Merhaba dostlar. Ben New York'ta yaşayan bir Teknoseyir hayranıyım. Buradaki müzisyen bir arkadaşımın youtube sayfasını paylaşıyorum. Takipçi sayısı arttırmak için biraz desteğe ihtiyacı var. Güzel müzik dinlemek için abone olursanız çok mutlu olurum. https://www.youtube.com/channel/UCcNuCfTt512Uq6hNxONosWQ

Kyle Nachtigal

Kyle Nachtigal Music
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Team 8GB (2x4GB) 2400MHz DDR3 Overclocking Dark Series Gaming - RAM Bellek ve...

Team 8GB (2x4GB) 2400MHz DDR3 Overclocking Dark Series Gaming - RAM Bellek ve tüm masaüstü bilgisayar parçaları sıfır, ikinci el seçenekleriyle bilgisayar alışverişinde ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok sevgili ekran kartımı satıyorum. Mining vb. amaçlarla kesinlikle kullanılmadı. Sadece Geralt of Rivia ve diğer sevdiğimiz kahramanlar geçti içinden. 🙂 İhtiyacı olan kaçırmasın çok çok temizdir. Üst model alacağım için satıyorum. https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-msi-geforce-gtx970-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-588534509/detay/

MSI GeForce GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit - MSI Ekran Kartı İlanları...

MSI GeForce GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit - MSI Ekran Kartı ilanları ve bilgisayar donanımları uygun fiyatlarıyla alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili Teknoseyir! Gerçekten inanılmaz tembelsiniz. Sizin 2 tane içerik ürettiğiniz zaman içinde diğer kanallar 5 tane üretiyor. Ve bunlar kalitesiz değil gayet dolu içerikler. Ben kalitesiz kanal izlemem zaten. Ben bu sitenin manyağı olarak başınıza bela olacağım. Siz 3 yıl önce olduğu gibi doğru düzgün videolar yapmaya başlayana kadar buradayım. Murat ve Levent özellikle size söylüyorum. Oturun bir eski videolar gecesi yapın beraber. Şu anki acınası halinizi çok rahat görebilirsiniz o zaman.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 35
 • Cavid-19 @mask

  firmalardan gelen konuklarla şu firmanın ceo su genel müdürü vs ile yapılan videoların yanından bile geçmiyorum artık bende. ki uzun zamandır bende her videolarını izlemiyorum hamdi abi olursa yine izleniyor zevkli oluyor neşeli adam. eskiden gece telefonun başında beklerdim uykusuz kalıp işe geç gittigimi bilirim. ne incelesinler de izleyelim uzay mekigi mi yok onu beklemiyoruz elbette. belki yine hamdi abinin linux incelemeleri olur, kullanıcı deneyimleri ile ilgili video olabilir bunlar zekliydi bir remix os incelemesinden bir ubuntu vs vs hiç yüklemesemde denemesemde yeni bişey izlemek güzel oluyordu. en basiti arkadaş yazmış bitcoin konusunda birçok video yapıldı ama kimse bişey anlamadı yok niyazi saral yok o yok bu. nese en son tozlu rafları bile izlemedim daha niceleri.

 • DK3 @daralik

  Ben bunlara karşıyım arkadaş;

  1. Levent abinin aksiliğinin fosilliğinin önüne geçtiğine katılmıyorum, hala tecrübelerini defalarca anlatmış olsada paylaşıyor.
  2. İçeriğin sayısından ve kalitesinden bahsederken 4K ve 60FPS beklentileri ekrana boş boş bakmama neden oluyor. Adamlar doğa gezgini kuş gözlemcisi olsa 4K isteğini anlarım, adamlar bir extreme spor dalı ile meşgul olsa 60FPS isteğini anlarım ama dedim ya “pöfff” bile diyemiyorsun bu isteklere. Adamlar oturuyor ha ! Sabit ! Kahve rengi koltuk, gülen pok yastık, arkada jaluzi.. Bunu mu 4K istiyorsun? Levent abi arada bir sakalını bıyığını karıştırıyor bunu mu 60 FPS istiyorsun?
  3. Çoğu demiş ki eskiden beklerdim uykusuz kalırdım, ee büyüdünüz artık ve temel düzeyde de bilgi sahibisiniz teknoloji hakkında, ee daha makul davranışlar içinde olmanız da çok beklenebilir bir durum 🙂
  4. Kadronun İngilizcesinin ne kadar iyi olduğunu biliyoruz, ve gündemleri derlemenin “O” kadarda meşakkatli olduğunu düşünmüyorum, hafta boyunca bakarak oldukları yabancı haber kaynaklarındaki ilgisini çeken haberlere tik koyuyorlar sonra mevzu bahis yapıyorlar. Emek var ama “Bir haftadır ofiste yatıyorum, hanım temiz iç çamaşırı ile iki paket sigara getirdi” gibi bir durum yok.
  5. Plus ile birlikte kıpırdanma olacağı kesin ama bu parmak şıklatması hızında olmayacaktır. Sabır edin.

  Plus bile alamayan ben, neler beklerdim;

  1. Canlı yayın sohbet köşesi olacak, ve spontan olacak. Bunun kaçarı yok. ((İLLA 60FPS OLSUN !))
  2. Küfür kıyamet dahi olsa, oyun geceleri yapılmalı, toplanacaksınız aynı birinizin evinde toplandığınız gibi konsol açılacak bi gece Fifa, diğer gece GOW, hem gameplay hem reaksiyon görecek insanlar.
  3. Yeni model araçlar kiralanarak incelenebilir, ikince elde ne alınmalı, şu kadar paraya en iyi seçenek nedir gibi köşeler olabilir, takipçi araçları incelenebilir. Takipçilerin para talep etmeyeceklerine eminim, 2 kare yüzü görünse dünyalar onun olur  Mesela yazın ortasına takipçiler ile bir gocart etkinliği yapabilirsiniz, plüslere özel vs. Herkes kendi parasını verir amaç tanışma toplanma olur.
  4. Hinlik/Cinlik köşesi olabilir, eski akıllı telefondan nasıl IP kamera yapılır, standart kahve makinası nasıl zaman ayarlı olur, şöyle bir sorun yaşıyordum böyle çözdüm sizde yapın vs vs 🙂
  5. Videolu benchmark köşesi olmalı, GTX 1070 ile güncel 8 oyun yan yana vs gibi, zaten çok popi bir içerik türü, Türkçesini yapın yorumlayın. Millet size yığılır. GTA 14 minimum GTX 5080 RS de oynanır mı vs.
  Kalın sağlıcakla 🙂
  *Word katkıları ile hazırlanmıştır.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Daha önce bu konu ile ilgili uzun bir cavap yazmıştım. Eski TS'nin daha iyi olduğu konusunda kimsenin şüphesi yok zaten. Yalnız o hesap 3 senenin de gerisine gider. TS'nin iflas sonucu yeniden kurulduğu dönem ile insanların genel olarak şikayetlerinin başladığı dönem aynı.

  Çünkü yeni TS'nin üç editörü var. Hamdi editör bile değildi aslında. Mecburen oldu yoksa iki kişi kalacaktık.

  Eski TS kurulduğunda 6 editör vardı. 6 içerik üretilirdi ve bu içerik, gündem hariç, 10 dakikaydı. Derinlemesine inceleme dediğiniz videolar için hazırlık süresi bazen bir haftaydı. Şimdi bazıları için bir gün.

  Daha sonra patlama yaşadığımız 2013 yılında aramıza katılan isimlerle çok daha büyüdük. Benchmarkları yapacak ayrı elemanımız bile vardı. Süreler uzadı. Ekran önüne çıkanların adedi arttı, konuklar hariç. Sonra baktık büyümenin maddi karşılığı yok ve bizi batıracak küçülme dönemine girildi ve Plus ilk defa konuşuldu. Uygulamaya geçmedi ve TS'nin bağlı olduğu firma iflas etti.

  Biz yeniden kurduk üç kişi. Hala aynı ekip devam ediyor. Eğer plus hamlesi gelmeseydi bu ay şöyle bir TS izleyecektiniz.

  İçerik sayısı gündem artı iki videoya düşecekti. Videoların gelme günleri sabit olmayacaktı. Hiç video girilmeyen haftalar olacaktı. Çünkü aslında her gün bir video girecek bir kadromuz yok.O yüzden içerik kalitesi düşüyor. Bizim bu kadro ile ayda yapmamız gereken video sayısı haftada ikiden fazla olamaz. O videolar da içerik olarak ancak o zaman tatmin edici olur.

  Plus gazı ile 5 video sözümüzü tutuyoruz. Maddi güç ile yeni isimler katıp, telif karşılığı, içerikleri başkalarının hazırlamasını sağlayacağız. O zaman herkesin kendi konusuna daha fazla zaman ayırma şansı olacak.

  İşe yaramazsa ya da plus sistemi çökerse, o zaman yine az önceki senaryo olacak vs TS bizim hobi sitemiz olacak. İş olarak başka işler peşinde olacağız. Plus bizim son kurşunumuz. Yayıncılığı, sulandırmadan İş olarak yapmaya değer mi bunu görmeye çalışıyoruz. Olmazsa zorlamayacağız. Azalarak bitecek. Plan bu. İçeriğin reklamlaştırılması gibi içimize kesinlikle sinmeyecek yöntemlere yönelmeyeceğiz. Bunu yapsak zaten çoktan köşeydik.

  Bizim TS olarak tek sözümüz içerik iyi ya da kötü ama yüzde yüz izleyiciler için hazırlanıyor olması. Bu değerli bir şey ise artık maddi bir karşılık sunma seçeneği de var. O kadar önemli değilse zaten geri kalan her şey fasa fiso. Göz boyama.

  • drfree @drfree

   @dincerkasim dincer beyin dedikleride mantıklı bence bi bakın.

   bu arada sadece incelemeye yönelmeyin biraz farklılaşın münkünse bilim ve teknoloji gündemi çok güzel bu tarz içerikleri artırsanız ben daha çok sevinirim. Bu arada bazende hep beraber gündem veya video çekin murat,levent , hamdi ve can abi beraber video çekseniz bence güzel olur.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bu arada TeknoSeyir'in tarihini kurulum tarihi benzer diğer sitelerle beraber incelerseniz, telefonların piyasayı nasıl ele geçirdiğini adım adım görebilirsiniz.

  TeknoSeyir'i iğrenç felaket ve başarısız bir yayın olarak kabul edelim ve piyasaya bakalım diğer şeyler aynı kalmış mı.

  Bütün bilişim sektörü telefona dönüştü koca koca bilgisayar fuarları bitti telefon fuarları geldi.
  TR her yıl düzenli olarak fakirleşti ve ve bu süreç son iki yılda artarak devam ediyor üstüne vergi yükleri geldi. İnsanların satın alma güçleri çok ciddi oranda düştü.

  Alamayacakları şeyleri aratmamaya ve bizden kopmaya başladılar. Bu esnada Çinden çöp getiren kanallar doğal olarak yükseldi. Biz kabul etmedik. Gearbest'ten aldığımız ürünler bile çoğunlukla düzgün ürünlerdi. Zaten kendimize aldıklarımızı çıkardık çoğunlukla. Anlaşma imzalamadık.

  Her gün bu tip sitelerden, Amazon.com'da tezgah açan Çinli adamlardan mail geliyor. Para verelim ürün verelim inceleyin diye. Aynı tekliflerin Alman sitelerine geldiğini pek sanmıyorum. Onlar bile fakirliğin kokusunu almış durumdalar ve çöplerini satmaya çalışıyorlar.

  TR'de en çok satan ekran kartı 1050Ti
  TR'de ortalama telefon satın alma rakamı 1500 TL

  Globalde NVIDIA bile ürün çıkarmaz oldu. Hala 1080 diyoruz. Son iki yıldır toplanan sistemlerin kemik bileşenleri aynı. Heyecan verici bir ürün yok.

  İnovasyon denen şey süper pahalı cihazlara LED takmakla eş değer hale geldi. Biz buna ilerleme gözü ile bakmıyoruz. Hala adam gibi kara kutu kasa bulunca sarılıp öpen adamlarız.

  TS'nin 18 yaş altı kullanıcısı %5. Halbuki tüm piyasa o yüzde 5'e bir şey satmak için çalışıyor. TS'yi çocuk kanalına dönüştürmedik bu kesinlikle önemli bir hata ticari anlamda.

  Ek olarak bu işe yeni girmiş bir çocuğun heyacanı bizimle aynı değil. Belki çocuk hala kendisine 'hediye' edilen bir anakart ile heyecanlanıp bunu izleyiciye yansıtabiliyor. Biz o anakartın yonga setinin kendi içinde dandik USB 3.1 ile ,gen 2 değil, geldiğini görünce bu ne biçim iş deyip kızıyoruz.

  Firmaların ettiği laflar bizi etkilemiyor. Çünkü yirmi yıldır aynı pazarlama taktikleri ve ifadelerini görmekten bıktık. Bakacağımız iki üç detay var zaten teşhisi koymaya yetiyor.

  TS yayına başladığında fenomen diye bir şey yoktu.
  TS yayına başladığında Vlogger diye bir şey yoktu.
  TS yayına başladığında canlı yayın diye bir şey yoktu (çok zahmetliydi)
  TS yayına başladığında yayından para kazanmak diye bir şey yoktu
  TS yayına başladığında kotalar video izlemek için hala çok ufaktı.

  Nasıl ki internet dergileri bitirdi aslında gelişmeler bizim klasik yayıncılık formatını da bitirdi. Çünkü yine sizin pek bilmediğiniz şey, gelişen trendler ekonomiyi belirler. Bizi maddi olarak besleyen kaynaklar da bu değişime ayak uydurdu. 1 instagram fenomeni tek bir video/foto gönderisi için 25000 TL alabiliyor. Bu benim gözümle gördüğüm örnek. Bizim abonelik işi mantıklı mı burdan kıyaslayın. Şimdi benim ve LP'nin Plus vs uğraşmayıp kanallarımızdan ürün gazladığımızı hayal edin. Takipçi sayısı da birkaç tıkla 100.000 üzerine çıkabiliyor malum.

  Fenomen pazarlama şirketleri de Çinliler gibi bize geliyor. Bizi fenomen diye kaydetmişler. Ürün pazarlama teklifleri ediyorlar.

  Ben hep şunu tasviye ediyorum TS'yi eleştirirken diğer benzer yayınların eriştikleri rakamlara da bakın. Bizle kıyaslamak için değil, trend olup uçan giden kanallarla kıyaslayın. Yavaşlamanın benzer formattaki her yayında olduğunu göreceksiniz. Ben bunun için özel servisler kullanıyorum. Ama siz de biraz zahmetle görebilirsiniz. VidIQ öneririm.

  Yani aslında değişen koşullar TS tarzı yayınların hem ayakta kalmasını zorlaştırıyor ama bir yandan da kişisel fonlama imkanları sayesinde daha farklı yollarla ayakta kalabilecek imkanları da sunuyor.

  Sizin yayıncı olarak bildiğiniz firmaların aslında başka ne işlerle uğraştığını bilseydiniz epey şaşırırdınız. TS de dahil buna. Sizin tembellik dediğiniz şey aslında bizim TS dışı işlere koşturmak için harcadığımız zaman. Ama bırakmaya karar verdik. Plus abone sayısı bunu belirleyecek.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   Murat'çım bu kadar uzun uzun açıklamışsın çok detaylı, bütün teknoseyir ailesi adına teşekkür ederim. Söylediğin her şeyi zaten biliyorum. Bana bilmediğim bir şey söylemedin.

   Sizin için içerik üretmek zor çünkü çok geleneksel yöntemlerle yapmaya çalışıyorsunuz bu işi hala. Bu dinozorluk Levent abiden geliyor bunun da farkındayım. Bu eleştirilerimi lütfen yanlış anlamayın hepinizi çok seviyorum. Dinozorluk konusuna çözüm bulmayı ben de istemiyorum çünkü aslında dinozor olmanızı da seviyorum. Ama hem dinozorluğu hem de günümüz akışını bir şekilde buluşturmayı başarırsanız, işte o zaman hepimiz uçarız.

   Bu yazıları LP'de okuyordur eminim. İnsanları azıcık rahat bırak LP.

Teknoseyir'i eski görkemli günlerindeki gibi uzun ve detaylı sohbet videoları ile görmek istiyoruz diyen dostlar lütfen bu mesajı beğenin ve yorumlarınızla destek olun. Biz eski Teknoseyir'i istiyoruz. HEMEN ŞİMDİ!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Lazım hakikaten. Yanlış anlaşılmasın parasını verdiler istiyorlar vs. diye değil, biz bedavayken de seviyor ve istiyorduk. 😀 Üçlü gündeme denk geldim geçen özlemişim gerçekten. O üçlü teknoloji ile alakalı herhangi bir konuda 1-2 saat çoşsa keşke.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   Evet parasını verdik ve istiyoruz bunda utanacak bir şey yok. Tabii ki parasız da seviyorduk onları. Ama artık daha büyük sorumluluk sahibi olmaları gerekli. Bu sorumluluğu görmek için 3 ay bekleyecek miyiz? Bunun daha önceden planlanmış olması gerekmiyor mu?

  • Gump @runforrest

   @goksel-fatih Benim anladığım kadarıyla planlama tamamen bu işin alt yapısı ve alış veriş tarafınaydı. İçerik olarak mağdur edileceğimizi sanmıyorum ama o konuda çok hazırlıksız yakalandılar. Tamam uzun süredir plus muhabbeti gündemlerindeydi ama hep daha fazla ite kaka devam ettiler. Yüksek ihtimal kendi görüşüm plus'a bu denli içerik bakımından hazırlıksız olarak geçmeselerdi TS komple kaybolabilirdi. Bu tamamen benim kendi çıkarımımdır. Utanmayla alakası yok bakış açılarımız farklı. Ben verdiğim parayı bundan sonra alacağım hizmetten çok önceki yararlandığım şeylere verdiğimi düşünüyorum. Ben mağdur değilim yani, siz düşünün. 😀 Bu arada sorumluluklarının farkında olduklarına eminim ve 3 ayı iyimser bir tarih olarak görüyorum. Bence daha çok zaman var işlerin raya oturması için.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   @runforrest Sorumluluklarını bilen insanlar olmasalar benim burada işim olmaz zaten. Tabii ki sonuna kadar güveniyorum. Ama Plus üyelik başladığı zaman bir ateş bir patlama bekliyor insan ama bunu göremedik içerik olarak. Tam tersi zekamızla alay edilen içerikler geldi. Bu başka tartışma konusu.

  • Gump @runforrest

   @goksel-fatih Açıkçası TS eski çizgisinde devam ediyor yayın olarak. Bakmayın biz plus açıldığında biraz reklam ve gırgır yapmak amacıyla coştuk sadece ama plus'un gerçekten plus olması için 1 ay çok kısa bir süre. Önlerini görmeleri gerek, diğer işleri komple bırakabilirler mi? Ellerinde başka bir iş var mı? Üye sayısı doyum noktasına ulaştı gibi mesela. Bundan sonra her şey daha hızlı gelişir gibi geliyor bana. Asıl kemik kitle için 1-2 ay problem değil, açık söyleyeyim ben 1 sene bile bu çizgiye üye olurum. İş dünyası ve hayatı açısından 1-2 ay düzene girmek için kısa bir süre bence. Asıl sorun haklı olarak sizin gibi düşünenlerin plus üyelikten soğuması. Teşvik edilecek zamanlar olması gerekirken şu sıralar, insanları soğutmak kötü bir durum. Eminim kendileri de bu durumdan rahatsızdır ve uğraşıyorlardır.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   @runforrest TS eski çizgisinden kayalı çok uzun zaman oldu onu tartışmayalım. Plus üyelerin gündem videolarını bir gün önce izlemesi bir güzelliktir ama çözüm değildir ne yazık ki. Benim derdim plus olan olmayan tüm üyelerin eski muhteşem Teknoseyir içeriğine tekrar kavuşmasıdır.

  • Gump @runforrest

   @goksel-fatih Benim eskiden kastım plus öncesi ve sonrasıydı. Plus olayı sırf gündem videolarını 1 gün önce izlemek olamaz zaten, ben güzellik olarak bile görmüyorum onu. Plus için yapılması gereken bir hamleydi sadece. Dediğim gibi benim çıkarımım şudur ki eğer plus sistemine geçilmeseydi TS yok olma noktasına gelebilirdi.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   @runforrest Yahu uçuruma bir adım kala mı geçilir bu sisteme? Biz para vermesek bir ay sonra kapanacak mıydı yani? Böyle şaçma bir vizyon olabilir mi?

  • Gump @runforrest

   @goksel-fatih Çıkarım bunlar, kapanmasa bile içeriğin aşırı azaltılacağının sinyalini verdiler. Vizyon ile alakası yok bu işin. Türkiye şartlarında belirli bir kitleye içerik üretiyorsunuz ve bir çizginiz var. Ben etrafta alternatif herhangi bir yayın göremiyorum. 😀 Ek olarak bugün içerik azalsaydı yarın komple kapanma ihtimaline çok yaklaşılırdı. Kısacası şu an bir sınav veriliyor sadece TS için değil, bu sektördeki tüm yayınların adına. Yapabileceğimiz destek olmaktan başka bir şey yok. Uzun vadede gelişmeleri değerlendirmeyeceğimiz anlamına gelmiyor tabi bu. 🙂

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   @runforrest Ya şu anda oturup bir buçuk saat güncel bir konu hakkında konuşsalar bunun neresi kimin için zor? Açıkça isim veriyorum Levent Pekcan bu konuda naz yapıyor. Teknoseyir onun yüzünden ilerleyemiyor. Sorunun kaynağı LP'dir.

  • Gump @runforrest

   @goksel-fatih O konuda haklısınız ben halen bir canlı yayın bekliyorum. İlk gün, ilk hafta yapılabilirdi.

 • Fatih Göksel @goksel-fatih

  Biz 2 veya 3 ay bekleyemeyiz. Plus abonelik çıksın diye yıllardır bekliyorum ben. Parasını verelim destek olalım ve sevdiğimiz içerik bitmesin diye. Bu işe girerken bunu önceden planlanmış olması gerekliydi. Umarım bir planları vardır.

 • supernova @supernova

  Eski videolarla yetinin bence eskisi olması zor, o kadroyu toplamak lazım.

  • Fatih Göksel @goksel-fatih

   Eski videolar tam aksine çok daha yalın ve güzeldi. Çok çabaya gerek yok. Ben hala 2014 videolarını izliyorum. Şu anda onları yapmak o kadar kolay ki. Ama o ruh yok. İşte bu plus abonelik sistemi o ruhu geri getirebilecek mi ondan hiç emin değilim.