Paylaş Paylaş

E3 2018: Bethesda Sunumunu Değerlendiriyoruz

Oyun editörümüz Uğur Yurtsever, özel konuğu Oyun Günlüğü kanalının editörü Tansel Şahin ile E3 2018'i takip ediyor. Bu videoda Bethesda sunumunu değerlendiriyoruz.

00:34 – Elder Scrolls VI
02:45 – Starfield
03:24 – Doom Eternal
04:39 – Fallout 76
12:50 – Rage 2
15:53 – Wolfenstein The New Colossus
16:59 – Wolfenstein The Youngblood
18:29 – Prey’e yeni içerikler
20:51 – Quake Champions
22:27 – Elder Scrolls Online
24:04 – Elder Scrolls Legends
24:33 – Elder Scrolls Blades
24:37 – Bethesda’nın yeni VR oyunları
26:41 – Devolver Digital Sunumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • veli @th_baba_yaga

  Himm bayram hediyesi mi acaba 🤔

 • Beytullah Kurnalı @beytullahkurnali

  Ben oyun oynamayı reddettiğim için macOs'a geçiş yapmıştım dört yıl evvel. Plus için de bekleyip görme taraftarıydım. Emeğe saygım sonsuz ama vaktimi kıymetlendirecek şeylere para harcamak isterim. Oyun incelemeleri bana da malayani geliyor. Ve de oyun değerlendirmeleri. TS özelinde değil, genel olarak.

  • Rasko @rasko

   2012 yılından beri Teknoseyir'i takip ediyorum, şu platformda gördüğüm en saçma yorum bu olabilir. Sen "oyun oynamayı reddetin" diye Teknoseyir oyun videosu yayınlamasın mı? Ben de oyun videolarının hayranı değilim ama kitle içinde, ilgi alanı oyun olan büyük bir kesim var. Her hafta 3 oyun videosu yayınlasalar haklısın derdim de senede bir defa olan bir şey bu, bırak yayınlasınlar. Birkaç gün sabretmek zor değil, bu kadar tahammülsüz olmayın.

  • Beytullah Kurnalı @beytullahkurnali

   @rasko tahammülsüz ya da sabırsız değilim ki, neden yorumuma saçma dediğini anlamadım. Plus'la birlikte gelmeye başlayan içeriklerde daha çok oyunların ön planda olduğunu, bu içeriklerin de ilgimi çekmediğini, bu yüzden de plus üyeliğe soğuk baktığımı söyledim. Kendi fikrimi yazacak kadar özgür bir mecra değil mi teknoseyir? Bence senin gibi düşünmeyen insanların fikirlerine saçma demeyip saygı duymayı öğrenmelisin. Bir kuruma, kuruluşa maddi destek olacaksam bana bir getirisi olmalı, vaktime kalite getirecek bir katma değer sunmalı. Ben de parayı kolay kazanmıyorum, buradaki editörler de kazanmıyor.

  • Rasko @rasko

   @beytullahkurnali Herhangi bir içeriği ilgi çekici bulmaman gayet normal ama bu içerikleri tarif ederken saçma, boş iş, boş muhabbet gibi anlamlara gelen bir kelime kullanman saygısızlık. Yukarıdaki videoyu hazırlayan insanlar boş insanlar mı? En büyük hobisi bilgisayar oyunları olan, işinde gücünde tanıdıklarım var. Bunlar boş insanlar mı? Bu oyunlardan ekmeğini çıkaran hatta milyonlar kazanan 17-18 yaşında çocuklar var, bunlar boş insanlar mı?

  • Beytullah Kurnalı @beytullahkurnali

   @rasko 🙂 anladığım kadarıyla saplantılısınız. Size laf anlatacak kadar vaktim yok, iyi eğlenceler dilerim.

  • Rasko @rasko

   @beytullahkurnali 2 yorumdan saplantı çıkarımı yapabilecek bir ön yargı, takdire şayan. Kolay gelsin...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Aboneliğin destek amaçlı da olduğunu unutmayalım. TR şartlarında yasal olan bir yöntemle izleyiciden 'ücret' alıyoruz. Eğer bağış yasal olsaydı bağış butonu koyup geçecektik belki yıllar evvel. Yani beğendiğiniz içerik de siz abone olmasanız da abone olanlar sayesinde üretiliyor artık. Onlar olmasa TS de olmaz.

  • homosapien @biggestliar

   @beytullahkurnali

   LÜTFEN ABONE OLMA, LÜTFEN TEKNOSEYİRİ "daha kaliteli zaman"'ın İÇİN 15 TL'YE SATIN ALACAĞINI DÜŞÜNME...
   DESTEK OLMAK ve SATIN ALMAK arasındaki farkı anlayabildiğin gün @rasko 'nun yazdığı yazıları tekrar oku... Belki o zaman tüm yazılanları anlarsın.

  • Erkan Mengüş @ekomen

   @beytullahkurnali "Kendi fikrimi yazacak kadar özgür bir mecra değil mi teknoseyir?" Site kuralları dahilinde istediğinizi yazabilirsiniz. Aynı şartlarda sizin yazdıklarınız da eleştirilebilir. Bir de o kadar mağduriyetinizden bahsedip "saplantılısınız" gibi karşı tarafın hakaret olarak algılayacağı bir şey söylemeniz hoş olmamış.

 • BRN @brnspawn

  @nuguryurtsever değerlendirme videolarında oyunların ismin ve yapabilirseniz oyunun web sayfasını açıklama kısmına eklerseniz çok daha güzel olur.(Gündem değerlendirmesindeki gibi. )

 • ÖG @ozgurg

  @nuguryurtsever Fallout 76 Collector’s Edition 200$’mış. Ön siparişlerde stok tükenmiş.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Fallout 76 beni zerre kadar heyecanlandırmadı ama oyunun kötü olacağını düşündüğümden değil. Tarzım değil sadece, ben oyun oynarken oyun oynadığımı unutmayı severim, hikayenin içinde kaybolmam lazım; co-op oynarken öyle bir şey pek mümkün değil gibi geliyor. Ama oyun çok güzel olacak bence, dinozorlar olarak elbette "gerçek Fallout bu değil!!!birbir111" diyeceğiz ama çok tutacağını düşünüyorum ben oyunun.

  Heyecalandıran tek oyun, benim için, Starfield oldu. Bilimkurgu olsun, çamurdan olsun 😀 TES6 heyecanlanmak için çok uzak ve, onca sevilmesine rağmen, Skyrim bence RPG olarak başarılı değildi, ondan önceki Oblivion da aynı şekilde. O yüzden çok umudum ve beklentim yok.

 • Mehmet @muaddib

  Keyifli ve bilgilendirici. Teşekkür ederim.

 • aslanmurat @aslanmurat

  Fallout Online olması saçma olmuş

 • Melburg @melburg

  Starfield ve özellikle Tes 6 duyurusu benim için açıkçası dalga geçmek gibi bir şeydi konferans tempo olarak düşüktü ve bu oyunlardan da sadece logo gelmesi bence linçten yırtalım kafası gibi bir şeydi.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  00:34 - Elder Scrolls VI
  02:45 - Starfield
  03:24 - Doom Eternal
  04:39 - Fallout 76
  12:50 - Rage 2
  15:53 - Wolfenstein The New Colossus
  16:59 - Wolfenstein The Youngblood
  18:29 - Prey'e yeni içerikler
  20:51 - Quake Champions
  22:27 - Elder Scrolls Online
  24:04 - Elder Scrolls Legends
  24:33 - Elder Scrolls Blades
  24:37 - Bethesda'nın yeni VR oyunları
  26:41 - Devolver Digital Sunumu

  • BRN @brnspawn

   Nintendo değerlendirmesi gelecek mi? Hem hazır Nintendo Türkiye'ye girecekken güzel olur.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @brnspawn Çok kısa bir Nintendo konferansı değerlendirmesi yaptık PC Gaming Show ile birlikte. Ama Nintendo oyunlarından görüntü kullanamadığımız için bir hayli kısa tutmak zorunda kaldık. Yani bir Nintendo takipçisini tatmin edecek kadar detaylı bir bakış olmayabilir. Yine de E3 boyunca diğer konferanslarda gösterilen Nintendo oyunlarını konuştuk elimizden geldiğince.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @brnspawn Bu arada Nintendo, Türkiye'ye girmeyecek. Yani en azından Sony ve Microsoft'un Türkiye'deki faaliyeti anlamında bir girmekten bahsedemeyiz. Yunanistan merkezli bir dağıtım şirketi, Türkiye'ye getirecek sadece. Mediamarkt'ın bir ara Switch getirmiş olmasından çok bir farkı olacağını sanmıyorum bu gelişin.

  • BRN @brnspawn

   @nuguryurtsever biliyorum. Yerinde bir dağıtım değilde dolaylı olarak yer alacak. Eskisi gibi. Ama diğer yayınlarda da pek Nintedo içeriği paylaşılmamış. Zaten sunum sönükmüş. Siz eğer güzel bir yayın yapıp, youtube üzeriden yayınlarsanız en azından yeni kişileri, nintendo hayranlarını çekebilirsiniz.

  • Melburg @melburg

   @brnspawn nintendo konferansı rezalet bir konferansta switch sahibi olmama rağmen yapma sakar bile olur değerlendirme

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Beğenmeyen arkadaslarin sayısı bu kadar çok olunca bir beğenen olarak ben de yazmak istedim. Çekim vs bir yana, dolu dolu yorumluyorlar, işi gercekten bilen ve bağırıp cagirmadan anlatan böyle içerikleri seviyorum.

 • Tyler @tyler

  bu kadar dusuk tempo insanin icini bayiyo, genel bi agirlik var , halbuki oyun anlatan birisinin daha enerjik olmasi gerek ekran basindakinin ilgisini cekmek icin , murat gamsiz ile karsilikli konusma olunca gamsiz dengeliyordu tempoyu ama simdi 2 tane agir tempo , ustelik de kadrajda 2 kafa var sadece , olmamis kisaca