#TeknoYardım #TeknoSorun
Merhabalar,

Çok büyük bir ağ bağdaştırıcısı sorunu yaşıyorum. Asus TP410RR model notebook'umda Intel AC 8265 ağ bağdaştırıcı var. Win10 64 bit kullanıyorum, güncellemelerim tam. Bilgisayarımı açtığımda ağ bağdaştırıcısı görünmüyor. Aygıt yöneticisinde çıkmıyor. Donanım değişiklikleri için tarattığımda da yeni tanımlanmamış donanım olarak da çıkmıyor. Sanki öyle bir aygıt yokmuş gibi davranıyor. Ama böyle 6-7 kere aç kapa yaptıktan sonra kendi kendine geri geliyor. Sonra kapatıp açtığımda tekrar gidiyor. Sürücü güncelledim. Geri geldiğinde kaldırıp tekrar kurdum falan ama nafile. Bilgisayarı kapatıp açıyorum, yok oluyor aygıt. böyle bir yarım saat boyunca uğraşıp kapatıp açınca tekrar geri gelip kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor bir sonraki kapanışa kadar.

Buna benzer bir durum yaşayıp çözebilmiş olanınız var mı? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olacağım, son 2 3 günde yaşlandığımı hissediyorum şu sorun yüzünden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TP-Link Archer VR1200 AC’yi nasıl bilirsiniz? Ucuz ev için AC destekli bir modem&router ihtiyacım var. Değerli önerilerinize açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Burada birkaç kişinin aldığını hatırlıyorum. Memnunlardı sanırsam. Çekim gücü zayıf diyen vardı ama son zamanda piyasaya çıkan çoğu cihazda öyle artık. Anten yayım gücüne getirilen yasal sınırlamalar muhabbetinden.

merhabalar, ağ teknolojilerine çok hakim değilim. evimde adsl var ve 16 parası ödeyip 8-9 mphs hız alıyorum. modem router olarak da zamanında kendi satın aldığım 10 senelik zyxel marka bir aletim var. TTNet arayıp buradaki altyapıyı biraz daha güçlendirdiğini ve yeni modemlerini satın alrsam daha yüksek hız alacağımı iddia etti. emin olamayıp reddettim. Modemimin eski olması bu konuda bu kadar etkili midir? bilgi ve tecrübeleriniz nasıl bu konuda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bir notebook almak üzereyim. İki model arasında kaldım. Birisinde i5 7200U var diğerinde i7 8550U ve aralarında 550 tl fiyat farkı. Bu fiyat farkı ödemeye değer mi? Bir de dell ve Asus arasında kalite farkı var mıdır? Görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Yarın alacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Servet @enigmasi

  8.nesil i3 varsa onu da değerlendir

 • Ekrem @huseyinekrem

  Yani oyun oynanmayacaksa, nispeten ağır işler yapılmayacaksa, ucuz olanı alınıp yanına iyisinden bir ssd eklenmeli diye düşünüyorum.
  Marka olarak benim tercihim Dell olurdu. Asus kumda oynarken dell laptop yapıyordu zira. Bir de kullandığım hiç bir Dell etiketli ürün beni üzmedi.
  Ama hepsinden önce, çok taşınacaksa hafif olan alınmalı. 200gr fark bile önemli. Çantanın kendi ağırlığını telafi ediyor. Bir de güç kablosu hemen hemen adaptör boyutunda olanlardansa çok iyi olur. Taşırken yine, büyük kolaylık.

 • Saylam06 @saylam06

  Öncelikle Dell Zenbook ultrabook'tan Dell Xps 13 ultrabook'a geçmiş biri olarak rahatça söyleyebilirim ki kalite açısından büyük bir fark yok. Dell bir tık daha kaliteli ama Asus da kesinlikle çok başarılı. Yalnız Asus teknik servisi felaket. Gerçekten felaket. 2 defa ssd bozuldu ve hiçbirinde sorumluluk almadılar.

  İşlemci olarak da 8. nesil intel ile 7. nesil intel arasında bildiğim kadarıyla %40'tan fazla performans farkı var. Normalde nesiller arası bu denli büyük fark olmazdı ama 8. nesil biraz özel bir nesil oldu bu anlamda.

  Dell'in hangi modelini düşünüyorsunuz bilmiyorum ama xps 13'lerin bazılarında (benim 7. nesil makinem de dahil) coil whine problemi var. Islemciden rahatsız edici elektronik sesler geliyor. YouTube dan bakabilirsiniz.

 • Mickey Mouse @mickey

  Dell. Asus her yerden kısıyor f/p ürünlerde. Hem Dell'in servisi iyidir. i7'li alın seneyede kullanırsınız 🙄

TTnet adsl abonesiyim 8-9 sene olmuştur en az aynı hatta, 16 mphs parası verip 11 falan alırdık iyi kötü laf etmezdim. Mayısta akn dolunca da normal şekilde 5'e düştü hızım vs ama gelgelelim haziranda akn sıfırlandığından beri hızım 3.5 mphs'yi geçmiyor, kaç kere arıza kaydı bıraktım tık yok evet sıkıntı görünüyor diyorlar kayıt açıyorlar ama bir gelişme yaşanmıyor. napacağım bilmiyorum valla, insanın kanına dokunuyor parasını verdiği şeyi kullanamaması, bir yandan da akn işletiyorlar çünkü. bu ülkede nereye elini atsan başına dert açılıyor harbiden, o kadar para verip alınan hizmete hizmet bile denmez..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

aranızda tarayıcı olarak vivaldi kullanan var mı? ben yeni yükledim de bazı özellikleri baya hoşuma gitti, sormak istedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

böyle bir adet başlamış gördüm, benim de çorbada tuzum olsun #KonuDışı #BenimMasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir aracımı sabah bu halde buldum. öyle bir hasar ki neyin sebep olduğunu tahmin dahi edemiyorum. ben mi yaptım yoksa başkası mı yaptı bilmiyorum. Sizce nedir bunun sebebi? daha önemlisi kaça patlar tamiri? Araç Corolla 2009, kapıdaki göçük eskiden de vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Şahsen alışkanlık sebebi olarak 5-6 senedir iPhone (şu anda 6S, daha önce 5 ve 4) kullanıyorum. Geçen hafta yıllar sonra valide hanıma telefon almaya karar verdik ve iyi şık bir şey olsun istedim baktım internette de uygun fiyata iyi işlemcili şık telefon olarak Sony Xperia X var, geçen senenin modeli falan olsa da biraz daha fazla verip satın aldık. Onun sim kartın değişmesi gerekiyordu, o iş halledilene kadar meraktan kendim kullanmak istedim. İlk kez güncel android kullandım yaklaşık 1,5 gün ve düşüncem şunlar: Apple'ın bir iki servisini kullanıyorum ve alışkanlık olmuş durumda yoksa kesinlikle o kadar para vermeye değmez, Sony'in bu telefonu günlük hayatta hemen hemen her dalda iPhone ile aynı işi yapar. Düşük ışıkta fotoğraf performansı çok geride iPhone'dan ve güncelleme mantığı çok sinir bozucu (önce 6.0 üzerine bir sürü güncelleme kurdu tekrar tekrar sonra aa Android 7.0 varmış deyip onu kurdu ve onun üstüne yeni güncelleme var diyip diyip tekrar bir şeyler kurdu). Ama öteki konularda hem kendine has çok güzel özellikleri var da hem de gündelik işlerde herhangi bir eksiğini hissetmedim. Tabi 1,5 gün çok yeterli olmayabilir kampsamlı bir değerlendirme için ama ilk izlenimlerim bu şekilde. Alışkanlık kötü şey vesselam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap