#TürkNet geçmeyi düşünen arkadaşlara bir uyarıda bulunmak istiyorum. Eğer sorun yaşamazsanız sıkıntı yok. Ama bir kez sorun yaşarsanız geçmiş olsun. Bir önceki sorunum 15 günde çözüldü. Şu an ki sorunum 1 haftadır devam ediyor. İnternet yok. Zaten müşteri hizmetleri de yok #turknet firmasında. Online işlemlerden sorunu yazarsınız ve canları isteyince dönüş yaparlar. Fiyat olarak da avantajlı bir tarafı kalmadı. Diğer internet sağlayıcılarında da sorunlar olabiliyor ama en azından adamlar söz verdikleri günde geliyor. Davet kodu vs kanıp geçerseniz ve sorun yaşarsanız dalga geçer gibi dün geleceklerdi nasıl gelmez diye müşteri hizmetleri arar. Sonra bir sonraki gün yine arar sonra bir sonraki gün yine arar ve canları isteyince bir hafta 15 gün sonra sorun çözülür. Tekrar bir sorun yaşarsanız yine bu süreç devam eder. Ciddiyetten uzak gerçekten beceriksiz bir firma. Aklınızda bulunsun. Ayrıca dediğim gibi artık ucuz falan da değil. #turknetpişmanlıktır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yılmaz Bilgili @ybilgili

  Ben de TurkNet'den TTnet'e geçtim ama zorunluluktan. Fiber geldi, TurkNet sadece standart tarifeden hizmet veriyor. Ben ise 200/25 aldım. Kendi fiberi olan yerlerde hem rakipsiz bir hız sunuyor hem de arızalarda müdahalesi iyi. Ben hala en iyi alternatif olduğunu düşünüyorum. Ve bariz şekilde başka operatörler tarafında baltalanıyor.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   @mehmet__karadag Evet. Mevcut şartlarda iyi hizmet vermeye çalışan firma.

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   @ybilgili Sorun yaşandığı an çözemeyen bir firma. İkinci kez sorun yaşadım ve biri 15 günde çözüldü şimdiki bir hafta oldu. Ne zaman çözecekleri de belli değil. En azından TürkTelekom ekipleri birkaç gün içinde geliyordu. Bunlar da o da yok. Bunlar gelecez deyip gelmiyor. 🤷‍♂️

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @mehmet__karadag DSL kullandığın için Türk Telekom bakıyor senin işe, alt operatör talep açıyor, telekomun keyfi gelirse bakıyor gibi düşünebilirsin, yanlış yere bilenmişsin biraz bu yüzden 😀 yukarıdaki yorumda dediğim gibi fiberde gayet iyi çünkü Türknet

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   @mehmet__karadag Doğru, bazı sorunların çözülmesi uzun sürüyor. Ama genelde onun sebebi kendi saha ekibi olmaması, aslında hiç bir firmanın yok. Evlere gelen hatların sahibi TTnet, hizmetini de TTnet ekipleri veriyor. Ve operatör kendileri değilse hizmet farklı oluyor. TurkNet'in doğrudan kabahati genelde olmuyor. Hiç yoktur demiyorum ama başkasının hattıyla hizmet bu kadar oluyor.

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   @gurkan-atilgan fiber gelse geçeceğim de fiber yok. 😂

   Ayrıca kimin baktığının da önemi yok gerçekten. Sonuçta ben hizmeti TürkNetten alıyorum. İsterse uzaylılar gelsin çözsün. Ben parayı TürkNete veriyorum. Onları bilirim. Kimden hizmet alıyorsa onları bana yönlendirecekler.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @dolunay evet zorla verdirtiyorlar, fiberde çoğu yerde başka seçeneği yok, DSL'de ise komple başka seçeneği yok, bir firmayı savunmuyorum, Türknet özelinde bir durum değil, bütün alternatif operatörler Türk Telekoma mecburlar, asıl sorumluya işaret ediyorum yanlış yere kızmayın boşa kürek çekmeyin diye, homurdanıp durur bir sonuç alamamaya devam edersiniz öyle

   türknete, netspeede, millenicoma, xnete, ynete kızıp sövmek yerine Türk Telekoma "kardeş sen hayırdır senden hizmet almıyoruz diye mi bize garezin neden bize yokuş yapıyorsun" dememiz lazım

   @mehmet__karadag yönlendiriyor zaten yönlendirmekten başka yapabildiği pek bir şey yok, Türk Telekom bazen kendi abonesine bile bakmıyorken alternatif operatörlerin abonelerine karşı daha da beter olabiliyor

   Türk Telekom aboneliğim olan köydeki bir hattımla ilgili işim düştü, haneye gelen kablo ölmüş kopmuş yenilenmesi gerekiyordui, 10 gün oyaladılar internetsiz kaldım tatil boşa gitti, 10. gün bir tanıdık ile il müdürüne ulaştım, 1 saat içinde damladılar kapıma tutuşmuşlar, 1 haftadır yan yattı çamura battı yok ekip meşgul yok haber bekliyorum diye oyalayan telekom çalışanları mum olmuşlar, bi de gelince utanmadan diyorlar ödenek yok bize para vermiyorlar sizin arızayı haber bile etmediler o yüzden çalışmıyoruz diye

 • Tarık @xahve

  Türknet kullananların %95i sorun yaşamıyor, sorun yaşayan %5lik kısım da öyle bir anlatıyor ki sanki herkeste sorun varmış gibi, sonra kötü bir algı oluşuyor.

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   TürkNet eğer sorun yaşarsanız 15 20 günde çözemiyor. O zaman en yakın sürede sorun yaşayıp kendinizin de görmesini diliyorum. Zaten sorun yaşamazsan hepsi iyi. Ama TürkNet sorun yaşarsan ne demek istediğimi anlarsın. Müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Online destek talebine canları isteyince yazıyor. Geleceğiz dediği günde gelmiyor. Bir sorun 10-15 günde çözülüyor.

   Dediğim gibi umarım sorun yaşayıp siz de müthiş TürkNet hizmetini deneyimleyebilirsiniz.

  • Tarık @xahve

   @mehmet__karadag Geçen ay DSL hızım 100den 88e düştü, yani DSLAM kilidine takılmıştım. Türknet'e destek kısmından yazdım ve 3 saat içinde sorunumu çözdüler, hızımı tekrar 100 yaptılar.
   Siz 15 günde çözdünüz diye herkes 15 günde çözüyor değil ya, size şanssız bir durum denk gelmiş.
   Ayrıca 2 sene önce Ev telefonumda bir sorun oluşmuştu, aynı şekilde yazdım ve 5 saatte falan çözdüler 🙂

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   @xahve online müdahele etmişler. Ekibin gelmesini bekliyorum ve gelecez dedikleri halde gelmiyor. İkinci kez 10 15 gün bekleten firma benim gözümde rezalettir.

  • Tarık @xahve

   @mehmet__karadag Türknet'in kendi ekibi yok, DSL sorunlarına TT ekipleri müdahale ediyor, burada sorumsuz olan TT ekibi.

  • Tarık @xahve

   @mehmet__karadag Halen 24 Mbit internet satan, 8 Mbit'ten fazla upload vermeyen Türk Telekom gibi bir firmanın olduğu yerde, Süperonline gibi yüksek fiyatlı bir firmanın olduğu yerde, TürkNet geldi ve kendi altyapısını kullanarak 1000/1000 hız vermeye başladı, sadece 2 sene İstanbul içinde yayıldılar, yüzbinlerce insana bu yüksek hızı 135 liraya veriyorlar, bu durumda Türknet sadece tebrik edilir.

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   @xahve ben 135 ödemiyorum. Sürekli zam geliyor. Diğer firmalara göre bir fiyat avantajı yok yani.

  • mehmet__karadag @mehmet__karadag

   @xahve onları yönlendirecek olan da TürkNet ekibi. Ben parayı kime veriyorsam onları bilirim. O zaman gönderecekler. İki sorunda da 10-15 gün geçmesi hiç normal değil.

  • Tarık @xahve

   @mehmet__karadag ben de 135 ödemiyorum, ben de sizin gibi VDSL alıyorum 3 yılı geçti Türknet ile. Ama ben memnunum, ilk kurulumda bana da sorunlar çıkarmışlardı, aboneliğin başlaması 20 gün mü ne sürdü, ama sorun etmedim, sonuçta ben genel olarak değerlendiriyorum, piyasaya ayar çekiyorlar, vizyonlarını seviyorum

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Türknet kullanıyorum, ilk bağlantı yapıldığı zaman sorunsuzdu ( ufak bir ilçe ) ve bu sebepten ötürü bende anlayamıyordum Türknet'te sorun yaşıyorum çözülmüyor yazanları.

   Bu bağlantıyı şimdi ikamet ettiğim diğer eve ( burada Kablonet vardı, onu iptal ettirmeye karar vererek ) nakil ettirmek için işlemleri başlattım. Neyse, zaten o sırada Kablonet taahhütüm sonuna yaklaşsa da devam ettiği için iki hafta içinde bağlansa bile sorun değil diyordum.

   Nakil talebinden 1.5-2 hafta sonra Türknet elemanı geldi eve, daire içi bağlantıları kontrol ettikten sonra aşağıya indi sonra tekrar yukarı gelip "TürkTelekom etiket takmamış, biz ileteceğiz onlar aşağıdaki bağlantıyı yapınca çalışacak" deyip gitti sonrasında ne bir ses ne seda. Her gün "ilgili birimlere ilettik" deyip duruyorlar, hiçbir değişme yok. En son "sizin siteye gelen bakır kabloda sorun varmış, size tarih veremiyoruz ama ilettik" dediklerinde bende kayış koptu.

   Hemen Türk Telekom'un benim bölgeye bakan şubesine durumu izah ettim, bakır kablo kopması vs olmadığını, kendilerine iletilmediğini, kendilerine Türknet'ten gelen iş emrini yerine getirdiklerini söylediler, sonra ds benden devre numarası istediler onu da verdim ve eve geçtim. 15 dakika sonra TT elemanı geldi kapıya, "aşağıdaki bağlantılarda hiçbir sorun yok, daire içini kontrol edeyim" dedi ve voila. Önceden gelen Türknet elemanı daire iç bağlantıyı kontrol etmemiş düzgünce.

   Şimdi adamlarda hem müşteri hizmetleri olayı zayıf, hem eleman zayıf, bir de suçu başkasına atıyorlar. Bunların lafına kalsa ben hala "Türk Telekom bakır kabloyu niye tamir etmiyor" diye düşünür dururdum.

   Yaklaşık 3 haftada gerçekleşebildi bu yüzden. Hadi ben gittim bir şekilde işimi gördürdüm, ya gidemeyecek durumda olan insanlar, vakit ayıramayacak olan insanlar?

   Bağlantı aşamasında olası bir probleme karşı tedbirli olup gerektiğinde kolları sıvarım diyenler Türknet kullanmalı bence, bağlantı kurulması süreci rezalet yürüyor. Onun dışında gayet iyi. Kablonet'ten daha düşük ping alıyorum şu anda ki Kablonet'te CGN havuzunda değildim.

 • mehmet__karadag @mehmet__karadag

  Biliyorum son sorun 15 gün sürdü şimdi 1 hafta oldu. Rezalet kötü bir firma TürkNet.

 • ilker @gilker

  aynen katılıyorum sürekli topu Türk telekoma atıyorlar

 • mehmet__karadag @mehmet__karadag

  %100 doğru bir yorum. Sorun yaşayan insanlar yazıyor zaten. Sorunu çözülemeyen bıkan da bırakıyor.

  Bir de diyorlar TürkTelekom çözecek. Biz bilmiyoruz ya. Tamam Türk Telekom çözecekse onlara da çözdürecek olan TürkNet. Anlaşması var. Diyecek sen benim müşterimin sorununu neden 15-20 gün sonra çözüyorsun. Onda bile beceriksizler.

  Bir de ucuz diyenler var. Sürekli zam yapıyorlar. Şimdi de sürekli mesaj atıyorlar 10 ay kalın da sabit fiyattan yararlanın. #türknet ucuz falan değil artık. Ayrıca benim sorunumu çözemiyorsa #TürkTelekom çözecekse ona geçeyim rahatlayayım. #turknetpişmanlıktır

 • Lehimli At @at

  Türk Telekomda bir sorunum 3 ayda çözüldü, üç ay olmayan internete para verdim.

 • cgdincer @cgdincer

  Türknet neredese tamamen sanal hizmet sunuyor. Türktelekom teknisyeni çözüyor sorun oluşursa. Geçen ay tt den tn ye geçtim. zaten 2 senedir aynı altyapı modem hiç bir şey değiştirmeden çalışıyor. Modeme şifre girerek 5 dk da transfer gerçekleşiyor. TT ye ekstra ödemenin şimdilik anlamı yok.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Temmuz zamlarından sonra ayrıldım ben. Fakat aradığımda birisine muhakkak ulaşabiliyordum. Call Center'da ki çalışanları işten çıkardılar mı ki? O konuda memnundum ben.

  Altyapı çok önemli hocam. İSS'nin kullandığı omurga yapısı da önemli. Mesela ben TT omurgası kullanan İSS'ler de pek problem yaşamazken Turkcell omurgasını kullanan Millenicom gibi İSS'lerden çok sıkıntılar çekiyordum.

 • Realblue1 @realblue1

  Tamam sen kullanma Türk telekom kalitesiyle 8 megabit adsl'e devam. Bir noktaya katılıyorum türknet türk telekomun dandik bakır altyapısından hizmet vermeyi bırakmalı kullandığı altyapının sahibini bile bilmeyenler tarafından sorumlu ilan edilip gereksiz çamur atılıyor sanki senin altyapına türknetin müdahale yetkisi var.

 • mhmmdy @mhmmdy

  hemen dönüyorlar, yani yarım saati almıyor benim açtığım destek kayıtlarına dönmeleri