Herkese selamlar.
Raspberry Pi Zero 2 W üzerinde, RPi Zero V1.3 OV5647 kamera yerleştirdim.
Bu kamera normal şartlarda bir video alabiliyor. fotoğraf çekebiliyor ama anlamadığım bir şey o da şu picamera2 kütüphanesini ne zaman pip veya apt ile yüklemiş olsam. bir türlü okutmakta ve komut içerisinde çalıştırmakta zorlanıyorum.

raspistill ile fotoğraf çekilebiliyor ve parametrelerle de çekebiliyorum. ama ne zaman picamera kütüphanesinin kendisini ve picamera2 yi kod ile kullanmaya çalışsam yok arkadaş olmuyor. bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa bir bilgi aktarabilir mi?
#raspberrypizero #raspberrypi #RaspberryPiProje #IoT

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #elektronik #devre #powerbank

Herkese merhaba arkadaşlar.
Elimde bir power bank var ve sanırım üzerinde de bir akım koruma devresi var. Bu konuda sizlerden bir soru sormak istiyorum, hikayesi ile beraber.

Elimde raspberry PI 3 orjinal güç adaptörü vardı ve micro usb ucu sadece elektrik vermek üzere tasarlanmıştı. Zamanla kullanılmadığından mı bilmiyorum ama ucu kırılmıştı. Ben de evdeki birkaç lehim malzemesi ile VCC ve GND'yi. Fakat ilk seferinde doğru mu bağladım diye bir cihazda denemem lazımdı ve powerbanki seçtim denemek için. Sonra taktım herhangi bir şey "cısss" diyip patlamadı da yanmadı da. Muhtemelen akım veya devre koruması olduğundan. Fakat sonrasında kablo uclarını değiştirip birkaç başka cihazda denediğimde ve powerbanki şarj etmek istediğimde, powerbank ne şarj oluyor ne de şarj ediyor. Üzerinde bir yüzde gösteren panel var ve "in" lambası yanıp sönüyor. Bu konuda bilgili olan bir abimiz veya yardım edebilecek birisi var mıdır?

Ya da alternatif yol direkt başka bir powerbank kartı almak mıdır?

Herkese bol teknolojili bir gün dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba #windows11 kurmak istiyorum. İşlemcim 6700HQ ve destekleyenler listesinde yok. Kurduğum zaman sorun görecek miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar. Bir soru sormak istiyorum. Ben şimdi google domains üzerinden bir domain aldım ve Google Cloud Platformu üzerinden bir wordpress sunucuya eklemek istedim. Ama her seferinde; işte ns bağlıyoruz ve yönlendirme sonunda adres çubuğunda ip çıkıyor ortaya ya da işte bir sunucu kurduk cpanel ile olur diye her noktayı ayarlayıp bağlamayı da denedik ama bir türlü bağlantıyı sorunsuz halledemedik. Şimdi sorum şu arkadaşlar, sunucu ile google domains arasında nasıl bir dns yapılandırma yapmam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #akis #lystercih #YKSTercih
Merhaba Sayın Teknoseyir Efendileri. Bu sene kardeşim YKS ye girdi ve kendisi yazılım veya bilgisayar mühendisliği istiyor. Sizlerden istirhamım kardeşimin hangi üniye gitmesinin verimli ve karlı olacağı ve şehilrlerinin nasıl olacağıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.pcyh.net/gelecekte-bizi-nasil-teknolojiler-bekliyor-gelecek-teknolojilerden-felsefik-akimlar-178/
Merhaba Herkese, yeni bir yazı yazdım teknolojiler üzerine. Herkese faydalı olması dileğiyle.

Bilgisayar Yardım ve Hakkında | Teknolojiler ve Yazılım Hakkında |...

‘Öncesinde ne güzeldi herşey’ der bazen büyüklerimiz. Çünkü önceden önemli olan, en önemli olduğunu düşündüğün işe en çok zamanını ayırmaktı. Ayırdığın vakit ise senin huzurlu olmana imkan tanırdı …
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.pcyh.net/algoritma-mantigini-kavramak-icin-zorlayici-20-algoritma-sorusu-python-ve-flowgorithm-153/
Bu blog yazımda, yazılım ile yeni tanışan arkadaşların algoritma mantığını örnekler ile çözmeye çalışmasını anlattım. 20 örnek ile kendilerini bir nebze olsa da geliştirebilirler.

Bilgisayar Yardım ve Hakkında | Teknolojiler ve Yazılım Hakkında |...

Yazılım, bilgisayara derdimizi bilgisayar dilini kullanarak yazdığımız anlamsız imgelerdir ve bu imgeler gündelik hayattakinden daha karmaşık ve rasyoneldir. Normal 0 false false false TR X-NONE X-…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/channel/UCl55Svj97-DwB_abt-Ie3zQ/featured Abilerim Ablalarım, Ders için oluşturmuş olduğum bir youtube Kanalı. Proje ödevi için, arkadaşlar ile hazırladık. sizlerden ricamız videolarımızı izleyebilir misiniz ve beğendiyseniz abone olabilir misiniz?

ROBOCODE

Bu kanal, Anadolu Üniversitesi - Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencilerinden 4 kişinin bir araya gelerek oluşturduğu "RoboCode Takımı"...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen ve nasıl başlayacağını kesinleştiremeyen meslektaş adayı arkadaşlarım için böyle bir blog yazısı hazırladım. Umarım yararlı olur. #yazılım #python #btkakademi
https://www.pcyh.net/btk-akademide-hangi-egitimleri-bitirmeli/

BTK Akademi’de Hangi Eğitimleri Bitirmeli?

Yazılım Sektöründe iş hayatı sadece kodlamadan ibaret değil! Bu blog yazısında seninle birlikte iş hayatına kısaca bir değineceğiz ve ardından sana bir kaç eğitim tavsiye edeceğim. Şunu bilmeni ist…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese öncelikle merhaba, ben wordpress tabanlı bir blog sitemde çeşitli alanlarda yazılar yazıyorum. yakşalık 6 senedir de bu süreci devam ettirmek istiyorum. Fakat son 4 5 aydır, pek üstüne düşmemekle beraber, son günlerde üstüne de düşmüş olsam, lanet olası veritabanı hatasını bir türlü düzeltemedim. Eski yedeklerimle de kurtaymaya çalışsam, eski yedekleri yenileri ile de değişsem, yeni wp databasei de oluştursam hikaye hep aynı. Sizlerden istirhamım wp sitemde aldığım hatayı, ve veritabanında değişen veritabanı tablolarını nasıl düzelteceğim lütfen yardım edin. Şimdiden yardım etmek isteyen herkese teşekkür ederim. #TeknoYardım #teknoyardımlaşma @hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap