#konudışı
Gözüm 2.5 miyop ve gözlük kullanıyorum. Lens denemek istiyorum ? Tecrübesi olanlar hangi marka veya hangi çeşit lens önerir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Liseden beri kullanıyorum, marka model çeşitli nedenlerle değişti yıllar içerisinde. Gözünüzde, görme kusuru dışında bir rahatsızlık yok ise muhtemelen sıkıntı çıkmayacaktır, benim tecrübeme göre ama belli de olmaz. Sıkıntı daha çok temizlik malzemelerinde olabiliyor.

 • Gio @gio

  Gözün hassassa renkli lens alma, yumuşak olmasına dikkat et diğerleri biraz göz acıtabiliyor. En çok Acuvue Oasys kullandım, benim gözüme en uygunu bu. Senin göz yapına göre de başka lens uygun olabilir. Biraz doktorunla, biraz da lensi alacağın satıcıyla konuş bence. Solüsyonunu bol al, Atasun'larda 3 al 2 öde kampanyası oluyor bayağı ucuza geliyor solüsyonlar. Her gece çıkartmayı unutma, evdeyken bilgisayar başında ve kitap okurken lensleri çıkart, gözlük tak. Yoksa fazla kuruluk yapıyor. Tavsiyelerim bu kadar, 8 senedir lens kullanıyorum. Birkaç marka denedim, birkaç renk denedim.

 • Papa Emeritus @pope

  Maalesef size en uygun lensi ancak deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Johnson&Johnsons oasis'le başlayın derim, kullananlar genelde memnun. Rahatsız ederse başka bir lens denersiniz.

 • Temp 🔚 @temp

  Acuvue Oasys veya Biofinity Lensi denemeni öneririm.
  Bu ikisinden biri memnun edecektir.
  Tabi önce muayene olup lens reçetesi alman lazım.
  BC ve DIA değerlerine göre gözüne hangi lens daha uygunsa öncelikli olarak onu tercih etmelisin.
  Acuvue Oasys 'in BC değeri yani göz bombelik değeri 8.4.
  Biofinity lensin BC değeri yani göz bombelik değeri 8.6.
  Ama ikisi de gözünle uyumlu olabilir. Deneme/Yanılma yoluyla gözünün vereceği tepkiyi görmelisin.
  Solüsyon olarak da BioTrue favorim.

 • Pickle Rick @picklerick

  Hava geçirgenliğine dikkat edin, Biofinity kullanıcıları genelde memnun kalıyor. Ben de kullanıyorum çok memnunum.

 • turker @turker

  denemen lazım. başkasına rahat gelen lens sana rahatsız gelebiir.

 • harunshn @harunshn

  Doktor genelde ona promosyon vereni tercih ediyor.

  Acuvue Oasys, Airoptix ve Biofinity kullandım. Astigmatım da olduğu için toric lens kullanıyorum.

  Airoptix ilk kullandığım lensti ve görüntü netliği konusunda sorunları var. Tekrar almadım.
  Biofinity ikinci lens markamdı. Netlik ve rahatlık konusunda benim için birinci sırada.
  Acuvue Oasys piyasada en bilinen ve tercih edilen lenslerden biri. Değişiklik olsun ve denemek istediğim için aldım. Başlarda uyum sağlayamadım sürekli bulanıklaşma oluyordu ama kullandıkça gözlerim alıştı sanıyorum. Aslında rahat da bir lens ama Biofinity daha ağır basıyor benim için.

  Lens maceram nasıl başladı diye merak edersen, lens kullanan bir ev arkadaşımın gazlamasıyla aldım. Yoksa nedense hiç almaya cesaret edememiştim. İlk aldığımda aynanın karşısında yarım saat, gözüm kıpkırmızı olana kadar uğraşmıştım takmak için. 😀 Gözlüksüz net görme keyfini tekrar yaşamak için değdi doğrusu...

  Lens numaralarınız gözlük numaralarınızdan küçük olur (genelde yarım numara küçük verirler), bu yüzden muayene olup, lens için de göz değerlerinizi isteyin doktorunuzdan.

  • harunshn @harunshn

   @bekiro Size şöyle söyleyebilirim, gözlükten kat kat daha rahat. Lens tam uyarsa gözünüzde olduğunu da unutabiliyorsunuz. Ama zaman zaman gözlük kullanıyorum yine gözlerimi dinlendirmek için. Sürekli lens kullanımı da yoruyor.

   Tabi sizin de aynı şekilde hissetmeniz garanti değil. Göz numaranız, kullanacağınız lens markası modeli hep sonucu etkileyecek. Deneyerek sizin için en iyisini bulmanız gerekli. Biofinity veya Oasys ile başlayabilirsiniz.

 • Consigliere @consigliere

  Herkese tavsiyeler için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Ciba vision'un her türlü ürününden aşırı memnunum, özellikle night & day çok iyiydi. En son 1 yıl önce kullandım onu da belirteyim.

  Bausch + lomb'un lenslerini kesinlikle önermem. O marka bi lens aldığım için 6 ay sonra başlayabildim lens kullanmaya. Ne zaman taksam aşırı batıyordu, 6 ay sonra yeni bi marka deneyeyim diye düşündüğüm zaman rahat ettim.

  Bi de lens'i takmayı boşver, önce çıkarmasını öğren, bi şekilde takılıyor, Youtube'a bakabilrisin. İlk kez taktığımda 2 günde çıkarabilmiştim 😀

 • Onur Yıldırım @soyildirim

  konuyu hortlatmak gibi oldu biraz ama , lensin geçirgenlik oranına dikkat edin doktorun işi hakkında bilgili olsun temel eğri değerini bulamayan göz doktorları gördüm , lens markası ise en basit kısmı zaten doktorunda numune vardır ilk başka o numune markasını dene sonra örneğin lensmarket com u ara numune lens talep et hangi markada rahat ettiysen ondan devam edersiniz bu arada lenslerin temizliğide çok önemli ilk kez kullanacak olduğunuz için bol bol lens suyu almanızı tavsiye ederim optik dükkanları yada eczane yerine internet üzerinden alırsanız çok uyguna geliyor.