Apple İphone SE/5S/5 Boostcase 2200 mAh Şarjlı Kılıf

Merhaba arkadaşlar, bende bir iphone SE var. 6 ay içinde batarya performansı %100'den %95'e düştü. Normalde xiaomi mi 6 kullanıyordum, eşime verdim. Eşimdeki iphone 5S'i aldım (daha önce de benim cihazımdı) ama çok eskidiğini fark edince onu da iphone SE ile değiştirdim.

Iphone 5 kasasını her zaman çok sevmişimdir. 5, 5S, SE olarak 3 sene aynı kasasaya destek verdi, şimdi aynısı 6, 6S, 7, 8'de devam ediyor. Bu olay en çok cihazın aksesuar ekosistemine yarıyor, bootcase de onlardan biri: giydirme batarya.

İphone 5 kasası genel olarak zarif bir kasa olduğundan kılıf da çok kaba durmuyor. Boyasının kadifemsi bir dokunuşu var, Bataryayı kullanmazsanız sade kapak olarak da kullanabiliyorsunuz. Bende de mor olan rengi var, güzel bir renk.

Gelelim performansına, 2200 mAh dense de 1650'lik bataryamı sıfırdan yüze bir kez dolduruyor. Gerçi daha 2-3 deşarj şarj yaptım ama kapasitesinin 1800 mAh'dan yukarı çıkacağını zannetmiyorum. Batarya kapasitesini iki katına çıkarmak bu ürün için gayet yeterli, powerbank-kablo derdi olmadan ergonomik bir şekilde şarj ediyorsunuz. Arkasında bir açma kapama düğmesi var, led ışığın rengine göre doluluk oranını gösteriyor (yeşil, turuncu, kırmızı, off). 2200 mAh hızlı doluyor, telefonu şarj ederken 1000 mAh seviyesinde besliyor.

Özetle ben aldım ve memnun kaldım. Ve daha önce ne kadardı bilmiyorum ama 60 lira civarında bir fiyata aldım. Bu kasayı seven ve kullananlara tavsiye ederim. Yoğun kullanım yaptığınız günlerde yanınızda olması sizi kurtarır.

Cihazın şarj girişi mikro-usb, kutudan kablo çıkıyor ama adaptör çıkmıyor tabi.

 

Artılar:

+Şık, yumuşak doku, kalite hissi

+Cihazı bir kez tam şarj etmesi

+Kapak olarak da kullanılabilmesi

+Fiyat-performan

 

Eksiler:

-Batarya kapasite hevesi olanlar için 1600 mAh kapasitenin iki katına çıkması herkesi memnun etmeyecektir. Gönül ister daha kalın olsun 3000 olsun, daha da kalın olsun 4000 olsun 🙂

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 21
 • Leto Atreides @leto

  @zurrani mi6'dan se'ye geçiş nasıl oldu, mi6'yı özlüyor musun hocam? Ben de bu ikisi arasında kalıp mi6 tercih ettim de bazen ios'e mi geçseydim diye düşünüyorum.

  • Emre Akar @zurrani

   Hocam ben mi 6 ile çok mutluydum, severek aldım, severek kullandım. Eşim telefonu değiştirmek istemiyordu, 5S ile takılıyordu. Çocuğumuz oldu, daha büyük ekranlı, kamerası iyi bir cihazla devam etsin istedim, değiş tokuş yaptık.

   5S'i 5S olduğu zamanlar bir sene de ben kullandım. Symbian, android, windows mobile, windows phone, hepsini kullandım, blackberry hariç.

   IOS'un en sevdiğim özelliği son kullanıcı için sade olması, beni androidden uzak tutması 🙂 Android cihazla hele ki iyi bir android cihazla çok fazla vakit geçiriyorum, cihazla çok vakit geçirmek insanın yaşam kalitesini düşüyor. IOS biraz android ve telefon orucu oluyor benim için. Daha standart kullanıyorum, zaten özellikle 4" ekranda çok zaman geçirmek ergonomik olmuyor. Eşim evde nadiren bilgisayarını açar (ikimiz de öğretim görevlisiyiz), işlerinin çoğunu telefonda halleder, geniş ekran onun için daha iyi. Bense android olsun olmasın kişisel bilgisayarımla çok vakit geçiririm. Özetle androidden ios'a geçmenin major bir eksikliğini yaşamıyorum.

   En can sıkıcı şeyleri yine de paylaşayım:
   -Çağrı kaydı androidde 1000-2000 kayıt kadar tutuluyor, IOS'ta sadece 1 hafta, bussiness kullanım için çok ama çok az.
   -Downloads klasörünü arıyor insan 🙂

   Sevdiğim şeyler:
   -Aksesuar çeşitliliği, örnek bootcase 🙂
   -Ahize ve mikrofon ses kalitesi
   -Ayarlarının sadeliği
   -Piyasada bu boyutta bulunabilecek en performanslı akıllı telefon olması

  • Emre Akar @zurrani

   Android orucuna ihtiyacın yoksa mi 6 çok premium bir cihaz, kesinlikle doğru tercih yapmışsın bu arada.

 • Emre Akar @zurrani

  Hocam microusb cihazı şarj etmek için, data bağlantısı olduğunu zannetmiyorum. Cihazı PC'ye çok bağlamıyorum zaten, nadiren fotoğrafları yedeklemek için.

 • Leto Atreides @leto

  @zurrani teşekkür ederim hocam uzun uzun yazmışsın 🙂 ben de telefonda geçirdiğim zamanı azaltmaya çalışıyorum açıkçası, o bakımdan gerçekten mantıklı olabilirdi ama yine de mi 6 aldığıma pişman değilim. süre azaltma işini irademle çözmem gerekecek artık 🙂

 • heyysanadiyom @heyysanadiyom

  sıfır olarak iphone 5se almak istiyorum , nerden bulabilirim?

GP Portable 1C02A 2600 mAh Powerbank İncelemesi

Merhaba Arkadaşlar,

Bu modeli GP reyco şarjlı pil alırken aldım, promosyon olarak yani. Bende  iphone SE var, 1600mAh batarya kapasitesi. Dedim bir kere tam şarj etse yeter. Peki ediyor mu?

Normalde firmanın bununla alakalı özel bir ürün iddaası yok ise powebankın şarj etme kapasitesini katalog değerini 0,7 ile çarparak düşünmek gerek (kabaca). Bu model 2600*0,7=1820 mAh enerji vermesini umuyordum ama iphone'umu daha tam şarj edemedi, %95'lerde kalıyor genelde.

USB Ampermetre Voltmetre (KCX-017)

Yukarıdaki linkte incelediğim USB Ampermetre Voltmetre ile yaptığım testlerde 1400-1450 mAh civarında şarj etme kapasitesi ölçtüm. Powerbankı şarj ederken ise  2400 mAh civarı bir şarj kapasitesi ölçtüm. 2400*0,7=1680 mAh eder. Demek ki bu powerbank için verimlilik %70 değil, %60 civarında.

İphone SE'nin bataryası da 6-8 aylık olduğunu düşünürsek, %10'a düşen bir bataryayı %100 şarj edebilir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Ben ilk 3 denemeyi de tam deşarj şarj yaptığımdan dolayı %95'lerde kaldım. Şu ana kadar 4 kere deşarj şarj işlemi yaptığım göz önünde bulundurulursa ileriki denemelerde kapasite az biraz daha açılabilir de.

Powerbank'ın açma kapama düğmesi yok bu arada, şarja otomatik başlıyor. Şarj durum göstergesi ise yeşim bir ledin, bir, iki, üç ya da 4 kere göz kırpması üzerine.

Son söz olarak ürün küçük, çerezlik bir powerbank arayanlar için gayet yeterli gelecektir, tabi telefon bataryası 1600 mAh olan kullanıcılar için 🙂

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkea Klockis Masa Saati İncelemesi

 

Merhaba arkadaşlar. İkea'da eşimin peşinden reyon reyon sürüklenirken denk geldiğim bir ürün. Gördüğüm gibi acayip beğendim ve hemen aldım. Hemen çalıştırmak için ikea pil bile aldım 🙂

 

Öncelikle saatin malzeme kalitesi iyi, tasarımı da gerçekten güzel. Saatte 4 fonksiyon var, fonksiyonlar arası geçişi saati çevirerek yapıyorsunuz. Fonksiyon değişirken bip sesi çıkarıyor ve ekran ışığını yakıyor. 4 farklı renkte ekran ışığı var. Böylece gece karanlıkta saate bakmak da kolay hale gelmiş, bip sesinden rahatsız olmazsanız.

 

Fonksiyonlar sırasıyla: saat, alarm, timer ve termometre:

-Saat fonksiyonunun takvim özelliği mevcut

-Alarm 1 dk boyunca çalıyor, sesi yeterli.

-Timer ayarlandıktan sonra fonksiyon değiştirip tekrar timera getirdiğinizde otomatik başlatıyor.

-Termometre özelliği fonksiyonel. Evin görece koşesinde kalan yatak odasının ısısını takip etmek iyi oluyor.

-Arkasında iki ayar butonu mevcut

-2 adet AAA pille çalışıyor.

 

Alet 18 liraydı yanlış hatırlamıyorsam, fiyatına göre kaliteli ve fonksiyonel. Ufak bir video da çekmiştim, gereksiz olduğunu sonra fark ettim, n tane videosu çekilmiş.

Denk gelirseniz alın derim, güzel yollu bir hediye olarak da düşünülebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

LG 360 Kamera (LG-R105) İnceleme

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce kullandığım bi VR box'ı kısaca anlatmıştım. Şimdi de yeni zamazingom LG 360 Kamera hakkında konuşacağım.

 

Video örneklerini youtube'da bulabiliyorsunuz, ilk fark ettiğiniz görüntünün alıştığınızdan kötü olması oluyor. Cihaz 2K çekim yapıyor ama bunu tüm küresel alana kullandığından bakış açısına düşen piksel yoğunluğu az oluyor. Bunlar son kullanıcıya düşen ilk kameralar. Bundan sonrakiler sürekli üzerine koyacaktır. Teknik özelliklerinden bahsedelim:

Bluetooth Specification V4.1
Wi-Fi Specification 802.11 b/g/n
USB Type Type-C™ USB 2.0
Battery 1200 mAh
Charging time 120 minutes
Optics 13 M, 206° x 2 (Dual Fisheye Lens)
Max. Video Resolution 2560 x 1280 (30 fps)
Max. Photo Resolution 5660 x 2830 (16 M)
Image: JPEG
Video File Format: MP4 (MPEG-4 AVC/H.264, Audio: AAC 5.1 Ch)
Capturing Spherical/Half-spherical image and video
Sound 3 Microphones
External SD Card Up to 2 TB
Dimensions/Weight 1.6" x 3.8" x 1" / 2.7 oz

İki kamera da 190 derecelik açıyı çekebiliyor, sonrasında cihaz iki görüntüyü birleştiriyor. 180-360 derece arasında seçim yapılabiliyor hem kendi üzerinden hem uygulamasından. Üzerinde iki tuş var ve kısa uzun ve çift basma gibi bazı fonksiyonlarla ayarlıyorsunuz.

Ürün sayfasından ya da içinden çıkan kitapçıktan bakmakta fayda var, yoksa bocalarsınız kullanımda, uygulama üzerinden bağlanmada. Androidde bt üzerinden pair oluyor ama veri indirmeyi wifi üzerinden yapıyor. Bende LG G1 var, LG 360 Cam Manager programı benim cihazla uyumlu değil ama G4, G5, Lenovo Vibe P1 veya 5S ile uyumlu (P1 almayı düşündüğüm telefon).

Cihaz uygulama olmadan da üzerindeki çekim tuşundan video veya fotoğraf kaydediyor. Yaptığı aksiyonlarla alakalı ses bildirimi de yapıyor (deklanşör, resetleme, uykudan uyanma vs...) Yine kutu içeriğindeki USB Type-C ile cihazı PC'ye bağlayıp içeriği çekebilirsiniz.

Nette bahsi geçmeyen bir iki bilgiden bahsedelim:

 • 2560-1280 çözünürlükte çekilen 10saniyelik bir video ortalama 20mb tuttu denemelerimde. Video 15771kb/sn, ses 487kb/sn 6 kanal 48kHz olarak gözüküyor.
 • 5560-2830 çözünürlükte çekilen fotoğraflar ise ortalama 4-6mb yer kaplıyor.
 • Cihazın 4gb hafızası var ama içine microSD kart takınca kayıt alıyor. Minimum class10 olsun istiyor.
 • Bir yerlerde okuyunca cihazı güncelledim. LG Bridge üzerinden güncelleniyor, takınca ve programı takınca güncelleme olduğunu söyledi zaten.
 • Coğrafi konum basmak için fotoğrafa uygulama üzerinden çekmek gerekiyor
 • Çektiğim fotoları google plusa yüklediğimde webden "sphere" yani küre özellikli göremedim ama aynı fotoya mobil uygulamadan bakılınca küresel bakış da destekliyor. Facebook kısmını çok araştıramadım, native olarak destekliyordur belki.
 • Çekilen videoyu youtube'a bilgisayar üzerinden attığınızda videoyu 360 video olarak değil normal video olarak atıyor (iki küre şeklinde çekilmiş bir video)
 • Youtube help sayfasında 360 meta verilerinin girilmesinden bahsediyor, denedim ve bu sefer 360 yükledi. Yalnız lenslerin 190 derece açıda olması kullandığım 3rd program ile tam olmadı (altta üstte normal çekimde olmayan bölge oluştu). Doğrusunu bulmak lazım. Normalde uygulaması youtube ve google street view'ı native destekliyor.

Şimdi baştan yazmam gerekeni sonda yazayım. Neden aldım?

 • Öncelik 360 videolara olan  merak ve biraz youtube içeriği oluşturmak. Kim bilir belki biraz adsense'ten para kazanıp makineyi bedavaya getiririz uzun dönemde.
 • Yerel içerik bu konuda az, youtube'a bir kaç video yüklemişliğim var ama hiç içerikten para kazanma olayına girmemiştim, girecek içerik de yoktu tabi. Şimdi anladığım kadarıyla adsense hesabımı da aktif ettim. Ya nasip bakalım, yine de önceliğim amme hizmeti olarak önce memleketimden (sakarya) içerik oluşturmak, sonrasında başka başka yerlerden. Bir adet de tripod aldım bunun için 🙂
 • Eğlenceli bir ürün, farklı bir deneyim. Bence ileride popüler olacaklar. Tabi performansları artar ya da fiyatları düşerse...
 • Daha önceden de google street view'a küresel foto eklemişliğim var, bu konuda daha çok foto eklemek istiyorum, biraz amme hizmeti biraz heves. Türkiyedeki içeriğin az olduğunu görüyorum.
 • Ucuza getirdim, yurt dışı fiyatlarına bakıyordum farklı modellerde, 8-10 model inceledim. En mantıklısı ve uygunu yine bu gözüktü. Hem de bilindik bir ürün olmasıyla ileride elden çıkarma kolay olur diye düşündüm. Yurt dışından getirtmeyi düşünüyordum ama bana yine hemen hemen 200 dolara geldi. LG G5 alan birinden satın aldım.

Bir kaç cümlede de artılarından eksilerinden bahsederek kapatalım:

+Hafif, kompakt, koruyucu kılıfı var tasarımında, aynı zamanda tutacak olabiliyor

+İki tuş iki led ile kullanımda ortalama bir ergonomiyi yakalamışlar, güzel

+Ucuza bulursanız fiyat/performans.

+Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, olayı bir adım ileri taşıyorsunuz. Bazı anları 360 kaydetmek bence güzel bir şey.

+Videodaki ses kalitesini beğendim (3 mikrofon var cihazda, 5.1 destekliyor)

-Su geçirmeme iddaası olsa yaz geliyor, tadından yenmezdi.

-Lensleri çizilir mi çizilmez mi insan çekiniyor, kullanmadığınız her an kılıfında tutmakta fayda var

-Kamerasından doğrudan 360 canlı yayın gibi bir özellik olsaydı güzel olurdu, belki ileride gelir, sistem müsait

-200 dolara bulamazsanız pahalı, 250 dolara kadar da alınabilir fotoğraf ile ilgiliyseniz.

-Görüntü kalitesi videoda giriş seviyesinde, biraz gözümüz alışmış go pro ekipmanlarıyla çekilen 360 videolara, 4K çözünürlükte. Olay 360 ise standardı 4K olmalı.

 

Şu adreste de bir incelemesi var + foto örnekleri:

http://www.gsmarena.com/lg_g5_and_friends-review-1432p4.php

Burada da benim örneklerim var:

https://plus.google.com/+EmreAkar1984

 

Atladığım bir şey varsa yorumlarda yardımcı olmaya çalışırım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

VR Box - Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Bir arkadaşım bir ara ilk card board denen şeyden bahsetti, nasıl atlamışım böyle bir gadget'i bilmiyorum. Çok ilgimi çekti ve GG'den bir tane edindim 30 liraya (karton google card board).

Sonrasında gayet hoşuma gitti ve daha uzun ömürlü bir şey arayışına girdim. wish.com geek uygulamasından daha önce deneme amaçlı alışveriş yapmıştım, yine oradan bir tane edindim 55-60 liraya ( https://www.wish.com/geek/m/c/55a9d49e36428b16c85c1147 )

Öncelikle VR gözlük olayı 2015'in sonlarında zikredilmeye başlandı. İhtimalle 2016 içinde baya popüler olacak ama asıl 2017'de oturacak.

Bu cihazı samsungun VR gözlüğü gibi bir akıllı telefonla kullanıyorsunuz. Gözlüğün önünde sürgülü bir kaset var telefonunuzu yerleştirebildiğiniz. Card boarddan çok daha iyi lensleri var, lenslerin odak ayarı var (gözlüğün üstünde), kayışları da gayet kaliteli. Plastik kalitesi de gayet iyi.

Bende LG G1 var, 720 ekran. VR için şu an google card board uygulaması var, bunu yüklediğinizde youtube'daki 360 derece çekilmiş videoları iki ekrana bölünmüş şekilde izleyebiliyorsunuz. Google Play'den uygulamasını indirip nasıl olduğuna bakabilirsiniz. Bu olay GPU'ya baya yüklenebiliyor, bilginiz olsun. Yine Card Board uygulaması içinde bir kaç tane eğlencelik uygulama ve oyun da mevcut.

Youtube'da 360 video içeriği giderek artıyor. Özellikle Extreme spor ve korku demoları gayet güzel. Ben bile bir tane VR kamera edinmeyi düşünmeye başladım.

VR gözlük en güzel 2K ekranlara sahip telefonlarda keyif veriyor ama ben 720p ile de çok keyif aldığımı söyleyebilirim. 1280-720 çözünürlük ikiye bölününce 640-720p ye bölünüyor.

İçerik sadece youtube mu? aslında değil, torrentte de VR videolar bulabilirsiniz. Ayrıca yine google play'de VR player'lar mevcut.

Bu gözlüklerle yattığınız yerden film izlemesi de keyifli. Sinema perdesine çok yakın bir noktadan film izliyormuşsunuz izlenimini veriyor.

Bendeki modele LG G3 zor sığdı, Note 3 de sığmamıştı sanırım, bu telefonlardan birine sahipseniz daha büyük bir hazeneye sahip VR gözlük seçebilirsiniz.

Satın alma yapmadan önce card board uygulamasını indirin ve uygulamalara bakın. VR olayı olmadan da 360 video içeriklerini tüketebilirsiniz.

2016'da mobil telefonlar için VR uygulamalarının artacağını düşünüyorum. İhtimalle her meraklısında bunlardan bir tane olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 61

LOTR One Ring (Yüzüklerin Efendisi Tek Yüzük)

Ürün Hayal Kahramanları sitesinden alındı, bana hediye geldi. (hediye alana da yine "even star" hediye edilmişti ^^)

Çok muadili var piyasada, bu da kaliteli versiyonlarından biri. LOTR özel ilgi alanınız ise kesinlikle bir tane sahip olun derim 🙂

Bir kaç site çap numarası opsiyonu veriyordu, hayal kahramanları da onlardan biri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB Ampermetre Voltmetre (KCX-017)

Merhaba Arkadaşlar, bu ürünün muadilleri piyasada mevcut. Ben bunu almıştım bir ihtiyaçtan dolayı, işimi gördü de.

Alet USB voltaj ve geçen akımı (artı mAh tüketilen enerjiyi) ölçmeye yarayan bir multimetre. USB çıkışlarınızı, power banklarınızı, USB cihazlarınızın çektiği akım ve enerjiyi tespit edebilirsiniz.

Cihazın erkek USB girişinizi PC'ye (ya da power banka) bağlıyorsunuz, dişi çıkışına da cihazınızı. Devamında cihaz USB gerilimi, anlık çekilen akımı gösteriyor. Ayrıca 10 adet mAh okuma yapan kayıt registerı var. oradan da misal telefonunuz tam şarj olana kadar ne kadar mAh çekmiş görebilirsiniz. Ayrıca bir adet de dişi microUSB girişi var, farklı bir giriş çıkış kombinasyonu denemek isterseniz.

Şahsına münhasır iş yapan bir gadget işte 🙂

Artıları:
+geniş ve aydınlatmalı LCD
+kaliteli kasa
+10 adet mAh registerı

Eksileri
-yani yaptığı işe göre bir eksisi yok

Edit: imla

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Everest KB-05 Air Mouse İncelemesi

Sektör değiştirip öğretim görevlisi oldum bir vakıf üniversitesinde. Her sınıfta akıllı tahta var, akıllı dediğin vestelin W8.1 yüklü büyük dokunmatik ekranlı bilgisayarları. Her neyse... Sunu vs USB ile takıp kullanabiliyoruz rahatça, internetten bir şey açıp gösterebiliyoruz dersine göre (girdiğim dersler teknik dersler). Baştan sunular için sunu kumandası kullandım ama sunu harici materyallere geçiş yaparken gidip dokunmatik ekranı kullanmanız gerekiyor diye üşengeçlik ve dokunmatikte çalışmanın da yavaşlığından bir air mause arayışına girdim.

Önce Dark'ın piyasada çok olan bir air mouse'unu aldım. Ama kasasının tırnakları atık geldi, iade ettim. Alet çalışıyordu bu arada, klavye+air mause. sonra direk ana satıcılarının birinin n11 mağazasından aldım, yine aynı geldi. İlkinden taklit ürün olmasından şüpheleniyordum çünkü kasa kalitesi kötüydü, tırnaklar kendi kendine atmıştı, diğer aldığım da öyle gelince, 80 liralık o modelden vazgeçtim, paramızla rezil olmayalım dedim ve Everest KB-05'i gözüme kestirdim.

Şu an Everest KB-05'i kullanıyorum ve gayet memnunum. Yukarıda dediğim gibi okulda akıllı tahtalarda kullanıyorum ve gayet işini yapıyor. Malzeme kalitesi de gerçekten iyi. Değiştirilemeyen pilinden biraz çekinmiştim ama Yoğun kullanımda da iyi gidiyor gibi, bir hafta 20 saat derste kullandım hala şarjı bitmemişti, ne olur ne olmaz diye kendim şarj ettim. Mikro USB kablosu çıkıyor kutudan onla şarj ediyorsunuz.

Haftasonları da eve götürüyorum. Evde bir tane logitech kablosuz mause+klavye var ama air mouse ile daha ergonomik (notebook'u film vs için televizyona bağladığınızda)

Beğendiğim yönleri
+malzeme kalitesi
+hem klavye hem de akıllı TV ya da akılsız TV tuşları olması
(ayarlamak ve tanıtmak gerekiyor)
+çift yüzlü tuş tasarımı, rahat geniş tuşlar
+dahili pili olması, mikro USB'den şarj olması
+kutudan bir de normal USB kablosu çıkması
(ufak usb dongle'ı kaybolmasın ya da rahat takılsın diye, istenen yere)

Eksiklikleri
-Sağ mause tıkı direk yok ama sağ mause tıkının açtığı menüleri açabilen tuşu var, sadece tıkladığınız yerde açmamış oluyor böylece. Kullanıma taş koyan bir durum değil.
-Fiyatı 120 lira, daha ucuz muadilleri var ama elimdeki bozulsa yine bu modelden alırım.
-Batarya indikasyonu yok sanırım, ya da şarjı azaldığını görmediğimden denk gelmemiş olabilirim.

Özetle ben memnunum, tavsiye ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap