LG 42LB670V

Merhaba, ilk incelememde LG 42LB670V hakkında bahsedeceğim. Deneyimim ve teknik özellikler aşağıda:

Ürün elime ilk ulaştığında oldukça yavaş çalışıyordu. Smart özelliğindeyken animasyonlar kasıyor, işlem yapmak istediğinizde uzun süre bekletiyordu. Gelen güncellemeler ile hiç sorunsuz olmasa da büyük oranda düzeldi. İlk açılışta LG Store dahi açık değildi. Daha sonradan açıldı, birkaç uygulama ile de olsa. WebOSi LG'nin satın almasından dolayı TVlerine koyduğu bu işletim sistemi, yeni olduğunu göz önüne alırsak gayet iyi. Sade bir Smart ekranı var, renkler ve animasyonlar çok hoş duruyor. Kurulum süreci de oldukça kolay, görevliler yapıyor ayrıca.

Smart özelliğini öne çıkaran bir şey de Magic Remote, ya da Sihirli Kumanda. Standart kumandanın yanında ek olarak gelen bu kumanda, Nintendo Wii'nin kumandasını andırıyor, ama daha gelişmiş. Wii'ye göre daha hızlı ve ekrandan çıkmıyor, ayrıca eliniz titrediğinde imleç sabit kalıyor. Magic Remote, temel kumanda kadar fonksiyonel olmasa da, Smart özelliğini kullanacağınız zaman oldukça yararlı. Algılama konusunda da gayet iyi, uydu alıcının kumandasından çok daha hassas algılıyor. Özellikle dahili uydu yerine kendi uydu alıcınızı kullanıyorsanız çok işinize yarayacak bir kumanda. Kutuya dahil olarak gelmekte.

Ürün 2014 model olduğu için, işletim sistemi kadar kendisinin de tasarımı göze hoş geliyor. Çerçeve yok denecek kadar ince. Ayakları da alıştığımız gibi ortada değil. Ters V şeklinde, sağda ve solda, iki adet. Televizyonun alt kısmında kumandayı bulamadığımız zaman işimize yarayacak bir de düğme var. Daire şeklinde olan bu düğme ile, ses açma/kapama, kanal değiştirme, gücü açma/kapama gibi birçok işlemi yapabiliyoruz.

Diğer televizyonlarla karşılaştırma imkanım olmasa da, görüntü kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Sesi de oldukça tatminkar. 12W + 12W olan 2.1 ses sistemi, gayet yüksek ve temiz ses veriyor.

Giriş çıkış olarak yeterli düzeyde diyebiliriz. HDMI'dan 3, USB'den 2 adet girişi var. Ek olarak dijital olmayan analog girişlerde mevcut. Analog girişler arkada olsa da, HDMI ve USB girişleri yan tarafta olduğu için, duvara monteli olarak kullanırsanız sorun yaratmıyor.

3D özelliği konusunda pek bir kullanışı yok. 3D içeriklerde büyük bir farklılık gözükmüyor, 2D-3D çevirmede ise hiçbir şey farketmiyor ayrıca. 3D'nin iyi bir yanı, konsolunuz varsa işe yarayacak: Eğer konsolunuzda yerel co-op olarak oynanan ve Dual Play destekli oyunlar var ise, Dual Play gözlükleri ile iki kişi ekran bölünmeden, tam ekran olarak oyunları oynayabiliyor. Dual Play gözlüklerin ayrı olarak satıldığını belirteyim.

Genel Özellikler:
Ekran Boyutu (İnç): 42
Çözünürlük: 1920x1080
Ekran Tipi: Direct LED
Dinamik MCI (Motion Clarity Index): 700Hz
Micro Pixel Control (Local Dimming): Var
LG Cinema 3D: Var
LG Smart TV: Var
LG Cinema Screen: Var
Dahili Uydu Alıcısı: Var

Fiziksel Özellikler:
Kutu Ağırlığı (kg): 12
TV Ağırlığı (Ayaksız)(kg): 9.7
TV Ağırlığı (Ayaklı)(kg): 10.1
TV Boyutları (Ayaklı) (GxYxD) (mm): 948.2x210.9x606.9

Bağlantı:
HDMI 1.4 Girişi: 3 adet
USB 2.0: 3 adet

Görüntü:
Resolution Upscaler: Var
Resim Modu: 8 mod (Vivid, Standart, Eco, Sinema, Spor, Oyun, isf Uzman1, isf Uzman2)
H.264 Codec: Var (2K/30p)

Aksesuarlar:
Sihirli Kumanda (Dahili)
LG Cinema 3D Gözlükleri (2 adet)

3D Özellikleri:
Dual Play: Var (Dual Play gözlükler ayrı olarak satılmaktadır.)

Ses:
Hoparlör Sistemi: 2.1 Hoparlör Sistemi
Ses Çıkışı: 12W + 12W

Son olarak puanlama yapacak olursak:

Görüntü: 9/10
Ses: 10/10
Smart: 7.5/10
Tasarım: 9/10
Bağlantı: 9/10
3D: 7/10
Aksesuar: 9/10

Aklınıza takılanları ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

#LG #WebOS #TV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler