İlk Yazılım Gündemi yazısının ardından neredeyse 1 yıl geçmiş [1]. Yani yaklaşık olarak bir yıldır her hafta, o hafta içerisinde gerçekleşen yazılım geliştirmeyle ilgili haberleri derleyip, yayınlıyorum.
İlk başladığımda bu kadar devam ettirebileceğimi hiç sanmıyordum. Birkaç hafta yazar sonra sıkılır bırakırım diyordum ama bir şekilde 1 seneyi doldurdum.

Gönül isterdi ki "1 yıl daha yazmaya devam edeceğim" diyebileyim ama maalesef Yazılım Gündemi yazılarına ara vermeye karar verdim. Çünkü artık farklı şeylere odaklanmam gerekiyor. Salgın sürecinden önce şehir değiştirmeye ve iş bulma süreçlerine girmeye hazırlanıyordum; salgın patlak verince mecburen ertelemek zorunda kaldım. Fakat artık odaklı bir şekilde bu süreçler için çalışmam gerekiyor.

Her ne kadar haber bağlantılarını hafta içerisinde toplayıp, hafta sonu yazıyı yazmaya başlıyor idiysem de artık biraz motivasyonumu da kaybetmiş durumdayım. Zaten sık takip eden arkadaşların son haftalarda sürekli yayınlama gününün bir gün sarktığını fark etmiştir. Bu durumun yavaştan içeriğin kalitesini de etkilemeye başlamasıyla birlikte önlem alma gerekliliği de ortaya çıkmış oldu. Sonuç olarak geldiğimiz noktadayız.

Uzun bir süredir sözünü verdiğim fakat yapamadığım "Yazılım Gündemi Arşivi"ni mutlaka bir şekilde vakit ayırıp GitHub üzerinde paylaşıp, buradan da duyururum. Bu süreçleri atlattıktan sonra tekrar başlar mıyım emin değilim, buna ancak ilerideki durumuma göre karar verebilirim.

Bugüne kadar Yazılım Gündemi yazılarımı okuyan, beğenen, oluşturduğumuz etiket üzerinden katkı sağlayan, yorum yazarak ve paylaşarak destekleyen herkese çok teşekkür ederim.

[1] Yazılım Gündemi - 1 (08-14 Temmuz 2019): https://teknoseyir.com/blog/yazilim-gundemi-1-08-14-temmuz-2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap