#VatanBilgisayar 'a kamyon gelmiş 🙂

Kamyonunu telefonunu aldığı mağazaya sürdü

İzmit'te, arızalanan telefonunu aldığı mağazaya gidip görevlilerle tartışan kamyon şoförü E.T., kamyonunu işyerine sürdü. Araçtan atlayan E.T. yaralanırken, hasar gören mağazadaki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Ülkece kafayı yiyoruz sanki :S

 • Orcun @orcun

  Yapmaması lazımda adamada kim bilir ne dediler ? Düşünseniz mağazadan iphone 7 plus 256 gb aldınız. Nakit tiko 4000 lira falan değil mi saydınız verdiniz. Bir geldi cihaz kutusu ezik üstüne açtılar baktılar ekran çizik kırık vs. birde sizi suçladılar böyle alacaksınız diye var çünkü yaşayanlar sonra aylarca thh uğraşıyorsunuz. Adama kim bilir neler yaptılar da adam mağazaya kamyonu sokmuş. Durduk yere adamı mağdur ve sinir etmeseler neden yapsın ?

  • Paralelport @paralelport

   Yani detayını bilmek lazım ama katılıyorum. Kim bilir ne kadar uğraştırdılar adama illallah dedirttiler. Kamyon da yüklü. Muhtemelen işi gücü varken gelip destek almaya çalıştı.

   Burada maalesef hepimiz suçluyuz. Tüketici Kanunu var ama bilmiyorsan tatbik ettirmen imkansıza yakın. Tüketici hakları anlatılmıyor, duyurulmuyor. Firmalara höt denmiyor. Hakem Heyeti'nde 500 kere ceza alsa bile o firma bildiğini okumaya devam ediyor.

   Hükümetlere bunu aksettirmiyoruz, forumlarda orada burada gaz çıkartıyoruz. Sonuç bu. 1 ayda 2 vaka ve ikisi de maalesef Vatan'da.

   İETT otobüslerindeki şoför-yolcu kavgalarından farklı görmüyorum. 2 kesimde bezmiş, en ufak kıvılcımda katliamlık iş yapılıyor. Cam koymakla da çözüleceğini sanan kendini kandırır.

  • Orcun @orcun

   @paralelport Şahsen başıma geldi. Uzun olacak ama anlatayım. Gittim bayiden telefon aldım tarifeme ek olarak, telefon kutusundan bozuk çıktı kapanıyor kendi kendine. Bayi biz birşey yapamayız siz teknik servise gideceksiniz onlar değiştirecek dedi. E ürünün kılavuzunda bile ayıplı mal olursa böyle şöyle ben orada yenisiyle değişim, tamir, sözleşmeden cayma seçimlik haklarım var. Varda görevli nuh diyor peygamber demiyor.
   Mecbur aldım teleservisti yetkilisi, gittim verdim böyle böyle kutudan bozuk çıktı yenisi ile değişim istiyorum kutu ne varsa verdim.
   15 gün geçti, yazılım atılmış geri geldi, dedim her halde oldu yani aldım. Daha orada denerken gene aynı sorun oldu ve hemen gene verdim. Bir 15 gün daha bekledim anakart değiştirilmiş geldi. İlkinden tecrübe ettiğim için dedim ben buna teslim almadan bakmak istiyorum. Yok beyefendi önce imza şöyle böyle az biraz çıkıştım bakacağım ya bakmadan neden teslim alayım ki ?
   Telefonu gözümün önünde açtı gösteriyor. Anakartı değiştirirken kasanın afedersiniz canına okumuşlar yandan japon yapıştırıcısı akıyor kasada tırnak girecek kadar açıklık falan fistan tabi teslim almadım. Sıfır cihaz vermişim daha 1 saat kullanamadan geldiği hal buydu. Dedim tekrar değişimden yollayın yeni servis açıldı geri gitti. Bana form veriyorlardı o form ile thh gittim başvurdum sıfırı ile değişim istedim. Biliyordum ki 3. de de değiştirmeden geri gelecek. Ki öylede oldu 🙂
   6 ayda karar çıktı geldi, 6 ay yahu ben 6 aydır + 50 gündür servis falan uğraştım zaten. Taksitlerini ödüyorum vs. değişim kararı çıktı. Gittim tekrar teleservise böyle böyle değişim kararım var. Değiştirin hemen ooo o işte öyle değilmiş. Bunlar önce yasal destek birimlerine yolluyorlarmışta oradan gelirse olumlu cevap ona göre değişim talebini zte'e iletiyorlarmış. Aradan 10 gün geçti, tabi takip edemiyorsunuz sistemde görünmüyor teleservice numaraları da hep bant kaydıdır ezbere okuyor yani canlı insan yok.
   Ben tabi o arada zte türkiyeye mail attım. Fax çektim vs .vs. hani değiştirin bıktım artık uğraşmaktan yasal kararım var ahanda fax ile sizde atıyorum vs. vs. 1 allahın kulu geri dönmedi. Şikayet var'a aldığım bayiye kadar firmasına kadar yazdım çizdim müşteri hizmetleri ile uğraştım durdum. Sonuç sıfır 1 allahın kulu ya geri dönmedi.
   Neyse karar elde bekliyoruz cevabı 1 ay oldu olacak telefonumu aradılar efendim teleservice'den arıyoruz yenisiyle değişmiş gelin alın. Gittim aldım o günde ilan verdim 2 gün içinde de aldığımın yarı parasına anında jelatinini kutusunu açmadan sattım.
   İşin özü sabırlı birisiyim. uğraştım sinir oldum ama benim yerime başkası olsaydı tahminimce biraz sinirli tip vs. şuan içerdeydi. Allah büyük işte ne diyebilirim ki ? ama birdaha ne zte telefon alırım ne de öneririm.
   Neyse yazı uzun oldu kusurabakmayın. 🙂

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  valla bazen öyle bir hak ediyorlar ki

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Bu da mı hökümetin suçu oldu begim? Başka bir konuda olsa ben de size katılabilirdim ama bu mevzu alakasız.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  @dxdiag bizim millet hangi uygulamaya doğru dürüst uydu? Cezasını öder yine yaparım diyor adam.

 • thundermack @thundermack

  çok yanlış bir tutum. oradaki çoğu arkadaşı tanırım.müşteriyi mağdur etmek gibi bir alışkanlıklarını hiç görmedim. teknik servis olayının "firmaya değil, tamamen ürünü ithal eden firmaya " bağlı olduğunu anlayamayan insan dolu ülkede. Ürünü ithal eden firma , ürünün onarım ve garanti dışı işlemlerini yapmak zorunda kanunen.ürün garanti dışı kalmışsa hakkını ararsın. kamyonla girmek nedir arkadaş. 🙂

  Ürünleri satan firma sadece "iade" kapsamında sorumludur. buda teknik servis onayı olmadan yapılmaz. çünkü açık ve arızalı ürünü ithalatçı firma kendi onayı olmadan geri almaz.Ürün mağazaya patlar.aslında satış firmaları müşteri için hizmet kalitesini arttırma amacı ile teknik servis birimlerini oluştururlar.yoksa asus ekran kartını istediğin firmadan al gene gideceği yer asus teknik servisidir. değişim , tamir işlemleri ve garanti dışı işlemler orada yapılır. Firmanın hemen hemen hiç bir şansı yok garanti dışı cihazı tamir ettirmek için.ithalatçı firmalar çok anlayışsız bu konuda.Çok boğuştuk bu işler ile.

  bu tür firmaların teknik servis elemanları çok yetersiz , bilgisiz ve anlayışsız. bu konuda kamyoncu arkadaş haklı olabilir. o konuda sorun yaşadıysa haklıdır.