TTnet adsl abonesiyim 8-9 sene olmuştur en az aynı hatta, 16 mphs parası verip 11 falan alırdık iyi kötü laf etmezdim. Mayısta akn dolunca da normal şekilde 5’e düştü hızım vs ama gelgelelim haziranda akn sıfırlandığından beri hızım 3.5 mphs’yi geçmiyor, kaç kere arıza kaydı bıraktım tık yok evet sıkıntı görünüyor diyorlar kayıt açıyorlar ama bir gelişme yaşanmıyor. napacağım bilmiyorum valla, insanın kanına dokunuyor parasını verdiği şeyi kullanamaması, bir yandan da akn işletiyorlar çünkü. bu ülkede nereye elini atsan başına dert açılıyor harbiden, o kadar para verip alınan hizmete hizmet bile denmez..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sorun bence 8-9 senedir neden bunu çekiyorsunuz’a varıyor. Çekmeyin turknete geçin rahat edin. Taahüdünüz varsa da bozun thh verin uğraşın vs. 1 lira vermeden de çözebilirsiniz. Bu direkt çünkü öyle hızım iyi işte keyfimden kapattırıyorum durumu değil taahhüt cayma bedeli çıksın vs. onların sorunu vs. bir uğraşın mutlaka çözüme ulaşılır. ha olmadı mı ? parasını verir iptal ettirir akabinde türknete taşırsınız.

  • lertsu @lertsu

   kısmen haklısınız ama adsl zaten altı üstü diye ttnet’ten başkasını düşünmedim, şimdiye kadar da sorun yaşamamıştım. bakalım çözüm bulamazlarsa araştırmaya başlayacağım taahhüt bozma durumlarını vs.

 • ilker @gilker

  büyük ihtimal senden kaynaklı banada aynısı olmuştu en son evdeki paralel hattı söküp modemi ana giriş hattına taktım düzeldi…

 • lertsu @lertsu

  hat dediğiniz telefona takılan yani splitter’a takılan kablo mu acaba?

 • lertsu @lertsu

  altyapı kaldırmayabilir diye kopma sorunu yaşamamam için hızımı 4 mphs’ye kasıtlı olarak düşürmüşler. kavga dövüş telefonda konuşunda açıkladılar bunu, şimdi tekrar 12 mphs’ye çıkardılar ama kopma sorunu yaşayabilirsiniz diyorlar bu sefer de. bu ne perhiz ne lahana turşusu. altyapının hali ortada işte.

aranızda tarayıcı olarak vivaldi kullanan var mı? ben yeni yükledim de bazı özellikleri baya hoşuma gitti, sormak istedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

böyle bir adet başlamış gördüm, benim de çorbada tuzum olsun #KonuDışı #BenimMasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir aracımı sabah bu halde buldum. öyle bir hasar ki neyin sebep olduğunu tahmin dahi edemiyorum. ben mi yaptım yoksa başkası mı yaptı bilmiyorum. Sizce nedir bunun sebebi? daha önemlisi kaça patlar tamiri? Araç Corolla 2009, kapıdaki göçük eskiden de vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Şahsen alışkanlık sebebi olarak 5-6 senedir iPhone (şu anda 6S, daha önce 5 ve 4) kullanıyorum. Geçen hafta yıllar sonra valide hanıma telefon almaya karar verdik ve iyi şık bir şey olsun istedim baktım internette de uygun fiyata iyi işlemcili şık telefon olarak Sony Xperia X var, geçen senenin modeli falan olsa da biraz daha fazla verip satın aldık. Onun sim kartın değişmesi gerekiyordu, o iş halledilene kadar meraktan kendim kullanmak istedim. İlk kez güncel android kullandım yaklaşık 1,5 gün ve düşüncem şunlar: Apple’ın bir iki servisini kullanıyorum ve alışkanlık olmuş durumda yoksa kesinlikle o kadar para vermeye değmez, Sony’in bu telefonu günlük hayatta hemen hemen her dalda iPhone ile aynı işi yapar. Düşük ışıkta fotoğraf performansı çok geride iPhone’dan ve güncelleme mantığı çok sinir bozucu (önce 6.0 üzerine bir sürü güncelleme kurdu tekrar tekrar sonra aa Android 7.0 varmış deyip onu kurdu ve onun üstüne yeni güncelleme var diyip diyip tekrar bir şeyler kurdu). Ama öteki konularda hem kendine has çok güzel özellikleri var da hem de gündelik işlerde herhangi bir eksiğini hissetmedim. Tabi 1,5 gün çok yeterli olmayabilir kampsamlı bir değerlendirme için ama ilk izlenimlerim bu şekilde. Alışkanlık kötü şey vesselam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap