#telefontavsiyesi

Merhaba millet. Şirket telefonu verilecek, şöyle bir liste verildi bana. Aylık şekilde maaşımdan kesilecek.

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

Ben G4 kullanıcısıyım, Öncesinde G2 kullanıyordum, piyasanın gerisinden gelen bi zevkim var. Kampla, dağcılıkla ilgileniyorum haliyle batarya süresi, şarj efektifliği ve su/toz geçirmezlik konusu önemli. Bana ne tavsiye ederdiniz?

Haydin bakalım ne çıkacak 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 43

#akış #Asus #BIOS #bios #bricked #TeknoYardım

Selam millet, 2 tane sorum olacak;

Asus n55jv-cn211d kullanıcısıyım. SDD + DVD slotunda HDD şeklinde kullanıyorum. SSD'de win10, hdd'de bikaç linux distrosu ve backuplar yüklü halde. Normalde boot sıralamasında SSD en üstte ancak kod yazacağım zamanlarda HDD'yi üste alarak o şekilde linuxa geçiyordum. 3 yıllık laptop ve 3 yıldır ben sürekli değiştiririm ben boot sıralamasını, şuana kadar bi sıkıntım olmamıştı.

Derken dün sıralamayı değiştirdim, tekrar windows açıldı. Baktım sıralama değişmemiş. Tekrar değiştirdim, kaydettim. Yine windows açıldı. Gidip, tüm boot seçeneklerini disable edip restart ettim, normalde direkt bios açılması gerekiyorken, hiçbirşey açılmadı.

Araştırdım, bios cortlamış.

Açtım cihazın içini, söktüm bataryayı, kapattım açtım olmadı.

CMOS pilini buldum, çıkarttım 5 dk bekledim 10 dk bekledim restart ettim olmadı.

Asus'un sitesinden farklı bios dosyaları indirip, onları USB'ye yazıp, laptop'a takıp, CTRL+HOME kombinasyonu ile boot etmeyi denedim, yine bişey olmadı. Öyle siyah ekrana bakıp duruyorum..

Birinci sorum şu:
Bu derdi önceden çekmiş ve yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini yada başka bir yöntemi kullanıp bios'u tekrar ayağa kaldırabilen var mı aramızda, 1-2 tavsiye alayım.

İkinci sorum:
Pes ettim edeceğim, asus teknik destek için çizgi elektroniği aradım, anakart üzerine müdehale edebiliyorlarmış. Yüksek ihtimalle bios çipinin değişmesi gerekecek. Bu yolu önceden denemiş olanımız var mı?

Uzunca bi yazı oldu. Sabırsız arkadaşlar kusura bakmasın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam Arkadaşlar,

MicroSD card seçimi için yardım lazım.

#xiaomiyi kamera gümrükten geçmiş, bizim ofise doğru geliyor. Ben de gelene kadar hafızasını hazır edeyim diyorum. 2.3K'ya falan çıkıyormuş bu kameranın çekimi script kullanarak, 60 FPS. En zor koşulunu kaldırabilmek için hangi #microSD kartı tercih etmek lazım?

Bu mu: http://goo.gl/4XatkH (kingston class 10)
yoksa bu mu: http://goo.gl/39ttrF (samsung class 10)

64GB'dan yukarısını desteklemiyormuş, ondan 64 seçtim.

#akış 'a da ekleyeyim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Bir arkadaşımdan aşağıdaki video linki geldi. #Asus'un teknik servisinin gayet kaliteli olduğuna dair bazı bilgiler edinmiştim TS'den. Bunu izleyince şaşırdım. Olayla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olan var mı?

Asus mu bozdu? Yoksa yersiz bir karalama kampanyası mı var?

Yoksa garantiye verilen ürünün tamirat ücreti ürün fiyatının 1.5 katı olması normal mi?

#AsusTeknikServis

https://www.facebook.com/video.php?v=10153884095285212

Şikayet Var! | Facebook

“Firmalarla sorun yaşayan tüketiciler haklarını aramanın çeşitli yollarını deniyor.. “Herkes sosyal medyayı kullansın hakkını arasın” diyen Halit Tokkuş...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Age of Empires II : HD oynayan var mı? SummerSale ile 4pack alındığında 7.5$ ediyor. Hakediyor mu bunu? #ageof

Lise zamanlarımda çok oynardım çok severdim. Oyunu tanıyorum-biliyorum-seviyorum; ama bu şekilde tekrar almam için teknik özelliklerini hakikaten geliştirmiş olmalılar. Çökme, oyundan kopma, koptuktan sonra tekrar bağlanamama, renk kayması, görüntü çamurluğu, yada oyun mekanikleri ile ilgili olarak o eski tadı almama engel olacak herhangi bi değişiklik... gibi durumlarla karşılaşırsam pişman olurum.

Oynayan arkadaşlardan, bu yönlerden bi review alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap