Ömer paylaştı.

Voice over LTE (VoLTE) {Yüksek kaliteli IP tabanlı sesli ve görüntülü konuşma teknolojisi}

Voice over LTE (VoLTE) {Yüksek kaliteli IP tabanlı sesli ve görüntülü konuşma teknolojisi} Nedir?
Kısaca 4.5g internet protokolünü kullanarak hd ses,hd görüntülü görüşme seçenekleri mümkün olacak.(Tabiki telefonunuz ve operatörünüz destekliyorsa)
Yeni bir özellik olduğundan ve test aşaması durumları söz konusu olduğundan bu hizmete tüm operatörlerde başvuruda sorun yaşayabilirsiniz.Çünkü Turkcell’den örnek vermek gerekirse sadece 4 telefona izin verilmiş.Bu 4 telefon ;
Samsung S6
Samsung S7
Samsung S6 Edge
Samsung S7 Edge
İşin tuhaf tarafı S6 Edge Plus veya Note 5 listede yok.Burdan anlayacağımız üzere belirlenen 4 cihaz sadece test amaçlı tesadüfen seçilmiş cihazlar çünkü eğer böyle olmasaydı Note 5’in de listede olması gerekirdi.Dolayısıyla şuan için bu hizmet için can atmaya hiç gerek yok çünkü belliki sistem düzgün çalışmıyor yani yapım aşamasında.Sistem oturduğunda yani stabil çalıştığında çoğu 4.5g destekli cihazda da VoLTE çalışıyor olacak.

Gelin şimdide VoLTE ile ilerki günlerde mümkün olacak faydalara göz atalım.
-Karşıdaki telefon 1 saniyeden az bir sürede çalmaya başlıyor.(Tabi karşı taraf 4.5g teknolojisini kullanıyorsa)
-Birini ararken aynı zamanda neden aradığınızı sms olarak gönderebileceksiniz
-Videolu arama – görüntülü konuşma esnasında ekranda karşılıklı çizimler ve tarifler yapabilirsiniz.
-Videolu görüşmeler HD kalitesinde olacak.
-Mp4 formatında 4 hatta 5 kanal ses transferi.Yani HD Ses aktarımı olacak ve elinizdeki telefonun akıllı bir telefon olduğunu daha iyi anlayacaksınız.
-HD Ses teknolojisi geleceği için tıpkı parmak izi gibi sizin sesinizi tanıyarak işlem yapan hizmetler artacak.Çağrı merkezlerinde sesli tanıma sistemleri yaygınlaşacak.
-Adres paylaşma devri başlayacak.Yani telefon görüşmesi yaparken birden fazla fonksiyonu karşıdaki kişiyle etkileşimli şekilde anlık kullanabileceksiniz.Görüşme yaparken Harita üzerinde eşzamanlı yol tarifi verebilme şansınız olacak.
-Yine telefon görüşmesi esnasında veri paylaşımı yapabileceğiz.
Çağrı esnasında dosya transferi imkanı;
*Fotoğraf
*Video
*Müzik
*Doküman
*Kontak paylaşımı
*LTE hızı düşmeden dosyaların paylaşılması(VoLTE hizmetinin birden fazla bant ile sağlandığını gösteriyor.)
*Çok büyük GB boyutunda dosyaları paylaşabilme
gibi imkanları da bizlere tanıyacak
Çağrı ile eş zamanlı LTE (4.5G) hızında veri indirebilme.
-Bunun yanında gerçek zamanlı olarak;
-Birebir anlık mesajlaşma (chat)
-Grup oluşturma ve grup chat
-Emoticon gönderebilme gibi özellikler de mümkün olacak.
Bu yazdıklarımdan daha fazlası da mümkün olabilecek.Şimdilik benden bu kadar güzel bir inceleme olmuştur diye umuyorum.

TURKCELL’de VoLTE başvurusu için HDSES yazarak 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.
TÜRK TELEKOM’da VoLTE başvurusu için VOLTE yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. (Dipnot {1} : Cihazınız operatörün belirlediği telefonlar arasındaysa hizmet ücretsiz olarak sunulur.)
(Dipnot {2} : Eminim bu yeni hizmet tam olarak kullanılmaya başlandığında Teknoseyir yönetimi bunun için ayrıca bir video çekecektir ve belirttiğim bilgileri onlarda söyleyeceklerdir.Bilgilerin doğruluğundan şüpheniz olmasın. 🙂 )
(Dipnot {3} : Tamamıyla alıntı değildir.Çeşitli sitelerden topladığım bilgileri kendime göre yorumlayarak sıraya dizdim.Gördüğüm kadarıyla teknoseyir.com’da detaylı bilgi veren ilk inceleme)
#akış #HaftalıkGündemeMalzeme #inceleme #VoLTE #emeğesaygı @leventp @gamsizm @hkellecioglu #teknoloji #4G #45g #Turkcell #TürkTelekom #Vodafone #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 45
Ömer paylaştı.

OwnCloud Uygulamaları I

Merhabalar.

Kendi hostunuza kuracağınız uygulamalara devam ediyorum.
Diğer incelemeleri #SelfHosted etiketi altında veya kendi profildimdeki incelemeler linkinden bulabilirsiniz.

Bu incelemede bir uygulama yerine daha önce incelediğim ownCloud uygulaması için bikaç eklenti yer alacak.
OwnCloud incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

OwnCloud

OwnCloud'un bu eklenti desteği aslında çoğu ihtiyaca cevap verebiliyor.
Kullanımı da yaygın olduğu için gelecekte daha çok kullanılacağına inaniyorum.

Onaylanmış uygulamalar dışında 3. parti uygulamalara da bu adresten ulaşabilirsiniz.
https://apps.owncloud.com/

İncelenecek uygulamalar : Belgeler, Notlar, Takvim, Görevler

Belgeler

Google Dokümanların düz yazıdaki alternatifi diyebiliriz.
.odt .doc .docx uzantılarını destekliyor.
Ve aynı anda çalışabilme imkanı yaratıyor ki bu çok hoşuma gitti. Dokümanın linkini paylaşarak aynı ayna birden fazla kişiyle birlikte düzenleme yapabilirsiniz.
Temel (kalınlaştırma, italik, altı çizili vs) düzenleme seçenekleri var.
Düz yazıda bulut ortamında yapmak istediğim her ihtiyaca çözüm buluyor. Gerçekten kullanacağım ve memnun kaldığım bir uygulama oldu.

Notlar

Google Keep alternatifi sayılabilir bazı özellikleri eksik olsa da.
Aslında çok basit olarak notları teker teker birer .txt dosyası olarak kaydediyor hesabınıza. Fakat zaten benim aradığım da tam buydu. Paragraflar şeklinde yazılan not uygulamalarından farklı olarak daha basit ve hızlı geliyor bana. Ki öyle bir ihtiyaçta yukarıdaki Belgeler uygulamaını tercih ederim. Google Keep den kullandığım ve eksikliğini gördüğüm yanı resim ekleyememe oldu.
Mobil tarafta "OwnCloud Notes" isiml Android uygulama ile senkronize çalışabiliyor olması beni memnun etti.
OwnCloud Notes uygulama linki : https://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=owncloud&fdid=it.niedermann.owncloud.notes

Takvim

Normalde takvimi çok kullanmam fakat bu eklenti ve Android tarafta SolCalendar uygulaması ile bu kullanım biçimini çok konforlu buldum. Uygulamayı owncloud tarafında kurarak direkt olarka kullanabilirsiniz. Senkronize olmak için CalDAV desteği var. OwnCloud incelemesinde bahsettiğim WebDAV'a benzer bir şekilde çalışıyor.
Mobil tarafta androidde denedim ve SolCalendar dan çok memnun kaldım. Senkronize edilecek neresi varsa hepsini kullanabiliyor. Tabiki CalDAV desteği de var.
Kesinlikle memnun kaldım. Denemenizi tavsiye ederim.
SolCalendar uygulama linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=net.daum.android.solcalendar&hl=tr

Görevler

Yapılacak listelerinizi yönetebiliyorsunuz. Bunun için Takvim uygulaması kurulu olması lazım zira CalDAV kullanarak senkronizasyon yapıyor. Görevlerinizin hangi aşamada yüzde kaçı bitmiş halde ne zaman yapılacağı vs gibi detaya inerek herşeyini yazabiliyorsunuz. SolCalendar ın desteği olmasına rağmen görmedi nedense. Bu yüzden android tarafta OpenTasks uygulamasını kullandım. Gerek arayüzü gerekse sorunsuz oluşu beni mutlu etti. Sıkıntısız tüm özellikleri kullanabiliyoruz.
OpenTasks uygulama linki : https://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=tasks&fdid=org.dmfs.tasks

Şöyle bi arkama yaslanıp baktığımda owncloud tüm bulut işlerini yapmaya zemini hazır durumda. Daha çok uygulama ve kullanıcı ile yakın zamanda iyi yerlerde olacağının kanısındayım.
Eğer mevcut sistemlerden bilgilerinizi saklamak istiyorsanız bu açık kaynak uygulamalar ile kendi sunucu veya hostinginize kolaylıkla kurup kullanmaya başlayabilrsiniz.

En azından bir deneyin derim. Şu an bağlı kaldığımız bulut sağlayıcılarının işlerini böyle nispeten küçük ama zengin bir uygulama ile çözebilmek, insana onlara bağımlı olup kendi elimizle bilgi verme riskini düşündürtüyor.

Sonraki incelemede görüşmek üzere.

#akış #AçıkKaynak #SelfHosted #OwnCloud

OwnCloud incelemesini favoriye alanları ilgilerini çekeceğini düşündüğüm için etiketliyorum

@nouwns @loremipsum @l0st @ehuseyin @kosmer @yunus__sarigul @harunsuv

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ömer paylaştı.

Back to the Future : The Game

Herkese Merhaba Dostlar ,
#Steam yaz indirimleri başlamadan sizlere oldukça başarılı bir oyunu tanıtacağım.
Kendisinin adı #BackToTheFultureTheGame

Benim yaşıtlarımın büyük bir kısmının bilmediği ancak benden büyüklerin mutlaka izlediği, ilk izlediğimde hayranlık uyandıracak olan seri Back to the Future yani #GeleceğeDönüş filminin video oyununun incelemesini yapacağım.

Seri bittikten sonra günlerce üzüntü duyduğum filmin oyunu olduğunu duyunca 90+ 'da takımı gol atmış taraftar gibi sevinmiştim.

Oyunda tam 5 bölüm bulunmakta yani uzun bir serüvene çıkacağınızı bilin.

Oyunda Marty McFly ile maceralara atıldığımızı söylemem yeterli çünkü böyle bir oyunun konusundan bahsetmek doğru olacağını düşünüyorum.

Geliştirici Telltale Games olduğuna göre nasıl bir oyun olduğu hakkında mutlaka bir fikriniz olduğunu düşünüyorum yoksa ben söyleyeyim diyaloglar ile ilerleyen bir hikaye var.

Oyun 2010 yapımı olduğu için karakter animasyonlarının kötü olması pek umrumda olmadı. Grafikler mükemmel değil ancak rahatsız edici de değil bana göre. Bu tür oyunlarda bu tür şeylerin oyunu batıracak birşey olduğunu düşünmüyorum ancak gel gelelim oynanışa insanı rahatsız eden bir oynanışı var ve bu durum önemsenmeyecek bir durum değil. Eğer bu serinin hayranı değilseniz Alt + F4 çektirme boyutuna geldiğini gördüm. Oyunda gideceğiniz yol belirlenmiş gönül isterdi tüm kasabayı dolaşmak.

Oyunun Türkçe yaması bulunmakta kesinlikle kullanmanızı öneririm.

Oyunda biraz bulmaca yönüne kaymış ama yok ben bulmaca çözemem derseniz sağ üst panelden ipucu alarak ne yapacağınızı kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Oyunu kesinlikle oynamanız gereken oyunlar arasına alıyorum.

İndirimlerde düşünmenizi öneririm.

Bir sonraki incelemede görüşmek üzere hoşçakalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Batuhan @achfighter

    O zamanlar bunun belgesel versiyonu da vardı. Çocukları bilime özendirmek, merak uyandırmak için yumurta şişeye nasıl girer gibi televizyonlarda çıkardı. Her bölümü kaçırmamak için televizyona kitlenirdik. Her çocuk bilime meraklıdır ama bazı büyükler(yalnızca yaş olarak) neye meraklıdır bilmiyorum.

    • emirclio @emirclio

      Eğer tahmin ettiğim şeyden bahsediyorsan , o belgesel değil çizgi filmdi. Profesör, eşi klara, iki çocuğu ve martynin hikayesini anlatırdı. Sonunda da Emmet Brown çıkar birşeyler derdi. Ondan sonrada bir bilim adamı kıyafetli biri deneyler yapardı.(benimde aklımda yumurtalı versiyon kalmıştı). Harika bir çizgi filmdi. Farklı şeyden bahsediyorsan kusura bakma ama aynı şeyden bahsediyorsak hep sonuna denk gelmişsin demek oluyor 😀

iPad Air 2

Merhaba, bu yazımda 2014 yılının Ekim-Kasım aylarında çıkan, Apple'ın #iPad Air 2 modelli tabletini inceleyeceğim. Aldığım ürün altın rengi ve 64GB Wi-Fi modeli. 4G bulunmuyor. Çıkışından kısa bir süre sonra elime geçti fakat incelemeye vakit bulamadım. Ancak kullanıcı deneyimlerimi ayrıntılı bir şekilde anlatılabileceğim böylelikle. #Apple Store'dan temin ettim, websitesinden. Almayı düşünüyorsanız tavsiyem #Apple'ın sitesinden almanız, havale ve öğrenci indirimi ile oldukça fazla indirim uygulanıyor. Kargo ücretsiz ve UPS ile geliyor.

Öncelikle cihazın temel özellikleri ve sipariş aşamasından bahsedeyim. Depolama alanı olarak 16, 64 ve 128GB modelleri mevcut. En sık kullanılan 32GB depolama alanı maalesef yok, müşterilerin 64GB'a yönelmesi için böyle bir stratejiye gidildiğini düşünüyorum. Piyasadaki en güçlü tabletlerden biri ve uzun kullanımlı olacağından dolayı 16GB'a tavsiye etmiyorum, 64GB daha rahat kullanım sağlayacak ve oyun ve uygulamalarınızda, fotoğraf ve video çekiminde, film ve dizi izlerken hiçbir sorun çıkartmayacaktır. İnternet konusunda ise 4G, telefonunuzdan internetinizi paylaştırmaya (Wi-Fi Hotspot ya da Kişisel Erişim Noktası) sıcak bakmıyorsanız gerekli fakat çok da mühim değil. Renk olarak bakarsak uzay grisi, gümüş ve altın rengi mevcut. Altın renginin çok hoş olduğunu ve tüm #Apple modellerine yakıştığını söyleyebilirim.

Ürünü http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-air-2 adresinden satın alabilirsiniz. Havale ve öğrenci indirimi dışında, standart fiyatlar ise modellere göre şu şekilde:

16GB Wi-Fi: 1.449TL
64GB Wi-Fi: 1.729TL
128GB Wi-Fi: 2.009TL
16GB Wi-Fi + 4G: 1.819TL
64GB Wi-Fi + 4G: 2.099TL
128GB Wi-Fi + 4G: 2.379TL

Kutunun içinden cihaz, Lightning kablosu ve USB güç adaptörü dışında bir şey çıkmıyor. Sticker ve dokümantasyonlar (kullanım kılavuzu vs.) dahil pakete. Tahmin edeceğiniz gibi herhangi bir kulaklık bulunmuyor.

Teknik özelliklere ayrıca değinmeye gerek yok, tüm özellikler aşağıdaki linkte detaylı bir şekilde yazılı:
http://www.apple.com/tr/ipad-air-2/specs/

Kullanıcı deneyimlerimden bahsetmek gerekirse, #iOS'in stabil bir şekilde çalıştığını bilmeyen yoktur. Üç çekirdekli A8X işlemci ve 2GB RAM birleşince, şu ana kadar gördüğünüz en hızlı iOS deneyimini yaşayacaksınız. Özellikle eski bir cihazdan geçiş yaparsanız ilk kullanımlarınızda cihazınızın ne kadar yavaş olduğunu daha kolay anlayacaksınız. Ekranın oldukça net bir görüntü sunmasına rağmen güçlü bir tablet olduğu için performans konusunda dezavantaj oluşturmuyor. Hız konusunda hiçbir eksiği yok, her türlü zorlayıcı program ve oyunu rahat bir şekilde çalıştırabiliyor. Henüz bir film vs. izleme deneyimim olmadı. Fotoğraf, video çekimi de olabildiğince hızlı.

Multimedya kısmından bahsetmişken, fotoğraf ve video çekiminde beklentiyi çok arttırmayın. Yalnız yeterli bir çekim kalitesi sunuyor, amiral gemi telefonları kadar kaliteli değil. 8MP ve Full HD 1080p olduğunu da belirteyim. Ses kalitesine bakacak olursak, tahmin ettiğinizden çok daha iyi. Sesi net ve şiddetli. İlk kullanımımda hafiflik ve inceliği dışında en çok şaşırtan şeylerden biri de bu oldu. Çoğu zaman son sesi açmayacak, 2-3 çizgi yeterli olacaktır. Ses düzeyini karşılaştıracak olursak telefon ve tabletlerle kıyaslamak yanlış olur, şu anda kullandığım dizüstü bilgisayar ile benzer ses veriyor. Hangisinin daha iyi ses verdiğini anlamakta zorlanıyorum. Bir tablete göre pahalı olsa da, 4-5 yıl hiç zorlanmadan işlerinizi görecek şekilde kullanmanızı sağlayacağını düşünüyorum.

Air serisinden olmasından anlayacağınız gibi oldukça hafif ve ince. iPad Air'e göre tasarım konusunda ilerleme sağlanmış. 437 gram hafifliğinde ve sadece 6.1mm. Bu da iPod touch 5. jenerasyon ile aynı inceliğe sahip olduğu anlamına geliyor, o cihazı da kullanmış biri olarak incelik kısmında hiçbir sıkıntısı olmadığını belirteyim. Gerek fiziksel olarak, gerek göze hitap olarak gayet hoş. Fakat sesi açma-kapama düğmesinin kalkmasından dolayı iPad Air kılıflarını kullanamayacaksınız, eksi bir yanı olarak bunu söyleyebilirim.

Genel olarak bu tableti almanıza neden şeyler olarak webde gezinme, e-posta, film ve dizi, müzik, fotoğraf ve video, düzenleme uygulamaları ve oyunları gösterebilirim. Bu saydıklarımın hepsini telefonunuzda da yapabilirsiniz fakat büyük ekranın getirdiği bir kolaylık ve rahatlık var. Wi-Fi performansının çok iyi olmasından dolayı webde rahatça gezebiliyorsunuz, eğer bilgisayarınızda çok sekme açtığınızda kasma durumları oluyorsa tabletten internete girmek daha rahat. 1GB RAM'in yeterli olduğu #iOS'te, 2GB RAM ile birçok sayıda sekme açabilir ve kasmadan kullanabilirsiniz. Maalesef uygulama marketi iPhone'a oranla daha kötü olduğundan, aradığınız her şeyi bulamıyorsunuz. Çok verimli olmasa da, acil kullanımlar için uygulama ve oyunların #iPhone sürümlerini büyütülmüş bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Orantılı bir şekilde büyüttüğü için tam ekran olmuyor elbette. Siyah şeritler oluyor yanlarda. Yine de güzel bir düşünce olmuş bu. Güç gerektiren uygulama ve oyunlarda hem daha hızlı, hem de daha büyük ekran keyfini yaşamak oldukça hoş. Bu yüzden tableti daha çok eğlence aracı olarak görüyorum.

#iOS'den pek de bahsetmeyi gerekli bulmuyorum. Kullanıcı dostu arayüzüyle yeterli bir deneyim sunuyor. #iOS 8 ile gelen cihazda bir önceki sürümlere göre hangi yeniliklerin olduğuna buradan bakabilirsiniz: http://www.apple.com/tr/ipad-air-2/ios8/

Genel olarak bakarsak, küçük şeyleri göz önünde bulundurmazsak hiçbir eksiği yok diyebilirim. Beklentinizin daha fazlasını verecek bir tablet, fiyatını da uzun kullanıma elverişli olduğu için uygun buluyorum.

İncelememde atladığım bir şey olmadığını düşünerek bitirmek istiyorum. Okuduğunuz için teşekkürler, umarım yararı dokunmuştur. Son bir puanlama yapacak olursam:

Performans: 10/10
Tasarım: 10/10
Kamera: 7/10
Ses: 10/10
İnternet: 10/10
Batarya: 8/10
Fiyat: 8/10

Aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Tanıyın: http://www.apple.com/tr/ipad-air-2/
Satın alın: http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-air-2
Diğer modeller ile karşılaştırın: http://www.apple.com/tr/ipad/compare/
iOS 8 ile gelen yenilikleri öğrenin: http://www.apple.com/ios/
Bir de TeknoSeyir'den inceleyin: https://www.youtube.com/watch?v=WzQcJIKIDY0

#Apple #iPad #iPadAir2 #iOS #iOS8 #akış #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

LG 42LB670V

Merhaba, ilk incelememde LG 42LB670V hakkında bahsedeceğim. Deneyimim ve teknik özellikler aşağıda:

Ürün elime ilk ulaştığında oldukça yavaş çalışıyordu. Smart özelliğindeyken animasyonlar kasıyor, işlem yapmak istediğinizde uzun süre bekletiyordu. Gelen güncellemeler ile hiç sorunsuz olmasa da büyük oranda düzeldi. İlk açılışta LG Store dahi açık değildi. Daha sonradan açıldı, birkaç uygulama ile de olsa. WebOSi LG'nin satın almasından dolayı TVlerine koyduğu bu işletim sistemi, yeni olduğunu göz önüne alırsak gayet iyi. Sade bir Smart ekranı var, renkler ve animasyonlar çok hoş duruyor. Kurulum süreci de oldukça kolay, görevliler yapıyor ayrıca.

Smart özelliğini öne çıkaran bir şey de Magic Remote, ya da Sihirli Kumanda. Standart kumandanın yanında ek olarak gelen bu kumanda, Nintendo Wii'nin kumandasını andırıyor, ama daha gelişmiş. Wii'ye göre daha hızlı ve ekrandan çıkmıyor, ayrıca eliniz titrediğinde imleç sabit kalıyor. Magic Remote, temel kumanda kadar fonksiyonel olmasa da, Smart özelliğini kullanacağınız zaman oldukça yararlı. Algılama konusunda da gayet iyi, uydu alıcının kumandasından çok daha hassas algılıyor. Özellikle dahili uydu yerine kendi uydu alıcınızı kullanıyorsanız çok işinize yarayacak bir kumanda. Kutuya dahil olarak gelmekte.

Ürün 2014 model olduğu için, işletim sistemi kadar kendisinin de tasarımı göze hoş geliyor. Çerçeve yok denecek kadar ince. Ayakları da alıştığımız gibi ortada değil. Ters V şeklinde, sağda ve solda, iki adet. Televizyonun alt kısmında kumandayı bulamadığımız zaman işimize yarayacak bir de düğme var. Daire şeklinde olan bu düğme ile, ses açma/kapama, kanal değiştirme, gücü açma/kapama gibi birçok işlemi yapabiliyoruz.

Diğer televizyonlarla karşılaştırma imkanım olmasa da, görüntü kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Sesi de oldukça tatminkar. 12W + 12W olan 2.1 ses sistemi, gayet yüksek ve temiz ses veriyor.

Giriş çıkış olarak yeterli düzeyde diyebiliriz. HDMI'dan 3, USB'den 2 adet girişi var. Ek olarak dijital olmayan analog girişlerde mevcut. Analog girişler arkada olsa da, HDMI ve USB girişleri yan tarafta olduğu için, duvara monteli olarak kullanırsanız sorun yaratmıyor.

3D özelliği konusunda pek bir kullanışı yok. 3D içeriklerde büyük bir farklılık gözükmüyor, 2D-3D çevirmede ise hiçbir şey farketmiyor ayrıca. 3D'nin iyi bir yanı, konsolunuz varsa işe yarayacak: Eğer konsolunuzda yerel co-op olarak oynanan ve Dual Play destekli oyunlar var ise, Dual Play gözlükleri ile iki kişi ekran bölünmeden, tam ekran olarak oyunları oynayabiliyor. Dual Play gözlüklerin ayrı olarak satıldığını belirteyim.

Genel Özellikler:
Ekran Boyutu (İnç): 42
Çözünürlük: 1920x1080
Ekran Tipi: Direct LED
Dinamik MCI (Motion Clarity Index): 700Hz
Micro Pixel Control (Local Dimming): Var
LG Cinema 3D: Var
LG Smart TV: Var
LG Cinema Screen: Var
Dahili Uydu Alıcısı: Var

Fiziksel Özellikler:
Kutu Ağırlığı (kg): 12
TV Ağırlığı (Ayaksız)(kg): 9.7
TV Ağırlığı (Ayaklı)(kg): 10.1
TV Boyutları (Ayaklı) (GxYxD) (mm): 948.2x210.9x606.9

Bağlantı:
HDMI 1.4 Girişi: 3 adet
USB 2.0: 3 adet

Görüntü:
Resolution Upscaler: Var
Resim Modu: 8 mod (Vivid, Standart, Eco, Sinema, Spor, Oyun, isf Uzman1, isf Uzman2)
H.264 Codec: Var (2K/30p)

Aksesuarlar:
Sihirli Kumanda (Dahili)
LG Cinema 3D Gözlükleri (2 adet)

3D Özellikleri:
Dual Play: Var (Dual Play gözlükler ayrı olarak satılmaktadır.)

Ses:
Hoparlör Sistemi: 2.1 Hoparlör Sistemi
Ses Çıkışı: 12W + 12W

Son olarak puanlama yapacak olursak:

Görüntü: 9/10
Ses: 10/10
Smart: 7.5/10
Tasarım: 9/10
Bağlantı: 9/10
3D: 7/10
Aksesuar: 9/10

Aklınıza takılanları ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

#LG #WebOS #TV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19