Xiaomi Mi Pro HD kulaklık hakkında kısaca izlenimlerimi paylaşayım.

Adında geçmiyor ama çift sürücülü, en azından açıklamalardan ben öyle anladım. Sesini beğendim. Orta ve tiz sesler arasında güzel bir ayrım yapıyor. HTC 10'un kutusundan çıkan kulaklıklar baya iyidir ve ona çok yakın bir ses veriyor, sadece baslar bir tık düşük kalıyor ama o da arka arkaya dinlemesem belki anlamayacağım seviyede. Ses şiddeti de oldukça yüksek seviyelere çıkabiliyor. Kaliteli kulak içi kulaklıkların giriş seviyesinin biraz üzerinde diyebilirim, Sennheiser CX-300 II'den iyi mesela.

Yalnız silikon uçlarının en büyüğünü taktığım halde istediğim kadar iyi oturmuyor, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, genelde başka kulaklıklarda orta büyüklükte olanlar bana uyar. Acaba bir global bir Çin versiyonu var da bana Çin versiyonu mu denk geldi 🙂 Bir de bu silikon uçların yüzeyi nispeten kaygan, o yüzden de biraz kolay hareket ediyor kulak içinde.

Kumanda kısmı da metal ve sağ kulaklığa giden kablo üzerinde. Ana kablo üzerinde olmasını tercih ederdim, kumandayı ve tuşları bulma konusunda daha kullanışlı olurdu bence. Bir de sağ tarafa hafifçe daha fazla ağırlık yapıyor gibi, orada olduğunu bilmesem fark eder miydim bilmiyorum gerçi.

Daha önce Xiaomi kulaklık almamıştım, hepsi böyle midir bilmiyorum ama kutulama muhteşem. Taşıma kesesi de çıkıyor ama alternatif olarak ilk fotoğrafta ortada görülen parça üzerine sarılarak kutusu içinde de taşınabilir diye düşünmüşler sanırım, ama ben bu sarma işine üşenirim. Yok sadece ambalaj olarak düşünmüşlerse abartılı olmuş diyebilirim.

84 TL'ye aldım (Dubai'de), her Xiaomi ürünü gibi fiyatına göre fazlasıyla iyi.

http://www.mi.com/en/headphonesprohd/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Artık bizde Vdsl geçebiliriz sanırım. Bugün özellikle upload ve modemden kaynaklı sorunlardan dolayı interneti beni kanser etmesinden bıkarak w9970 modelini aldım. Vatandan 230 kusur lira verdi.m. Piyasa fiyatının 30 lira üstünde genelde en ucuz ürünü arar ve İnternet ten alırdım fakat bu sefer çok sinirlendim ve hemen almak istedim. Asus n16 modelinde gözüm vardı satıcı kendisinin kullandığını ve memnun olmadığından bahsedince bunu aldım bende. Birde zyxel marka bişeyler önerdi ama aklımda yoktu o nedenle pas geçtim. Şimdi Vdsl geçişini bekleyeceğiz. 3 iş günü sürer dediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  hayırlı olsun en isabetlisini yapmışsın. satıcı çocuk da dürüstmüş.
  Ben de tplink den n55u ya geçtim. aynı sen gibi hezeyana kapılıp gittim vatandan aldım. şimdi pişmanım. Hiç bir zaman tplink kadar iyi wi-fi si olmadı. içindeki özellikleri de kullanamadım.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Satıcı neden asus n16 dan memnun değilmiş? Ben bir tane aldım n16 ve bir tane daha alacağım.

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Fikri Takip yapıyorum.
  VDSL geçiş işlemi yaklaşık 3 saat sürdü. Bu süre zarfında internet anlık gitti ve tekrar modem kurulumu yapında güncel hızla geri geldi. Online işlmelerde hattımın desteklediği hızlar herçşey güncellenmişti.
  VDSL geçişi sonrası hızım 35mbit olarak sınırlandılmış. Eski müşteri olmama rağmen adsl-vdsl geçişi ypıncada bu sınırlandırmaya takılıyormuşuz. Modem arayüzünde deteklenen hız 70mbit olarak görünmekte. Şikayet kaydı oluşturudm ama bakalım çözüm bulabilecek miyiz.

  Modem konusunda ise eski kağnı modemden kurtulmak ve Upload hızının stabil bir şekilde 2mbit civarında dolşaması sonucu internetteki takılmalardan kurtuldum. Ayrıca eski modemin çekmediği yerlerde modemin yeterli çekim gücüne ulaşmasıda cabası.
  Yine evde interneti aynı anda kullanınca oluşan ağ geciklemeride tahminimce uploadın düzelmesi sonucu ortadan kalktı. Bir tarafta 1080p video izlerken aynı anda online oyunu sorunsuz oynayabiliyorum.

  Sonuç olarak 230 tlye mal olan bu geçişten sonuna kdar mutluyum. Türkiyenin başlıca sorunu adsl ve onun sınırladıüı upload hızıdır. İnternetinizde sorun varsa uploadınızı kontol ediniz derim.

  Altyapısı destekleyen herkesede 200 lira civarına mal olan bu geçişi kesinlikle pralarına kıyarak yapmalarını tavsiye ederim.

#akış Meizu Ep51 kulaklığı gitti gidiyor üzerinden alsam sıkıntı yaşar mıyım? Gearbest ile hemen hemen aynı fiyata geliyor beklemesi de cabası. İkinci el, bozuk, çakma olması gibi riskleri var mı? (Not: Gitti Gidiyor üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım.)

Meizu Ep-51 Bluetooth Hifi Music Sport Kulaklık GittiGidiyor'da 302089068

Meizu EP-51 Bluetooth HiFi Music Sport Kulaklık GittiGidiyor'da. Ürün özellikleri ve uygun fiyatları ile Meizu EP-51 Bluetooth HiFi Music Sport Kulaklık ve benzer ürünler için Meizu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap