#akış #TeknoYardım Arkadaşlar ipad almak istiyorum fakat ipad Air 1&2 ve retina 2 arasında kararsız kaldım. İnternet ve Video ağırlıklı kullanacağım. Çok fazla oyun hevesim yoktur. Ana kriterim ise fiyat. Fiyat performans olarak hangisi daha mantıklı geliyor size, ayrıca yatakta film izlerken Air kolu yorar mı acaba ?
Retina 2: 850TL
Air: 1080 TL
Air 2: 1400 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 20
 • Cem @cem

  Tab S'ler eskidi ayrıca geçen yıl bile şu andan daha ucuzdu S2 güzel ama Air 2 fiyatında neredeyse. Ayrıca Android istemiyorum ios platformu için birazda ipadlere yöneldim aksi taktirde özellikle film için Samsunglar benim de tercihim.

  • Emre @emre64

   Siz bilirsiniz. Media ve internet için Android çok çok daha mantıklı. Netflix dışında legal bir platform olmadığına göre(iTunes dışında) Kodi, Seyirtürk, birçok tarayıcı ve oynatıcı desteği, Flash disk hatta harddisk desteği, klavye mouse desteği +Super amoled ekran bırakılıp ios almak pek de mantıklı değil.

 • Cem @cem

  @orcun Air 2 zaten her yönü ile insanı yakalıyor benim asıl merek ettiğim mini ile Air lerin arasında ki ergonomik fark. Daha çok kullanıcı deneyimini merak ediyorum, Air eli yoracak gibi görünüyor çünkü, özellikle ilk nesil. Performans olarak Mini ve İlk Air de ki A7 işlemci de en az 3 yıl daha rahat götürür gibi duruyor.

 • Papa Emeritus @pope

  iPad Air 2 . Android tablet alıp memnun olan görmedim .

  • Emre @emre64

   Neye dayanarak? Ben gayet memnunum.

  • Papa Emeritus @pope

   1.5 sene önce arkadaş almıştı Samsung(pahalı bir modeldi ama 2.000 modeli olduğu için ismini unuttum) Facebook,Twitter,Spotify,Dropbox gibi uygulamaların tablet desteği doğru düzgün yoktu telefondan bozmaydı . İade edip iPad Air aldı . Bu saydığım uygulamalar devasa firmaların uygulamalarıydı küçük uygulamalar zaten telefondan bozma değil direk telefon uygulaması şeklinde çıkıyor .

  • Emre @emre64

   Ben gayet memnunum tabletimle. Hiçbir uygulama ile de sıkıntı çıkmadı. Zaten şuan arayüz telefon ile aynı sayılır. @zatisahaneleri telefonun büyük hali olması ne kadar mantıklı değil mi? En azından 4:3 kare bir şey değil.

  • Papa Emeritus @pope

   @emre64 Sizin ilk yorumda söylediğiniz Galaxy Tab S2'nin ekran oranı 4:3 . Farklı bir yorumda ise "En azından 4:3 kare bir şey değil." demişsiniz . Açıkçası bunu söylemek istemezdim ama fanboyluktan gözünüz kararmış . Kendinizle çelişiyorsunuz . Buyrun aşağıya da Galaxy Tab S2 resmi sitesinden bir alıntı ekliyorum .
   http://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-tab-s2/

  • Emre @emre64

   Tek amacınız fanboy etiketi yapıştırmak değil mi?Benim kendimle çeliştiğim yok anlatmak istediğimi yanlış aktarmışım.Tab s2'nin de ekran oranı 4:3 olabilir ama "kare" değil, bu sadece daha fazla sayfa taramayı sağlıyor, hala "kare" değil.

  • Papa Emeritus @pope

   Bir dakika şimdi 2 tane 9.7" cihaz var . Ekran oranları 4:3 . Fakat 1 tanesinin ekranı kare diğerinin değil diyorsunuz 😀 Ekran oranı zaten genel şekli verir , kare ekran 1:1 şeklinde olur . Aşağıdaki resme bakıp iPad Air ile S2 arasındaki ekran farkını söylebilir misin? iPad Air'ı kare ekran yapan unsur neymiş ? Bence kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun @emre64

  • Emre @emre64

   Diğerinin kare olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum?Ben sadece apple'ın 4:3 anlayışının farklı olduğundan bahsediyorum.Daha küçük ekranlı tabletlerinde 16:9 video oynatırken ekranın çok büyük bir kısmı boş kalıyor.

  • Papa Emeritus @pope

   "En azından 4:3 kare bir şey değil" , "Tab s2’nin de ekran oranı 4:3 olabilir ama “kare” değil, bu sadece daha fazla sayfa taramayı sağlıyor, hala “kare” değil." Bildiğiniz iPad Air'a 2 defa kare demişsiniz . Markadan markaya 4:3 anlayışı mı değişiyor ? Biri kareyse sizin gözünüzde diğeride kare .Samsung'un 4:3'ü aslında gizli 16:9'mu nasıl farklı olabilir ? @emre64

  • Emre @emre64

   Nerden çıkarıyorsun acaba?Tamam s2 4:3 olabilir ama s değil?Ayrıca ipad air 2den bahsettiğimi de hatırlamıyorum.

  • Papa Emeritus @pope

   "Ben sadece apple’ın 4:3 anlayışının farklı olduğundan bahsediyorum" Apple'dan bahsettiğinizi kabul etmişsiniz burada . Tamam S 4:3 olmayabilir ama S2'nin 4:3 ekrana sahip olduğunu bilmeden savundunuz sonra iPad'in ekranına kare dediniz . Bende bunun üzerine iPad'in ekranıyla S2'nin ekranın aynı olduğunu belirttim.

  • Emre @emre64

   Ben daha fazla tartışmıyorum ya vallahi bak, anlamamaya çalışıyorsun resmen."Daha küçük ekranda" ekranın oranından dolayı "KARE" OLDUĞUNU söylüyorum.Daha da cevap vermem anlamamaya çalışıyorsun çünkü.

Bu elbise olayının bu kadar çabuk yayılması bana içeriğinde zararlı yazılımlar olabileceği fikrini aşılıyor, ne dersiniz ? #Elbise ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Nokia Lumia 820 Cep Telefonu

Nokia Türkiye Garantili
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 3 yıllık notebook uma (ilk defa) format atmaya karar verdim. DVD ye falan yedeklemedim ama Diskte C ve D haricinde (R)Recovery'de var. Wi7 Basic 64 Bit. Nasıl yapacağız şimdi ? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar dizüstü bilgisayarım ”invalid command line” hatası vermeye başladı açılışta. Bilgisayarı 5 gündür kapatmıyordum yani uyku modunda falan bekliyordu ayrıca hata aynı esnada mı oluştu bilmiyorum ama pil ışığı kırmızı ve yeşil olmak üzere yanıp sönmeye başladı. Bilgisayar 3 yıllık. Batarya mı öldü şimdi ? Bataryayı çıkartıp geri taktım ışık normale bindi ve pil doluyor ama zaten öncesinde pil %26 civarında iken laptop aniden kapanıyordu. ”Invalid command line” hatasını ise almaya devam ediyorum. Yardım!!! (ASUS K53S)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 TB'lik harddisk arıyorum, öneri, kullanım deneyimi vs. yazar mısınız ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Urbanears'ın Plattan modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı, fiyatı 100 TL'ye kadar gerilemiş bazı mağazalarda veya film izlemek için sağlam kulaklık arıyorum, yardım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap