#TeknoYardım Merhabalar. Dün sevgili Murat Gamsız ın vpn kurma videosunu izledikten sonra ben de kendi vpn mi kurmak için kolları sıvadım. digital ocean ücretli olduğu için amazondan yapmak istedim. ücretsiz olmasına rağmen 10 lira kadar bi ödeme yaptım lakin önemli değil. şimdi gelelim asıl mevzuya. aws den instance kurulumunu yaptım ubuntu yükledim fakat outline manager in sunucuda çalıştırın dediği kodu çalıştırdığımda hata alıyorum "docker installation failed" diye. yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor bilen gören duyan varsa bana da anlatsın lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım ekte şeklen izah ettiğim gibi elimde bir adet ssd bir adet hdd var. hdd çok gürültülü olduğu için iki diskin aynı anda çalışmasını istemiyorum. sadece oyun oynadığımda hdd yi çalıştırmak istiyorum. her seferinde kasanın içini açıp kablo söküp takmak istemediğim için anahtarla bu işi yapmak istiyorum. bu amaca uygun anahtar bulamadım. bilen gören varsa yardım etsin lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32

#TeknoYardım
Bugün internette satılan bir key satın aldım. mağazanın gönderdiği mesaj şu şekilde;

Değerli Müşterimiz;
1: ) Office 2019 Kurulumuna Başlamadan önce, Eğer Bilgisayarınızda yüklü Office Programı var ise ve Denetim masasından Kaldıdıp Alttaki işlemlere Devam Ediniz.
2: ) Office 2019 Kurulumu için Altta verilen Linkten Office Programını indirin. İndirme Linkiniz; officecdn.microsoft.com/db/492350F6-3A01-4F97-B9C0-C7C6DDF67D60/media/tr-TR/ProPlus2019Retail.img
3: ) İndirme işlemi Bittiği Zaman, Winrar Programı ile Klasöre Çıkartın
4: ) Klasöre Çıkardıktan Sonra Office Klasörünün içinde İKİ ADET SETUP DOSYASI VAR !
5: ) Bilgisayarınız 32 Bit ise; 32 Bit Setup Dosyasını Çalıştırın.
6: ) Bilgisayarınız 64 bit ise; 64 Bit Setup Dosyasını Çalıştırın
7: ) Kurulum işlemi bittikten sonra Programınızı Çalıştırın, Etkinleştirme Sihirbazında ikinci seçenek olan Telefon ile etkinleştirme seçim Devam Edin. Ülke Seçiminin Altındaki 7’şer haneli Kodları Tarafımıza gönderin. Sisteme tanımlama yapıldıktan sonra onay kodunuz maksimum 30 Dakikada tarafınıza iletilir. Onay kodunuzu ülke seçiminin altındaki kutucuklara doldurup etkinleştirmeniz yeterlidir.

Aklıma takılan kısım şu bilgisayarı formatlayıp tekrar office kurmak istesem yine mağazanın göndereceği onay mesajına ihtiyacım olacak mı. Eğer öyleyse tek kullanımlık oluyor bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#TeknoYardım
AMD 3000G işlemci ve Gigabyte A320M-H anakart ile bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı kullanmayacağım, halihazırda 120 GB Samsung 850 Evo SSD var. Eski bir mATX kasam var 300W güç kaynağı olan. Güç kaynağının işlemci kablosu 4 pinli anakartın girişi 8 pinli. Bu bir sorun olur mu? Son olarak bu sistemde kaç GB RAM kullanmalıyım ve yaklaşık 1100 lira maliyete bu sistem değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • bzn7 @bzn7

  Güç kaynağından sorun yaşamazsınız, 4 pin yeterli olur.

  Almak istediğiniz anakartta HDMI 1.4 var. Tavsiyem HDMI 2.0 çıkışlı bir anakart alın ki 4K TV'a bağlayıp 60Hz çıkış alabilesiniz. 30Hz masaüstünde bile can sıkıyor.

  Ram konusunda bütçeniz çok zorlanmıyorsa 2x8GB 2400 veya 2666 nisbeten ucuz olan belleklerden alabilirsiniz. Bu APU çift kanal olduktan sonra bant genişliği sıkıntısı yaşamayacaktır. 2x4GB bence biraz az günümüz ihtiyaçları için. GPU 2GB kendine ayırdıktan sonra geriye 6GB kalıyor.

 • Fatih @fabuloso

  siz ekran kartı kullandınız mı ve hangi marka ram kullandınız

 • Fatih @fabuloso

  @alien bende 8gb alıp denemeyi düşünüyorum eğer memnun olmazsam 8 daha alıp artırırım. dahili gpu tek ram kullanımında 1gb den fazla kullanamıyor diye biliyordum. eğer bunu artırmanın bi yolu varsa paylaşırsanız sevinirim.

 • Fatih @fabuloso

  @orcun hdmi ve dvi var displayport yok. bios güncellemesi gerekli mi onu da tam bilmiyorum.