok kişiyle paylaşın ve kampanyaya imzanızı atın. Direksiyonların elde patlamaması için bir umut.

Logitech ve Fanatec direksiyonların PS4'ü desteklemesi için changeorg da imza kampanyası başlamış.

https://www.change.org/p/sony-add-logitech-and-fanatec-wheel-support-to-ps4

SONY: Add Logitech and Fanatec wheel support to PS4.

Edit: This petition has been edited to include Fanatec wheels as well as Logitech. So many true racing game fans own a Logitech wheel for use with such games because they make the best wheels out there. We have become accustomed to using those wheels with racing games and going back to playing...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

CGI video da oyun içi oynanış görüntüleri de gösterilmiş, gerçekten etkileyici grafiklere sahip. CGI grafikler genelde abartılı olur ama oyun içi oynanış görüntülerini de görünce, işte PS4'e yakışır grafik bu dedim. Yapan yapıyor. Bu oyun işinde olay, donanımdan çok yazılımda bitiyor. Aynı durum, mobil platformda ki oyunlarda da söz konusu. Bir yapımcı bir platformda 3GB RAM'i bile yetiremeyip, takılan oyunlar yapıyor. Aynı yapımcı başka bir platformda aynı oyunun 1GB RAM ile yağ gibi akan versiyonunu yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9hDPmTvqob0

Mad Max - Gameplay Overview Trailer | PS4

https://www.playstation.com/en-us/games/mad-max-ps4/ Enter The Wasteland, and get your first extended look at the car customization, metal grinding vehicular combat, brutal melee combat, and much...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Battlefield 4'e son çıkacak haritayla ilgili ilk video geldi ama doku renderı daha alınmamış

Halk oylamasıyla tasarlanan ilk Battlefield haritası

https://www.youtube.com/watch?v=Im5RXilt0AM

► FIRST LOOK! | Battlefield 4 Jungle Map

Our first look, at the Battlefield 4 Community Jungle Map! :D GAMES: http://g2a.com/r/westie - PCs: http://bit.ly/Westie4321 DONATE: http://westie.g2a.com/ - Nitrado: http://goo.gl/cW7d9a Subscribe...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Project CARS'ın Playstation 4 platformunda 1080p 60FPS çalışacağı belirtilmiş. 60FPS olması, yağ gibi akacağı anlamına geliyor.

Project CARS hangi platformda, ne kadar çözünürlükte ve FPS de çalışacak.
-Up to 12K resolution on PC (frame-rate dependent on PC hardware)
-1080p, 60 frames per second on PlayStation 4
-900p, 60 frames per second on Xbox One

-----

Online yarışçı sayısında, Playstation 4 için aynı başarıyı sağlayamamışlar. PC platformunda aynı anda 32 kişi online yarış yapabilecekken, Playstation ve Xbox platformunda aynı anda 16 kişi online yarışabilecek.

Bütün platformların single modunda ise aynı anda 45 yarışçı start alacak. En arkada start alıp 44 bot'u tek tek geçmek güzel olacak gibi.

Project CARS offline ve online modda, bir yarış da aynı anda kaç kişi start alacak.
-45 offline (depending on the grid size of the track) on all platforms
-16 online on PlayStation 4, Xbox One
-32 online on 64-bit PC

Detaylı bilgi
http://www.projectcarsgame.com/faq.html

FAQ

When is Project CARS released? Mid-May on all platforms in Europe and the US with  Wii U and Steam OS versions to follow later in 2015. Pre-order  right here !
BeğenFavori PaylaşYorum yap