Herkese merhaba,
Yaklaşık iki yıl önce Türkiye'nin internet kalite haritasını çıkarmak için yola çıkmıştık. Bugün, sistemimizi daha da geliştirerek sadece insanların veri ekleyebildiği değil, eklenen verileri de karşılaştırabildiği bir sistem haline getirerek güncelledik. #internetharitasi

Neden İnternet Kalite Haritası?

Yeni bir adrese taşınırsanız veya internet servis sağlayıcınızı değiştirmek isterseniz, hangi internet servis sağlayıcısının bulunduğunuz yerde ne kadar başarılı ve kaliteli hizmet verdiğini, diğer abonelerin yorumlarıyla ve girmiş olduğu bilgilerle önceden görüp en doğru kararı verebileceksiniz. Böylelikle uzun aylar taahhüt vermeden ne kadar memnun kalacağınızı anlayabileceksiniz.

Haritaya Neden Bilgi Eklemeliyim?

İnternet servis sağlayıcılarının kullanıcılara sunmuş oldukları hizmetin kalitesini, vaat ettikleri hızı ne kadar verebildiklerini son kullanıcıya göstermek istiyoruz. Bunun sonucunda hem internet servis sağlayıcıları arasında rekabet oluşacak, hem de internet kullanıcıları çok daha kaliteli bir hizmet alabilecekler. Kullandığınız hizmetten memnunsanız veya değilseniz, bunu haritaya ekleyerek tüm Türkiye ile paylaşabilirsiniz.

https://internetharitasi.com

Türkiye'nin İnternet Haritası

Türkiye'nin internet haritası ile evinize internet bağlatmadan önce ne kadar kaliteli bir hizmet alabileceğinizi öğrenip, çevrenizde bulunan issleri karşılaştırabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

2-8 Asistanın yeni bir versiyonunu yayınladık. v1.8.2 yayında, reklamsız, kar amacı gütmeyen program güncellemelerine devam. 🙂

v1.8.2 – 18.07.2017 22:00
[Yenilik] İnternet modu sekmesine başlangıç ve kapanış saatleri eklendi. Bundan sonra genel ayarlar isimli bir sekme bulunmayacak. Uyanma ve İnternet modları birbirinden tamamen ayrıldı. Bu modlar için ayrı ayrı saat düzenlemesi yapabileceksiniz.
[Yenilik] İstatistikler sayfasına, programın çalışmaya başladığı andan, gelinen ana kadar hesaplanan download ve upload miktarı bilgisi eklendi. Bu bilgiler her dakika güncellenecektir.
[Yenilik] Çalışma modları arasında geçiş yaptığınız zaman, ilgili çalışma modunun sayfasına yönleneceksiniz.
[Düzeltme] “Ben Yatıyorum Sen Hallet” butonu headerdan kaldırıldı ve internet/uyanma modu sayfalarına ayrı ayrı eklendi.
[Düzeltme] Çalışma modu logonun yanına taşındı.
[Düzeltme] İstatistiklerde oluşan “0 MB” ve Wi-Fi/Etenert algılama sorunu düzeltildi.

Link: https://goo.gl/w6BGwp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

-Beta Program-
Modemden hiçbir ayar yapmadan ve cgnat varmış yokmuş hiçbir önemi olmadan sunucu kurmak ister misiniz?
Arkadaşlarınızla proje geliştirken bağlantı kurmak veya canınız sıkıldığı zaman Minecraft, CSGO vb. oyunlarda kendi sunucunuzu kurma imkanınız olacak. Sunucu kurarken modemden port yönlendirme gibi bir derdiniz de artık olmayacak.

Programın indirme linki: https://intranet.ahmetozer.org/intranetsetup.exe

Program Domain Paneli: https://intranet.ahmetozer.org

-Programın Kullanımı-
Sunucu kurmak isteyen ve bu sunucuya bağlanmak isteyen kullanıcıların, programı indirip kurmaları gerekiyor.

Kendi kurduğunuz sunucuya başka kullanıcıların bağlanmasını isterseniz kullanıcılarınıza ip adresi vermeniz gerekiyor fakat ip adresi pek akılda kalıcı olmadığından sistemde entegre ddns hizmeti bulunuyor. Sunucu kuracak kullanıcılar domain kontrol paneli üzerinden kayıt yapıyorlar. Gelen mail ile aktivasyonu tamamladıktan sonra sisteme giriş yapıyorlar karşılarına domainleri hakkında bilgiler geliyor.

Bu panelden domain anahtarlarını indiriyorlar ve domainkey.inet dosyasını programın klasörüne atıyorlar. ardından domain güncelle yaparak domainleri aktif hale geliyor.

domainkey.inet dosyasını kimse ile paylaşmayınız.

Önemli test: Altyapımız şuan için deneme aşamasında, dolayısıyla Dijitaller serverlarında barındırmıyoruz. Test sonuçları olumlu olursa, beta sürecinden çıkarıp Dijitaller bünyesinde barındırmaya başlayacağız. Keyifli kullanımlar dileriz. 🙂

Videolu anlatım:
https://www.youtube.com/watch?v=c-AtzZT-VmE

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'nin internet kalite haritasını oluşturmaya başladık. Pilot servis olarak ilk etapta TurkNet'i seçmiştik. Dün yaptığımız bir güncelleme ile, Turkcell SuperOnline ve Türk Telekom için de kalite haritası özelliğini aktif ettik. Temel amacımız, internet hizmeti almadan önce, bulunduğunuz çevredeki insanların, kullandıkları hizmetten ne kadar memnun olduklarıyla ilgili görüşler alabilmeniz. Haritaya aktif şekilde destek sağlanırsa, ileride İSSler için de ciddi bir rekabet ortamı olacağını düşünüyoruz. Uzun vadede hepimizin işine yarayacak olan kalite haritasına, hepinizin katkısını bekliyoruz. Bir sefer de kazanan biz olalım. 🙂

https://www.dijitaller.com/turknet-kalite-haritasi/

TurkNet Kalite Haritası

Türkiye genelinde TurkNet firmasının sağlamış olduğu internet hizmetine ait kalite haritası.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

v1.3.7 Yayınlandı!
[Yenilik] İstatistikler özelliği eklendi. Gece boyunca yapmış olduğunuz Download ve Upload miktarını görebileceksiniz.
[Yenilik] İndirme saati hesaplayıcısı: Ortalama indirme hızı ve indireceğiniz bosya boyutuna göre tahmini indirme sürenizi hesaplatabilirsiniz.
[Düzeltme] Çeşitli GUI düzenlemeleri.

İndirme Linki: https://goo.gl/6phEzD

Eklenmesini istediğiniz özellikleri bu gönderinin altına yorum olarak beyan edebilirseniz, dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

#AKK 1 Mayıs 2017 tarihinden sonra, saat 02:00 ve 08:00 arasında yapacağınız indirmeler AKK’ye yansıtılmamaya başladı. Yani oyun, film, müzik, kısacası indirmeniz gereken dosyaları günün bu saat dilimi arasında yaparsanız, AKK’ye girmeniz bir hayli zorlaşacaktır. Yalnız herkes saat 02:00’a kadar ayakta kalamayabiliyor. İşte 2-8 asistanınız tam olarak burada yardımınıza koşuyor. Çalışma modları sayesinde dilerseniz uyuyan bilgisayarınızı saat 02:00 olduğu zaman uyandırır, yada dilerseniz kapalı olan interneti yine aynı saatte açarak indirmelerinizi başlatır. Saatler 07.55’i gösterdiğinde bilgisayarınızı kapatır ve güç tasarrufu etmenizi sağlar.

https://www.dijitaller.com/2-8-indirme-asistani-yayinlandi/

2-8 İndirme Asistanı Yayınlandı!

Merhabalar, Sizlere tamamıyla Dijitaller ekibi ürünü olan programımızı sunmaktan gurur duyarız. Programı kısaca özetlemek gerekirse, 02:00 ve 08:00 saatleri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Uzun bir yol bizleri bekliyor. Bu video, desteklerinizin geri dönüşüdür. Daha fazla kazandıkça, daha fazla gelişmeye de devam edeceğiz. 2017 hepimiz için sağlıklı, güzel ve başarılı bir yıl olsun. 🙂

Dijitaller 2.0 - Kameralı Sisteme Geçiyoruz

Dijitaller 2017 yılında sizlere kamera destekli, video içerik sunmaya devam edecek. Hepinize sağlıklı, güzel ve sevdiklerinizle geçireceğiniz bir yıl dileriz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Akış Yaklaşık 1.5 senedir, sürekli emek harcadığımız, hiçbir şekilde kar amacı gütmeden yayın yaptığımız sitemiz dijitaller için bugün oldukça güzel bir gündü. Dile kolay 1.5 sene, sitemize reklam almadan yayıncılık yaptık. Youtube'dan kazandığımızı yine takipçilerimiz için hediye olarak dağıttık. Tek amacımız, 7'den 70'e herkese teknolojiyi öğretebilmekti. Bunun için var gücümüzle çalıştık. Bazen çok darlandık ama olsun, işimizi her zaman severek yaptık. Çalışma arkadaşı değil, ekip arkadaşı olduk. Her zaman tek bilek çalıştık. Birçok insanın sorularını cevapladık, sorunlarına çözüm aradık. Bunu tamamen bir "teşekkür" için yaptık. Bu yüzdendir ki,sabahın dördünde sizler için rehberler hazırladık. Kaliteli içeriğe ilk olarak siz ulaşın diye. Tüm bunların üzerine, bugün yeni bir tasarıma geçtik. Hemde yaklaşık bir seneden sonra. Peki neden? Her ay evimizi/sitemizi ziyaret eden 60.000 insan için. 🙂

Bizi destekleyen, bize güvenen ve arka çıkan herkese çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız! 🙂
Bizi sevmeyen, ama emeğimize saygı duyanlar sizlerde iyi ki varsınız.

İyi ki ailemizin bir parçasısınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap