Paylaş Paylaş

Karantina Muhabbetleri #17

TeknoSeyir'de yeni bir muhabbet bölümü ile karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kutu saklanmalı, özellikle büyük cihazlarda. En kötü, açın kilitlerinden ve katlayıp, kenara koyun.

 • Jpage @jpage

  Hocam ben kutu ile iadeye veya servise gönderme konusunda gene de firma talimatlarını okuyun derim. Örneğin Xbox ile yaşadığım tecrübeyi aktarayım. Ürün değişimi için Microsoft'a yollarken direktiflerde orjinal kutusunda değil de başka bir kutu ile yollamam gerektiği yazıyordu. Ben de anlam veremeyip bunu müşteri temsilcisine sordum. Nedenini şöyle izah etti, orjinal kutunun da mali bir değerinin olduğunu bunun genelde servis sırasında kaybolabileceğini söyledi. Dedi ki firma karar aldı siz orjinal kutusunda gönderseniz bile size yeni ürünü kahverengi kutuda göndereceğiz. Böyle olunca ben de kutulamamı kendim yapıp gönderdim. Bu arada bu sorumluluk size ait. Yani düzgün bir kutu seçemezseniz ve ürüne zarar gelirse kabul etmiyorlar.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  O decoder çıkmaya başlayınca, periyodik şifre değişimi ile alt etti yayıncılar.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  @gamsizm; stüdyodaki bilgisayara uzaktan erişilip, temel bir OBS kurulumu yapılıp, Levent Bey'e sadece kablo tak çıkar bırakılamaz mı? Pi için uzaktan erişim uygulamaları da var. Pi headless çalıştırılıp, uzaktan erişim penceresi OBS'e yansıtılamaz mı?

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  @gamsizm abi son 3,4 haftadir canli yayinda problem [email protected] abinin yayininda problem yok.ikinizin sistemi farkli mi?

 • Goktug Cantekin @mcgoktug

  @gamsizm Levent Bey Control'deki clearance olayına boşuna takılmış. Maalesef onlarda prosedür o şekilde işliyor. Bir yere atandığınız zaman pozisyonunuz her ne olursa olsun 1 yıl geçtikten sonra tam yetkin kart alabiliyorsunuz. İlk başta size genel bir turuncu bagde veriliyor. 1 Yıl kadar sonra yeşil badge alıyor ve her yere girebiliyorsunuz. Oyundaki karakter de yeni atandığı için tüm kapılarda yetkilendirilmemiş olması normal. Her şeyi geçelim, yeni atandığı bir yerde zaten doğa üstü olaylar olmuş, sistem güncellemesi yapılıp onun için yetki verilmemiş de olabilir.

 • Jpage @jpage

  Biontec aşılarında 2. doz zaten Avrupa'da bazı ülkelerde 6 bazılarında 8. haftada veriliyor. Çünkü bilimsel araştırmalar iki doz arasının en az 6 hafta olacak şekilde yapıldı.

  • Jpage @jpage

   @cansimit Bazi arkadaslar da ayni soruyu sordular. Sanirim yorumlarda bir karisiklik oldu server tarafinda onlara verdigim cevap burada silinmis gozukuyor ama bildirimlerden ulasabiliyorum.

   Ozetlemek gerekirse aslinda linki deney duzenegini anlatmak icin vermistim. Su kisim: Vaccine safety now evaluated in more than 44,000 participants 16 years of age and older, with more than 12,000 vaccinated participants having at least six months follow-up after their second dose. Burada elbette COVID-19'a karsi etkinlik degil de guvenilirligi yazilmis ama sonucta faz deneyleri uygulanirken en az 6 hafta ile uygulanmis. Linkteki haberde aslında kafalar şundan karıştı ben dolaylı yoldan deney düzeneği için haberi paylaşmıştım. Yoksa elbette haberde ikinci dozu ne zaman olunması gerektiğini yazmıyor. Ben şöyle bir grafikle anlatmaya çalışayım. Kümülatif hastalığa yakalanma oranlarını kontrol grup ile aşı olan grubu karşılaştıran grafik. Mavi plot placebo grubu ve koyu mavi daireler placebo dozları. Kırmızı plot aşı olan grup ve bir tane koyu kırmızı daire gözüken yer ikinci doz zamanı. Görüldüğü üzere deney düzeneğinde 2. doz zamanı bayağı bir sonra olarak kurulmuş. Linki kafa karisikligi olmamasi icin silecegim birazdan.

  • psaiduck @ugurcansayan

   @jpage altı hafta beklendiğini ifade eden kısım neresi?

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  Evimdeki televizyon beşinci seneyi devirdi kutusunu hâlâ saklıyorum evdeki kutular alt katta

 • Murtaza Döngeloğullarından @cyraxus

  İlk mortal kombatı 1992 yılında ataride oynamış 2 ve 3 ve ultimate i için atari salonlarında çok mesayi harcamış ve mk11 e kdr tüm serilerini oynayıp takip etmiş biri olarak.Mortal kombat street fighter gibi bir oyun değil daha spesifik yetenek gerektiren bir oyun yani herkes beceremez.Street fightera tabi ki kötü demiyorum 2' benim için efsanedir.Ama oynaması daha kolay bir oyun .Mk da Oyun olarak arcade en iyi seri mk1 mk2 ve ultimate mk3 tür.Film olayına gelirsek son film kötü. Levent Pekcana ilk filmi 1995 yılında çıkanı izlemesini tavsiye ediyorum. Son filmde görülüyor ki tamamen bütçe meselesi..Ne kadar ekmek o kadar köfte. Yani 1995 yılında yapılan goro figurü ile son filmdekini bir karşılaştırın nasıl yapılmış ne kadar emek harcanmış ilk filmde kıyaslayın ne demek istediğimi anlayacaksınız.