BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Kerbal Space Program İncelemesi

Uzay ajansı simülasyonu olarak tanımlayabileceğimiz Kerbal Space Program alanında eşsiz bir oyun. Konunun uzmanı Önder Tarım'la oyunu kısaca tanıdıktan sonra kendi tasarladığımız roketle Ay'a gidiyoruz. Kemerlerinizi bağlayın, geri sayım başlıyor...

Önder Tarım'ın kanalındaki videolara buradan ulaşabilirsiniz.

00:06:01 - Uzay ajansı yerleşke ekranı
00:12:35 - Roket tasarım ekranı
00:27:11 - Fırlatma
00:29:15 - Birinci aşamanın ayrılması
00:36:00 - Kerbin yörüngesine oturma
00:36:55 - İkinci aşamanın ayrılması
00:42:00 - Ay modülü ve Ay'a iniş modülünün kenetlenmesi
00:42:45 - Ay'a gidiş yörüngesinin çizilmesi
00:56:10 - Ay yörüngesine oturma manevrası
01:00:00 - Kerbonotun uzay yürüyüşü yapması (EVA)
01:02:20 - Ay'a iniş modülünün ayrılması
01:08:00 - Ay'a iniş! (inemedi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 67

Helldivers incelemesi

PlayStation'ın en zevkli oyunlarından Helldivers'ı inceliyoruz. Oldukça basit yapısına rağmen sürükleyici ve multiplayer sayesinde dört kişi aynı anda maceraya atılabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 53

Motorsport Manager

Android ve Ios için yeni çıkan bir motor sporları menajerlik oyununu sizler için kısaca incelemek istedim. Ios için 4,49 TL gibi bir fiyatı var, google play ise 4 liraya satıyor. Google Play haftanın en iyileriyle keşfettim ama ülkemizde pek bilen olmadığından yorum yazmak istedim.

Motorsport Manager'da bir takım kuruyor ve takıma alacağınız iki pilotla seçtiğiniz şampiyonada (rakipler bilgisayar, online özelliği yok) yarışarak mümkün olduğunca yüksek sıralamalar elde etmeye çalışıyorsunuz. F1 yarışları gibi sıralama turları yapıyor, ve ardından elde ettiğiniz sıradan yarışa başlıyorsunuz.

Yarışlarda süreyi istediğimiz gibi hızlandırabiliyor veya durdurabiliyoruz. Yakıt etmeni oyunda yok ama lastik etmeni var. Soft-Hard-Wet lastiklere zaten hepiniz aşinasınız, bir daha anlatmama gerek yok. Ama lastik ömrü 1/4 kadar kaldığında performans oldukça düşüyor, onu söylemem şart. Hava tahmini belirli bir süre sonra değişim olup olmayacağını söylüyor, ona göre pit-stop stratejisi ayarlanabilir. Ayrıca sponsorların sıralama turları ve yarış için koyduğu ödülleri almaya çalışmak bütçe için oldukça önemli. Yükselebilmek için her türlü geliştirmeyi yapmak gerekiyor. Genç pilotlara önem verip vermemek size kalmış, isterseniz o konuda oyunun başında yatırım yapmayabilirsiniz. Çünkü zaten pilot maaşları gerçek hayata nazaran devede kulak sayılır.

Her ilerlemenizde sosyal medya mesajları ile karşılaşıyorunuz. Bunlar havaya girmenizi sağlayacaktır, elbette biraz İngilizce varsa. Bir de her şampiyona yükselişinde aracınızın başarım grafikleri olağanüstü düşecektir. Bunu tekrardan toparlamak için yeni yatırımlar gerekli yoksa pilotlarımız yarışlarda nal toplamaya başlıyor ve aracı yetersiz bulduklarını belirtiyorlar.

Oyunda puan kırmama neden olan iki nokta var. Birincisi yarışlar bazen çok mekanik hissettiriyor. Yani pilotlarımın peş peşe dizilmiş bitirdiği pek çok yarış oluyor. Diğeri ise detay eksikliği. Yarış esnasında yapacak pek az şey var. Benzin kontrolü olabilirdi veya başka detaylarla oyun zenginleştirilebilirdi.

Türe meraklı kişilere kesinlikle öneririm. Bedava olsa diğer kişiler de denesin derdim ama sonuçta paralı bir oyun. Bu oyuna benzer her türlü tavsiyenize de açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu meşhur videoda, lenslerin nasıl yapıldığını anlatılıyor.

How camera lenses are made

From the Discovery Channel How I make a part-time living from photography: shutterstock! http://submit.shutterstock.com/?ref=102530 I have some sports photos on there if you're a buyer. (btw, im a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 38

TeknoSeyir'in yolu Asus Türkiye teknik servisine düştü

Oyun editörümüz Macid'in Asus G53'ü bozmasıyla, teknik servisin yolunu tuttuk. Asus Türkiye, dizüstü sistemlere teknik destek veriyor ve bazı durumlarda aynı günde tamir gibi iddialı tamir oranları var. Biz de hazır elimizde arızalı ürün olunca tüm işlemleri baştan sonra görüntüleyelim dedik. Sonucu videomuzda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 211
  • MJoRaYuLuN @mjorayulun

    Asus müşteri hizmetlerini seviyorum, önceki servislerimdede iyiydi. Garantisi bitmek üzere olan arızalı ürünüme değişim bile verdiler. Asustan vazgeçmiyorum.. Hizmet kalitesi fazlasıyla memnun edici..

  • Enes Kahraman @eneskahraman

    asus x555ln modeli vardı bende asusun genel problemi olan menteşe sorunuyla bende karşılaştım ve garantiye verdim garantide sadece format atığ geri gönderdiler sadece bunla kalsa yine iyi kasasında derin çiizk izleri ve çarpma vardı ürüü garantiye vermeden önce resimlerini çekmiştim onlarla birlikte tekrar garantiye yolladım fakat 170 lira para istediler ürünü geri istedim tüketici hakem heyetine vericem asus teknik servisi kesinlikle berbat

  • mehtap @mehtap

    Böyle bir video hazırladıkları için Teknoseyir ekibine teşekkürler ediyorum. Videoda "mailleşmeyi neredeyse chat'leşme gibi kullanıyoruz" diyor Alper Bey, fakat ben Asus'a 20 Ağustosta attığım mail 27 Ağustos'ta cevaplandı. Chat'leşmeden kastları nedir acaba merak ettim. Ayrıca teknik destek için hiç iyi yorumlara denk gelmedim. Şimdi benim bir telefonum var ve arızalandı. Servise göndereceğim ama okuduklarım beni çok tereddüte düşürdü. Umarım sorun yaşamam.