Arkadaşlar Selamlar,

Excel'de bir hücreden formülle başka bir hücreye veri getirtiyorum.
Belirli bir veri arasından rastgele veri seçtirtiyorum. Ancak gelen veri ham haliyle geliyor. Kalın, eğik, büyük, küçük, vb. biçimler gelmiyor. Bunun için var olan formüle ne gibi bir formül eklemem gerekiyor ?
Kullandığım formül: =CHOOSE(RANDBETWEEN(1;7); Sheet1!B2;Sheet1!B3;Sheet1!B4;Sheet1!B5;Sheet1!B6;Sheet1!B7;Sheet1!B8)

Not: Kopyala yapıştır yapılmadığı için yapıştırırken çıkan seçenekler olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Belki ChatGPT cevabı yardımcı olur:

  Seçtiğiniz hücrenin biçimlendirmesi, formülle değil hücrenin biçimlendirilmesiyle ilgilidir. Formül yalnızca hücrenin içeriğini belirler.

  Bu nedenle, seçilen hücrelerin biçimini değiştirmek için ayrı bir formül kullanmanız gerekir. Bunun için Excel'de birkaç seçeneğiniz vardır:

  Şartlı Biçimlendirme: Seçili hücrelerin biçimini değiştirmek için bir dizi koşul belirleyebilir ve her koşula özel bir biçimlendirme uygulayabilirsiniz. Örneğin, bir hücredeki sayılar 10'dan büyükse, o hücreyi kırmızıya boyayabilirsiniz.

  Biçim Boyacısı: Biçim Boyacısı, bir hücrenin biçimini başka bir hücreden kopyalamak için kullanılır. Bu araç, biçimlerinizi elle eşleştirmenize gerek kalmadan hızlı bir şekilde biçimleri kopyalar.

  Biçim Kopyalama: Biçim Kopyalama, bir hücrenin biçimini başka bir hücreye kopyalamak için kullanılır. Bu, hücrelerin biçimlendirmesi benzer olduğunda ve birkaç hücre için işlem yapılacaksa yararlıdır.

  Bu seçeneklerden herhangi birini kullanarak, seçtiğiniz hücrelerin biçimlendirilmesini değiştirebilirsiniz.

#teknoyardim

Arkadaşlar annemle babama günlük hayat kullanımı için aşağıdaki telefonu düşünüyorum. Deneyimleyen var mıdır ? Gün içinde yapılacaklar sosyal medya gezintileri, alışveriş uygulamaları ve arada bir bankacılık uygulamaları.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0B3N3GBTQ/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Xiaomi POCO C40 4 GB Ram, 64 GB Depolama, Güç Siyahı (Xiaomi Türkiye...

Xiaomi POCO C40 4 GB Ram, 64 GB Depolama, Güç Siyahı (Xiaomi Türkiye Garantili) : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım

Selamlar, Steel Series Rival 3 kablosuz fare var. Hem 2.4Ghz hem de bluetooth ile kullanılabiliyor. Hangisi pil ömrünü daha az tüketir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım

Arkadaşlar iyi akşamlar,

Aşağıdaki videodakine benzer 3D veya 2D 1-2 dakikalık animasyon/kısa video yapabilecek bir program arıyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=OUWFKGfeiwg

1 - Şirketlere bilgilendiri videolar hazırlamakta kullanılacak bu nedenle çok çocukça animasyonlar efektler içeren bir şey olmaması tercih sebebidir.
2 - Paralı da olabilir ancak uçuk fiyatlar olmasın tabii ki :))

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdideden teşekkür ederim.

Process Accident - Industrial Accident during Hydrostatic Test (4K)

Process Accident - Industrial Accident during Hydrostatic Test (4K)Industrial process safety illustrated cases recreated to show what went wrong and how they...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #SiberGüvenlik

Az önce müşterimin uyarısıyla farkettiğim bir önemli detayı paylaşıp sizden fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum. Amacım sorunun nereden kaynakladığını anlamak.
Şirket email adresim " [email protected] "(uydurmaca bir adres)

Ama ufak bir değişiklikle [email protected] diye bir uzatıyla benim adıma mail atıp bazı dökümanlardaki banka adreslerini yerine kendi banka adreslerini yazmışlar. Farkedilmeseydi büyük zarar olacaktı... Ama asıl öğrenmek istediğim konu şu:

Ben "[email protected]" adresinden "ayşefatma@ayşefatma.com" adresli müşterime mail atmışım. Onlar cevapladığın da ise mail bana ulaşmış. Buraya kadar her şey olması gerektiği gibi, hiçbir sıkıntı yok. Ancak, outlook'da sayfayı aşağı kaydırıp konuşma geçmişine baktığınızda,

Gönderici: ayşefatma@ayşefatma.com - Doğru
Alıcı: [email protected] - Yanlış

Ancak mail bana da([email protected]) ulaşmış ve ben yanıtlarken yine [email protected] uzantısıyla yani doğru olarak gitmiş. Bu nasıl olabilir, bir yerde yönlendirme var diye şüphelendim ve kontrol ettim. Ancak herhangi bir yönlendirme bulamadım. Fikri veya benzer tecrübesi olan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım

Merhabalar,

Ofiste yaklaşık 10-15 civarı bilgisayar ethernet üzerinden ağa ve yerel sunucuya bağlı. Günlük düzenli olarak yedeklenmesini istiyoruz. Bunun için hangi programı önerirsiniz ? Ücretli de olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#cycling

Mavi ana rotanın üzerine kırmızı ile işaretlediğim hatta, vapurdan inip biraz pedalladıktan sonra ulaşıyorsunuz ve ulaştıktan sonra karşınıza güzelce sonu gelmez bir yokuş çıkıyor. Sonu gelmiyor çünkü tempo çok düşüyor:)) Sağ mini göstergede dikliğini görebilirsiniz, alınan irtifa çok değil(yaklaşık 280m) ancak yol uzun, ortalama 6-7 km. O tırmanış sabah saatleri olmasına rağmen fena vurdu, 2 kere pedal kesip 5dk mola verdirtti. Daha sonrasında ise uzun süren tatlı bir iniş var ve iniş esnasında 70km gördüm. Ancak daha fazla risk almak istemedim ve bisiklet için yasal sınır olan 50km ile inişe devam ettim. Bu uzun süren güzel inişin tabii bir de uzun süren üzen bir çıkışı oldu, yaklaşık 25-30km boyunca bir şekilde tırmanıyorsunuz 😀

Gidiş geliş toplam 88km civarı,
Giderden ortalama hız 25km,
Dönerken ortalama hız 22km olarak kaldı.
Bisiklet aluminyum kadro 11KG

Denemek isteyenler olursa güzel bir rota 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Konu: Websitesinin global trafiğini arttırma.

Merhabalar,

Çoklu dil seçenekli bir sitemiz mevcut ve sattığımız ürünler global pazara hitap ediyor. Ancak site yine de Türkiye'deki kullanıcılar tarafından daha fazla ziyaret ediliyor.(Sunucu Türkiye'de) Etkileşimi arttırmak ve diğer bölgelerdeki kullanıcılara ulaşmak adına bazı bölgelerde farklı alan adlarıyla var olan sitemizin kopyasını oluşturup, finalde de yine ana siteye yönlendirmek istiyoruz. Eş zamanlı olarak da güncel ana website üzerinde iyileştirmeler yapılıyor.
Hedeflenen Bölgeler: Avrupa, Amerika, Asya Pasifik

1 - Sunucun hedeflenen bölgede olması yerel pazardan daha fazla etkileşim alır mı ? Örneğin: Singapur sunuculu bir websitesi kurulursa Asya Pasifik bölgesi için daha etkili olur mu ?
2 - Bunu yapabilmem için önerebileceğiniz bir servis var mı ve tabii ki en ucuz nasıl halledilebilir ?

İyi günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #teknoyardım

Merhabalar,

Telsiz almak istiyorum. Kullanım amacı hobi içindir(Bisiklet, doğa yürüşleri, vb.), özellikle yaz aylarında kullanılacaktır. Aşağıdaki aselsan modelini gözüme kestirdim, lisans gerektirmiyor. Ancak lisanssız muadil ve daha ucuz modeller varsa paylaşabilirseniz sevinirim. Ek olarak, almışken lisans da alıp 2.modeli almak mantıklı olur mu yoksa hobi amaçlı ise gerekmez mi ?

1 - https://www.hepsiburada.com/aselsan-cobra-pm865-pmr-el-telsizi-2-adet-cihaz-2-adet-pil-seti-1-adet-ikili-masa-ustu-sarj-cihazi-p-HBV00000J936X

2 - https://www.hepsiburada.com/tyt-th-uv88-dualband-5w-5-ton-ozellikle-el-telsizi-p-HBV000013THL6

Son olarak da örnek veriyorum, 1 telsiz çiftinde kullanıcılardan birisin lisansı olması yeterli mi yoksa karşı tarafın da lisansı olması gerekiyor mu ? Bu konuda deneyimleri olan arkadaşların önerilerine açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap