Motorsport Manager

Android ve Ios için yeni çıkan bir motor sporları menajerlik oyununu sizler için kısaca incelemek istedim. Ios için 4,49 TL gibi bir fiyatı var, google play ise 4 liraya satıyor. Google Play haftanın en iyileriyle keşfettim ama ülkemizde pek bilen olmadığından yorum yazmak istedim.

Motorsport Manager'da bir takım kuruyor ve takıma alacağınız iki pilotla seçtiğiniz şampiyonada (rakipler bilgisayar, online özelliği yok) yarışarak mümkün olduğunca yüksek sıralamalar elde etmeye çalışıyorsunuz. F1 yarışları gibi sıralama turları yapıyor, ve ardından elde ettiğiniz sıradan yarışa başlıyorsunuz.

Yarışlarda süreyi istediğimiz gibi hızlandırabiliyor veya durdurabiliyoruz. Yakıt etmeni oyunda yok ama lastik etmeni var. Soft-Hard-Wet lastiklere zaten hepiniz aşinasınız, bir daha anlatmama gerek yok. Ama lastik ömrü 1/4 kadar kaldığında performans oldukça düşüyor, onu söylemem şart. Hava tahmini belirli bir süre sonra değişim olup olmayacağını söylüyor, ona göre pit-stop stratejisi ayarlanabilir. Ayrıca sponsorların sıralama turları ve yarış için koyduğu ödülleri almaya çalışmak bütçe için oldukça önemli. Yükselebilmek için her türlü geliştirmeyi yapmak gerekiyor. Genç pilotlara önem verip vermemek size kalmış, isterseniz o konuda oyunun başında yatırım yapmayabilirsiniz. Çünkü zaten pilot maaşları gerçek hayata nazaran devede kulak sayılır.

Her ilerlemenizde sosyal medya mesajları ile karşılaşıyorunuz. Bunlar havaya girmenizi sağlayacaktır, elbette biraz İngilizce varsa. Bir de her şampiyona yükselişinde aracınızın başarım grafikleri olağanüstü düşecektir. Bunu tekrardan toparlamak için yeni yatırımlar gerekli yoksa pilotlarımız yarışlarda nal toplamaya başlıyor ve aracı yetersiz bulduklarını belirtiyorlar.

Oyunda puan kırmama neden olan iki nokta var. Birincisi yarışlar bazen çok mekanik hissettiriyor. Yani pilotlarımın peş peşe dizilmiş bitirdiği pek çok yarış oluyor. Diğeri ise detay eksikliği. Yarış esnasında yapacak pek az şey var. Benzin kontrolü olabilirdi veya başka detaylarla oyun zenginleştirilebilirdi.

Türe meraklı kişilere kesinlikle öneririm. Bedava olsa diğer kişiler de denesin derdim ama sonuçta paralı bir oyun. Bu oyuna benzer her türlü tavsiyenize de açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler