Bir şehirden başka bir şehire taşınmak büyük bir karar benim için. Ege’ye Akdeniz’e tatile gittiğimde ne güzel yerler derim ama İstanbul keşmekeşini bırak, işine aynı şekilde devam edeceksin deseler yine çok düşünürdüm. İstanbul’un bir albenisi de kaldı mı bilmiyorum. gamsizm gibi Moda’da oturmadıktan sonra ya da Kuzguncuk, Florya, Arnavutköy, Bebek’te oturmadıktan sonra İstanbul’da oturmanın çok önemi var mı?

Kafam karışık o yüzden net konuşamıyorum. Ben de klasik Ege köyüne yerleşme hayalleri kurduğum oluyor ama orada ömrümü geçirebilir miyim bilmiyorum.

Çocukken İstanbul dışında insanlar nasıl yaşıyor hissine kapılırdım. TV kanallarının İstanbul merkezli olması da bunda etkili. TV de her şey İstanbul’daymış gibiydi 😁

Büyüyünce anladım ki olay İstanbul değil olay nerede doğup büyüdüğün ile alakalı. Orayı bırakmak zormuş. Halbuki bizi cezbedecek bir zenginlik içinde de değiliz. Aynı paraya çok daha iyi şartlarda yaşanılan şehirler var. Sanırım İstanbul’un en büyük avantajı hastane, markalara ulaşım felan sanırım.

Murat Sönmez Antalya’ya yerleşme kararı almış. Ailesi gitmiş o da bir aya gidiyormuş.

https://twitter.com/Ejderha/status/1566843357799784448?cxt=HHwWgICxhfDuxb4rAAAA

BeğenFavori PaylaşYorum yap