#TeknoYardım
Bugün internette satılan bir key satın aldım. mağazanın gönderdiği mesaj şu şekilde;

Değerli Müşterimiz;
1: ) Office 2019 Kurulumuna Başlamadan önce, Eğer Bilgisayarınızda yüklü Office Programı var ise ve Denetim masasından Kaldıdıp Alttaki işlemlere Devam Ediniz.
2: ) Office 2019 Kurulumu için Altta verilen Linkten Office Programını indirin. İndirme Linkiniz; officecdn.microsoft.com/db/492350F6-3A01-4F97-B9C0-C7C6DDF67D60/media/tr-TR/ProPlus2019Retail.img
3: ) İndirme işlemi Bittiği Zaman, Winrar Programı ile Klasöre Çıkartın
4: ) Klasöre Çıkardıktan Sonra Office Klasörünün içinde İKİ ADET SETUP DOSYASI VAR !
5: ) Bilgisayarınız 32 Bit ise; 32 Bit Setup Dosyasını Çalıştırın.
6: ) Bilgisayarınız 64 bit ise; 64 Bit Setup Dosyasını Çalıştırın
7: ) Kurulum işlemi bittikten sonra Programınızı Çalıştırın, Etkinleştirme Sihirbazında ikinci seçenek olan Telefon ile etkinleştirme seçim Devam Edin. Ülke Seçiminin Altındaki 7’şer haneli Kodları Tarafımıza gönderin. Sisteme tanımlama yapıldıktan sonra onay kodunuz maksimum 30 Dakikada tarafınıza iletilir. Onay kodunuzu ülke seçiminin altındaki kutucuklara doldurup etkinleştirmeniz yeterlidir.

Aklıma takılan kısım şu bilgisayarı formatlayıp tekrar office kurmak istesem yine mağazanın göndereceği onay mesajına ihtiyacım olacak mı. Eğer öyleyse tek kullanımlık oluyor bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
AMD 3000G işlemci ve Gigabyte A320M-H anakart ile bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı kullanmayacağım, halihazırda 120 GB Samsung 850 Evo SSD var. Eski bir mATX kasam var 300W güç kaynağı olan. Güç kaynağının işlemci kablosu 4 pinli anakartın girişi 8 pinli. Bu bir sorun olur mu? Son olarak bu sistemde kaç GB RAM kullanmalıyım ve yaklaşık 1100 lira maliyete bu sistem değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • Mesut Akyıldız @akyildizmesut53

  4 pin cpu yu çalıştırmaya yetecektir fakat apu su için ram i min 8 almak iyi olur

 • brcan @brcan

  Öncelikle, eski psu kullanmanı tavsiye etmem, verimliliği düşmüştür.İyi bir psu alırsan ileride işlemci veya ekran kartı upgrade'i yapabilirsin.Rami alabiliyorsan kesinlikle 2x8gb tavsiye ederim.Apu'da ciddi fps farkı oluşturuyor dual channel.Değer kısmı beklentine bağlı, minimum maliyet ile kurabileceğiniz güçlü bir sistem olacaktır(oyun için).

 • bzn7 @bzn7

  Güç kaynağından sorun yaşamazsınız, 4 pin yeterli olur.

  Almak istediğiniz anakartta HDMI 1.4 var. Tavsiyem HDMI 2.0 çıkışlı bir anakart alın ki 4K TV'a bağlayıp 60Hz çıkış alabilesiniz. 30Hz masaüstünde bile can sıkıyor.

  Ram konusunda bütçeniz çok zorlanmıyorsa 2x8GB 2400 veya 2666 nisbeten ucuz olan belleklerden alabilirsiniz. Bu APU çift kanal olduktan sonra bant genişliği sıkıntısı yaşamayacaktır. 2x4GB bence biraz az günümüz ihtiyaçları için. GPU 2GB kendine ayırdıktan sonra geriye 6GB kalıyor.

 • ALIEN @alien

  AMD 2200G ve GA-A320M-S2H li bi sistem topladım bir kaç ay önce.
  Sekiz pinli soketin biri boşta duruyor ve bir sorun çıkmadı henüz.
  Cpu ve içindeki gpu nun toplam tdp değeri zaten 65W bir sorun olacağını sanmıyorum.
  Sizin cpu ise 35W tdp değerindeymiş hiç korkmayın derim.
  Fakat her iki anakart da 105W a kadar TDP destekliyor, bu tür bir işlemci taktığınızda diğer dört pinli soket işte o zaman dolu olsa iyi olur.

#TeknoYardım levent pekcanın teknoküpün ön usb portlarını usb 2 den usb 3 e çevirdiği bi kasa upgrade videosu vardı. aradım bulamadım. kaldırılmış mı acaba yoksa başka bir başlık altında mı yayınlanmıştı

BeğenFavori PaylaşYorum yap