Paylaş Paylaş

ViewSonic ELITE XG270QC Monitör İncelemesi

ViewSonic'in Elite monitörleri, ViewSonic monitörler içinde en üst seviyeyi temsil ediyor. Biz de bu seriden XG270QC'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • saameet_06 @saameet_06

  Bu doom olayı kabak tadı vermeye başladı.
  Warzone, Apex Legend, Forza, Hatta RDR 2 vs koyun artık zaten ücretsiz çoğu.

 • ayberko @ayberko

  "Fakir" oyuncuysanız 2560x1440 pişmanlıktır.

  Yaklaşık bir sene önce 2560x1440, 144hz Samsung Space Mönitör aldım. Tasarımını çok beğenmiştim ve kendi işlerimde de yüksek çözünürlük ekstra çalışma alanı sağlar diye düşündüm. Bu ikisini layığıyla yerine getirdi fakat oyunlarda GTX 1070 ekran kartım 144 fps'i vermekte zorlandı. Oyun dediğim de Apex ve en düşük ayarlarda oynuyorum. Bir süre çözünürlüğü düşürdüm fakat bu sefer de görüntü çamur gibi oldu.

  Birkaç gün önce yeter be deyip tekrar 1080p'ye döndüm. 240hz, IPS, HDR400, 1ms, G-Sync bir model aldım. Vallahi dünya varmış. Kaymak gibi oynuyorum şerefsizim. Eski monitör şu anda LetGo'da satışta:) Dolayısıyla Murat Gamsız'ın "monitörü bir boy büyük alın" söylemine kesinlikle katılmıyorum. Param var, 2080Ti'ı çekerim derseniz o zaman burayı niye okuyorsunuz derim. Ha bu arada şunu da ekleyeyim, 144hz'den 240hz'e geçince dünyam değişmedi. 60 ile 144 arasındaki muazzam fark burada o kadar hissedilmiyor. Fiyat uygun olduğu için bir zararı yok diye 240'a yöneldim(modelin fiyatı 2600 lira).

  Ulan çok uzun yazdım ama her incelemede ısrarla vurgulanan "1440p alınır" cümlesine daha fazla kayıtsız kalamadım. Sevgiler.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  bizim racing sim camiasında bu curved monitörler moda ama onlar genelde 32" ve üstü monitörler ve elzem olanı 21:9 😉

 • Tegin @tegin

  Çuvalla para vereceğim ve ekranı üç-dört tane yamuk yumuk ayrı kablolar ile bağlayacağım. Tüm bağlantılar tek kablo kılıfı yapısında birleştirip gömülü bir şekilde bağlanabilmeliydi. USB portlarının ayağın masaya basan taban kısmına hafif gömülmüş şekilde yerleştirilmesini isterdim. Böylece portlar kullanırken fazla dikkat çekmez ama hep kolay ulaşılacak bir noktada olurdu. Ekranın üst kısmında tripod bağlantılı kamera yerleştirmek için kullanılabilecek sökülüp takılabilen bir tabana da hayır demezdim.

 • Bezmialem @bezmialem

  Samsung hg70 monitörde Hdr 600, oyunda sahnenin ışık kompozisyonuna göre idare etse de filmlerde yetmiyor. Yeni alacak olsam bu sınıf monitörler için mini led aydınlatmayı beklerdim.

 • Sercim @sercim

  Videoda bana göre en dikkat çekici cümle "Zaten hep söylüyoruz, oyuncu sınıfının nesi olsa fazla para veriyorsunuz" Bence de sence Murat Gamsız. Eskiden böyle bir şey yoktu, 2 çeşit ürün vardı standart ve premium ve fiyatlar da gayet makuldü. Bu "Oyuncu" bilmem nesi diye satışa sunulan ürünlerin aslında eskinin premium ürünlerinin birazcık mod lanmış halleri (3-5 led koyuyorlar ki bana göre de 80 li yılların pavyonlarına benzer bir şey çıkıyor ortaya) ve fiyatları normal de 100 lira ise ürünün adının başına oyuncu ibaresi koyuyorlar 3-5 makyaj yapıyorlar fiyat 150 liraya çıkıyor en az. Ama tüketiciler satın almasa, bu ürünler rağbet görmese bence bu oyuncu furyası da sona erecek. Fakat premium ürünleri yok ettiler ne yazık ki. Mesela kaliteli bir klavye almak istesen (mekanik), Piyasa da oyuncu olmayan mekanik şık bir klavye yok. Dolayısıyla e-spor yapmayan ama arada sırada (eskiden kalma alışkanlık) oyun oynayan bizleri de mahkum ediyorlar bu oyuncu ekipmanlarına.

Benzer Videolar