-Beta Program-
Modemden hiçbir ayar yapmadan ve cgnat varmış yokmuş hiçbir önemi olmadan sunucu kurmak ister misiniz?
Arkadaşlarınızla proje geliştirken bağlantı kurmak veya canınız sıkıldığı zaman Minecraft, CSGO vb. oyunlarda kendi sunucunuzu kurma imkanınız olacak. Sunucu kurarken modemden port yönlendirme gibi bir derdiniz de artık olmayacak.

Programın indirme linki: https://intranet.ahmetozer.org/intranetsetup.exe

Program Domain Paneli: https://intranet.ahmetozer.org

-Programın Kullanımı-
Sunucu kurmak isteyen ve bu sunucuya bağlanmak isteyen kullanıcıların, programı indirip kurmaları gerekiyor.

Kendi kurduğunuz sunucuya başka kullanıcıların bağlanmasını isterseniz kullanıcılarınıza ip adresi vermeniz gerekiyor fakat ip adresi pek akılda kalıcı olmadığından sistemde entegre ddns hizmeti bulunuyor. Sunucu kuracak kullanıcılar domain kontrol paneli üzerinden kayıt yapıyorlar. Gelen mail ile aktivasyonu tamamladıktan sonra sisteme giriş yapıyorlar karşılarına domainleri hakkında bilgiler geliyor.

Bu panelden domain anahtarlarını indiriyorlar ve domainkey.inet dosyasını programın klasörüne atıyorlar. ardından domain güncelle yaparak domainleri aktif hale geliyor.

domainkey.inet dosyasını kimse ile paylaşmayınız.

Önemli test: Altyapımız şuan için deneme aşamasında, dolayısıyla Dijitaller serverlarında barındırmıyoruz. Test sonuçları olumlu olursa, beta sürecinden çıkarıp Dijitaller bünyesinde barındırmaya başlayacağız. Keyifli kullanımlar dileriz. 🙂

Videolu anlatım:
https://www.youtube.com/watch?v=c-AtzZT-VmE

BeğenFavori PaylaşYorum yap