#Cyberpunk2077 Epic'te 125 TL olmuş. Punk kültürüne pek aşina değilim ama yine de merak ediyorum. Oyunun sorunları da düzelmiştir artık. Denesem mi bilemedim... Ne dersiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • faith @distance

  hatalar bitmiş değil. genele odaklanan biriysen keyif alınabilecek bir sürü görev mevcut. mekanlar, atmosfer güzel. biraz role play yapman gerekiyor, oyun kendini aktaramadığı oluyor, immersiveness kopabiliyor bazen

 • Alpa @nagisa

  Oyunu bitirdim ama bazı hatalar epey can sıkıcı ben takılmam diyorsanız oynayabilirsiniz.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Düzelmedi, en son geçen ocak'ta oynadım hala çokça bug var. Su an sadece hikayesi için oynanabilir bence. Bu oyun 2020'de çıktı ve ön siparişle alanlardan biriyim, rpg diye millete satıp sonra oyunda hiç rpg ögeleri olmadığını kendileri de fark edince bu oyunun türünü açık dünya aksiyon macera olarak pazarlamaya başladılar. Bunu şunun için yazdım, bu oyunda herhangi bir sorunu teknik anlamda düzeltmek yerine önce bu tip katakullileri deniyorlar eğer böyle düzeltemeyecekleri bir sorun ise teknik olarak üzerine düşüyorlar. Yani elbet bir gün mükemmel olur o zaman oynarım diye alacaksan hiç boşuna alma, bu kafayla bu oyun düzelmez, zaten düzelmesi için baştan yapmaları lazım. Hikayeye odaklanıp, bazı bugları görmezden gelerek keyif alabilirim diyorsan kaçırma.

  • Erhan M. @erhanm

   RPG yerine GTA gibi açık dünya macera oyunu olması işime gelir. Karakter geliştirmesi, alet edevat geliştirmeleri hiç benlik değil zaten. Teknik sorunlar azaldıysa iş yapar benim için. Senaryo da güzelse madem...

 • Daviance @daviance

  Düzelmez sadece oynanabilir hale gelmiştir oda kişiye bağlı

 • Alpi Ironside @alpi350

  Stüdyo çalışanlarından birine; bu hatalar düzelir mi tamamiyle? diye soru sormuşlardı. En aza indirgenir fakat tamamen sorunları çözmek için sıfırdan oluşturmak gerekir diye cevap vermişti. Yapılan bir düzeltme bir başka yerde soruna yol açıyormuş.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Ben 1.7 yamasını bekliyorum. Hem yeni bir hikaye DLC'si gelecek hem de epey bir iyileştirme yapılacak diye okumuştum. Ne zaman çıkacağı belirsiz.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Prensip olarak para vermem bu oyuna, epic bedava verirse oynarım. En çok beklediğim, en sevdiğim türün oyunu halbuki...

 • poseidon @poseidon

  Ben yeni bitirdim. Bug var ama oynatmayacak hiçbir sorunu yok.

 • Arasaka @protego

  Genişleme paketini bekleyecektim aslında ama dayanamadım başladım. Son 1 aydır oynuyorum. 70 saat oldu. Hikayede "bundan sonra geri dönüş yok" aşamasına geldiğim için ana senaryoya ara verip yan görevleri ve ek işleri yapıyorum. Oyunun daha yarısı bitti sanırım.

  Oyunda 4-5 kez bug görmüşümdür hepsi de basit grafiksel bug'lardı. Oyunu bozacak herhangi bir şey olmadı.

  Oyun bütünleşik bir hikaye ve anlatıma sahip. Ana senaryo eğer sadece ana senaryoyu oynarsan basit. Oyun öyle tasarlanmamış. Ana senaryo, yan görevlerle birlikte ilerlendiğinde bir bütün haline geliyor. Yan görevler haricindeki ek işler de bu bütünleşmiş yapının detaylarını ortaya koyuyor. Sağda solda bulduğun notları da kattığında elinde derinlikli ve bütünleşik bir evren oluyor. Bu oyunda ana senaryoyu oynayıp bırakırsan hikayenin yarısını bile öğrenmiş olmazsın. Sadece ana senaryonun bir parçasını öğrenmiş olarak kalırsın, evrene dair bi fikrin olmaz, anca %20'sine hakim olabilirsin ki oyundaki herşeyi yaptığında yaratılan evrenin ne kadar detaylı düşünülmüş olduğunu görüyorsun. Witcher 3'ün bile üstüne çıkılmış bu konuda. Bu iddiam için de herkesle tartışırım sorun değil 🙂 Ancak bu evreni tanımak için oyundaki herşeyi yapman gerekiyor. 1 dakika sürecek bir ek iş bile evrene dair bir bilgi ve ödül veriyor sana. Oyundaki her yan görev ve ek iş birbirinden farklı tasarlanmış ki bu senin bunları yaparken sıkılmamanı sağlıyor. Ödül sistemi de harika. Örneğin haritada bir ikon görüyorsun, neymiş diye gidiyorsun, bir tünel keşfediyorsun ve orada tek yaptığın sadece bir not bulmak, o evrende birinin yaşadıkları sonucunda şehrin "vigilante"si olduğunu öğreniyorsun. Vigilante'ye ait, oyundaki en iyi arabalardan birini de ödül olarak alıyorsun. Baktığın zaman 1 dakika süren görev ama evrene dair yeni bir şey öğrenip çok da güzel ödül alıyorsun. Bu gibi ufak detaylarla dolu. Tabi oyunu bu denli detaylı şekilde araştırmak için cyberpunk evrenini sevmek gerekiyor onun da farkındayım.

  Oyunda rpg var ya. Hakkaten var. Bunu bir fantezi rol yapma oyunu gibi beklemeyin. Witcher veya Skyrim gibi evrenlerde bu kolay ve çok bariz ancak modern zamanda geçen açık dünya rpg yapmak çok zor bir iş, örneği de yok. Yapılabildiği kadar yapmışlar. Oyunu bu kadar oynamadan önce ben de rpg az sanıyordum ama değilmiş. RPG yok diyenlere gülüyorum. RPG öğelerini kullanmazsan RPG olmaz tabi. RPG olması için de önce roleplay'e senin zihin olarak girmen gerekiyor. Oyunda seni rpg'ye mahkum etmemişler. RPG tarafını kullanmasan da oyunu bitirebileceğin şekilde tasarlamışlar. Sen de o şekilde yaparsan rpg yok dersin tabi. RPG kısmını kendin kullanman gerekiyor. Oyunu keşfetmeye açık olursan, sadece ana görevleri yapıp bırakmazsan oyunda çok güzel rpg öğeleri var. Silahlardan geliştirmelere, yeteneklere kadar herşey güzel kotarılmış. Bazı yaptığın seçimler bazı şeylere etki ediyor, bazıları etmiyor. Ama etmemesinin de açıklaması var. "İki seçeneği de seçince aynı kapıya çıkıyor" değil olay. Sonrasında bir yerde o olayın sonucu senin karşına çıkıyor ve neden seçiminin etki etmediğini anlıyorsun. Çünkü bazen hayatta herşey senin seçimine bağlı değildir. Bazen ne yaparsan yap bir olayın sonucunu tek başına değiştiremezsin. Bunu insanlar görmediği için diyorlar ki herşey etki etmiyor. Herşey etki etmeyecek tabi evren senin karakterinin etrafında dönmüyor ki. Oyunun 4 farklı sonu var. 2'sine her türlü ulaşıyorsun. 1'i sadece belli bir şeyi yaparsan ulaşıyorsun. Sonuncusu ise gizli son. Oyun kesinlikle bir yönlendirme yapmıyor o konuda. Ona ya tamamen şans eseri olarak, oyundaki davranışlarına göre ulaşırsın ya da internetteki kılavuzlara bakarak.

  Mod konusuna hiç girmiyorum. Arabaları uçar hale bile getirmişler. Mod işine girdin mi oyun saatin 2 katına rahat çıkar.

  Oyunda eksik kısım var mı dersen hem de nasıl. Hepsini yazmakla uğraşmayayım şimdi zaten oynayınca görürsün ama bazı şeylerin bütçe veya zaman yetersizliği yüzünden kısıldığını anlayabiliyorsun. Onlara rağmen bu kadar övülebiliyorsa var bir sebebi. Artıları eksilerinden o kadar fazla ki o eksilerin farkında olsan da kabul ediyorsun. Zaten dedim ya bu oyunun rakibi yok. Modern zamanda geçen açık dünya AAA rpg karışımlı aksiyon macera. Yok böyle başka bir oyun. Neyse çok uzattım. Al oyna ya 😀