Motorla yaklaşık 700km yolu ne kadar sürede gitmek makul? Otoban yok yol güzergahında.
Motorla ilk ve yalnız uzunyol deneyimim olacak bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa Doğan @mustafadoganiku

  Bu sorunun cevabı tecrübeniz, kullandığınız motosiklet ve yol şartlarına göre değişir.

 • Çağdaş Taş @tascagdas

  sürücüye göre çok değişir bu. mesela ben ara vermeden 4 saat araç sürebiliyorum yaklaşık 400-450km arası 1 yemek molası versem yarımsaat 45dk arası, bi 450km daha gidebilirim. yani toplam 9 saatte 800-900km gidebilirim. bu araba ile. motor ile hiç uzun yol yapmadım ama sanıyorum 2 saatte bir ufak mola vermek gerekir su ve kıç ağrısı molası. eğer hava çok soguk olmazsa motorla 8 saatte 700km yol alınabilir. tabi motora ve hava durumuna arabadan daha cok alakalı. malum 125cc naked bir motorla fırtınalı bir yolda yol almak var birde gs veya goldwing gibi bir motorla güneşli bir havada yol almak var 😀

 • TeknoStil @teknostil

  Hız limitlerine uyarak sürün. Artık kaç saate giderseniz... 🙂

 • Orcun @orcun

  100 150 km'de bir kısa kısa molalar vermen lazım. Atıyorum benzinlikte takıl o arada 2 3 tane badem at fındık at ufak tefek enerji depola vs. vs. vs. Yemek işini de çözmen lazım. Dinlenmen lazım çünkü toton sele üstünde ne olur artık basur mu olursun ? bilemem. Motor Barkın reyizin dediği gibi arabaya göre kullanması 40 kat daha zor olan bir araç, araba gibi düşünmemek lazım o yüzden. En ufak bir dalgınlıkta kendinden geçmede ölümünle sonuçlanır. 🙁 O yüzden kısa kısa molalar mutlaka ver.

 • Yuded @yuded

  Kendini şu kadar saatte gideceğim diye strese sokma. Erken saatte yola çık. Artık ne kadar sürerse. En azından ben böyle yapıyorum.

 • YasinC @yasinc

  Yola bağlı çok virajlarla dolu bir güzergah ise sık mola ver. Motosiklet üzerinde yorulduğunu anlamaya bilirsin.

 • Hasan Alp İNAN @hainan

  Süreden ziyade güvenli sürüş çok önemli. Günde 1000km'den fazla motosiklet sürmüş bir sürücü olarak tavsiyem 200km'yi geçmeden mola vermen, su içmen, dikkatinin dağıldığını ve daldığını fark ettiğin anda dinlenmeye geçmendir. Dünyanın neresinde olursan ol, yoldaki hemen her şeyi seni öldürmeyi amaçlayan katiller olarak düşün. Buna göre önlem aldığında keyifli ve güvenli yolculuk yaparsın. Bu dediklerim diğer araçlar için de geçerlidir. Ek olarak yol durumuna göre hızını ayarlamak çok önemli.

 • Fatih @fatihy

  1 saatte bir mola ver yoksa göt ağrıyor

 • MERTCAN ASLAN @mertcanas

  Motora ve sizin dayanıklılığınıza göre değişir. Yoruldukça mola verin. Trafik hız limitlerine uyun. Gerisi size kalmış. Hayırlı yolculuklar dilerim.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  @agab hata yapmaya başladıpıno hissettiğin anda mola ver ya da bir tık yavaşla, galşba inazuma var srnde gayet rahat gidebileceğin motor. Sağda solda güzel manzaralarda mutlaka dur resim çek su iç çikolata gibi bü şeyler yiyebilirsin. Yolculuk nerden nereye? İyi yolculuklat 🙂