Vaktiniz varsa bi uğrayın güzel konular var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • Vural Top @vuralt62

  @erkanozdemir kavacık mı ben oraya kadar gittikten sonra eve giderim. benim evime yakın 😀

 • 0x68 @nouwns

  Benim adıma epey yorucu oldu sanırım bi miktar yaşlandım artık. Kısaca kendi açımdan birinci günü özetleyecek olursam. Etkinlik boyunca sıkılmadım diyebilirim. Okumak gezmek isteyen kişiler için yeterince geniş bir alan ayırmışlar ve o alanı çeşitli şeylerle doldurmuşlar. Ben pek o kısımla ilgilenmedim ama o bölümde bıraktığım arkadaşım geldiğimde baya eğlendiğini söyledi. İlk kısım tatmin etse de uzayla ilgili sunumlar (uzay hukuku hariç) aslında beni pek tatmin etmedi ve çok yüzeysel geldi süreye bağlı kalmak için çok içerik silinmiş belli oluyor bu da çok yüzeysel sıradan olmasına sebep olmuş. (burayı daha devam ettiririm de enerjim kalmadı) 5 marttaki bölümün birinci kısmına katılmama kararı aldık ama ikinci kısımda ilgimizi çeken konular olduğu için öğleden sonra geliriz. Bu arada ön kayıt felan gerekiyordu sitesinden bi kontrol edin. Şayet gelmeyi düşünüyorsanız kapıda kalmazsınız da gereksiz uğraşırsınız. Ben kartsız gezenleri gördüm çünkü. Neyse kısaca böyle @erkanozdemir @vuralt62

 • 0x68 @nouwns

  Doğru ulaşım kolay diyemem. Şimdi biz de onu konuşuyoruz. 😀 Zaten git gel zor ilgimizi çeken konu da kalmadı başka bir şey mi yapsak acaba diye. Yat yat dinlen pazar günü @erkanozdemir

  • 0x68 @nouwns

   @erkanozdemir beni de arkadaşlar kayıt etti 😛 ben konyaya gitmeyi düşünüyordum. Yolumdan alıp buraya götürdüler. Ben seviyorum böyle ortamları olabildiğince de katılmaya çalışıyorum. Seyahat sıkıntım yok her yere giderim gerekirse arabada uyurum yattığım yeri yadırgamam diyorsan seni de haberdar ederim. :

  • 0x68 @nouwns

   @erkanozdemir tamamdır başka programlara giderken haberdar ederim.

O değil de bu #XiaomiMi4 cidden iyi telefon. Telefon almayı düşünen arkadalar listelerinin bir köşesinde bulundurun derim.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • 0x68 @nouwns

  Yaklaşık 1 haftadır yoğun bir şekilde kullanıyorum sadece ilk elime aldığımda arka yüzeyi biraz rahatsız etti onun harici her şeyinden memnunum. Kardeşiniz tam olarak neyden şikayet ediyor onu bir öğrenmek gerek.

 • 0x68 @nouwns

  fanboyluğa yapılacak bir şey yok. mi4 benim kullanım tarzıma tam uyum sağlıyor nadir olarak da istediğim ekstra işlerinde üstesinde rahatlıkla geliyor. Sırf avrupada marka adı var diye muadili telefonlara para vermektense değerlendirilebilecek bir telefon.

 • 0x68 @nouwns

  Ekran nasil derken biraz çok geniş ölçekli bir soru olmuş. Biraz daha özelleştirirsen ona göre cevap verebilirim.
  IPS panel var, gün ışığında parlaklığında sıkıntı yaşamadım, ekran konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. 5.1 inç var bu benim kullanım tarzıma tam uyum sağlıyor ama sizin adınıza bir şey diyemem özel bir durum. Dediğim gibi belirli bir alanda soru sorarsanız daha geniş cevap yazmaya çalışırım.

 • 0x68 @nouwns

  İşte orada kullanım tarzı ortaya çıkıyor. Almadan önce 16 gbden geri kalan yeter mi diye düşünmekte yarar var. Bu hafıza bana yetiyor.
  Ben pcde de 120gb ssd kullanıyorum 😛 2 senedir hiç sorun yaşamadım 😀

0x68 paylaştı.

Spor psikolojisi nedir? Spor psikologları nasıl bir eğitim alıyorlar? Nerelerde çalışıyorlar? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde. SportsLab_TR'den spor psikoloğu Arda Coşkun ile konuşuyoruz. #akış #HaberinizOlsun #PsikoSeyir
https://youtu.be/RvCbe-dhF9Q

Spor Psikolojisi | Psk. Arda Coşkun ile konuşuyoruz | Bölüm 1

Spor psikolojisi nedir? Spor psikologları nasıl bir eğitim alıyorlar? Nerelerde çalışıyorlar? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde. SportsLab_TR'den spor psikolo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu #Netflix in dünyaya açılması benim gibi dışarıdan farklı yollarla kullanan kullanıcıların işini zorlaştırmaktan başka bir işe yaramadı. "Herkes kendi ülkesinin servisini kullanacakmış" kardeşim benim ülkemin servisinde bi şey yok ki olanları da ben çoktan izlemişim zaten.
Bu kısıtlama girişimleri ciddi manada etki gösterirse Netflix ile olan 2,5 küsür yıldır olan güzel birlikteğimize son vereceğim gibi duruyor. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
0x68 paylaştı.

SpaceX, dün akşam Falcon 9 roketini yüzen platforma indirme denemesini neredeyse başarıyordu. Roketin platforma gayet düzgün bir şekilde geldiği videoda görünüyor ancak ayaklardan birisinin kilidi düzgün çalışmadığından o yöne doğru devriliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24
 • Regulus @regulus

  Tamamen cahillikten soruyorum adamlar kesin bunu düşünüp olmazını bulmuştur ama roketi neden paraşütle indirmiyorlar. Acaba bunu engelleyen ne. Aşırı ağırlık, paraşütün çok yer kaplaması vs vs ne olabilir acaba. @hkellecioglu

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Mühendisler bu seçeneği de mutlaka düşünmüşlerdir. Üzerinde çok kafa yormadım ama neden tercih edilmeyeceğiyle ilgili aklıma hızlıca birkaç neden geldi:

   Öncelikle roketi fırlatmak için motoru koymak zorundasın. İniş için de mümkünse aynı sistemi kullanmak işleri basit tutmak açısından daha iyi. Paraşüt gibi bir şey eklediğinde sonuçta sistemi biraz daha karmaşık hale getirmiş oluyorsun. Sorun çıkarma ihtimali olan bir elemanın daha oluyor. Son iniş denemesinde olduğu gibi her şey düzgün gitse de bir ayak kilit mekanızması işi bozabiliyor.

   Paraşüt açıkken rüzgar nedeniyle istediğin yere indirmen neredeyse imkansız yakın bir şey. Okyanusta belirli bir noktaya indiremezsen batıp gitme ihtimali var ya da yerleşim birimlerine doğru gidip can kayıplarına yol açabilir.

   Apartman boyunda bir aletten bahsediyoruz. Bu aletin motorları ve dolayısıyla ağırlık merkezi aşağıya yakın. Paraşütü sen üst kısmı taktığında oluşan yük dağılımı gövdeye zarar verebilir. Malzemenin gerilime ve basınca dayanma kapasiteleri farklıdır.

  • Regulus @regulus

   Açıklama için çok teşekkür ederim Hamdi abi 🙂 Zaten benim aklıma geldiyse mühendislerin aklına hayli hayli gelmiştir diyordum bende ama neden olmayacağını kestiremiyordum. Birde şöyle düşünüyordum belki yanlıştır. Aslında denedikleri iniş sistemini geliştirmeleri daha mantıklı çünkü bu sistemi geliştirerek diğer gezegenler yada gök cisimlerine de iniş kalkışı kolaylaştırabilecekler sanırım. Tekrar çok teşekkür ederim Hamdi abi. @hkellecioglu

 • Murtaza Döngeloğullarından @cyraxus

  Yıl oldu 2016 hala fosil yakıtıyla saçma sapan verimsiz roketlerle uğraşıyorlar.Şu atom altı teknoloji olayına girin artık cpu lar bile artık 10nm üretilmeye başlayacak atom boyunda.İcat edin artık şu manyetik levitasyon olayını yada iyon motorunu..Birde atalet sönümleyici yaptılar mı olay bitecek:)

  • Mesudum @mesudum

   Adamcağızlar roketi dik tutacak hesaplamalarla mı uğraşsınlar, yeni motor geliştirmekle mi uğraşsınlar?
   Ama eminim ki, biz öyle bir motor geliştirirsek alıp kullanırlar.
   Bunun roketin dik inmesine etkisi ise bir başka sohbetin mevzuu, o ayrı

 • Mehmet Mutlu Elmas @mehmetmutluelmas

  Teknolojinin geldiği son noktada mekanik bir arızadan oluşan bu kaza ekibi çok üzmüştür. Ayrıca harcanan o kadar paraya ne demeli. Onun dik bir şekilde inebilmesi için rüzgar, yer çekimi, hız, ağırlık, ineceği platformun hızı, hava sıcaklığı, basınç, nem, ineceği zeminin yatak eksene oranı vs.. gibi hesapları saniyenin çok altında hesapla ve bununla mekiği hareket ettir ama mekanik bir ayak yüzünden koskoca roket çöpe gitsin. Bence iniş başarılı.