Reeder W7İC Windows10 Kurulum Rehberi ve izlenimler

hepinize iyi günler başlıktada belirtiğim gibi bugün size reeder w7ic ye windows10 nasıl kurulur ve izlenimlerimi aktaracağım neden w7ic ye anlatıyorsun diyene çünkü firmaya sorduğumda o cihaz window10 alamaz çünkü depolaması az dediler ama kurulum gene olur diyip denedim ve kurdum isterseniz lafı fazla uzatmadan yükseltmeye kuruluma geçelim.bu arada başlamdan bu yöntemi bütün 16gb cihazlarda deneyebilirsiniz sadece reeder için değil hepsinde çalışır.

Bilgilendirme biliyorsunuz bende windows10 Home çalıştı ama bazı arkadaşların telkiti üzerine bu durumu Microsoft a danıştım onlar etkin olmaması gerekirdi ama çok nadir aktif olduğunu belirtiler o yüzden 6.madde de değişiklik yapılmıştır.

1)Öncelikle mümkün olan en fazla depolamaya ihtiyacımız var o yüzden tableti sıfırlıyoruz kutudan çıktığı haline getiriyoruz.sıfırlamak için ayarlar güncelleştirme ve kurtar menüsünden yapabilirsiniz.
2)sıfırlandıktan sonra hemen Windows uptade e gelip güncellemeleri kurma diyoruz yerimizi doldurmasın kurarken ne kadar fazla depolama o kadar iyi.
3)ve sonra bu linkten http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 windows10 kurulum aracını indiriyoruz 32bit tercih edin çünkü ram miz 1gb sıkıntı olmasın.
4)inen program Windows mediacreationtool açıyoruz ve otg aracılığyla usb bellek bağlıyoruz usb ye alternaf olarak sd kart sistemi de denenebilir " @lawnmower Ben de an itibariyle kuruyorum. Sizin yönteminizden farklı olarak ben OTG disk yerine MicroSD karta attım ISO dosyasını, oradan kuruyorum. Böylece şarj problemim de olmuyor, kurulum işlemi boyunca W7iC şarja bağlı kalıyor. Rehber güzel olmuş, elinize sağlık."
çünkü windows10 dosyalarını ona kuracağız çünkü tabletimizde bu işlemleri yapabilecek kadar yer yok.
5)önümüze iki seçenek gelecek bu biligisayarı şimdi yüksellt ve başka pc için kurulum dosyası oluşur diye biz bakşka pc kurulum dosyası olanı bunu seçiyoruz çünkü dosyalar tablette yer kaplamamalı ne kadar fazla depolama o kadar iyi başta belirtiğim gibi.
6)sonra seçim ekranı gelecek ordan Türkçe 32bit windows10home seçebilirsiniz singlelanguage ÖNEMLİ EKLEME bazı tek dili tabletlerde yerleşik olarak sadece single language destekleniyor bundan dolayı etkinleşmeyebilir Windows o yüzden riske atmak istemeyen single kurabilir ama ben denerim gene diyen için home denelenebilir bende etkinleşti ama her w7ic de yada Windows cihazda aynısı olmayabilir. ben gene bilgilendireyim arkadaşlar.seçmedim kısıtlamalardan dolayı az yer kaplar felan diyenler oluyor ama gerçekten az yer kaplamıyor bilginize ondan single language seçmedim ama siz seçebilirsiniz.arkadaşlar siz single kurunuz benim durum istisnaymış o yüzden singlelaungeage kurmanız tavsiye ederim.
7)sonraki adımda ise bize nasıl oluşturacağını soruyor biz iso yu seçip yolumuza devam ediyoruz.sonra iso dosyamız nereye kurulacağını soruyor biz usb belleğimizi seçiyoruz.ve iso muzu haırlıyoruz.
not:bu işlemi reeder üzerinden yaptıysanız büyük ihtimalle az şarjınız kaldı şarja takın yüzde 100 olsun kuruluma öyle devam edelim güncelleme yaparken şarjın bitmesini istemeyiz 🙂
8)ve geldik windows10 kurmaya usb belleği açıp ordan Windows yazan iso dosyamıza tıklıyoruz ve setup a basıp kurulumu açıyoruz biraz bekleyin hazırlanıyor diyip açılacak:
9)açıldıktan sonra önemli güncelleştimeleri al ekranı gelecek şimdi değil seçeneğini seçip devam edeceğiz kuruluma.
10)lisans antlaşmasını kabul et diyip devam ediyoruz.
11)ve denetleme yapıcak sistem uyumlu ve yeterli mi diye depolama yetersiz derse flaş sürücü seç diyecek kurulum yaptığımız flash belleği seçeceğiz ve sonra kuruluma başlayacak yaklaşık bur kurulum 1saate yakın sürecek tabi bu kullandığınız usb ye göre değişebilir.
12)ve sonunda kurulum bitti tertemiz widows ile karşı karşıyayız iyi Windows10 lar hepinize 🙂

not:bu kurulum reeder w7ic üzerinden olsada bu yöntem her 16gb Windows tablet ve Windows cihazlar için geçerlidir.
Not: bu rehber rezervasyon yapamayan ve indirme işleminde sistem yetersizliği gibi sorun yaşayanlar içindir bazı arkadaşlar yanlış anlamış herhalde rezervasyon yapıp ve stabil indirme yapanların bunları yapmasına gerek yoktur.

İzlenimler:
öncelikle belirteyim hemen güncelleme kontrolü yapıp güncellemeyi kurun kendine gelsin yoksa hafif bir kasma haline giriyor makine.kurmalımıyız evet kesinlikle kurmalısınız sanki cihaz w8 iken topalmıştıda w10 kurunca iyileşip koşmaya başlamış gibi.ve sıkı durun cihazdaki hafıza 8gb ta çıktı buda bize gösteriyor gibi microsftun belirttiği gibi daha az yer kaplayacak söylemini doğrular nitelikte.

not:yakında çift işletim sistemli 32gb hafızalı 2gb ramli tablet incelemeside yapacağım aksilik olmazsa bilginize 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler