LG G2 Ekran Değişimi

Merhabalar arkadaşlar . Daha önce bir durumumda paylaştığım gibi #LGG2 telefonumun ekranı kırılmıştı . Bunu üzerine bir kaç araştırma yaptıktan sonra , Lg nin kendi teknik servisinde 500 tl civarı , diğer yerlerin ise minimum 350 tl gibi bir fiyata tamir edebileceğini söylemesi üzerine bende aşağıda linkini verdiğim ekranı sipariş ettim .
http://www.aliexpress.com/item/2013-new-model-Optimus-G2-D820-touch-digitizer-touch-and-lcd-display-assembly-with-frame-for/1488627344.html
Düşündüğümün aksine ürün 18 günde elime ulaştı . Ürün ulaştıktan sonra telefonu açtım . Arka kapak çıkmadığı için zor olacağını düşünmeme rağmen sim kartı çıkardıktan sonra sadece çentikleri açarak arka kapağı açtım . Bundan sonrası ise standart işlemlerdi , koruyucu kısımı çıkarma , tek tek tüm parçaları pimlerinden ayırırken ve kasadan ayırırken bir sıkıntı yaşamadım . Fakat bataryayı öyle bir yapıştırmışlar ki çıkartana kadar baya uğraştım .
Daha sonra tüm parçaları ayırdım ve tekrardan yeni kasaya monte ettim , montaj kısmı sökmeden daha kolaydı. Fakat tüm her şey bitip telefonu çalıştırdığımda istemediğim bir şey oldu ve ekrana görüntü gelmesine rağmen yazılar dikey konumda çizgilerle birlikte geldi. Fakat bir kaç denemeden sonra bağlantıları tekrar kontrol ettim ve düzgün şekilde çalışmaya başladı .4 gündür de sorunsuz şekilde kullanmaya devam ediyorum .
Ekrana ve kasaya gelince ;
1- Kasa kalitesi tamamen orijinalle aynı . Ve klasik olarak gıcırdama sorunu da ortadan kalkmış durumda şu an için .
2-Ekran kalitesi gayet iyi , farklı açılardan baktığımda da her hangi bir renk bozulması vs olmadığı için Ips olduğuna eminim . Çözünürlükte orjinaliyle aynı şekilde FullHD . Dokunmatik hassasiyetinde diğerinden bir fark yok .
3- Genelde ekranın ve dokunmatiğin bağlantılarının sorunlu olduğunu okumuştum fakat bu üründe öyle bir sorunla karşılaşmadım .
4- Ekranın maksimum veya minimum parlaklığında öyle gözle görülür bir farklılık olmadı ama tam ölçüm yapamadığım için kesin bir şey söyleyemeyeceğim .
5- Sonuç olarak , ilanda %100 orijinal yazmasına rağmen pek güvenmesem de orjinal gibi geldi bana en azında orjinalden bir eksiğini görmedim .
Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmak beni de mutlu eder. Sorularınız olursa sorun lütfen .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler