Sony Xperia Z2

Şubat ayında gerçekleşen mobil dünya kongresinde tanıtılan Xperia Z2 nihayet ülkemizde satışa çıktı ve gecikmenin bir özrü mü yoksa avrupada kutu içeriğinde bulunan MDR gürültü önleyici kulaklığın ülkemizde ayrıca satılmasından mıdır bilinmez 2399 Lira yerine 2199 Liraya raflardaki yerini aldı. Ürünü henüz saatler önce satın aldığım için ön incelemede gözüme çarpan hususları sizlerle paylaşırken Z1 e göre ekran ve kasa kıyaslamalarımı da aktarmaya çalışacağım.

Sony Z2 de Z1 e nazaran kasayı neredeyse hiç büyütmemesine karşın ekranı 0.2 inç büyüterek bu konuda az da olsa avantaj sağlamış, suya dayanıklı kapaklar sol tarafta 2 yerine teke düşerken alt kısımdaki çok delikli hoparlör çıkışı 3 büyük delikle değiştirilmiş burada mono yerine stereo hoparlör kullanıldığının altını çizelim. Sim kart yuvası sağdan sol tarafa alınırken micro sd kart yuvası da soldan sağa getirilmiş.

Kutu içinden çıkan şeffaf ekran koruyucu artık parlak değil mat bu benim canımı sıktı çünkü mat ekrandan hoşlanmıyorum, gerçi mat olduğu ekran kapalı vaziyetteyken belli oluyor ekran açıldığında farkedilmiyor. Kutu içeriğinde avrupa ülkelerinde standart olan MDR NC31 kulaklığın çıkmaması hayal kırıklığı oldu, sony yetkililerinden kulaklığın satış fiyatının 200 lira üzeri olduğu bilgisini aldım ve 2399 lira yerine 2199 liraya satışa çıkmasının bir sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Kutudan çıkan kulaklık standart dandik kulaklık verdiği ses kötü diyemem ama 10 liralık bir kulaklıktan da aynı performansı alabileceğimi düşünüyorum.

4K video denediğim ilk özellik oldu, 15 saniyelik bir kayıt 100 MB yer kapladığı gibi 2 dakikadan sonra ısınmaya başladı, ilk günden elimde kalmasın diye daha fazla zorlamadım 😀 Kamerayı otofokus yönünden biraz geliştirmişler, elimi titreterek çektiğim resimler de gayet başarılıydı, bu konuda da gelişme kaydedilmiş.

Z1 ile aynı video ve resimleri açarak yaptığım karşılaştırma a Z1 in daha beyaza yakın daha aydınlık görüntü verdiğini Z2nin ise ana ekranda daha parlak olmasına karşın resim ve videolarda renklerinin daha doygun ve gerçekçi olduğunu farkettim. Son parlaklık ayarında ana ekranda Z2 daha aydınlık iken en düşük parlaklık ayarında daha karanlık oluyor, zannederim bataryayı acil durumlarda daha az tüketmesi için en düşük parlaklığı Z2 de daha da düşürmüşler. Görüş açıları muhabbetinden hoşlanmadığım için o konuyu özellikle pas geçiyorum normal bir kullanıcı telefona direk bakmak dururken 80 derece yatırıp bunun görüş açısı kötü, renkleri soluyor diye eleştirmez Z1 in ekranı da bence kötü değildi ama Z2 de yüzde 20 civarında bir gelişme olmuş.

Z1 ile Z2 de aynı mp3 leri açtığımda ses yüksekliği bakımından herhangi bir gelişme farkedemedim, müzik denince akla en başta gelen firma olmasına rağmen Sony hala şu ses işinin hakkını veremedi gitti. Su geçirmezlikten midir nedir hala gürültülü bir ortamda 50 saat çalsa duyamayacağınız bir ses çıkışına sahip. Ancak stereo hoparlör ses detayları ve berraklığı konusunda Z1 e fark atıyor, kulağıma yaklaştırdığımda Z1in aslında bir hoparlörünün olmadığını çok kirli ses verdiğini farkettim 🙂 Netlik konusunda gerçekten çok başarılı olmuş, HTC m8 in hoparlörü ile ses çıkışında kapışamasa bile temiz ses konusunda daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Bataryasının da TFT ekrandan kurtulması ve 200 MaH lık artış sayesinde daha iyi olduğunu şimdiden söyleyebilirim. Saatlerdir oynuyorum yüzde 60 dan 30 a yeni düştü.

Konuşma yönünden karşı tarafın sesi bana pek farklı gelmese de aradığım birkaç kişi sesimin eskisinden net geldiğini söylediler, onların yalancısıyım.

Z1 bile çok hızlı bir telefon olduğu için Z2 nin ne kadar daha hızlı olduğunu farkedemedim ama muazzam bir menü geçiş hızına sahip, özellikle bir samsung kullanıcısının TW arayüzüne hayran değilse bu telefonu kullandıktan sonra eline samsung alacağını düşünmüyorum, menülerdeki sadelik bir tarafa telefonu kullanırken hiçbir fazlalığa rastlamıyor neye ihtiyacınız varsa ona jet hızıyla ulaşıp gereksiz zaman kayıpları yaşamıyorsunuz.

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar, oyun - video - resim performansları hakkında bir süre kullandıktan sonra deneyimlerimi aktarabilirim.

Ben fiyatının 2199 liraya düşmesi ile birlikte G3 dahil 2014 ilk yarısının en iyisinin Z2 olduğunu düşünüyorum, Ankarada yaşıyorum, bugün telefonu aldıktan sonra yağışa yakalandım, telefonla konuşmaya, kurcalamaya devam edebildim eğer G3 üm olsa o muazzam lazeri şase yapmasın diye kimbilir nereye saklayacaktım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eofdred @eofdred

  bence rezalet. 2199 az para mı türkiyede kaç kişi çıkarıp verebilir bu parayı. hayır istedikleri fiyata satarlar kendileri bilir ama kendi kendilerine çelme takıyorlar 1999 yapsalar en azından fiyatını madem kulaklığıda koymadınız, satışları kat kat fazla olurdu

  • LOOP @loop

   1999 niye yapıyorlar 2000 deyin şuna ve yine çok para fahiş para değişen bişi olmaz...

  • Eofdred @eofdred

   parası olan alsın canım bize ne. adamlar öyle satıyorlar bende almıyorum. parası olmayanlar salak salak taksite girip almak yerine benim gibi hiç almıyorum deseler fiyatlarda düşer ilerde

  • Arthas @arthas

   Sony, Apple, Asus gibi markalar parası olmayıp da taksitle alan adamlar sayesinde ayakta kalmıyor, böyleleri belki yüzde 5 ine tekabül eder, bilinçli bir müşteri kitlesi var, yapılan reklamlara, yalan yanlış yönlendirmelere göre ürün seçmiyor, kendileri takip edip kaliteden yoksun ürünleri donanımı yüksek dahi olsa almıyorlar. Kazık yiyorlarsa da aldıkları ürünün 20 gün sonra boyaları dökülmüyor.Misal Galaxy S5 e 2200 lira verip Z2 ye pahalı diyen adam anguttur, samsung isterse içine intel core i7 işlemci koysun ben plastik bir cihaza 2000 lira vermem arkadaş hatta 1000 lira dahi vermem...Genel olarak hepsi pahalı ve asla fiyatları düşmeyecek, hiçbirşey üretmeden sadece tüketen bir toplumun pahalılıktan filan bahsetmesi anlamsız ve sıktı artık...Adam bulsun-üretsin fiyatını da senin keyfine göre belirlesin başka var mı arzunuz? Ben sağanak yağmurda 4k video çekim yaparken G3 sahipleri telefonlarını saklayacak yer arayacaklar lazerli kamerası şase yapmasın diye, neymiş sıfır çerçeveymiş 2 damla su gelecek görecem çerçeveyi.

  • Eofdred @eofdred

   sony uzun ömürlü mü? xperia z yi hatırlayan var mı?
   asusa diyecek hiçbirşeyim yok zenfone lar fiyaskoya döndü.
   apple konusunda haklısınız kullanıcıları daha bilerek alıyor.

   en bilinçsiz kullanıcı evet samsung kullanıcısı olabilir (note serisini kullananlar hariç)
   ama bu sony yi düze çıkarmıyor. 4k video çekebiliyor diye lanse edilen telefon 5dk video çekemiyor ısınıp kapanıyor. alın turşusunu kurun efendim öyle telefonun. benim lumia 920 telefonum hepsinden iyi hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı beni en azından üstelik fiyatı yarıdan da az 🙂

  • Arthas @arthas

   Sen neden bahsediyorsun dalga mı geçiyorsun yoksa gerçekten bildiğin birşey mi var? Sağda solda forumlara girip telefonu eline almamış trollerin söylediklerini burda dillendiriyorsun aşağıda yazdık aşırı ısınma olmadan 4k çekebildiğini rahatlıkla 10 dakika kayıt yaptığını,nasıl ısınmayacağını yazılanları oku ya da boş eleştiri yapma git 920 yi incele senden bişeyler öğrenelim ben 920 yi kendi sınıfında çok başarılı buluyorum ancak asus telefon piyasasına yeni yeni girdi daha ilk modelden note gibi bir telefon yapmasını mı bekliyorsun? sony Ericsson un telefon bölümünü satın alıp kendi başına telefon yapmaya başlayalı 2buçuk sene oldu ve Xperia Z çok başarılı olamasa da bir devrimdir eğer devrim olmasa suya dayanıklılığa ne gerek var diye eleştiren hırsız Samsung’un active modelleri çıkmaz galaxy s5 ip sertifikasına sahip olmazdı sony gitgide toparlıyor ve eleştirileri dikkate alıp eksikleri gideriyor, ben samsunga tövbe ettiğimde 3 sene evvel tasarıma sövülüyordu tasarım şefi daha dün kovuldu bu da kullanıcıları ne kadar kaale aldığını gösterir

  • Eofdred @eofdred

   @arthas ben z1 in 20 dk video çekip çat diye kapandığı gördüm daha ne yapayım kardeşim noter onayı mı istiyorsun?
   devrim mevrim alan adamın elinde patladı mı cihaz patladı. öyle devrimin turşusunu kur arkadaş. sadaka mı veriyorsun sony e yoksa kickstarter mı yapıyorlar az değil 2bin lira bayılıyorsun sonra ehe biz devrim yaptık daha ne istiyorsun yenisini al at eskisini diyorlar. yok arkadaş ben buna her yerde her zaman karşı çıkarım.

   ayrıca incelemelerimi bir gözden geçir.

   bu arada 10dk kayıt mı? 10 dk da 5dk kadar olmasa bile gülünç bir rakam. yarım saat çekemiyor ise hiç boşuna çekiyorum demesin. bak asus ilk transformer pad de gps i iyi çalışmıyordu cihazda gps olduğu halde özellik listesinden kaldırdı. adam koyduğu donanımı yok saydı. bu kadar değer vermiyor sony kullanıcısına işte. (aslında 3 aşağı 5 yukarı tüm android üreticiler için geçerli bu oppo ve xiaomi hariç)

  • Arthas @arthas

   dostum bu sana son cevabım, şurada yaptığın boş beleş yorumlardan sonra kalkıp senin incelemelerin ile vakit kaybetmeyeceğim, ben elimdeki z2 ile kart hafızası dolana kadar 4k çekebildiğimi yazmışım, z1 ile 100 ü aşkın video çekmişim seninle sidik yarıştırmama gerek yok, seninkisi elin şeyiyle gerdeğe girme muhabbeti, elinde olmayan cihazlara gördüm,duydum,okudum diye çamur atıyorsun, yaptığın yorumları gören tüm android telefonları 2 şer 3 er ay kullandın sanacak, altında şahin var mercedesi-bmw yi eleştiriyorsun bizi aydınlatacak bilgin varsa konuş varsayımlarla, sağdan soldan okuduklarınla ilgilenmiyorum... sürekli kullanıp senin bahsettiğin hata ve eksikliklerle karşılaşmadığım bir telefon hakkında ne düşündüğün seni bağlar, ister turşu de ister gereksiz pahalı de ama burada bir inceleme yapılmış eksiklik varsa düzelt yoksa saygı göster, amacı sadece ürünü kötülemek olan kişisel görüşlerin trollükten öteye gitmiyor bende geleyim senin incelemenin altın senin gibi "çok saçma-rezalet-5para etmez-turşu-salça" yazayım hoşuna gider mi?

  • Eofdred @eofdred

   @arthas sosyal platform kültürün sıfır.
   ben diyeceğimi dedim senin dediğin seni bağlar o yüzden deme? hadi canım.
   4k video çekip 5dk da telefonun kapanmaması için bir rehber varmış da onları uygulayınca istediğin kadar çekebiliyormuşsun. süper ya...
   tutup neredeyse bir araba aprası vermişsin şimdi kazık yedin diyemiyor insan desemde zaten "beni bağlamaz senin dediğin" dersin. ben zaten sana hitaben yazmıyorum bunları güzel kardeşim farkındasın değil mi sosyal bir platformda olduğunun? hani insanlar görüyor burayay azılanları. çekemiyorsan basıp gidersin çocuk gibi ağlayıp zırlamanın manası yok.

  • Arthas @arthas

   bana bak tipsiz veled madem hakaret etmeyi sosyal platform kültürü sanıyorsun senin seviyene inelim biraz, sen saçmalamaya, elinde olmayan ürünlere çamur atmaya devam et, ben inceleme yapmışım beğenmiyorsan asıl sen ağlayıp zırlama da uza kendi sayfana, neyini çekemeyeceğim senin? Diyelim ki kazık yedim millet de kazık yemek istiyor sana giren çıkan var mı?
   Sony ye para veren herkes aptal bende dahil, 4k yı da desteklemiyor hepimiz kandırıldık hiçbirimiz senin kadar zeki değiliz, sosyal platform kültürümüz de sıfır, hey yarabbim pırasa saçlı ezik...amma ağladın be...

  • Eofdred @eofdred

   daha hala cevap veriyorsun. savunduğun birşey de yok. tutup işte böyle yapınca bu duyulan sorunlar yok oluyor falan desen neyse. the verge e çıktı bu sorunlar ama paşamızın telefonunda yokmuş. the verge kim ki... çingene gibi savunma yapıyorsun azıcık entellektüel seviyeni artırmanı tavsiye ederim

  • Arthas @arthas

   yahu tamam çok bilmiş, napalım ne entellektüeliz ne platformdan anlıyoruz senin verge deki köşe yazılarını takip ederiz belki bi faydası olur ne yapışık adammış arkadaş bıdıbıdıbıdı

  • YusfRdem @yusfrdem

   @arthas, Amazon ormanlarında yaşıyoruz ya zaten. Neçirıl Cograpikte foto muhabiriyiz ya. Sağanak yağmur altında telefonumuzu çıkarıp 4k belgesel çekicez dimi? 😀 Ne elzem bişi ne elzem bişi. Uuu

  • Süleyman @suleymann

   Ben 1200tl veririm.biliyorum haklisiniz fiyat 2200 lira.almazsan alma diyeceksiniz fakat benim dusuncem boyle

  • YusfRdem @yusfrdem

   @arthas yazdığın yorumu şikayet ettim. İnsanları bir takım şeylerle itham etmeden önce bir kere daha düşünmeni tavsiye ediyorum. Ne beni tanıyorsun. Nede gerçek hayatta kim olduğumu biliyorsun. Bunu benden sana bir büyük tavsiyesi olarak al.. Ve edebini takın..

  • Arthas @arthas

   @yusfrdem Vah vah şikayet mi ettin?Mahvoldum şimdi ne yapsam bilemedim, bana edebi öğreteceğin yerde adam gibi yorum yapmayı öğren, benden yaşca büyük olduğunu sanmıyorum ki olsan bile yazdıklarından zeka yaşının 9-10 olduğu belli oluyor, sen daha ilk yorumdan tanımadığın etmediğin adama aptal aptal espriler yapar "uuu" tarzında laubali laubali tavırlar takınırsan aynı seviyede cevabını alırsın, yazdığın o "Neyşınıl Ceyografik" li mesajı bir oku istersen,edepsizce yoruma edepsizce cevap alırsın bunu da şikayet et belki gelip bilgisayarıma el koyarlar ya da internetimi keserler

  • YusfRdem @yusfrdem

   @arthas Herkese çemkirdiğin yazıları okuduktan sonra seninle münakaşaya girmem bile hata idi. Herkesle atışmışsın. Bu bile sorunun bende değil sende olduğunu gösterir açık bir delildir zaten 🙂 İyi geceler. Hayatında başarılar..

  • Arthas @arthas

   @yusfrdem yarın birgün emek sarfedip bir ürün incelersen birisi gelip o ürünü alanların salak olduğunu söyler seni de dolaylı yoldan "salak" ilan ederse ya da gevşeğin biri gelip senin saatlerce uğraştığın incelemenin altına "uuu baby, ne gerek var bu ürüne, amanın çok da mühim bişey sanki" gibisinden gerizekalı gerizekalı yorum yaparsa sende onlara çemkir.

 • rumur24 @rumur24

  kardeşim her iki yazındada sana gönülden katılıyorum.Maalesef ülkemizde teknoloji hakkında bilinenenlerin çok az olduğunu düşünüyorum bunun örneklersek senin dediğin herkesin elinde Samsung olması sanki samsungun mükemmel bir teknolojisi olduğu varsayılıyor ve 100-200lira daha az vericem diye bunu tercih ediyolar ve çoğu kişininde bilinçli aldığını düşünmüyorum.

 • rumur24 @rumur24

  Bu arada hangi mağazadan aldığını sorabilir miyim? Bende almayı düşünüyorum ama o kadar nakit param yok turkcell ile birlikte almayı düşünüyorum.

  • Arthas @arthas

   Ankamall Sony Centerdan aldım kardeşim, bende Z1i vodafone ile almıştım ona hanım el koyunca 6 ay para biriktirdim 😀 Sigara kullanmıyorum sanki sigara içiyormuş gibi hergün 10 lira kenara attım sağolsun biraz da peder destek çıktı öyle alabildim 😀

 • Arthas @arthas

  Valla eğer fiyat kırması gereken bir firma varsa o da samsungtur, HTC-SONY-LG ye nazaran en dandik tasarım ve malzeme kalitesini 2200 liradan piyasaya sokan samsungu görmeyip sony den 1500 liraya telefon çıkartmasını bekleyen arkadaşlara hayret ediyorum bi kere Sony nin bir kalite eşiği var onun altına kesinlikle düşmüyor, haaa satamadı mı ki zaten amaçları en çok satan marka olmak değil vaio lara yaptığı gibi kapatıp gidiyor, alın size casper alın size acer alın size oyunun 15.dakikasında su kaynatan samsung dediler çekildiler piyasadan, sokağa çıkıyorum 10 kişinin 9 unda samsungun 2000-2200 liralık telefonları kimisi 40 günlük boyaları dökülmüş kimisi 20 santimden düşmüş ekranı 4 e bölünmüş, samsung 3bin lira olsa yine 50 milyon satacak ben bu kadar bilinçsiz kullanıcının yaşadığı bir ülke olduğunu sanmıyorum, zaten gelir ve okuma düzeyinin yüksek olduğu ülkelerde samsungun satışları azalıyor...Samsung nokia yolunda ilerliyor 10 günde 1 telefon çıkartıp telefon çöplüğüne çevirdiler dünyayı, kendine has hiçbir yenilik yok appledan parmak izi sensörünü arakla, sony den suya dayanıklılığı aşır, LG nin de tasarımını çalarlar tam olur...Bugün gittiğim avm nin pisuvarında bile samsung reklamı vardı, testlerde hile yap, para karşılığı yalan haber çıkart, iphone telefon kullanan tenisçiye samsung reklamı yaptır, appledan yüzlerce patent çal valla bu samsungun işi de zor , kısacası daha kötü ürünler 2000-2500 bandında gezerken sony hem satış politikası hem markanın varoluş amacına bakarsak asla bi LG kadar agresif fiyat politikası izlemez, inşallah samsungu konsol piyasasında görmeyiz .

 • Ruknettin @ruknettin

  Hayırlı olsun kardeş. Hem telefon hemde inceleme çok güzel. günde 9-10lira bir paket sigaraya vermek kimsenin gözüne gelmiyorda 2000Liraya kaliteli bir ürün almak lüks geliyor? Çok güzel bir tercih yapmışsın hayrını gör. işallah daha güzellerinide alırsın.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Kulaklık Ebay'de 52$ kargo dahil MDR NC31

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  kameranın 5-6 dk sonra ısınması diye bir sorun var herhalde çünkü herkey yazmış bu sorunu belki düzeltilebilir onun haricinde çok çok iyi bir telefon yani özelliklerine ve duyumlarıma göre söylüyorum elime almadım hiç, ama almak istiyorum fiyatının düşmesini bekliyorum biraz, o da yakın vadede gözükmüyor.

 • Farti @cromwelle

  Gayet güzel bir telefon beklentilerini karşılar her türlü. Tabi benim şahsi fikrim bence bir süre daha bekleyebilirdin fiyat düşebilirdi bir ihtimalde olsa. Ama artık almışsın hayırlı olsun güle güle kullan. 🙂

 • Arthas @arthas

  Teşekkürler, Z1 i eşime kaptırınca iphone 4 kullanmak zorunda kaldım ios 7 den sonra iphone 4 kullanmak gerçekten eziyet haline gelmişti eğer biraz kullanılabilir bi telefon olsaydı bekleyebilirdim haklısın

 • kizilsakal @kizilsakal

  Başka bir sitede biri forumda ayzmış 5 dk sonra falan ısınıyor sonra kamera kapanıyor sonra cihaz kapanıyor diye fekler 8 mp de çalışıyor diye yazmış sende doğrular niteliktesin teknoseyir önceden sormuştu ısınma sorunu olur 4k da nasıl çözdüler yada çözdülermi diye çözmemişler demekki 🙂

  • Arthas @arthas

   4K nın sony dahil diğer markalar tarafından da gösteriş amaçlı cihazlara koyulduğu anlaşıldı, samsung mesela aşırı ısınıyor diye yazılım ile 4k ya 5 dakika sınırı getirmiş, sony de açıklama yaptı 4 k ile 4-5 dakikadan fazla çekim yapmayın hem çok ısınıyor hemde bataryayı çok hızlı düşürüyor şeklinde...Şimdi 4k koymasaydı da onun yerine pilini biraz arttırsaydı diyebiliriz ancak bazı takıntılı kullanıcılar var sayıları da epey fazla, adam samsungta 4k var neden sony de yok diye gidip samsung alabilir bu gibi sebeplerden bizde koyabiliyoruz diye konulmuş kullanacağımı sanmıyorum açıkçası 🙂

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Yeni nesil snapdragon 801 li cihazların hepsinin performansı birbirine yakın çalışacaktır. O çok hantal denilen touchwiz bile mükemmel akıcı, işlem güçleri çok fazla. Bu noktadan sonra tercih sadece kişisel zevkler. Ama bence taşınabilir akıllı bir cihaza 1500 den fazlası fazla o yüzden almayacak protesto edip arz talebi dengeleyerek fiyatının dusmesi sağlanmalı 🙂

  • Arthas @arthas

   Keşke 1500 olsa da üzeri cebimizde kalsa 🙂 ancak avrupada bile yaklaşık 1800 lira diye biliyorum , bu yüksek fiyatlar biraz da insanların artık akıllı telefona olmazsa olmaz gözüyle bakmalarından kaynaklı telefonsuz yapamazsın ama tabletsiz laptopsuz yapabilirsin o yüzden daha büyük ekranlı çok daha pahalıya malolan laptopları tabletleri fiyat yönünden akıllı telefonlar ile kıyaslamak mantıklı değil, adamlar satılacağını bildikleri için fiyatı yüksek tutuyorlar ama düşünsene bir tabletin fiyatının 4000 lira olduğunu ellerinde patlar 🙂

 • Arthas @arthas

  Biraz kot pantolonun kesimine bağlı 🙂 Ama ben yürürken arka cepte, otururken yan cepte taşıyabiliyorum z1 ile aynı boyutta zaten

 • @x

  Aslında sony samsung un cok ustunde yine one in üstünde fiyat ile gelirdi ona ragmen samsung la ayni fiyata geldi

 • Eofdred @eofdred

  4k video çekermisin bakalım 10dk boyunca telefon çökmeden video çekebilecek mi. ondan sonra samsung ile lg ile karşılaştıralım. yoksa boş yani bu 4k video çekme özelliğine sahip bir telefon değil bile denebilir bunu deneyince göreceğin sonuç ile

 • Arthas @arthas

  10 dakikalık 4k çekim 4GB yer kapladı ve aşırı ısınma olmadı, samsungun 5 dakikadan fazla çekmesinler diye yazılım ile getirdiği kısıtlamayı ikiye katladı aşırı ısınma da olmadı, sony ye çamur atmadan evvel alıp kullansanız böyle boş boş konuşmayacaksınız da milletimizin huyudur kendinde ne varsa diğerine bok atar. Sony battı, sony patladı, sony pahalı bi bitmediniz.

 • Arthas @arthas

  ***4k video çekerken aşırı ısınmanın önüne geçmek için ekran parlaklığını düşürün müthiş faydalı, düşük parlaklıkta hafıza kartınız dolana kadar çekim yapabilirsiniz ama gerek yok.

  *** Kablosuz şarj imkanı sunan şarj plakası önümüzdeki hafta ülkemizde satışa çıkacak http://www.sonymobile.com/tr/products/accessories/wireless-charging-plate-wch10/

  ***Ayrıca Michael Jackson ın öldükten sonra çıkan albümü Xscape Z2 ye promosyon olarak indirilebiliyor bununla birlikte Xperia Privilege dan seçeceğiniz 6 adet Hollywood filmi de ücretsiz olarak telefon-tabletinize iniyor sadece androidli sony cihazlarda seyredilebiliyor.

  Captain Philips
  Elysium
  Django Unchained
  This is the End
  21 Jump Street
  Michael Jackson’s This is it
  Amazing Spider Man
  Money Ball
  Battle: LA
  Final Fantasy 7
  Friends With Benefits
  Superbad
  Snatch
  White House Down

  Gibi filmler arasından 6sını seçip indirebiliyorsunuz.

 • SerhanTR @serhantr

  SonyTR çok tepki var telefon geç geldi fiyat yüksek kimse fiyat az demesin kutu içeriğinden DOCK ve NC çıkarıp 2000 liraya satmak hangi akla hizmt bende bu telefondan almayı düşünüyorum ama bu durumlardan sonra karamsar bir tutum takınıyorum. Türkiye 3.dünya ülkesi değildir kimse ülkemizi hafife alamaz yakın zamanda fiyatlar düşmez ise LG'ye yöneleceğim

  • Arthas @arthas

   Kardeşim üzülerek söylüyorum ülkemiz bu konularda maalesef 3.dünya ülkesi, birçok ürün küçük gördüğümüz bosna hersekte anında raflara gelip Türkiyeden yüzde 30-40 daha ucuz à satılırken koskoca Türkiye de bu kadar pahalı ve geç geliyorsa burda sorunu ülkemizde aramamız lazım mesela rx100 ün 3. Modeli şu An Bosna'ya geldi fiyatı 1600 lira Türkiye ye 6 aydan evvel gelmez gelse de 3000 liradan gelir dock zaten daha önce hiç çıkmadı z ve z1 de kullanan var kullanmayan var htc ile aynı fiyata çıkmasından ise böyle bir yol daha iyi isteyen kulaklığı docku alır htc ile kafa kafaya gelir daha fazla ram ve su geçirmez üstelik

 • Merthan Yıldırım @merthan-yildirim

  g3 ü görmeden önceki favori telefonumdu, süper telefon, hayırlı olsun

  • Arthas @arthas

   Teşekkür ederim,benim için suya dayanıklılık olmazsa olmaz bende g3 ü çok beğendim ama suya dayanıklılık benim açımdan çerçeve inceliğinden önce geldiği için z2 yi tercih ettim zaten şu An g3 de çıktığında piyasadaki en dominant 2 telefon z2 ve g3

 • hasankaragoz @hasankaragoz

  abi ne zaman inceleyecekler bu z2 yi lütfen cok detaykı inceleyin de görelim ne oldugunu ben cok merak ediyorum mesala bu ses az sorununu şimdi ne kadar az bunu gösterseniz gercekten cok iyi olur

  • Arthas @arthas

   Ses az derken bir telefon için normal ama öncekilerden fazla değil, ses kalitesine gelince clear Audio Aktif hale getirince piyasadaki en kaliteli ses é sahip telefon diyebilirim Stereo nun da gelmesi çok iyi olmuş. Kaliteli bir kulaklık ile en baba mp3 çalarlara kafa tutar.Ama ben daha yüksek ses bekliyorum gürültülü ortamlarda telefon çaldığında titreşim olmasa duyamıyorum bunu sony çözmeyecek de kim çözecek o yönden bi hayal kırıklığı var 🙂

  • Ömer Can Alat @omer199825

   evet bende z2 kullanıcısıyım müzik dinlerken pek hissedilmesede birisi aradığı zaman gerçekten ses çok az çıkıyor diğer odadayken duymuyorum bile.ve farkettimki müzik dinlerken iki hoparlörde çalışoyor fakat biri aradığı zaman sadece alt taraktaki hoparlör çalışıyor sanırım bununda etkisi var. genel olarak ses az iyiki titreşim var oda olmasa gelen aramaları cevaplayamayacağız.

 • Kemal Özgür @ryhonel

  Kulaklık stoklarda fiyatı 149 TL Sony Center da... Ayrıca faydalı başka bir aparatta Sony nin yüksek veri aktarım kapasitesine sahip SD kartı 32 GB - 40 Mb/Sn. 109 TL...

 • Arthas @arthas

  Ebay de kulaklık yaklaşık 110 lira, 39 lira için 20 gün bekleyip birde gümrüğe takılma riski filan değer mi bilmiyorum ama hafıza kartları cidden çok pahalı 128 Gb lığı ne kadar acaba?

 • Arthas @arthas

  Drop testler kalın çerçevenin ve alüminyumun ne işe yaradığını gösteriyor, Z2 dayanıklılık bakımından çok daha iyi.
  https://www.youtube.com/watch?v=5BGQtfDZNt4 (Xperia Z2)
  https://www.youtube.com/watch?v=lQQXkjrdBRc (LG G2)
  https://www.youtube.com/watch?v=PCX3qNtzGzI (Note3)

 • Sayokan @sayokan

  Ben dün akşam Turkcell'den aldım. Walla kim ne derse desin yok ekranı solukmuş, yok efendim sesi azmış. Ben resmen bayıldım. 12 ay taahhütle aldım, 2400 tl ye. Aldığım yerde class 10 sd kart olmadığından teknosa dan da 32 gb sandisk class 10 sd kart aldım 100 tl ye. Toshiba 89 tl bilginize.

 • DoktorFerit @doktorferit

  Lg g2 gibi bir fiyat performans canavarı varken s5, m8, z2 ve hatta g3 lerin pek bir şansı yok. Z2 özelinde konuşursak sahip olana devrim hissi yaşatacak, diğerlerine göre muazzam fark yaratacak; alınmadığında da köpekler gibi pişman bırakacak bir telefon değil. hele hele 2200 liralık telefon hiç değil. kasa,marka ve prestij artısı var sadece. kısaca g2 nin üzerine 1000 lira daha fazla vermeye ikna eden bir telefon değil.
  iphone 5s kullanan ve her türlü modeli inceleyen biri olarak görüşüm bu yönde.

  • Merthan Yıldırım @merthan-yildirim

   olaya o yönden bakarsak turkcell t50 de aynı işi 700 tl ye yapıyor, amiral gemisi dediğimiz modelleri alan arkadaşlar para sıkıntısı olmayanlar olmalı, eğer para biriktirip yemeyip içmeyip bu paralara tel alınıyorsa sıkıntı orada, iphone tarafına gelecek olursak eskinin en pahalı tel i şimdi ekonomik kaldı o da ayrı bir ironi, ios tarafı önde ama donanım olarak android cihazlar daha başarılı, ekran çok ufak kalıyor zaten apple da farkında iphone 6 da ekranı büyütüyor.

  • Arthas @arthas

   Doktorferit iphone ları android cihazlarla bende karşılaştırmam açıkcası o farklı bir cihaz artıları eksileri var en büyük eksisi büyük ekran çıkartmakta çok geç kalmış olması apple ın şöyle adam gibi 5.5 inch bir telefon çıkartsaydı zamanında ne note bu kadar meşhur olurdu ne iphone bu kadar geriye düşerdi diye düşünüyorum.
   Z2 ve LG G2 ye gelince ikisi de şu an kullandığım telefonlar Merthan'ın dediği gibi Z2 yi alan adam zaten kumbarasındaki paralarla veya borç harç almamalı ama ben şahsen G2 - Z1 -Z2 yi kullanma fırsatım olduğundan şu kanıya vardım z1-z2 olan adam asla g2 kullanmaz, tek başına g2 kullanan adam asla z1-z2 eksikliği hissetmez o konuda haklısın ama emin ol sende hem z2-hemg2 olsa g2 yi ya satarsın ya çöpe atarsın, o milletin çok önemli değil dediği malzeme kalitesi,telefonun dış görünümü ve çoğunun beğenmediği kalın çerçeveler gerçekten g2 yi yanında sönük bırakıyor, bence telefonda kesinlikle çerçeve olmalı bak bunu g2 im olduğu halde söylüyorum...mesaj yazarken yanlışlıkla dokunmalar mı dersin diğer kullanımlarda dokunmadım zannedip saçma sapan temaslar mı dersin hele o arkasına koyulan sihirli tuş dedikleri gerçekten çin işkencesi, yukarıda drop testleri paylaştım z2 testten birazcık ölü pikselle sapasağlam çıkarken lg ve samsung paramparça oluyor o beğenmedikleri kalın çerçeveler ve alüminyum kasa sayesinde...Kalite farkını anlamamak için bence parası g2 ye yeten direk almalı ama asla sony nin amiral cihazlarını denememeli çünkü bir daha g2 den memnun kalamaz.haaa ben telefona 1400 lira vereyim kasası 50 liralık tetrisle aynı olsun farketmez diyorsan orası başka 🙂

 • murat @grangermrt

  kardeşim birşey sorcam oyunda videoda 3g bağlantıda yani telefonu zorlayan şeylerde ısınma sorunu yaşıyor musun acil cevap verebilirsen sevinirim çünkü her an alabilirim

  • Arthas @arthas

   Kusura bakma yeni gördüm kardeşim @grangermrt , evet oyun oynarken kameranın olduğu sol taraf ısınıyor z1 de yarım saatte filan ısınıyordu bunda daha çabuk ısınıyor umarım yazılımla filan düzeltebilirler yoksa 2-3 saat aralıksız oyun oynamak pek mümkün değil, ben oynadım 3 saat aralıksız ama uzun vadede sıkıntı çıkartabilir

 • murat @grangermrt

  çok sağolasın kardeşim aldım cihazı bazen çok ısınma yapıyor ama yine de harika telefon kasma yok takılma yok samsungtan çok çektikten sonra çok iyi geldi bu inşallah ısınmayı da hallederler yazılımla da kimsenin sorunu kalmaz çok teşekkürler herkese z2 hayırlı olsun

 • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

  kolay gelsin hocam bende z2 almayı düşünüyorum biraz araştırma yaptıktan sonra kesin kararımı vericem telefonda oyun oynamayı azda olsa seven birisiyim max 20 30dk bu süre zarfında telefonda ısınma oluyormu denedinmi yada film izlerken falan z1de bu ısınma büyük sıkıntıydı çünkü telefon eğildi diyolar fotoları var z2 dede böyle bi sorun varmı bilgilendirirsen sevinirim oldğum yere daha gelmedi turkcell den alıcam daaha gelmemiş haftaya gelicek dediler gelince alacağımda yardımcı olursan sevinirim

  • Arthas @arthas

   1 saate kadar rahatlıkla oyun oynayabilir film seyredebilirsin, ben sadece sınırları zorlamayı denedim, günlük 3 saat ve üzeri oyun oynayıp film seyredeceğim ve hemen hergün tekrarlayacağım diyorsan alacağın cihaz bu değil yani uzun vadede sıkıntı çıkartabileceğini düşünüyorum ama haftada 1 film seyredeyim günde yarım saat 45 dakika oyun oynayım dersen bu cihazdan daha iyisini bulamazsın. O kasaları yamulanlara filan pek itibar etme ben z1 i uzun süre kullandım en ufak bir yamulma olmadı 5 liralık şarj aletine takılıyken 5 saat oyun oynarsan zaten ısınan bi cihazı yakarsın yamulur da patlar evi bile yakabilir o trolleri boşver, dediğim gibi günde 3-4 saat oyun oynamayacaksan al rahatlıkla yalnız aldıktan sonra bi miktar paraya kıyıp mutlaka dock station al
   http://www.sonymobile.com/tr/products/accessories/magnetic-charging-dock-dk31/

   z1 iiçin olan dock z2 ye de oluyor eğer z2 nin docku daha pahalı ise z1 inkini al güle güle kullan şimdiden

  • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

   anladım hocam teşekkürler dock ne işe yarıyor 🙂

  • Orhan Dereköy @orhanderek

   Bence z2 almalısın ben bu siteyi keşfettikten sonra kararımdan emın oldum haftaya alıyorum.

 • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

  baktım ne olduğuna kendi orjinal şarj aleti kötümü ? birde şarkı dinlemede varmı herhangi bi problem ısınma konusunda 2 3 saat

 • Çağrı Uysal @cagriuysal

  şimdi xperia z1 alıcaksın 2 sene rahat idare eder diye düşünüyorum z2 ye göre teknik özellik neredeyse aynı 1.5 - 2 sene sonrada bakıcaksın duruma göre değerse o zamanki modelini alıcaksın değmez be abi 600 lira fazla vermeye

 • Lütfi Tekin @lutfitekin

  Beyler bu telefonun titreşim motoru bi tuhaf içinde sanki öğütücü var gibi

 • FreeRun @freerun

  4k olayında adeta elde patlamış bir cihaz yazık. İnsanlarla dalga geçmek neymiş bu firmalar birgün öğrenecek.

 • Sayokan @sayokan

  5 Haziran 2014'te Turkcell'den aldığım cihazdır. Full parlak ekran asphalt 8. 4 saat oynadım kalan batarya %38. Cihazın ısınması normal seviyede. Kimse çamur atmasın. Aşırı ısınma sorunu 4 K video ve kamera efektlerinde AR uygulamasında. Normal çekimlerde sıkıntı yok. Müzik dinlerken, video seyrederken istersen batarya bitene kadar dinle, seyret. sıkıntı yok. Normal kullanımda 1 günü rahat çıkarır 2. günün sonuna doğru batarya biter. Bu da yeter herhalde. Ekranına kimse laf etmesin Allah adamı taş eder. Ses seviyesi bangır bangır değil ama düşük de değil. Normal. Siz de normalseniz çok rahat duyarsınız. Dondu, kastı, kitlendi gibi şeyler beklemeyin, roket gibi. Çektiğiniz fotolar çakma değil gerçek renkler. Tasarımı da on numara. Beğenmediniz mi? O zaman gidin zamzung alın...

 • Arthas @arthas

  özellikle Sony'nin reklam stratejilerini gözden geçirmesi gerek, şükür dünya kupasında çokça görür olduk ama devamlılık lazım, özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde varlığıyla yokluğu bir

 • Ömer Can Alat @omer199825

  ben cihazı3 gün önce aldım ve çok memnunum süper bir telefon

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  Merhabalar,ben de sony'ciyim,evimde herşey sony,fakat iş telefona gelince biraz düşünmek gerekiyor...İlk çıktı hemen sony experıa z aldım,dizayn gerçekten muhteşem,ama kullanmaya başlayınca sorunlar çıkmaya başladı,ilk sorun:*** Telefonla konuşurken mikrofon kısmı aşağıda olduğu için elimle telefonu tutup konuştuğumda,karşıdaki kişi beni duyamıyordu,elimin alt kısmını hep telefona değdirmeden konuşmak zorunda kalıyordum,ikinci sorunum: *** Telefonun şarj ve kulaklık yerleri plastik gibi bir maddeden yapılmış galiba,aça kapaya,zamanla koptu ve bu kalitede bir cihaza ve sony'e yakıştıramadım...En sorunum ise:***Isınma ve donmalar çok sık olmaya başlamıştı ve panorama çekimini defalarca yapmama rağmen,fotolar hep yarım çıkıyordu...Bana sormadan kızkardeşim de turkcell kontratlı experıa z almış,telefon durup dururken bir gün dondu ve hiç açılmadı ne yaptıysak,servise verildi,ankara'ya gitti geldi cihaz,yaptık dediler,tekrarladı,cihazı değiştirmediler de öyle kaldı...Sony 'ci olarak,sony'nin herşeye önem verip,kalite ve estetik kokan ürünler sunduğunu biliyorum,fakat cep telefonu işinde,teknik servis ve telefonların hemen bozulup,teknik arızalar çıkarması hiç hoş değil,cep telefonu işini uzun vadede beceremedi bence...

  • Arthas @arthas

   *xperia z1 ve z2 hakkında konuşabilirim, z hakkında çok bilgi sahibi olmamakla beraber tüm Z serisinde rastlanan kapanıp açılmama sorunu ses yükseltme + power tuşlarına basılı tutularak gideriliyor tekrar yaşamamak için ise pc companion aracılığı ile telefonunuzu yedekleyip sağlıklı bir şekilde tekrar güncellemeniz gerekiyor.

   *Mikrofon problemi hakkında Z kullanmadığım için birşey desem yalan olur.

   *Z serisi telefonların olmazsa olmazı dock istasyonları, dock istasyonu almazsanız aç kapayla yalama olmayacak veya kopmayacak bir kapak daha icat edilmedi bunu sony nin hatası gibi görmek yanlış zira Türkiye dışında tüm ülkelerde kutu içeriğinde dock station çıkmakta haliyle burada sony eurasiayı suçlayabilirsiniz.

   *Bahsettiğiniz ciddi arızalar mevcutken telefonu garanti kapsamında değiştirmemeleri ilginç, bu durumda tüketici mahkemesine gitseniz sonuç alırdınız ancak yukarıda da söylediğim gibi ufak yazılımsal sorunlar bazen kullanıcı tarafından "telefon bozuldu" olarak anlaşıldığı ve düzeltme konusunda da yeterli araştırma yapmadan pes ettikleri için sağlam telefonu bozuk zannedip tüm telefonları bozuk ilan edip genelleme yapabiliyorlar.

   Sony'nin henüz 2buçuk senedir yüzde yüz kendi telefonlarını ürettiğini düşünürsek uzun vadede pazar liderlerinden biri olacağını kestirmek güç değil, buradaki sıkıntı insanların daha fazla reklam yapanı daha iyi zannetmesi, samsungun satıcılara prim adı altında rüşvet verip rakip firmaları kötületmesi ve gelişmekte olan ülkelerde sony nin pasif bir satış politikası gütmesi...

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  Bu arada,neden kimse en önemli özelliği gözden kaçırıyor anlamadım,telefonu herkesin alma sebeplerinin başında kamera geliyor,kamera 20.7 mp görünüşte,fakat otomatik modda çekmiyor, bu çözünürlükte,4:3 formatında çekebiliyorsunuz:))...Otomatik moddaise 8 mp olarak çekiyor...Arka plan flulaştırma olayını da,sadece 8 mp modunda kullanabiliyoruz...20mp de hiçbir özelliği kullanamıyorsunuz lafın kısası,ne anladım ben bu işten???......

  • Arthas @arthas

   Eleştirilerinizde oldukça haklısınız ancak bu tür pazarlama hilelerini maalesef tüm firmalar yapıyor, Sony Xperia Z1 de 4K desteği olmadığı için yerden yere vuruldu aradan neredeyse 1 sene geçmesine rağmen şu an 4k özelliği bulunan telefonların hepsi aşırı ısınıyor,uzun süre çekim yapılmaması konusunda kullanıcılara sınırlamalar getirildiği gibi 4k videoyu oynatma ve saklama platformları da oldukça yetersiz durumda. Bu , biz kullanıcıların firmaları bu tür aldatmacalara yönelttiğini gösteren bariz bir örnek, sony mobil platformda 4k ya geçişin henüz çok erken olduğunu Z1 e 4k desteği koymayarak açıkça belirtti, üstelik 4k nın öncülerinden olmasına rağmen...Ama eleştirileri ve pazar analizlerini göz önünde bulundurarak z2 ye zorla 4k koydular. Biz plastik kasaya para vermesek, beklentilerimizi gerçekçi sınırlar içinde tutabilsek şu an malzeme kalitesi yüksek ve daha yüksek pil kapasiteli ürünler piyasada olabilirdi ama plastik samsunglara verilen her bir kuruş sony ve apple gibi kaliteden ödün vermeyen firmaları baltalayıp oyunu samsungun hileli kurallarıyla oynamaya mecbur kılıyor. Samsung Kalp sensörü, göz sensörü ve gereksiz onlaraca özellikle telefonu şişirip sonuçta kaliteden yoksun ve göze hitap etmeyen ürünler piyasaya sürüyor işin acı tarafı piyasada kimin daha çok satacağını bilinçli azınlık değil telefonu sadece açıp kapatmayı bilen zevksiz bir çoğunluk belirliyor, bu şartlarda mükemmel olmasa da birçok eksiği bulunsa da totalde donanım+kalite ve tasarıma bakıldığında z2 bence diğerlerinden önde, şimdi z2 yi ağır diye kötüleyen var sanki sırtında taşıyor evinde tüplü tv var 4k çekimi neden 1 saat yapamıyorum diye eleştiriyor, çerçevenin ne işe yaradığını bilmeden çerçeveyi eleştiriyor kısacası hem hafif-hem çerçevesiz-hem dayanıklı-hem şarjı bitmeyen-4k çekip bangır bangır müzik dinleten bir telefon beklentisi oldukça firmalar bu tip aldatmacalara başvuracaklardır ben gerçekçi bir kullanıcı olarak müzik odaklı-oyun odaklı ve kamera odaklı olmak üzere 3 tip telefon üretilmesi taraftarıyım hepsinin aynı makinede 4x4 lük yürümeyeceği aşikar.

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  Sen inşallah hayırlısı ve kaza bela olmadan kullan telefonunu,hayırlı olsun,ben ben kendi deneyimlerimi yazdım,bir ailede aynı marka 2 telefon da sorun çıkarıyorsa,o firmada sıkıntı var demektir...Samsung note 3 de kullanıyorum ve çok memnunun,ama sony'nin daha iyi olmasını isterdimi,dizayn bakımından ve duyduğum sempatiden dolayı,ve de köklü firma...Sony birçok ilke sektörde imza atmış bir firma,araştırma ve geliştirme konusunda muazzamlar...Ama gel gör ki telefonda niye bilemiyorum sıkıntı çıkarıyor,ben oyun oynayan biri değilim,decoratör'üm,iç mimari ile uğraşıyorum,net'e girerim,whats up ve foto çekme ile ilgili işim,onun dışında telefonu zorlayan şeyler de yapmam...Ama şunu özellikle belirtmeliyim ki:tüketiciler olarak,kullandığımız ve onca para verdiğimiz ürünlerin hataları konusunda yorumlar yapmalı,kullanıcı deneyimlerini buraya aktarmalıyız,düzgün bir şekilde ve hatta kullandığımız telefonla birlikte güzel bir resim çektirip,ki daha sonra bu biriken kullanıcı yorumlarını bir mail şeklinde japonya merkez'e yollayalım,çünkü sony türkiye derdimize çare olamaz...Ve emin olun ki,yurtdışı bu gibi şeylere çok önem verir ve mailimizle ilgilenip,döner bile,çünkü adamlar için bedavadan arge çalışması yapmış olacağız,cihazlarını test edenler olarak...Ve lütfen,buranın bir bilgi-teknoloji ve deneyimlerimizi paylaştığımız bir platform olduğunu unutmayıp,saçma sapan laflar ve yorumlar yapıp,geyik muhabbeti eden insanları burada barındırmayalım...

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  arthas kardeşim,pc companion programım zaten sony vaıo laptopum da var,cihazım günceleştirmelerini sağlıklı alıyordum zaten,ikincisi dock'ı her gittiğim yere götürüp,dışarda yanımda taşımam imkansız,ayrıca aç kapa ve yalama olayına gelince:,kopmayacak birsürü materyal var ve bu aparatları da zaten kullanalım diye yapmışlar,kullanmayalım diye değil...Ayrıca bu telefonun kitlenme ve birdaha açılmama sorununu kaç kişi yaşadı biliyormusun?,güncelleme ve kullanıcı hatası ile alakalı bir durum değil,yeterli donanım ve yaşa sahibim bunu anlamak için...Burda ben yaşadığım sorunları dile getiriyorum,bilinçli bir kullanıcı olarak,amacım kimse ile tartışma içine girmek değil,kullanıcı olarak,tüketiciyi savunman lazım,ürünü kullanmaya yeni başlayacaksın,yarın öbür gün,başına bir teknik arıza geldiğinde,sen de buradan paylaşacaksın,onun için daima tüketici tarafında yer al lütfen...Ve tüketici mahkemesi konusuna gelince:,çok kolay bir iş gibi konuşuyorsun ama 1.5 seneden evvel gün vermediler,haberin var mı?

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  BU ARADA HEPİNİZE BİR ÇAĞRI YAPIYORUM,...TÜRKİYE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRELİM GELİN:,YURTDIŞINDA GSM OPERATÖRLERİ,KENDİ FİRMALARININ HATLARINI KULLANMANIZ KARŞILIĞINDA,TELEFONLARI HİÇBİR ÜCRET ALMADAN,İSTEDİĞİNİZ CİHAZI VERİYORLAR,SADECE KONUŞTUĞUNUZ VE KULLANDIĞINIZIN FATURASINI ÖDÜYORSUNUZ AYLIK,ARTIK PARA VERİP TELEFON ALMAYIN BAKALIM 3 AY BOYUNCA HİÇBİR FİRMADAN,BAKIN NASIL TUTUŞACAKLAR,VE AYRICA KULLANDIĞIMIZ OPERATÖRLERİN MERKEZLERİNE DE MAİL ATALIM TOPLU HALDE VE BİREYSEL OLARAK,CİHAZLARI BU ŞEKİLDE VERMEZSENİZ,SÖZLEŞME YENİLEMİYECEĞİZ DİYE,FATURALI VE FATURASIZ HAT SAHİPLERİ OLARAK,VAR MISINIZ???....BUNUNLA İLGİLİ FACE'TE BİR PLATFORM IHAZIRLAYACAĞIM,VE AYRICA FİRMALARDAN ÇEKİNMEDEN,AYNI CESUR DAVRANIŞI TEKNOSEYİR YÖNETİLERİNDEN DE BEKLİYORUM...

  • Arthas @arthas

   Hocam çok güzel konuşuyorsunuz da o dediklerinizi uygulayacak seviyede bir millet olduğumuzu düşünmüyorum, 2 kardeş 1 işin ucundan tutup kavgasız dövüşsüz bitiremezken milyonlarca kullanıcıdan böyle şuurlu hareket etmesini beklemiyorum , tespitleriniz doğru da uygulamaya geçmesi imkansız maalesef. Elektronik meselesi biraz şans meselesi bende aldığım samsung cihazların üstüste bozulmasından sonra samsungu terkettim, sony şu ana kadar bir sıkıntı çıkartmadı belki de bana denk gelmedi o yüzden yazdım yoksa sony i savunmak için değil, Türkiyedeki teknik servisinin çok kalitesiz hizmet verdiğini ve dolandırıcılığa varan eylemlerini kulaktan duydum ama dediğim gibi bana denk gelmedi , bana da hep samsung kazık attı herkes kendi penceresinden bakıyor yoksa taraf tutmak filan değil amacımız, görüşlerinize katılıyorum.

 • hsuna @hsuna66

  Su an Samsung Galaxy S3 LTE kullaniyorum ve bana yetiyor. Eger bozulsa ve tamiri degmeyecek olsa Sony Xperia Z2 VE LG G3 ikilisinden birini almayi düsünürdüm. LG G3 ile müthis bir telefon yapmis. Tek olumsuz tarafi Quad HD ekrani. Cep telefonunda bence Full HD üstü ekranlar gereksiz ve fazla pil tüketimi demek. Herhalde bu yüzden tercihim her acidan cok kaliteli olan Sony telefon olurdu.

 • HaNeDaN @hanedan

  ben suan s2 kullanıyorum z2 almayı düşünüyorum ve günde 3-4 saat oyun oynarım.cok oyun uzun sürede sıkıntı çıkarır demişşiniz.napmalıyım şuan? (acil!)

  • Arthas @arthas

   S2 de oynadığın oyunlar Z2 de 4 saat de oynasan ısınma dışında bir problem yaratmaz, ben cep telefonunda günde ortalama 4 saat oyun oynamanın hem göz sağlığına hem cep telefonuna zararlı olacağını düşünüyorum, her oyun seansından sonra 1 kez daha şarja takmak zorunda kalacaksın bu da hergün 2 kez şarj edeceğin anlamına gelir bu tempoyu en baba telefon 2 sene ancak kaldırır. Sadece Z2 için değil diğer tüm telefonlar için geçerli bu söylediklerim.

  • Ömer Can Alat @omer199825

   bencede ısınma dışında bir sorun yaşamazsın onuda ben şöyle çözüyorum kapaklı bir kılıf aldım telefon ısınsada ben hissetmiyorum ama yinede içim rahat etmiyor arada bir 10 dakka falan dinlendiriyorum

 • HaNeDaN @hanedan

  teşekkürler.pahalı geldi z2 . lg g2 aldım düşünenlere tavsiye ederim.kasma donmayla karşılaşmadım.sadece foto çekimi biraz yavaş gibi geldi.diğer yönlerden süper

 • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

  telefonu aldım 3 4 gündür kullanıyorum takılma kasma diye birşey kesinlikle söz konusu değil ancak telefonun gerçten ısınma sorunu var sony i tebrik ediyorum konuşurken bile ısınan bi telefon üretmiş telefon ısındığı için belli bir süre sonra karşı tarafın dediği anlaşılmamaya başlıyor 1 2 saatlik konuşmadanda bahsetmiyorum sadece 15 20dk lık konuşmalarda oyun oynarken 10dk sürmüyo ısınması en çok oynadığım oyunda subway surf kasıntı olmuyor ısındığında ancak bu telefonun kesinlikle ISINMA SORUNU var. ALACAKLARA UYARIM 15DK LIK KONUŞMA SÜRESİNDE TELEFON ISINIYOR KARŞIDAKİNİN SESİ HAFİF HAFİF ANLAŞILMAMAYA BAŞLIYOR buna dikkat ben biraz pişman oldum aldğıma. telefonun olumsuz tek yönü bu onun dışında herşeyiyle mükemmel kamera stereo hoparlorle film izlemek harika malzeme kalitesi harika tek olumsuz yönü dediğim gibi kesinlikle ısınma sorunu var birde hoparlrü bangır bangır değil ancak kaliteli geliyor ses net yani en ufak cızırtıdır falan yok çok net çıkıyor ses şarj konusundada dün sabah saat11de şarjdan çıkardım tam şarj olmuştu saat şuan 19,41 yani yaklaşık 33 saat oldu normal kullandım aralıklarla toplamda 1,5 2 saat kadar oyun oynadım 1,5saat kadar şarkı dinledim 1 saat kadar nette takıldım oyun indirme falan ve sürekli mesajlaşıyorum sarj şuanda %49. tamamen tarafsızım kullandığım kadarıyla gözlemlediklerim bu kadar

 • Arthas @arthas

  mesajları hangout ile mi yoksa standart olarak mı yolluyorsun ben hangout kullanmıyorum herhangi bir sorunla ya da çift mesaj ile karşılaşmadım operatörden de kaynaklanabilir ben vodafone kullanıyorum

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  SONY EXPERIA Z2 SAHİPLERİ VE YENİ ALACAKLAR OKUSUN LÜTFEN... NOT: SADECE BİLGİLENDİRME YAZISIDIR,KİMSE İLE TARTIŞMAK VE SAÇMASAPAN DİALOGLARA GİRMEK DEĞİL AMACIM... Telefon alıcam,daha evvel de sony z kullandım fakat sony'nin hatalı ürettiği partilerden almak istemiyorum,kullanıcıların ortak sorunları::,Ölü Piksel, Kasa Açığı,Aşırı Isınma Lens Kayması imiş forumlardan okuduğuma göre,şikayet var sitesi bu gibi şikayetlerle dolu,telefonun bu sorunlu partilerden olup olmadığını anlamanın tek yolu ise--- sım kart yuvasını çıkarıp ımeı numarasının orada,üretim tarihine bakmakmış,ok bakalım ama telefoncudan alacağım sıfır telefonun ambalajını ve kutusunu açmaz ki satıcı...Acaba kutunun dışında da yazar mı bu üretim tarihi,ben araştırırken buldum,sorun yaşayan arkadaşlar,kendi telefonlarını kontrol etmek isterlerse,bu vereceğim makalenin linkinden kontrol edebilirler,site ingilizce'dir,ingilizceniz yok ise,mouse'a sağ tıklayıp türkçe diline çevir yapabilirsiniz,ya da nasıl biliyorsanız,öğretmiş gibi olmayayım...Eğer hatalı parti telefonlardan aldıysanız,sadece duyum ve araştırdığım kadarı ile sony bu tip hatalar olan cihazları toplatabilirmiş ya da toplatacakmış diye birkaç makale de okudum ama ne kadar doğru bilemem... MAKALENİN LİNKİ: http://www.naldotech.com/what-batch-is-your-xperia-z2-and-does-it-have-problems-lets-find-it-out/ Bazı telefonların hatalı,bazılarının düzgün ve sorunsuz çıkmasının sebebi ise:, hemen hemen bütün cep telefonu firmalarının,yeni bir ürün çıkaracağı zaman sıkıştıkları için,bu sıkışık zamanda dışarıdan,kalifiye olmayan,yetersiz bilgi ve beceriye sahip olmayan işçi alıp,üretim bandında çalıştırmalarıymış,kısa süreli alınıp,işten çıkarılan bu işçilerin de,birleştirdiği parçalardan ortaya çıkan telefonlar nu şekilde tüketiciye hatalı ürün olarak sunuluyor tabi...Adamın hayatında elektronikle işi olmamış,getir kısa süreliğine mevsimlik ucuz işçi olarak çalıştır fabrikada,,sonra o üründen hayır bekle... Yaşımın bu forumda sohbet eden arkadaşlardan büyük olduğunu varsayarak bir iki kelam edeceğim,tavsiye niteliğinde::,Genç arkadaşlar,markası ne olursa olsun,sony,samsung,htc,nokıa bu gibi telefon markalarına milyonlarca türk lirası verip alıyorsunuz,ve forumlar şikayetlerle dolu,paranızla rezil oluyorsunuz,4k video çekimi çıktı şimdi de,4k çekiyor diyip alıyorsam,3-5dk ya da 10dk sınırlaması da neymiş,ben parayı verirken şu an sınırlı bütçem var,birazını da daha sonra vereyim desem,hangi cep telefonu bayii satıcısı kabul eder?Eee hem 4k diyecekler,daha teknolojiyi tam oturtmamışlar,sinir olacağım,cihaz ısınacak,kendini kapayacak,hem de tonla para vereceğim...KARDEŞİM,TEKNOLOJİNİ TAM OTURT,PARAYI DA ÖYLE İSTE...Biri,:kameram 40mp ama yandan çekersen,biri 20 mp ama önden çekersen,biri 8mp ama kamera açım geniş,aslında amuda kalkarak çekersen 13mp çekiyorum der,biri 4k çekerim ama 5dk'dan sonra ısınırım,fazla zorlama beni der,evine fiber internet bağlatırsın,limitsiz ama aslında adil kota kullanım sınırı var,şuraya kadar limitsiz der,telefonun bozulur,servisteki gerizekalılarla uğraşırsın,elektronik lisesinden mezun olmuştur,ya da çamaşır makinesi tamirciliğinden gelmiştir,hiçbirşeyden anlamaz,bozuk telefonu sana geri gönderir,en baba uydu alıcısını alırsın,eski parayla 1 milyar verip,ki aldım başıma geldi,uydun devamlı problem çıkarır,git-gel ömrün yollarda geçer,sorun bende mi acaba deyip tesisatı bolca para akıtıp daha da geliştirirsin,hala sorun devam ediyor,aaa bi bakarsın ve öğrenirsin ki,sorun kronik,yazılımsal ve türkiye'de bu yazılım sorununu halledemiyorlar,firma şikayet telefonundan geçilmiyor,herkesi telefonda teknik destek ayağına uyuturlar,şu ayarı yanlış yapmışsınız,şurası ile oynayın,onu yapın,bunu yapın,birsürü kandırmaca...Bakın gençler,çoğu insanımız boşvercidir,yaa bizim ülkede hiçbirşey hallolmaz,böyle gelmiş,böyle gidicek,sen mi değiştiricen bu zihniyeti mantalitesinde...Böyle insanlara kulak asmayın,hakkınızı arayın,dibine kadar gidin,usandırana kadar baskı yapın,mail ve telefonla,şikayet ettiğiniz ürünün firmasını...Para ve alım gücü olan siz,onlar ise sizi memnun etmek zorunda olan üretici firmalar,almazsanız kazanamazlar...SİZ DEĞİŞTİRECEKSİNİZ BU DÜZENİ,ONLAR KENDİ KENDİLERİNİ DÜZELTMEZLER...

 • T_u_r_k @t_u_r_k

  SAYIN TEKNOSEYİR YORUMCULARI MURAT BEY VE LEVENT BEY,SİZİ BEĞENEREK İZLİYORUM,NAÇİZANE BİR ÖNERİM OLACAK,TELEFONLARIN ÖZELLİKLERİNİ TANITIP,İNCELEME YAPIYORSUNUZ,BİR DE:,SADECE,KULLANICILARIN BU TELEFONLARLA İLGİLİ DENEYİMLERİNİ VE SORUNLARINI ANLATAN PROGRAMLAR DA YAPSANIZ DA,MİLLET FORUMLARDA BAS BAS BAĞRINIYOR,ŞİKAYET SİTELERİ ONLARCA ŞİKAYETLE DOLU,FİRMALARA SON KULLANICI DERDİNİ ANLATAMIYOR,YA DA DİNLEMİYORLAR,BAŞTAN SAVIYORLAR...ARADA YER VERİYORUZDAN BAHSETMİYORUM,TAMAMEN SORUNLARA VE ÇÖZÜMLERİNE,VE FİRMALARIN,BU SORUNLARA VERDİĞİ YANITTAN BAHSEDİLEN,DAHA DA OLMAZSA:,BU FİRMALARDAN GERÇEK BİR YETKİLİYİ DE DAVET EDİP YAPILAN PROGRAMLARDAN...SİZ VİDEO ÇEKİMLERİNİZDE BU KONUYA ÖZEL PROGRAMLAR YAPARSANIZ,HERKESİN DERDİNE DERMAN OLURSUNUZ,FİRMALAR DA ÇEKİNİR VE BU TARZ PROGRAM YAPAN BİR İLK OLURSUNUZ,HA TABİ BUNUN SİZDEN GÖTÜRÜSÜ ÇOK BÜYÜK OLABİLİR Mİ,OLUR KANAATİMCE,BUNU GÖZE ALAMADIĞINIZDAN BELKİ BU TARZ BİR PROGRAM YAPMIYORSUNUZ,AMA BUNUN ÇARESİ ANCA BU YOLLA OLUR,SAYGILAR... ...

 • murat1881 @murat1881

  sony de çalışan müşterimden dolayı Z2 yi nakit 1.650 ye alabiliyorum sizce almalımıyım..

 • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

  hocam bişey sorucam bende telefon modeme çeviriyorum telefonumda net var ancak laptopdan veya başka telefondan z2nin modemine bağlandığımda internet erişimi yok diyor hattımı başka telefona takıp çeviriyorum modeme o zaman oluyo hatla ilgili bi durum yok acaba z2 demi bi benim bilmediğim bi ayar falanmı yapmak gerekiyo yardımcı olabilirmisin ?

 • Melih ÖZTAŞ @melihh

  Xperia z2 de bulunan kasa açıklığı çok büyük bir sorun teşkil eder mi ?
  Şimdi alırsam ve kasa açıklığı olursa içimde hep bir dürtü olur.
  Kasa açıklığı yüzünden su veya toz geçirmez değilmi telefon

  • Arthas @arthas

   Melih kardeşim günde 6 saat oyun oynamaz, yan sanayi şarj aletleri kullanmazsan açılma felan söz konusu olamaz, elektronik cihazlar hangi marka olursa olsun elbet içlerinde hatalı ürünler çıkıyor kimi zaman bakıyorum 150 liralık çakma telefon alan adamın telefonu 2 sene bozulmuyor sen 2000 lira verirsin ertesi gün bozulabilir ama çok düşük bir ihtimal bunlara kafanı takarsan hiçbirşey alamazsın zaten google a şikayet var yaz heryeri herşeyi şikayet ediyor insanlar, çünkü genelde memnun kalan insan açıp 2 saat üründen şöyle memnunum böyle harika yazmaya üşeniyor, üründen canı yanan hüsrana uğrayan kullanıcılar daha çok bu işlerle uğraştıkları için tüm otellerin yemeklerinden böcek çıktığını tüm telefonların 10 günde bozulduğunu zannediyor paranoyak oluyorsun telefonu al kullan eğer kasada açılma meydana gelirse ki gelmeyecek milyonda 1 ihtimal kasa açılırsa suya sokma götür servisine sana yedek cihaz vermek zorundalar para iadeni ya da değişim istersin olur biter sen bakma millet paranoyak olmuş. Sonuçta her ürünün bir zaafı var kiminin kamera kiminin ısınma kiminin adi malzeme ...Hepsi kul yapısı al geç.

 • Ömer Can Alat @omer199825

  bende 20 gündür z2 kullanıyorum aslında performans olarak parasının hakkını veren bir telefon fakat ısınması özellikle kamerayı kullandığımızda eksi puan alıyor.bunun yanında 2200 tl lik bir cihazın kutusundan neden manyetik şarj cihazı çıkmıyor ve kaliteli bir kulaklık çıkmıyor.bunlar haricinde akıcılığından ve hızından memnunum antutuBencmark testindede 35144 puan çıktı S5 i az bi farkla geçti M8 in biraz gerisinde kaldı.Almak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir telefon.Bu arada sistem bir güncelleme aldı ve bu güncellemeden sonra sanki biraz ısınma sorunu giderildi %15 gibi bilmiyorum belkide bana öyle gelmiş olabilir.

 • Ömer Can Alat @omer199825

  Bi yandan da şöyle düşünüyorum cihaz zaten pahalı bide onlar olsa içinde fiyat daha fazla kabarır diye mi koymadılar acaba türkiyede satılan kutu içeriğine.yoksa aksesuarlardan da ayrı para kazanmak için mi koymadılar insanlar nasılsa bi süre sonra bunlara ihtiyaç duyacak zaten diye mi düşünüldü?

  • Arthas @arthas

   Vallahi sony eurasia bunu sadece Telefonda yapmıyor, tüm ülkelerde W9xx ve W8xx Sony TV lerin yanında Sony'nin amiral gemisi telefonları promosyon olarak verilirken sony Eurasia TV leri avrupa fiyatının çok çok üstüne satmasına rağmen telefonları da ayrıca satıyor, bunlar dolandırıcı birinin şu sony i kurtarması lazım bu akbabaların elinden. Vergi mergi hikaye muhtemelen paket içeriğinden çıkarttıkları ürünleri eşlerine dostlarına beleş veriyorlar.

 • murat1881 @murat1881

  Yarin yada sali gunu z2 im geliyor.. Siyah renk alicam iki tane biri ablama.. Beya renk sarariyo dedikleri icn almiyorum.. Teknosa da olan beyaz z2 sararmis.. Kilif ne kullaniyorsunuz.. Ben kapakli kiliflari sevmiyrm ve kullanissiz benim icin.. Kirilmaya dayanikli buff dedikleri ekran koruyucu alucam kilifida arka ve yanlari saran silikon tarzinda kilif istiyrm dusmelere karsi korusun diye.. Bir tavsiyen var mi kilif icin.. Ve sen ne kullaniyorsun kilifta kardesim..

  • Arthas @arthas

   Öncelikle hayırlı olsun, ben xperia Z1 i 8 ay kılıfsız kullandım hiçbir sararma vs. olmadı , o yüzden z2 yi de beyaz renk aldım, benim için telefon almada en önemli kriter tasarımdır, bu tasarım benim hoşuma gidiyor o yüzden herhangi bir kılıf kullanıp telefonun tasarımını gölgelemek istmedim doğrusu, senin için bu olayın önemi yok ise o kırılmaya karşı dayanıklı ekran koruyucu ve silikon kılıfı tavsiye ederim düşürmelere karşı kendini sağlama alırsın güle güle kullan tekrar.

 • murat1881 @murat1881

  Telefon smdi geldi.. Calisiyrm bakadim sarjda suan.. Kutudan on ve arka taraf icn koruyucu cikti.. Sn kendin mi taktin kardesim koruyuculari.. Benim kutudan magnetic sarj cikmadi musteriy soylemistim ama burda ki kutularda yok.. Baska bi turkun incelemesinde normal kulak ici olmayan kulaklik cikmiati ama benden kulak ici kulaklik cikti.. Avrupada satilan kutudaki kulakliklardan mi isim bitince bakicam ona..

 • murat1881 @murat1881

  Bnde sony Center'da da taktırdı.. Evde denedim yapamadım 🙂 guzel bir kılıfları bulamadım telin güzelliğini alınacak.. Calistigim yerde herkez de samsung var 3 kişide s4 iki kişide s3 bi allahın kolu da beğenmedi teli 🙂 teknolojiden zerre anlamıyorlar ama insan da estetik duygu olur en azından.. En bomba yorumda sony televizyon markası diyen oldu :))

  • Abdurrahman Biçer @oyundelisi4503

   yaklaşık 1 aydır kullanıyorum telefonu tek sorun ısınma oyun ve kamerada onun dışında mükemmel ısınmasına rağmen telefonda en ufak bir kasılma takılma olmuyor ilk aldğımda yalan yok biraz pişman olur gibi oldum ama şuan kesinlikle memnunum bi önceki telefonum samsung galaxy şuan o telefonu elime aldğımda hiç kullanasım gelmiyo

  • Arthas @arthas

   Sony walkman, TV, müzik seti üretirken samsung kepçe üretiyordu, samsungun bu kadar ön plana çıkmasının tek sorumlusu kendini geliştiremeyen ve androide geçmemekte ısrar eden gerizekalı nokiadır

 • murat1881 @murat1881

  Yıllarca nokia'ya ya kazandırdığı paralar haram zıkkım olsun.. Geçmedi de ne oldu androide Windows Phone'la hayatına sacma sapan devam ediyor..

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Arthas verdiğin bilgiler için teşekkürler Z2 için, ama olumsuz yapanlara biraz sert cevaplar vermişsin. 1998 senesinden itibaren internet kullanan biri olarak nacizene tavsiyem. Sana direkt olarak soru sormadıkları sürece, yapılan yorumlara cevap verme zorunluluğu hissetme. Z2 ile ilgili diğer incelemelerini bekliyor olacağım.

 • rumur24 @rumur24

  kardeşim sen paketten çıkan ekran koruyucu beğendin mi?

 • deniz özbay @dnzozby

  Z2 alalı 3 gün oldu hic bir sekilde düşürme darbeye falan uğramadığı hatta suya bile degmedı telefon ama titreşim calışmıyor tüm ayarlarını inceledim bunla karşılaşan oldumu ne yapmalıyım sinir oldum bu duruma

 • Arthas @arthas

  Su alıyor diyen yalan söylüyor ya da telefona zorla su aldırıyor 🙂 Ancak ısınma konusunda biraz haklılar , film seyrederken nette ya da müzik dinlerken hiçbir şekilde ısınmıyor oyun oynarken ısınıyor çok oyun oynamıyorsanız Z2 alın

 • deniz özbay @dnzozby

  İlginç gelicek belki ama es kaza telefonda kulaklık takılıyken telefonum çaldı ve titremeye başladı o anda cıkardım kulaklığı suan titreşim calisiyor,yinede bir sorun olurmu acaba anlam veremedim bu duruma

 • deniz özbay @dnzozby

  Umarım tekrarlanmaz bu sorun en azından motorunun bozuk olmadığını gordum de bole cins sorun gormedim sony hayranı oldugumdan da pek toz konduramıyorum telefona

 • deniz özbay @dnzozby

  Şimdide stamina modun çalışmadığını farkettim hiç bir uygulama aktif degil ama hem mail hem mesajlar stamina Mod aktifken ve ekran kapalıyken bildirim alıyor normalde açtığım zaman alması gerekmezmi?daha önce titreşim sorunu cözüldü demiştim ama yine tekrarladı. Telefonun seriside 14w21 gidip versem aldıgım yere değişim istiyorum diye 1ay bekleticekler..

  • Arthas @arthas

   Ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum deniz bey, telefonun yedeğini alıp yeniden yükleme yaparsanız düzelecektir, 14w21 bildiğimiz kadarıyla en sorunsuz partilerden, stamina ayarlarını kendiniz yapılandırabiliyorsunuz oraları da bir kurcalamanızda fayda var.

 • Ozan Uzer @tasy

  Z1i çıkarıp 6 ay sonra filan z2yi çıkarması beni çok soğuttu sonyden. Bende z1 var, bayada güçlü bir telefon. uzun sürede kullanırım bunu ama bir sonraki tercihim sony olmayacak muhtemelen.

  • Arthas @arthas

   @tasy ilk etapta 6 ayda bir telefon çıkartması itici gelse de biraz firmanın penceresinden bakarsanız 6 ayda bir telefon çıkartmanın gayet doğal olduğunu görürsünüz, katılıyorum 2000 lira verip aldığınız telefonun üzerine birkaç ay sonra yenisi çıkması sinir bozucu fakat sen güncellemeleri alabildiğin son android sürümünde kullandığın sürece problem yok, eğer 6 ay beklemeye kalkarsan hiç telefon alamazsın sonuçta millet s4-htc vs debelenirken sen 6 ay cillop gibi telefon kullandın bende hem z1-hem z2 var, telefon alacağım zaman z2 çıkmasaydı 3GB ramli G3 ya da Note 3 dururken Z1 i almazdım diye düşünüyorum, firmalar rakiplerine cevap vermek durumundalar , Samsung nasıl başlarda suya dayanıklılığın önemsiz olduğunu düşünürken eşşek gibi active modelini ve sonra da galaxy s5 i suya dayanıklı yaptı Sony de donanımını güncellemek ve yarışta kalmak zorunda, telefonu olan için yeni model çıkması üzücü ama yeni telefon alacak adam gidip 1 GB rami- bazı yazılımsal iyileştirmeleri- ufak da olsa pil artışını gözden çıkartıp Z1 e para vermez

  • Ozan Uzer @tasy

   @arthas sanırım nexus bu konuda iyidir. Zaten çok bişeyde yaptığım yok telefonda. Son android sürümümü güzel bi şekilde kullanır giderim 🙂 Diğerleri piyasa yarışında olsunlar bakalım.

 • rumur24 @rumur24

  ideal kamera ayarları nedir sizce?

  • Arthas @arthas

   kardeşim ideal kamera ayarlarını en iyisi kendin bulacaksın, ben ışığın yeterli olduğu ortamlarda otomatik modu kullanıyorum fakat ışığın yetersiz kaldığı loş ortamlarda manuel ayarlar ile çok kaliteli fotoğraflar çekebilirsin, manuel i seçtikten sonra yukarıda ev-ışık vs ayarlar var onlardan beğendiğini seçip ortam parlaklığını arttır ama parazit yapacak kadar da çok arttırma çok arttırınca kirleniyor ortayı biraz geçir epey iş görüyor

 • Cem Cemo @sonsuz_ozgurluk83

  Selamun Aleyküm Hocam Kolay Gelsin.Dün Vodafone Shopdan Xperia Z2 Aldım. Telefonu Almadan Çok İnceledim Sizimn Sayfadanda Takip Ettim Beğenerek Aldım Telefonu.Yalnız 1 Sıkıntıyla Karşılaştım.Telefonu Suyun Altına Tuttum Denemek İçin.Hani Sayfa Sayfa Videolar Var Bildiğiniz Gibi,Yaklaşık 15-20 Saniye Suyun Altında Tuttum Sonra Telefonla Konuşma Yaparken Anormalleşme Başladı.Suandada Sorun Devam Ediyor.Ne yapmamı Önerirsiniz.Yardımcı Olursanız Memnun Olurum.

  • Arthas @arthas

   öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim, ben havuzun altında yaklaşık yarım saat video resim vs. telefonu deneme fırsatım oldu ayrıca sağanak yağış ve duşta da denedim, görüşme yaparken karşı tarafa sesimin kesik kesik ya da boğuk gitmesi dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım, anormalleşme derken neyi kastettiğini yazarsan belki yardımcı olabilirim , telefonu tuş kilidi kapalı iken mi yoksa açıkken mi su altında tuttunuz? Bu arada karşılaştığım sorun telefonu kuruladıktan sonra tamamen kayboldu yani suya maruz kaldıktan sonra hiçbir kalıcı sorun ile karşılaşmadım.

 • frtdqn12 @frtdqn12

  kardeş bende bu telefonu alacağım ama aklıma takılan bir şey var kulaklık farklı çıkıyor bu konuya çok takıldım beni bu konuyla ilgili bir şekilde aydınlatır mısın İnşallah bir an önce cevap verirsin şimdiden teşekkürler 🙂

  • Arthas @arthas

   kusura bakma kardeşim bu ara giremedim nete yeni cevap yazabiliyorum, yurtdışında standart paket içeriğinde bulunan gürültü önleyici kulaklık ülkemizde sony eurasia tarafından birşekilde gasp edilmiş, kutunun içine 5 liralık kulaklık koymuşlar, gürültü önleyici kulaklık 160 Lira diye biliyorum, z3 ün piyasaya çıkmasıyla z2 nin fiyatı biraz geriler aradaki farka rahatlıkla dock ve kulaklık alır keyfine bakarsın.

 • UuR B. @uur23

  280 euro ya aldım z1 paşa paşa kullanıyorum soluk ekran falan her şey hikaye tek elle bazen kullanım sorunu yaratabiliyor sadece. onun dışında beats kulak içi ile muazzam ses veriyor. İlla z2 veya z3 e gerek yok 3 cihazda çok ufak ayrıntılar dışında aynı cihazlar.

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  Telefonun toplu numarsını bulmak için tam olarak ne yapmam lazım detaylı bilgi lazım

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  14w15 gibi mesala bu tarz bi koddan bahsediyorum

  • Arthas @arthas

   şu an piyasada 22w ve sonrası var zaten endişeye mahal yok ama sen yine de telefonu eline aldığında sağ taraftaki micro-sd kartın bulunduğu su geçirmez kapağı aç,içindeki sd kart yerleştirilen kapağı çek orada bilgiler yazıyor mesela benimkinde
   Model: D6503 14W17
   ............................................
   ...........................................
   made in china

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  Eyvallah 14w30 yazıyor suya sokmaktan çekiniyorum ve birde yağmurda kenda kendine işlem yapıyo gezinirken normalde mi bu

  • Arthas @arthas

   kapaklar kapalı iken suya sokmaktan çekinme, mutlaka dock ile şarj et,şimdi dock yoksa bile 1-2 ay içerisinde almaya çalış ,yağmurda tuş kilidini aktive ederek rahatlıkla konuşabilir video veya resim çekeceksen "touch block" isimli dokunmatik ekranı iptal eden uygulamayı açıp deklanşör ile resim çekebilirsin tuş kilidi veya touch block açık değilse yağmur taneciklerini dokunma olarak algılayıp abuk sabuk yerlere girecektir normaldir.

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  Resim ve Video dışında işlem yapsmazmıyım

  • Arthas @arthas

   yağmur yağarken telefonla her türlü işlemi yapabilirsin ancak becerebilirsen, telefon senin basmadığın yerlere de basılıyor gibi algılayacak, zaten yağmur altında oyun oynamak gibi bir derdin olmaz burada amaç telefon ıslandığı halde telefonla konuşmaya devam edebilmek,müzik dinlemek ve kamerayı kullanmak bunlar dışında dokunmatik ekranın sapıtmasını engelleyemezsin adam sırf o yüzden deklanşör koymuş yoksa su altında da fotoğraf çekemezsin suyun basıncıyla dokunmatik ekran kendi kendine biyerlere girip çıkıyor.

 • vodafonesertac @vodafonesertac

  Merhaba bende iphone 6 var arkadasımda sony z2 benim film sitem var ben kendi telefonumdan siteye admin olarak girip işlem yapabiliyorum ama arkasdmın telefonundan girince java gibi uyarı veriyor. http://hdfilmx.com adresine girip test ederek bana söylermsnz z2 kullananlar. Cihazda sorun varsa servise gönderecez.

 • skywater96 @skywater96

  İyi günler bilgisayarımdan Pc Companion u kullanarak cihazımı onarmayı denedim tabii bundan önce yedekledim daha sonra onarım tamamlandı ve geri yüklemek için cihazımı bağladığımda bu cihaz bu dosyalarla uyumlu değil yazısı yazdı ve şuan yükleyemiyorum fakat verilerim bilgisayarımda kayıtlı anlayamadım gitti ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 • skywater96 @skywater96

  verdiğiniz bilgi için teşekkürler fakat işe yaramadı

 • Ömer Can Alat @omer199825

  arkadaşlar sizdede böylemi z2 kullanıyorum çok uzun zamandır normalde stereo çöalışıyor ama birisi aradığında sadece hoparlörün birinden ses geliyor ne yaptıysam çözemedim bir yol buldum ama root gerekiyor bende bu riske girmek istemiyorum

 • skywater96 @skywater96

  fabrika ayarlarına döndürdüm cihazımı dönrüdüğüm için yaptığım onarma da sıfırlanmış mıdır bilgilendirebilirseniz sevinirim

 • Fırat Freddy @fredy-46

  iyi geceler teknoseyir sayasinde ıkı tane güzel telefon almstım yorumlrınız samimi ama sizden bi isteğim var daha doğrusu bır sorum sony z2 aldım ıkı ay önce ben konustugumda kolay kolay sesımı kımse anlamıyor yüksek sesle konusunca anlıyorlar benı kullandığım oparetör mü sıkıntılı yoksa cıhaz da mı bır arıza var...aynı sıkıntıyı yaşayan kımse var mı ?

  • T_u_r_k @t_u_r_k

   merhaba fırat,aynı sıkıntıyı z ve z3 de bende yaşadım,nedenlerinden biri:,telefon elinde konuşuyorsan,mikrofon altta ve arkada olduğu için,z de öyleydi,z2 de nerede bilmiyorum ama,elinin alt iç kısmı tam mikrofona denk geliyor,elinin alt kısmını çekip telefonun altından,üstten tutarsan ses daha iyi gidiyor:)),bir ikinci neden ise:,su geçirmeme özelliği...Şunu bir dene istersen,senin sesin az gidiyorsa çağrı Ayarları'ndan Mikrofon Gürültü Azaltma seçeneğini kapat,sana gelen sesi düzeltmek için yine Çağrı Ayarları'ndan Ekolayzır veya Konuşmacının sesini arttırma ayarlarını değiştir...

 • Fırat Freddy @fredy-46

  tesekkur ederim verdigin bilgi için denedim eskisine göre daha iyi oldu... son bır sorum daha olacak 3 gündür telefonu bilgisayara bağlamaya calısyorum dünkü soNy kullanıcısı değilm ilk telfonmdan son telefonuma kadar sony kullandım ama bir türlü şu z2 bağlayamadım bütün ayarları değiştirdim programı sıldım yükledim olmadı püf noktası ne bunun aldığm günden beri bir kere bağlandım bıdaha da bağlanamıyorum ayarı nerde bunun 🙁 🙂 teskkrler..

  • T_u_r_k @t_u_r_k

   Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım...

   En başta bunu dene-

   Ayarlar'a basın.
   Xperia™ Bağlantı'ya basın.
   USB Bağlanabilirliği'ne basın.
   USB bağlantısı modu'na basın.
   Medya aktarım modu (MTP)'ye basın.
   Tamam'a basın.
   Başlangıç ekranına geri dönmek için ev ikonu'na basın.
   2. Telefonla bilgisayarın bağlantısını sağlayın
   Telefonun sol tarafındaki kapağı açın.
   Veri kablosunu kablo girişi'ne ve bilgisayarın USB-bağlantı noktasına takın.
   3. Dosyalar aktarın
   Bilgisayarınızda dosya düzenleme uygulaması'nı başlatın.
   Telefonunuzun veya bilgisayarınızın dosya sisteminde istediğiniz klasör'ü bulun.
   Bir dosya'yı işaretleyin, ve işaretlediğiniz dosyayı istediğiniz yere taşıyın veya kopyalayın.

   Olmadıysa,aşağıda yazdıklarımı dene lütfen...

   Sony PC Companion bilgisayarınıza kur,pc ile telefonun arasında veri aktarımı sağlıyor,bunu zaten biliyorsundur...Bilgisayarındaki antivirüs programı engelliyor olabilir,antivitüs programını-Windows Güvenlik duvarını kapayıp dene,usb kablon çalışmıyor olabilir,başka bir usb kablo ile dene,olmadı cihazınızı fabrika ayarlarına getir ya da PC Companion yazılımı aracılığıyla sıfırla,PC Companion’ı “Onarma” modunda dene ..PC Companion'ı çalıştıramıyorsan yönetici olarak çalıştırmayı dene...
   Telefonunun bir güncelleme sırasında oluşan bir hatadan yada yüklediğin bazı programlar nedeniyle virüs almış olabilir...Fabrika ayarlarına dön,yine de sorun devam ederse “Telefon Onarma” ile cihazını sıfırlayabilirsin...Telefonunun modeline uygun sürücüleri bilgisayarına kurmayı deneyebilirsin...

   Olmadıysa,sony destek,müşteri hizmetlerini arayıp,yardım alabilirsin,benim kendi kapasitem dahilinde yardımcı olabileceğim bu kadar:))...Sonucu bana da bildir lütfen...

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  Z2 kullanıyorum telefon tuş kilidi desenini bazen kendi kendine yapmadığım deseni yapıyor facede ekran aşağı yukarı çekerken kendi kendine yapıyor ve Sohbet balonunu kendi süsürüklüyor sık yapmıyor ve 5 sn falan sürüyor en fazla bir haftadır ara ara yapıyor ne olabilir

 • Melih Demirel @melihdmrl67

  Bianda sorun çözüldü birkaç güncelleme vardı ama alakasız şeylerdi ondan sonra yapmadı hiç evet tuş kilidi desen çizerek açıyorum

 • Melburg @melburg

  Yazının başında adam ne saçmalıyor dedim sonra tarihe baktım,farkettim 😀

 • Mr.Kurt @mr-kurt

  Merhaba arkadaşlar!! Ben bu telefonu alalı neredeyse 1 yıl oluyor ve almamış olanlara şimdiden z3 yerine tavsiye ederim ama sormak istediğim bir sorum var.ben bu telefonla su altında şarkı dinleyebilir miyim? Eğer biliyorsanız bana eren_kurt60@hotmail.com hesabıma e-posta atarak bilgilendirebilirsiniz

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler