Paylaş Paylaş

Logitech G502 Hero SE ve Lightspeed İncelemesi

Logitechin meşhur G502 oyuncu faresinin Ligthspeed yani kablosuz versiyonunu inceledik. Buna ek olarak G502 Hero da makyajlanıp Hero SE olmuş. Onu da değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray @koraysuna

  Bunlar güzelde kronik çift tıklama sorunu yada tekerlek basma tuşu bir zaman sonra sorun çıkarıyor. İkisinden biri kesin yaşanıyor.

  • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

   Güneceliyle ücretsiz değiştiriyorlar 🙂

  • Vedat Şar @vedo

   @tunakaner Artık öyle olmuyor o işler. G502 Hero değişimi için 87 gün mail trafiği yaşadım (Çift Tık problemi). Adam bana kır video çek diyor bir yığın şart koyuyor. Göndereyim ne halt yerseniz yiyin diyorum onu da kabul etmiyor illa da kır video çek diyor. Ya hata yaparsam o videoyu çekerken? Ya kabul etmezlerse videoyu? diye düşünerek reddettim. 87 gün sonunda görüştüğüm 4. temsilci yeni ürün göndereceğini ama garantisi olmayacağını garantilik bir durum olursa hem eski ürünü hem de yeni gönderdikleri ürünü kırmadan destek alamayacağımı söylediler. Bir defaya mahsus yaptılar. Yani DH ölücülerine gg. Onların işgüzarlığı bize dert oldu.

  • caerium @cozalp

   @tunakaner Garantisi bitince yardımcı olmuyorlar. 2 sene sonra çift tıklama problemi olasılığı çok yüksek. Bu kadar para verip 2 sene sonra çöpe atabilecekseniz güzel fare, alın.

  • reducto @protego

   @cozalp Çift tıklama kolayca halledilen bir şey aslında. Mouse'u söküp switch'i açıp içindeki metal parçayı orjinal haline gelene kadar eğmek yetiyor.

 • sr_4vc1 @sr_4vc1

  Dahili bataryalı ürünlerde sorun bataryanın ömrü. Belirli bir doldur-boşalt döngü ömrü var ve şarj ettikçe ömrü azalıyor. Ömrü azaldığında da şarj tutmamaya başlıyor. Bu tür ürünler tanıtılırken bu ömürden nedense hiç bahsedilmiyor. Ben şahsen satın aldığım bütün ürünlerde batarya değiştirebilir şekilde ise tercih ediyorum, ama dahili batarya ise uzak duruyorum. Bu üründeki batarya ömrü kaç döngüdür acaba? @gamsizm

  • reducto @protego

   Döngüyü bilmem de günde 12 saat kullanımla 10 gün gidiyor şarjı

  • Adnan008 @adnan008

   batarya sıkıntınız var ise g305 öneriyorum direkt. alın 1.5v lityum pil tepe tepe kullanın, aylardır kullanıyorum çok memnunum, yalnız fare biraz ufak.

  • sr_4vc1 @sr_4vc1

   @protego Şimdi öyle ama 2 sene sonra ne olacak mesela? Bataryanın ömrü azaldıkça tam dolu şarj olmasına rağmen sinyal göndermede sorun yaşamaya başlayacak mı? Zaten teknoloji sektörünün en büyük handikapı yıllar öncesinin batarya teknolojilerini kullanması. Telefonlarda bile bugün aldığınız telefon en iyi ihtimal 2 sene sonra günü çıkaramamaya başlıyor.

  • sr_4vc1 @sr_4vc1

   @adnan008 Benim sıkıntım dahili batarya ömürlerinin genel anlamda kısa olması. Ve değiştirilmesi gerektiğinde de büyük sorunlarla karşılaşılması. O yüzden ben de sizin gibi kablosuz bir cihaz alacaksam dahili batarya yerine kolay dğiştirilebilir pilli olanları tercih ediyorum.

  • reducto @protego

   @sr_4vc1 Pilli olan bir tek Logitech'in g604 modeli kaldı. Başka da mouse yok. g604'ün de pilini mouse'u kabloyla takarak şarj edemiyosun. Pil bitince tak çıkar kısmı zor. Pil mouse'u çok ağırlaştırdığı için artık kullanılmıyor. O yüzden o pil dönemi bitti denebilir artık aynı telefonlar gibi.

   Telefonlar nasıl "en iyi ihtimalle" iki sene sonra günü çıkaramamaya nasıl başlıyormuş? O kadar da değil. Sony Z2'yi 5 sene kullandım 5 sene sonunda dahi şarjı 2 gün gidiyordu. Meizu 16th var şu an 3 günde bir şarj ediyorum alalı 1,5 yıl oldu. Corsair'in kulaklığı var bataryalı evet bataryası öldü denebilir 15 saat şarj tutmuyor ancak kulaklığın zaten haşadı çıkmış durumda alalı 5 sene oldu. Pilden önce kulaklığın başka yerlerinde sorun çıktı değişmesi gerek. Abarttığın kadar da değil. nimh piller zaten çok verimsiz li-ion'a göre. g700s'i 2 günde bir şarj ediyordum içinde 2700mah pil vardı. G502 500mah ile 11 gün gidiyor. li-ion piller genelde 500 döngü civarı cortlamaya başlıyor. 500 döngüyü 5000 günde görürüm 1 şarj 10 gün gidiyor desek. 5000 günde pilden önce mouse'un kendisi cortlar. 2 sene dediğin 700 gün desek 70 döngü eder. 70 döngüde hiçbir düzgün li-ion pile hiçbir şey olmaz

  • sr_4vc1 @sr_4vc1

   @protego Bende sony z5 vardı, 2 seneyi geçtikten sonra sabah ettiğim şarj akşamı göremiyordu artık. Şarjlı el süpürgesi vardı black&decker herşeyi çalışan makine 4 sene sonra şarj tutmamaya başladı, herşeyiyle düzgün çalışan makine bataryası öldüğü için çöp oldu. Vaperesso tarot nano dahili batarya elektronik sigaram vardı, önceleri günü çıkaran makine 1 sene dolmadan akşamı görememeye başladı. Benim tecrübelerime göre dahili ve değiştirilemeyen bataryalı cihazlar illaki sıkıntı oluyor. Piyasada batarya bulup değiştirilebiliyorsa düşünülebilir ancak onu da bulacağınızın garantisi yok.

 • Höşelek @benvaryaben

  g604 al geç. şarj derdi de yok. tek pil aylarca gidiyor. kendi farem diye demiyorum ama gayet memnunum. GHUB denen gerizekalı yazılım hariç...

 • sr_4vc1 @sr_4vc1

  Evet öyle, ama son yıllarda kalitesinden ciddi ödünler verdi. Kullandığı plastik malzemenin tutuş hissi bile ciddi anlamda olumsuz yönde değişti. Hala kaliteli ürettiği üst sınıf cihazlar var, ama onlarda çok fahiş fiyatlı. Bence ürünleri bu kaliteyle bu fiyatları hak etmiyor.

 • anıl @anil_

  Logitech G502 Proteus Spectrum var bende kablolu. Kullanılan plastik malzeme, tutuş hissi güzel, sonsuz teker özelliğini de beğeniyorum ben ama çift tık sorunu bende de oldu maalesef. Tuşla uğraşarak düzelttim şu an ama kablosu uç kısımdan temassızlık yapıyor. O düzelmedi. Kablo ve switch değiştirerek daha kullanılır tabii. Alalı yaklaşık dört yıl olmuş Amazon'dan.

 • Alptekin @alptekinck

  1500 liralık işlemciyle 500 liralık fare kullananlar derneği

 • Temp @temp

  @kei Eskiden sahip çıkan firma.