Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (8 – 13 Temmuz 2013)

ts-podcast111111

Ülkemizden ve Dünyadan Teknoloji Gündemi

- YouTube sorunu çözüldü

- Taklit telefon patlaması

- Nokia Lumia 1020 modeli tanıtıldı Detaylar.

- Tegra 4 haberleri parlak değil.

- Twitter’ın mobil istemcileri güncellendi.

- Yeni yasal düzenlemeyle servis sağlayıcısı hapse girmeyecek

- Türkiyede tablet kullanıcısı sayısı

- BTK’dan önemli bir uyarı: “Kayıp ve çalıntı telefonlarınızı bildirin”

- Windows 8.1, 3D yazıcı desteği de içerecek. Performans puanlama sistemiyse kalkıyor.

- ECS ve ASRock, normalde overclock desteklemeyen yongasetlerine overclock olanağı ekledi.

- Bir zamanların favori arama motoru AltaVista kapandı.

- Facebook’ta “Graph Search” arama özelliği genel kullanıma açıldı.

- Chroma, Webkit yerine yeni görüntü oluşturma sistemi Blink’e geçişini tamamladı.

- Amiga markası gizemli bir satışa konu oldu.

- Macbook Air’lar TR’ye geldi.

- Microsoft NSA’a her türlü kolaylığı sağlamış

- Rusya bilgi sızmasını engellemek için daktilo alıyor

- Pirate Bay yaratıcıları, dinlenemeyen iletişim uygulaması üretecek

- Mobil cephesinde son on yılın en kötü ikinci çeyreği

- Karbondioksit, çöllere hayat veriyor.

- 14 aylık bebek internetten araba satın aldı.

- 3.köprü yanlış yere yapılmış

Oyun Dünyasından

- Yeni GTA5 videosu yayınlandı

- DOTA 2 artık beta değil. Valve yeni oyuncu akınını kontrol altında tutuyor.

- Rambo geliyor

- Efsane oyunlardan Dragon’s Lair 30 yaşında.

- NVIDIA’nın yeni bundle atağı Splinter Cell üzerinden.

- Indie oyunlar için dağıtım sistemi Desura, Second Life’ın yapımcısına satıldı.

- EA’den bayram mesajı

- Steam yaz indirimleri başladı

- Çizgi Outlet

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Çağlar

  Obaaa videolu gündem süper

 • Silahsor

  Gerçekten sürpriz oldu 🙂

 • Burak Özyürek

  7:44 hata var sanırım

 • m249

  Steam yoğunluktan dolayı bir ara cöktü.. İndirimde olan oyun icin son 20 dk kalmıştı. Satın alamadım bir türlü. Oruçlu oruçlu sinirlerim bozuldu arkadaş..

 • Alpay @alpay

  Murat beyi özlemiştik iyi olmuş

 • musty @musty

  bravo tek başına iyi idere ettin murat abi 😀

 • Ziyaretçi

  video ile daha dikkat çekici olmuş.

 • m249

  3. köprü inşaatında hata skandalı ne kadar teknoloji içeren bir haber merak ediyorum. Araştırmadıgınızı söylüyor paylaşiyorsunuz. Gerekli açıklama yapılmış. Kafa karıştırmak için ortaya atılmış aslı olmayan bir iddia bu. Araştırmadan böyle basit haberleri paylaşarak kendinizden soğutmayin. Yani bu haberdeki amaç ne? Teknoseyire ciddiyet yakışır. Kurulduğu ilk günden beri takip ederim. İzlemediğim video dinlemedigim gündem yok. Teknoseyirin kalitesi düşmesin. Lütfen.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Köprü yapımı teknoloji içermiyor diyorsanız haklısınız elbette. Bittiği zaman önemli mühendislik yapıları arasına girecek bir köprüde böylesine bir hata olma ihtimali haberdir. Sonuçta yer değişiklikleri yalanlanmadı. Nerede olduğuna açıklama getirildi. Açıklamalara inanır ya da inanmazsınız o ayrı konu.

  • m249

   Acıderenin üstüne asma köprü yapılmıyor. Milyar dolarlık proje bu. Ufak tefek değişiklikler söz konusu. Yalan haberlerde öyle bir anlatılıyor ki, sanki yüzlerce binlerce metre hatalı yerden başlanmış. 3, 5 santimlik bir hata köprünün yıkılmasına neden olacak bir hatadır ki böyle büyük bir hatanın yapilması çok zor. Araştırmadan teknoseyir gündemde paylaşılması doğru değil. Ne dizi ne film izlerim. Takip ettiğim tek günlük haberler ve teknoseyir videoları ile haftalık gündemdir. Kalite düşmesin sıkıntım bu.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Milyar dolar değerinde projede ufak tefek hata ya da değişiklik, on binlerce lira masraf ya da gereksiz ağaç kıyımı demek olabilir. Adı ulaştırma olan bir bakanlığın bu kadar kötü iletişim yapması ayrı bir rezalet. Her şey şeffaf ilerlese böyle iletişim kazaları olmaz. Kimseye de haber çarpıtma fırsatı verilmez. Yapılan açıklamanın doğru olduğunu var sayarak söylüyorum. Dediğim gibi o ayrı bir konu. Bu kadar teknolojik imkanla yeterli keşif zamanında nasıl yapılmamış onu da sormuyorum. Yerin altını araştırmalar sayesinde karış karış biliyoruz, üstünün haritasını çıkarmak daha kolay olsa gerek. Binali Yıldırım konuşmayı çok sevdiği için oluyor bunlar. Kendisi yerine yapılan işleri çok net bir şekilde ve sadece teknik olarak anlatacak insanlar seçmeli. Ben orada bir ziyan olmadığına ikna olmadım.

  • m249

   Konu köprü filan değil. Madem kaliteden açıldı o konuda yoğunlaşmak lazım. Dediğim gibi ilk gününden beri takip eden biriyim. Tavsiye ettiğim 3-4 arkadaş bir süre takip ettikten sonra bıraktı. Sebebini sorduğumda sıkıcı gelmeye başladığını söyledi. Anlam veremedim. Farklı topluluklara forumlara takılan kişiler. Kendilerine göre haklı sebepleri vardir.

   Mesela bugun videolu gündem oldu. Çok güzeldi. Bildiğim kadarıyla haftalık gündem değerlendirmelerine bu tür programlara ilk başlayan teknoseyir. Daha sonra taklitleri çıktı. Tamam kaliteli gündem, videolu gündem yapanlar var. Adamlar videolu yapıyor ve gerçekten çok ilgi görüyor. Uzun zamandır videolu gündem yapılsın dendi. Sizde haklı sebepler göstererek zahmetli olacagini savundunuz. Kullanıcı geri dönüşleri yerine pek getirilmedi. Biraz geç kalınmış olsada gerçekten Türkiyede haftalık gündem formatında çok kaliteli bir teknoloji programı yok. Ben dizi izlemem ama dizi gibi takip ettiğim tek program. Asla kaçırmam. Bu konuda yoğunlaşmak gerek. Hani bilmediğimden soruyorum yapan adamlar nasıl yapıyor? Bir şekilde sponsor bulunamaz mı? Ne nankör camiaymış bu. Siz yıllarca hizmet ettiniz. Adam gibi sponsor olacak firmalar çıkmıyor mu? Yemin ediyorum 2bin dolarlık teknoloji alişverişi yapıcam son çeyrekte. Sponsor olan firmadan bin dolarlık alişveriş yaparım. Yeterki çıksın. Youtube için zaten upload problemi var. Ertesi gün gündem youtube üzerinde paylaşılır, cuma gününden farklı hosting üzerinden teknoseyirde yayına girebilir. Çözüm üretilse muhteşem olur. Sponsor hosting anlaşmaları yapılabilir.

   Yakın zamanda bir yerde denk gelmiştim. Gelecekte iptv yaygınlaştığında kaliteli içerik büyük değere binecek. Teknoseyir için herzaman güncelliğini koruyacak içerik tozlu raflardır. Bunlari iyi fiyatlara anlaşıp satabilirsiniz. Bu tür içeriklerin üretimi artmalı. Şöyle olabilir. Otoseyir için tozlu raflar çekilebilir. Çok değerli olur bu. Bir markanın doğuşu yükseliği batışı gibi belgesel havasında. İyi fikir gibi görünüyor. Uzun içerikler olup herzaman güncelliğini korur ve ilgi görebilir. İleride satışı da olur. İptv yaygınlaştıgında belgesel gibi izlenebilir. Sürekli marka konusu geçmesi sıkıntı olur mu bilgi sahibi değilim. Sonuçta tv yayını olucak. İyice araştırılıp uygun içerikler üretebilirsiniz. Iptv konusunda ülkede en bilgili kişilerden biri Atıf Ünaldı. Kendisiyle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

   Teknoseyirde güvenlik konusuda cok zayıf durumda. Güvenlik konusunda içerik yok gibi. Mesela son zamanlarda (ransomware) fidye virusleri yaygınlaşmaya başlamış. İlerki yıllarda hızla artacağı söyleniyor. Bilgisayara bulaştığında verileri şifreleyip tekrar açılması için virus geliştiriciden para karşılığı anlaşılması gerektiği söyleniyor. Bu tür zararlılar üzerine bölümler çekilebilir. Her zaman faydalı olur.

   Kullanıcıların, takipçilerin taleplerine karşılık verilmesi çok önemli. Belli formatlarda bir yere kadar gider. Facebook okul için geliştirilmiş sosyal ağ iken kullanıcı geri dönüşleriyle belki bu seviyelere geldi. Bunlarin önemli olduğunu düşünüyorum.
   Herneyse dediğim gibi konu kalite. Zaten son dönemlerde sıkıntılar başlamıştı. Youtube olayı patlak verince korktum tamam dedim gitti teknoseyir. Ciddi ciddi üzülmüştüm. Bi teknoseyirimiz var. Ondan da olmayalim.

   Ben belki bu ortamda eğitim seviyesi en düşük adamım. 10 yıldır liseyi bitiremedim arkadaş. Dışardan vermeye çalışıyorum. Teknoloji üzerine bir işte çalıştığımda yok. Bilgisayar okur yazarıyım sadece. Teknoseyir sayesinde çok şey öğrendim. Kazandım. 500 gb üzeri korsan arşivimi etik olmadığı için yok ettim. Bildiğin hırsızlık bu. Steam indirimlerini takip ediyorum günah çıkartalım diye.
   Bir bankaya gittiğimde atm veya sıra fişi aldığımız dokunmatik cihazların içindeki işlemciyi ve işletim sistemini (winxp) eve aldığımız tvnin işlemci mimarisini merak ediyorsam teknoseyir sayesinde öğrendiklerimdir. Benim için buzdolabı, saatler, tvler içinde cpu ve os bulunan herşey bir bilgisayardır. Çok şey öğrendik, faydasını gördük. Tavsiye ettik. Teknoseyir biterse benim ve benim gibiler için büyük boşluk olur.

   Anlattığım gibi. Daha fazla çalışmanız gerekecek. İlk başta videolu gündem üzerine yoğunlaşın. Daha sonra otoseyir tozlu raflar ile devam edilebilir 🙂 Half-life dünyası üzerine bölümler çekilip beyin fırtınaları yapılabilir. Oyun konusu hakkında tatmin edici pek bilgi yok. Tozlu raflar için ideal bölüm. Levent abim bilim kurgu canavarı ama anladığım kadarıyla Half life dünyasından uzak kalmış. İhtiyarın ağzından oyun hakkında yorumlarını dinleriz. Çok isterim bu bölümü.
   Seviyorum hani teknoseyiri. Yokluğu büyük boşluk olur. Daha çok çalışmanız lazım. Sizleri Kaybetmeyelim. Bugun ihtiyar yoktu. Bu bile büyük sıkıntı. Olmuyor onsuz. 🙂 Sık sık kadıköye yolum düşüyor. İhtiyarı ve sizi görürsem bir gün tutup sarılıp öpücem. :))
   İyi çalışmalar.

  • Koray Tugay

   Köprü haberi için teşekkürler Murat Bey. Gayet yerinde bir haber. İyi çalışmalar.

  • Emre Bahis

   Köprü haberi için teşekkürler Murat Bey. Gayet yerinde bir haber. İyi çalışmalar.

  • yumruğuyla öldüren adam

   Köprü haberi için teşekkürler Murat Bey. Gayet yerinde bir haber. İyi çalışmalar.

  • LP

   Selamlar,

   Az önce başka bir arkadaşa da aynı yanıtı verdim, gündem yayınını şu andaki haliyle düzgün bir videoya taşımak olanaksız. Cuma akşama doğru çekilen yayının montajlanması, render edilmesi ve upload edilmesi C.tesi gününe yetişmez. Araya girecek görüntülerin temin edilmesi bile bir günü bulacaktır. En iyi olasılıkla C.tesi gün boyunca bu yapım aşamasıyla uğraşılıp Pazar yayınlanması mümkün olur. Bu durumda da montaj ve render konusuyla uğraşan arkadaşımız su kaynatabilir, çünkü P.tesi girecek videolar için zaten Pazar günü oturup çalışması gerekiyor. Üzerine bir de C.tesi tam günlük bir iş yüklenirse?

   Başka yayınlar videolu gündem yapıyor ama dikkat ederseniz 10-15 dakikalık şeyler yapıyorlar. Ötesini yapmak için sadece bu işin post-production dediğimiz tarafına kilitlenecek en az 2 kişi lazım. Gündem maalesef gelir getirmiyor, getireceği de yok gözüküyor. Dolayısıyla bu yapıma ayda 3000-4000 TL personel gideri ayırmak, bizim için zor.

   Tozlu Raflar da benzer bir kaderi paylaşıyor. Yapımı pahalı. Tozlu Raflar'ın ilk yılı çok renkli ve hareketli geçti ama böyle olabilmesi için eBay'de bir avuç para harcadım. Gelgelelim, önemli bir teknoloji firmasına olası bir sponsorluk için Tozlu Raflar'ı tanıtırken adam bana "boş işlerle uğraşıyorsunuz" dedi ve meseleyi kapattı. Çünkü onların vizyonunda sattıkları ürünlerin incelenmesi ve ödül verilmesi dışında konuşulacak, ilgilenilecek bir şey yok. Dümdüz bir bakış açısı. TeknoSeyir'in en çok izlenecek bölümlerine sponsor olmanın kendi tanıtımı için ne kadar olumlu olacağını düşünmüyor, tek bildiği "bizim ürünlerin incelemesi çıkacak mı?"

   Ha, dürüstçe söyleyelim, bizim kendimizi pazarlamada başarısız olduğumuz da ortada. Haftalık Gündem ya da Tozlu Raflar meslektaş başka bir sitenin elinde olsaydı, büyük olasılıkla ikisine de sponsor bulunmuş olurdu. Bizim beceriksizliğimiz de inkar edilmeyecek bir boyut.

   Neyse, aklıma gelenler böyle... Sevgiler, LP

  • memo

   Sitenizin reklamını neden yapmıyorsunuz ? Çok değil 2-3 haftalık büyük haber sitelerinde ya da ilgi çekecek yerlerde reklamınızı yapsanız , en azından sitenin bilinirliğini artırmış olurdunuz. Ya da haber siteleri ile içerik ortaklığı yaparak sitenizin reklamını yapabilirsiniz.

   Şu sözü yanlış hatırlıyor olabilirim ancak mantığı çok iyi tanımlıyor; " Bana 10 lira sermaye verseniz, bunun 9 lirasını reklam için harcardım "

   Yine apple örneği, her zaman steve jobs'un pazarlama dehasından bahsedilir, haklılarda, iphone gibi her şeyi kısıtlı bir telefonu, şimdilerde dedikodusu bile yüzlerce hit alan bir telefon haline getirdi.

   Bence stratejik sitelere reklam vermeniz gerekiyor.

  • Bora

   Biri bu arkadaşa köprülerin kibrit çöpüyle yapılmadığını anlatsın.

  • KREBBS @krebbs

   teknoloji sadece elektronik arac gerecler icin gecerli bir terim degildir. bir koprunun yapilmasi icin de teknoloji gerekir.

  • Alperen @alperen

   Teşekkürler Murat,program güzel olmuş.Yinede illaki teknoloji içermeyen köprü programı isterük...Bu arada LP ye ihtiyar diye hitap eden kişi,bende ihtiyarım iltifatına teşekkürler,galiba askerlik arkadaşısın...

  • m249

   Belli bir yaşa gelmiş, tecrübeli büyük ustalara, görmüş geçirmiş kıdemli kişilere genelde böyle hitap ederim. Askerlik yaptınız mı bilmiyorum ama böyle insanlarla tanışmak sohbet etmek benim için generale tekmil vermek gibi heycan verici birşey. Yanlış anlaşıldıysa özür dilerim : )

  • SpokY @spoky

   Teknohaber olmayan CO2 salınımı haberi değilde 3. köprü haberi damarına basmış yiğidonun. Gak diyoruz hükümet karşıtı oluyoruz guk diyoruz hükümet yanlısı oluyoruz. Keşke biraz daha yansız bakabilsek olaylara...Ha bide kılıf hazır. Kalite düşmesinmiş. La havle vela kuvvete...

  • Ziyaretçi

   Konuyla uzaktan yakından ilginiz olmadığı belli. Plankote, emsal ölçüm, yola terk , tevhid, ifraz , aplikasyon nedir ne değildir bu işleri yapan harita-bilgi sistemleri firmaları ne kullanır, nasıl yapar önce öğrenin sonra gelin. Teknoloji olmadan santim ilerleyemez bir proje.
   Sitenin kalitesi niye düşüyormuş onu da bir yazın mümkünse 🙂 .

 • Erdem Ç. @rockerdem

  En ilgimi çeken haber, bitki örtüsünün artması. Jurassic Park filminde bir söz vardı: Doğa bir yolunu bulur 😉 aynı mantıkla bence küresel ısınma da abartılıyor. Dünya birkaç bin yılda bir resetliyor kendini, artan ısınma vs de bunnla ilgili. Tabi birkaç bin yıl önce bu kadar detaylı teknik veri toplayamadığımız için şimdikileri büyük görüyoruz 🙂 basit mantıkla, eskiden (çoook eskiden) volkanlarla dolu dünyamızda pek çok aktşf volkan vardı. Günümüzde bir şehir dolusu insanın saldığı gazı birkaç saatte püskürtebiliyorlardır kaba tahminle. Tabi bunlar benim teorilerim ama hala yaşadığımıza göre pek de yanlış değil 🙂

  Video inceleme için teşekkürler 😉

  • berav @berav

   küresel ısınma dediğimiz şey zaten tam olarak bu iklimler değişiyor.Çölde bitki çıkması sevindirici değil.Eğer buna sevinirsek okyanusların yükselmesinede sevinmemiz gerekecek çünkü okyanuslar yükseldikçe atmosferdeki CO2 oranı düşüyor..

   Doğa bir şekilde kendini kurtaracak o2 oranını eskisine yakın bir orana getirecektir ama bu arada olan insanlara ve diğer ekosistemlere olacak.Buzullar eriyecek okyanuslardaki su artacak suda çözünecek CO2 artacak o2 oranı eski haline gelecek ama bu arada sular yükseldiği için şehirler yok olacak.
   biz hala komplo teorileri üretelim.

  • Ziyaretçi

   "life after people" belgeselinde dünyanın doğal dengesini nasıl resetleyebileceği güzel anlatılıyor tavsiye ederim.

  • tropik

   Benim yurttan tanıdığım adamlar var. Onların çıkardığı gazı hiçbir volkan çıkaramaz. Ne çektim onlardan ah ne çektim.

 • Erkin Ordulu @erkin_o

  Telafi olarak haftaya 3saatlik yayın isteriz 🙂

 • ibrahim can

  video gündem dıyolarda ben video bulamadım 🙂

 • Smaug

  arama motoru altavista, mail adresi lycos.com. hey gidi günler... 🙂

  • Ziyaretçi

   Benimde ilk kullandığım arama motoru Altavista idi. Ama ilerleyen aylarda Türkçe karakter sorunları nedeniyle (o zamanlar neredeyse her programda Türkçe karakter sorunu yaşıyorduk) yollarımız ayrıldı. Altavista Türkçe karakter konusunda adım atmayı geciktirince bende Yahoo'ya geçmiştim.

  • tropik

   Bir de astalavista vardı underground search için. Belki hala vardır. Kontrol etmedim.

 • teknokolog @teknokolog34

  süperrr abe lütfen böyle devam edin

 • Fuat Çağlar

  Hangi konu olursa olsun 38 dakika boyunca çıkıp yalnız konuşmak herkesin yapabileceği bir şey değil. Bu yüzden herkes editör olamıyor. Bir Murat Gamsız değiliz. 🙂

  • Idefix @idefix

   Dinlemeye başlamadan süreye bakmıştım. Gündemin başında Murat Bey'in tek başına olduğunu öğrendiğimde 38 dakika tek kişi nasıl götürür bu yayını diye düşünmüştüm. Murat Bey fevkalade bir iş çıkartmış, çok iyi kotarmış bu gündemi. Gerçekten tebrikler.

  • Sezer SEVİNÇLER @sezers

   bende aynen katılıyorum Murat Gamsız gerçekten işi bilen birisi onun ve bascek.com'un sayesinde Canon 550D aldım ve son derecede memnunum ( harici microfon takilabilen DSLR makine ) kolay gelsin

 • Kutay

  Acayip hoşuma gitti video gündem, zaten kesintisiz aksamadan kaydediyordunuz podcastlerii. Levent Pekcan ile çekeceğiniz vide gündemi sabırsızlıkla bekliyorum.
  Teşekkür ederim.

 • Slayer1987

  Video gündem olarak devam etmeli kesinlikle.

 • ersin

  8:07 de netleme arkaya kaydı 8:40 ta geri geldi.

 • Ziyaretçi

  Murat abi harika anlatmış. 🙂 Ama Levent abiyi de isteriz videolu gündeme. 🙂

 • ilkay yedikizanli @dvoca

  Murat abi super olmuş videolu ya devam

 • batuhan @zealot06

  video gündem süper olmuş tam istediğim gibi hep böyle olsa

 • Mert

  Videolu gündem çok iyi olmuş. Keşke Levent Abi de olsaydı.

  "Macit'in öldüğü oyunlar" benzetmesine bittim 😀

 • Batuhan

  3D yazıcı videolarında adamlar xp ile yazdırıyorlar arkadaşlar.W8.1 sadece mcnin reklam işleri

 • Ayolina

  Efendim???!!! N'oluyor yahu??

 • HaYTo @hayto

  Şahsen ben çok sevindim umarım LP ile devamda eder
  sadece ses bile olsa youtubeye yüklenmesi lazım bence

 • Deli Yusuf @akilli-yusuf

  LP siz gündemi video lu yapmanız iyi oldu. Ama bu hafta eksiklik olmaması için bu derece özgüvenle ve emekle hazırlamamız gerçekten takdire şayan.

  Paypal bağış bölümü yaparsanız ben ve benim gibi düşünen bir çok arkadaşım buna hazır.

  Başarılarınızın devamını dilerim sayın MG ve teknoseyir ekibi.

 • berav @berav

  1-2 saatlik gündemler videolu olursa nasıl render edeceksiniz.

 • mustafa

  toshibanın ve asus un tegra 4 lü tabletleri çıkacak
  bu tabletlerle ilgili bilginiz varmı murat bey

 • Ayolina

  Ya o değilde şu thunderbolt üzerinden çalışacak olan harici ekran kartlarına ne oldu hiç bahsetmiyorsunuz bir süredir, yalan mı oldular? Sonuçta yeni ultrabooklarda thunderbolt olabiliyor buda gpu ihtiyacını karşılayabilir bazı kullanıcılar için helede tak çalıştır olurlarsa...

 • Arthas @arthas

  Ağzına sağlık sevgili Murat Gamsız

 • Emre Yavuz @emre69

  Kesinlikle video gündem çok daha iyi. Hiç dinlemediğim hep ses dolayısı ile sıkıldığım gündem çok zevkli idi kesinlikle görüntü olması ayrı bir samimiyet ve sıcaklık oluşturuyor. Umarım video gündemlerin devamı gelir. Kesinlikle gelmeli kendi yorumum.

 • justlive4life

  Tek kişilik gündem değerlendirmesini video olarak yapmanız gerçekten güzeldi. Güzel bir sunum olmuş tebrik ederim.
  Ayrıca yeşilliğin artması bence de çok sevinilecek bir şey değil. Doğa ana herşeyi dengler de bu denge sırasında insan faktörünü saf dışı bırakadabilir. Küresel ısınmanın sonucunda buzul çağının geri gelmesi gibi bir durumu kabullenmek istemeyiz elbet.

 • Emrah

  gündeme sony sponsor olmus güzel

 • epicfear

  murat tek basina cok iyi goturmus, yatmsdan bi bakyim dedim guzel supriz oldu. yarin oglen izlerim kaldigi yerden. cidden emeklerinize saglik ekip guzel calisiyor.

 • Oğuzhan

  Videolu gündem süper olmuş. Ama keşke LEVENT ABİ de olsaydı . levent abi candırr

 • Ovunc

  Gercektende video ile ses arasinda cok fark yokmus LP bey hakliymis mikrofon basinda sizi dinliyozrduk artik izliyoruz >D

 • BraVe @brave

  Ana sayfada "şimdi izle" yazısını görünce yanlış yazdılar galiba dedim ancak konuya girince harbiden izlenecek bir şey olduğunu gördüm. Teşekkürler...

 • Hüseyin YİĞİT @hedefalyans

  sabah sabah acaba inceleme mi açtım dedim ya da güzel olmuş 🙂 fakat kısa 🙁

 • ALIEN @alien

  Gündemin video olmasını niye istiyorsunuz anlamış değilim.
  Boşuna veri kaybı değil mi?
  Mp3 olarak radyo dinler gibi dinliyoruz işte ne güzel, hem bi yandan başka bi işe bakıyoruz.
  Sen öyle yap o zaman demeyin sakın, zaten öyle yaptım. 🙂

  • Altan Yoklar @altan-yoklar

   Katılıyorum (mp3 olarak devam edecek olmasına katılıyorum),10-15 bölümü kaydettim arabada dinliyorum , geçen ayların gündemini hatırlıyorum.
   3-5 ayda bir böyle küçük sürprizler çok hoş ki zaten Teknoseyir de yenilikler sürprizler yapmayı seviyor.
   Ayrıca gündemi görüntülü yayınlayacaklarını ya da böyle bir düşünceleri olduğunu belirtmediler.

   Teknoseyir Forum açılacaktı o nerede kaldı?
   Dörtgözle onu bekliyorum...

  • LP

   Doğrusu öyle olacaktır tabii de, o şekilde tam video yapımı olarak C.tesi gününe yetişmez gündem.

 • Murat S @atehaa

  Video gündem güzel olmuş, devamını bekleriz 😀

 • UzmanWeb @uzmanweb

  Güzel bir yayın oldu.Levent abinin de olduğu bir video gündem değerlendirmesi yapmanız çok iyi olur.Sohbet ortamı daha samimi oluyor.

 • Dx4-100

  Gerçektende zor ve keyifli bir iş başarmışsınız, 40 dakika boyunca kendi kendine konuşmak heleki teknolojik gündem hakkında değerlendirmelerde bulunmak herkesin harcı değil.
  Bu hafta tek kişi olunca videolu olmuş sanırım gelecek hafta tekrar podcaste dönersiniz herhalde. iki türlüde güzel bence. Arada bazen değişiklikler olmasida iyi geliyor.

 • Ziyaretçi

  Murat abi tek kişi böyle bir sunum yapmak zordur hele ki izleyeni sıkmadan videolu gündem gerçekten kolay değildir ama büyük bir keyifle izledim. Teşekkürler abi.

 • Recep @recep

  One man show fena olmamış. Aslında bu şekilde daha çok video üretilebilir ama sohbet havasındaki programın tadı başka oluyor. Bir espri, bir farklı bakış açısı tat katıyor olaya.

 • ALİ

  Videolu gündem değerlendirmesi güzel olmuş elinize sağlık. Ama her haberden resimli ve videolu eklenti yapılırsa dahada güzel olacak.

 • Melih Bahadir Melikoglu @mbahadirmelikoglu

  38 dakika tek kişi nasıl götürür bu yayını..? Murat Bey fevkalade bir iş çıkartmış, çok iyi kotarmış bu gündemi. Gerçekten tebrikler.

 • p4mdut @p4mdut

  Video gündemi görünce sevindim. İleriye dönük levent abinin haberlere verecek olan tepkileri gözümün önünde canlandı, popcast olayı çok iyiydi eğer ki video gündem olarakta devam edecekse ayrı bir zevkle izlenecektir.

  Macbook ların yeni serilerinde çözünürlük konusunda geri kalmış dediniz. Benim şahsi görüşüm ve kullanım sonucu edindiğim deneyim çözünürlüğün düşük olmasının yararı olduğudur. Küçüklüğü, hafifliği ve az yer kaplaması itibariyle 11 inch modelini kullanmaktayım. Haklı olarak durmadan yerden yere vurulan HD4000 eğerki bu cihazda full hd destekli gelmiş olsaydı küçük ekranda yazılar küçülecek benim adıma işkenceye dönüşecekti. Mac'te oyun olmaz ama FM ve arada Fifa oynayan biri olarak oyunlarda şişme, oyundan atma vs rastlamadım. He fm, fifa ne ki diyeceksiniz katılıyorum size ama beni tatmin ediyor, belki yüksek çözünürlükteki vereceği tepkiyi görmediğimden dolayı bana böyle gelmiş olabilir. Ama yüksek çözünürlük ve HD4000 ikilisi bana hiç bir zaman mantıklı bir tercih olarak gelmedi her zaman çekinmişimdir. HD4400 içinde 4000 den iyi bir işlemci diyemiyorsak, yüksek çözünürlük bizi bazı konularda üzecek gibi geliyor.

 • ugur

  Bizim icin iyide sizin icin kötü oldu sanırım

 • sait

  Tek kişilik yayınlar da güzel.Bence devam etmeli.

 • tropik

  Benim gibi 4gb kotası olanlar için videolu gündem kötü olmuş. Allahından bul TTnet,Turkcell vb.

 • Ziyaretçi

  Video günden güzel olmuş. Ayrıca ses biraz düşük ama net geliyor. Devamını bekleriz. Ayrıca apple tv incelemesi bekliyoruz.

 • liberal @liberal

  Video gündem daha iyi olmuş böyle devam etmenizi çok isterim. Diğer arkadaşların da dediği gibi sadece ses olunca PC konsantre bozuluyor. Tabi Müzik çalara atıp dinleyenlerde yine ses versiyondan devam edebilirler.

 • can

  elinizdeki vaıo pro nun İNCELEMESİ gelecek mi ?

 • Almorian

  video gündem kesinlikle daha iyi bir öneri kanoşulan konuyla ilgili photo ve videolar o sırada ekrana gelirse cok daha iyi olacak

 • Volkan

  ben uzun süredir teknoseyiri takip ediyorum yani tam anlamıyla teknoseyirci oldum diyebilirim 🙂 video gündem çok iyi olmuş devam etmesini isterim 🙂

 • Enboy

  Gündem değerlendirmesi videolu olursa bence 480p yeterli gibi, hem işlemesi sizin için daha kolay olur.

 • lp

  Bence süper, hep böyle devam etsin gündem. 🙂

 • CaptainCombo @captaincombo

  Bence eski şekliyle gündem daha iyiydi.

 • Onur Timuçin @miyavkedi

  Artık video gündem isteriz podcast kurtarmaz bilesiniz bir de kalabalık olursa tadından yenmez. Murat Bey bu arada tek başına sırtlamış yayını Messi gibi helal olsun hiç sırıtmadı ama yine de karşılıklı yayın bir başka oluyor. Emeğinize sağlık

 • Omar efe @omar-efe

  çooookkkkkk güzel olmuş gündemler hep böyle olsun

 • saameet_06 @saameet_06

  merhaba. bence video olması pek iyi olmamış . çünkü sadece ses olarak dinlediğimizde radyo dinler gibi bir hava oluyor bence daha ıyıydı o şekil

 • ec038 @ec038

  videolu gündem çok iyi olmuş hep böyle olsa yüzünüzü görsek bence daha iyi olur.. ayrıca çakma androidli cihazlar çok tuttu.. javalı değil o cihazlar androidli.. hatta jely bean yüklü.. s3 ün aynısı gibi ama işllemcisi mtk 6575 ve 512 ram var. 400 tl ye alınabilecek en iyi cihazı aldığıımı düşünüyorum.. sıkılınca değiştirecem 😀

 • anilkay

  Bir haber de ben vereyim:
  Deezer.com 'a erişim engellenmiş deezer şu sizin söylediğiniz xbox music gibi birşey... Yani oraya para verenler vardı yazık oldu. Üstelik fiyatlar da tlydi garip...

 • Ready_2_Go

  Tek kişilik video formatı sitede alışa gelmişin dışında birdenbire yeni bir format olduğu için farklı ve ilk defa deneniyor oluşuyla heyecan verici olmuş ama sürekli tekrarlaması halinde sıkıcı olmaya başlayabilir. Aslında bundan çıkan sonuca göre kendini tekrarlamamak için bu tarz konsept dışı farklı videolar siteyi daha ilgi çekici hale getirebilir.
  Mesela birgünde Levent abiyle komple teknoseyir ekibi olarak mangal yaparken videolu gündem değerlendirmesi yapsanız efsane olursunuz.

  • Altan Yoklar @altan-yoklar

   Haftalık Gündem Değerlendirmesi, mp3 çalarda , arabada , evde başka her hangi bir işle uğraşırken, yürürken , spor yaparken , yemek hazırlarken, odanızı toplarken ya da işyerinde çalışırken , internette gezinirken, bir radyo temsili mantığı ile dinlenmek üzere hazırlanmış , izlenme zorunluluğu olmayan bir yayındır.
   Ben bunun değişmesini istemiyorum , bu şekilde çok rahat dinliyorum ki kendileri de varolan imkanlar ile ile bunu devamlı yapmanın pek mümkün olmadığını belirttiler.
   Tabi ki arada yaratıcı fikirler , zekice dokunuşlar ile küçük sürprizleri oluyor/olacaktır ama mp3 formatında hazırlanmış gündem değerlendirmesi bence hedefi onikiden vuran bir formattır.

  • Altan Yoklar @altan-yoklar

   Ready_2_Go
   Mangallı haftalık gündem ve küçük sürprizler teklifine katılıyorum.

 • Mustafa Babayiğit

  444 lü numaralar ücretli numaralardan çıktıktan sonra (normal tarife üzerinden ücretli oldu) firmalar 444 ü bırakıp 0850 ye döndüler.

 • cenqiz

  Ea dan bayram mesajı 🙂 🙂 🙂

 • Emir Bozkır @emir-bozkir

  Video gündem değerlendirmesi çok güzel olmuş umarım artık böyle devam eder.

 • hayzinberg

  Videolu gündemin devamını dilerim.

 • bkaakco

  Güzel olmuş da Murat Abi biraz keyifsiz gibi? 🙁

 • Emre K @emre-k

  Öncelikle bu yoğun zamanlarda tek başınıza 40 dakika video çekip bizi gündem değerlendirmesiz bırakmadığınız için teşekkür ederim. Umarım gelecekte maddi imkanlarınız artıp ekibi büyütürsünüz ve haftalık podcast'lar video'ya dönüşür. Sanırım bu tek kişilik video ileride bize tek kişilik incelemelerin habercisi oluyor diye yorumladım ben. Gündeme gelirsek;

  Xbox One ilk tanıtıldığında Kinect zorunluluğu bir takım komplo teorileri yaratmıştı ama şimdi bu durumu NSA ile birleştirince aslında o teorilerin ne kadar makul olduğunu gördük. Bu devirde evime süreki hareketlerimi gözlemleyip analiz eden bir cihazı sokmam ben 🙂

  Fotoğrafçılığa meraklı olduğumdan mıdır bilmiyorum ama Nokia 1020 beni baya heyecanlandırdı. Tasarım işi iyi becerilmiş. Bence konulan sensöre göre incelik güzel ayarlanmış. Nokia Lumia serilerinde güzel işler yapıyor ancak Microsoft kendi işini biraz daha hızlı yapmalı bence, beklenilen güncellemeler çıkmalı artık. Bu rüzgarı kaçırmamalı.

  Pirate Bay'in yapacağı mesajlaşma programında umutluyum ben. Adamlar bu işlerin ustası olduğu için gerek yasal durumları gerek programlama altyapılarını iyi biliyorlardır. Şöyle ABD'nin izleyemeyeceği bir çözüm üretseler Pentagon'u iyi kızdırırlar 🙂

 • DKasim

  Gündemin video olmasına hiç ama hiç gerek yok. Zaten konu başlıklarıyla ilgili linkler paylaşılıyor. Çok merak ettiysen tıklarsın ya da aratırsın.... Bu kadar armut piş ağzıma düş olmamalı. Ayrıca podcast olunca daha işime geliyor işte-araçta vs. mobil datamı minimum kullanarak rahatlıkla dinliyorum, ek olarak ekrana bakmama da gerek kalmıyor.

 • mustafa_1905 @mustafa_1905

  TOSHİBA NIN TEGRA 4 LÜ TABLETİ VAR BU KONUDA Bİ BİLGİİZ VARMI

 • Cengiz Cemre @cengiz-cemre-dagasan

  Murat abi tekbaşına iyi altından kalkmışsın ilk gördüğümde üzülmüştüm levent abiyi aramadım desem yaşan olmaz

 • hh

  youtube videoları çoğu zaman izlediğinden bir süre ilerisine kadar dolduruyor, adamların tasarruf yöntemi bu. her gün tam dolup da izlenmeyen ne kadar çok video vardır düşünsenize.

  ama bazen hızlıca videonun tamamı yükleniyor onun yolunu bir bulsam süper olcak. bide mobilde önceden video yüklensin internet yokken izleyelim olayını da biri yapsın artık ya.

 • lostsawyer

  Çok güzeldi bence devamını beklerim videolu sıkılmadan izledim valla ya.

 • Deniz

  GTA 5'in PS3 ve Xbox 360 için çıkacağı haberlerini gördüm ama PC ile ilgili bir haber yok, PC için çıkacak mı?

 • Ziyaretçi

  Güzel bir bülten olmuş. Video olması mantıklı çünkü ara ara konuyla ilgili görseller girilmesi daha anlaşılır yapıyor olayı.

 • Ziyaretçi

  usta cidden kalitesiniz 🙂

 • Evranos @evranos

  Harika bir gündem değerlendirmesi ve video olmuş. Emekleriniz için teşekkürler...

 • HakanAyhan

  nokia lumia 1320 yi ne zaman inceleyeceksiniz ?