Monster Abra A5 V6.2 Gaming Notebook| Kutu açılımı Video da, yorum içermektedir!!

 

Fokus bilgisayar markası altında Monster notebook satan firmanın en düşük fiyatlı (ki bu benim aldığım zman böyleydi bu tarih  yazıdan 1 hafta önce) ürünü. Fiyat olarak 2899 ₺ olan ve kapıda ödeme seçildiği zaman ki bu çoğu kişide böyle 40 lira da masraf çıkıyor extradan, toplanda 2940 ₺ ye maal oluyor. ürün özellikleri bakımından pek bir eksiği olmasada piyasadaki muadillerine göre çokta eskisi yok artı olarak fiyat /performans bakımından diğerlerine fark atmakta, Asus, MSI, HP gibi markalara fark attığı doğrudur ki bu fiyatına göre tabiki soğutması felan da yine muadillerine göre oldukça iyi.

Laptop içerisinde 2 tane fan ve bunları aynı anda hem işlemciye hemde ekran kartına değdiren bakır boru bulunmakta. Bu soğutma yapısı yeri gelince tam devirde çalışarak sistemi buz gibi yapmaktalar (bura da bir tavsiye vereyim sisteminizi kullanırken altında toz çekmeyecek yada kumaş olmayacak[bunlar örnek olarak sofra bezi masa örtüsü nakışlı vb.] malzemeler kullanmanız), buda sistemin daha performans lı olmasına sebebiyet verir ki siz mutlu olasınız diye 🙂 . yeri gelmişken söyleyeyim bu tam devir de dönmeler yok dengeli fan çalıştırma işlemlerini yazılımından yapıyorsunuz, yanı burada Fn tuşu ile bi bok yapılmıyor sadece yapılan ekranın parlaklığı ile tuşların aydınlatılması.

Klavye aydınlatması ile ilgili söylenecek bir kaç cümle var bunlarda aydınlatması var gayette güzel ama kimisi için en büyük eksik olacak şey olan renkli aydınlatma yok sadece beyaz aydınlatma mevcut (ki buda bana rahatlıkla yetiyor diğer türlü pavyon gibi oluyor 🙂 ) . Şöyle ki aydınlatmanın ışığı 2. yada 3. seviyede gayet yeterli gece iyi bir şekilde görebiliyorsunuz. gündüz ise çok gerekli olmuyor. Son olarak uygulama dan da çeşitli makro ayarlar yapabilirsiniz, klavye içinde kendi mause'unuz içinde.

Malzeme olarak Laptop un paneli yani ekran olan tarafı arkası metal fırçalama ve dayanıklı (nispeden diğerlerine göre ) ve zaten FullHD. IPS olmasıda cabası. Klavyede ciklet tarz olan klavye kullanılmıs mekanık gibi az basarak okuyor ama ses çıkarmıyor buda büyük bir artı. touch pad ise benim gözümde tablet gibi gözüktü sebebi ise özellikleri muhteşem bir parmak okuması eksik gerisi cok güzel(alanlar iyice karıştırsın görecekler). Hoparlörler ise Driver yüklemeyince b*ok gibi bi halta yaramıyor, yazılım ile kendine geliyor zaten ayarlarda göreceksiniz. Mikrofonu ve kamerası güzel Full hd ve Hd de 30 FPS çekiyor buda neredeyse herkes için yeterli . Tek eksi tarafı kapağı açarkenki çentik mi ne idi oraları sıkıntılı oluyor. bozabiliyor hatta cıkabiliyormus(tabiki içerisinden).

 

Kablosuz Bağlantı İçin ise Hiçbir eksik yaşamadım yalan degil BT 4.1 var ama kullanmadım Wifi de ise dual bant gayet verimli ve güzel.
Girişlerinde ise 4 Tane USB bunların 3 ü 3.0 1 i klavye vs için 2.0 DP ve HDMI var eskiye dönük olarak ise VGA çıkışıda yine mevcut.

Zurnanın zort dediği yere geldik, PERFORMANS:

Testlerin sonuçlarını paylaşmak isterim ama kimsenin bir işine yaracağını söyleyemem onun yerine sizlere oyundaki memnuniyet derecelerimi anlatayım, CS-Go da yardırıyor a*mg. diğer oyunlar da da metro2033 de full grafik FULLHD de bi gıdım kasmadı. İşlemci kezaa ynı şekilde hiçbir eksiklik yok . RAMlar DDR3 Olmasına rağmen işini rahatlıkla görüyor. ısınması yine dediğim gibi fanlar ile alakalı isterseniz kasmaz :).

 

*** Birde şunu söyleyeyim:
Eğer FreeDOS alacaksanız Sakın Eski tip Windows veya Başka işşetim sistemi kurmayın, nedeni ise ekranın fiziksel olarak kapatıp açtığınızda dandik bir görüntü almanızdan. UEFI Kurmanız Tavsiyemdir.

SSD performans ına geldiğimizde ise rasgele bir test yaptığımda 300 mb ı gördüm kapattım yeter diyerekten zaten o anda başka bir dosya indiriyordum .

İsteyen Arkadaşlara Teknik özellikleri Açıklayayım;
İntel I7 6700HQ işlemci 4 çekirdek ve 8 İş parçacıklı.
Gtx 950M Nvidia GDDR5 4Gb Ekran kartı.
8 GB DDR3 RAM bellek
240 GB SSD INTEL.

İnşallah Güzel bir inceleme Olmuştur. Yazılanlardan Hatamız Olmuş ise kusurumuz af ola.

KAYNAKLAR: Web sitemdeki İncelemem.Ürün Kutu Açılım Videosu

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

A4-TECH G3-200N-1 Kablosuz Mouse İnceleme

İnternette arattığınızda pek içerik bulamayacağınız ama aldığınızda pişman da olmayacağınız bir ürün olduğunu düşünerekten incelememize BİSMİLLAH diyerek başlıyorum.

Öncelikle internette bu ürün ile ile ilgili pek birşey yok, gerek alış-veriş sitelerinde gerek internet veya youtube gibi sitelerde yeteri kadar inceleme bulunmamakta bende gerçi görsel bir içeriği resimler hariç koymayacağım ama gerekli bilgi ve yorumları elimden geldiğince yapmaya çalışacağım.

Ürünümüz 10 $ çevresinde bir fiyata sahip olup fiyatının hakkını verebilecek cinsten ve piyasadaki muadillerine göre yine bir sıfır önde başlamakta ki şu yüzden görsel ve kullanım kolaylığı bakımından .

Kurulum mevzusu kolay; sadece bilgisayara alıcıyı takıyoruz ve ardından kablosuz faremize pili, bunu sırası önemli değil isterseniz ilk önce pili takın 🙂 fantazi anlayışınıza kalmış arkadaşlar .

Kutu resimlerini ek olarak vermekle beraber içersinde :
Wireless Mouse(Kablosuz farenin kendisi)
Nano receiver(nano[küçük] alıcı)
1 AA Alkaline battery(1 adet alkalin pil)*^1
User Guide(Türkçe Kullanım klavuzu)*^2

Kendim Vatan bilgisayar'dan aldığım için ürüne 2 yıl garanti verdiler.

Görünüş olarak sadece ama bir o kadar geniş kullanım alanına hitap eden yani oyun, ofis, ev kullanımı olsun hepsine hitap edicek bir şekilde yapıya sahip.

Kullanım ve ele oturma olarak orta elli insan ve küçük elli bir insan için yeteri kadar rahat ve ergonomik ele oturan bir yapısı var.
Üzerinde toplam 3 düğme bulunmakla birlikte bunların 3. sü orta tekerlek topu olup rahat basılmaktadır keza yine aynı iekilde sağ ve sol tuşlar da aynı.*^3

Tuşların sesi ve basış hissiyatı tok ve insan a yeteri kadar his vermekte ki bana öyle geldi ama sağ düymeye bazen istemsizce basmaktayım ki herhalde yani aldığımdan.

Ayrıntılı bilgi için internette bil hassa a4 tech sitesinde arama yapmama rağmen modelin tam özelliklerine ulaşamadım aynı seri modellere baktığımızda ise DPI ın 1000 olduğunu gördüm ki buda çoğu kullanıcı için yeterlidir.

ÜRÜN İLE İLK GÜNÜM.

Ürünü aldığım vakitten yarım saat sonra bilgisayarıma taktım ama ne göreyim çalışmadı *^2. Daha sonrasından tekrardan Vatan Bilgisayar'a gittim ve orada personel ile iletişime geçtim biraz muhabbetim olduğundan ürünü iyice inceledi ve aynı modelden 2 3 tane daha açtı ve onlar da da aynı hatayı verdi daha doğrusu çalışmadı, vel hasıl kelam sıkıntının PİLden kaynaklandığını ve başka bir model pil taktığımızda herhangi bir kurulum yapmadan kullanabildiğimizi gördük ve ürünü yine poşetleyip evin yolunu tuttuk daha sonrasında ise bilgisayar abaşka bir marka pil ile taktığımızda Kablosuz fare direkt olarak çalıştı son olarak işte onun sayesinde de bilgisayar da bu yazıyı yazabiliyorum.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Snopy SG-507 Game Controller

Snopy nin oyun kontrolculeri modellerinden SG-507 yi inceliyoruz . Snopy nin düşük fiyat ta ürün modellerinden biri olan SG-507 düşük fiyata performans ı amaçlıyor daha düşük modellerde ise daha kalitesiz ürün modelleri var , eğer snopy nin oyun kontrolcülerinden alacaksanız SG-507 den başlamanızı tavsiye ederim zira diğer ürünlerle kısa vadede sorunlarla karşılaşabilirsiniz .

Ürün özelliklerine geldiğimizde ;

Teknik Özellikler .

Sadece Bilgisayar Uyumludur , diğer platformlarda çalışmayabilir (!)

2 adet Titreşim Motoru var, sağ ve sol olmak üzere .

2 adet Mavi LED var bunlar titreşim arttıkla parlaklığıda artış gösteriyor .

1 Adet Kırmızı LED var buda analoğun açık olup olmadığını gösteriyor.

2 Adet sağ ve solda olmak üzere analoglar var , bunlar ortadaki tuşla açılıp kapatılıyor , açıldığında ise kırmızı led yanıyor .

1 adet kompakt disk var bu disk te ne içerik olduğunu ise henüz bilmiyoruz .

BeğenFavori PaylaşYorum yap