#VatanBilgisayar 'a kamyon gelmiş 🙂

Kamyonunu telefonunu aldığı mağazaya sürdü

İzmit'te, arızalanan telefonunu aldığı mağazaya gidip görevlilerle tartışan kamyon şoförü E.T., kamyonunu işyerine sürdü. Araçtan atlayan E.T. yaralanırken, hasar gören mağazadaki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Ülkece kafayı yiyoruz sanki :S

 • Paralelport @paralelport

  Yani detayını bilmek lazım ama katılıyorum. Kim bilir ne kadar uğraştırdılar adama illallah dedirttiler. Kamyon da yüklü. Muhtemelen işi gücü varken gelip destek almaya çalıştı.

  Burada maalesef hepimiz suçluyuz. Tüketici Kanunu var ama bilmiyorsan tatbik ettirmen imkansıza yakın. Tüketici hakları anlatılmıyor, duyurulmuyor. Firmalara höt denmiyor. Hakem Heyeti'nde 500 kere ceza alsa bile o firma bildiğini okumaya devam ediyor.

  Hükümetlere bunu aksettirmiyoruz, forumlarda orada burada gaz çıkartıyoruz. Sonuç bu. 1 ayda 2 vaka ve ikisi de maalesef Vatan'da.

  İETT otobüslerindeki şoför-yolcu kavgalarından farklı görmüyorum. 2 kesimde bezmiş, en ufak kıvılcımda katliamlık iş yapılıyor. Cam koymakla da çözüleceğini sanan kendini kandırır.

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  valla bazen öyle bir hak ediyorlar ki

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Bu da mı hökümetin suçu oldu begim? Başka bir konuda olsa ben de size katılabilirdim ama bu mevzu alakasız.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  @dxdiag bizim millet hangi uygulamaya doğru dürüst uydu? Cezasını öder yine yaparım diyor adam.

 • thundermack @thundermack

  çok yanlış bir tutum. oradaki çoğu arkadaşı tanırım.müşteriyi mağdur etmek gibi bir alışkanlıklarını hiç görmedim. teknik servis olayının "firmaya değil, tamamen ürünü ithal eden firmaya " bağlı olduğunu anlayamayan insan dolu ülkede. Ürünü ithal eden firma , ürünün onarım ve garanti dışı işlemlerini yapmak zorunda kanunen.ürün garanti dışı kalmışsa hakkını ararsın. kamyonla girmek nedir arkadaş. 🙂

  Ürünleri satan firma sadece "iade" kapsamında sorumludur. buda teknik servis onayı olmadan yapılmaz. çünkü açık ve arızalı ürünü ithalatçı firma kendi onayı olmadan geri almaz.Ürün mağazaya patlar.aslında satış firmaları müşteri için hizmet kalitesini arttırma amacı ile teknik servis birimlerini oluştururlar.yoksa asus ekran kartını istediğin firmadan al gene gideceği yer asus teknik servisidir. değişim , tamir işlemleri ve garanti dışı işlemler orada yapılır. Firmanın hemen hemen hiç bir şansı yok garanti dışı cihazı tamir ettirmek için.ithalatçı firmalar çok anlayışsız bu konuda.Çok boğuştuk bu işler ile.

  bu tür firmaların teknik servis elemanları çok yetersiz , bilgisiz ve anlayışsız. bu konuda kamyoncu arkadaş haklı olabilir. o konuda sorun yaşadıysa haklıdır.