@umtk @ademhelvaci @orcun #amazonprime #amazon

Bir Amazon prime Fiyaskosu

21.06.2021 tarihinde meşhur amazon prime indirimlerinden SONY KD55X7055 marka model televizyonu 5.299 TL ödeyerek satın aldım. Aynı gün kargoya verildi. Kargo şirketi ise AGT Kurye. Bu siparişe güvenerek eldeki televizyonumu kuzenime verdim. Kuzenimin hanımı,mevcut tvlerini bir kaza eseri kırmıştı. Bugün tvyi beklerken. Ekte resimde bulunan mesajları Amazon.com.tr'den aldım. Televizyon taşıma sırasında zarar görmüş. Ve bana ücret iadesi yapılacakmış. Aynı ürün stokta yokmuş. Amazon TR'ye gelince havasından suyundan aynı yerli firmalar gibi olmuş. Aramalarımda sadece aynı ürün stoğa geldiğinde satın almamı, satın aldığım tarihteki fiyat ile aldığm fiyatla olan farkı bana iade edeceklerini söylediler. Tamam ama bu televizyonunun normal fiyatı için bende yeterli kredi kartı limiti olmayacak yüksek ihtimal. Ama asıl mağduriyetim AGT kuryenin hatası yüzünden ben neden mağdur ediliyorum ? Televizyonsuz kaldığıma mı yanayım ? uygun fiyatı kaçırdığıma mı ? Sayın Adem HELVACI bey; sizi youtubedan severek takip ediyorum. Tam size göre bir konu olduğunu tahmin ediyorum. Benim içinde bir video çeker misiniz? (iletişim için [email protected])Tüketici hakem heyeti, şikayet var bütün mercilere gerekli şikayetlerde bulunacağım. Amazon candır dedik , oda mağdur etti. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • whitemonk @whitemonk

  @gardirop-fuat. Kardeş soda cips vs tamamda büyük tv olunca zaten limitleri zorluyor. Euro 2020 varken tvsiz kaldım. Birde hiçbir çözüm üretmiyorlar. Aradaki fark aradaki fark. TV stoğa girmezse ne olacak ? Çözümsüzlük hat safhada.

 • terrorbilly @terrorbilly

  Bana sorarsanız bu kadar kolay şekilde iade işlemini tamamladığınıza şükredin derim. Geçmiş olsun.

 • Orcun @orcun

  Amazon'un burada yapacağı şey, kardeşim bizden kaynaklı sorun olmuş yeni siparişini başka firmayla gönderdik gecikme için özür dileriz sana 50 lira alt limitsiz çek tanımladık deyip gönlünü alabilirdi. Tamam amazon bazı konularda çok iyi ama bazı konularda çok sıkıntılı. Ha iyi yönünden bakarsak mevzuya o kargo sana gelseydi ve kutuda hasarlı olsaydı alacak mıydın ? veya alır mıydın ? alsaydın dahada büyük sorunlar başına gelecekti. 🙁 Servis gelecekti kurmaya panel kırık vs aboooooooooooooooooooooow.

 • Theo @theo

  Ne yapmasını bekliyordun Amazon'un hocam? Onlarla ilgisi olmayan bir şekilde bi talihsizlik olmuş. Hemen parayı iade etmişler. Tekrar stok olduğunda da aradaki farkı vereceklerini söylemişler. Baika bir siteden bu cevabı alabilir miydin? Başka site olsaydı hasarlı teslim edip 6 ay uğraştırırdı. Daha mı mutlu olacaktın öyle?

 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Amazon un gunahi ne onu anlamadim.. Kargoda zarar gormus. Adamlarin elinde baska tv yok

 • johan @johan28

  Geçmiş olsun 2 güne yatar para bankanıza bağlı olarak. Bir mail atarsanız yeni alımda da yardımcı olurlar

 • Tony Montana @tonymontana

  Talihsizlik olmuş. Amazon farklı bir şekilde çözüm sunup sizi memnun edebilirdi belki ama mevcut çözümleri de yaşadığımız ülke standartlarına bakıldığında makul görünüyor. Geçmiş olsun.

 • reducto @protego

  İnsanlar her zaman daha fazlasını ister derken doğru söylüyorlarmış. Amazon'un burada zerre hatası yok. Hatta diğer hiçbir firmanın yapmayacağı şeyi yapıp seni hiç uğraştırmadan süreci kendileri takip edip iade yapmışlar. Paranı git kargodan al demek yerine biz karşılayacağız demişler. Yetmemiş fiyat farkını karşılayacağız demişler. Amazon ne yapsın daha? Var mı bi çözüm önerin? Sana yoktan televizyon mu var etsin napsın? Amazon Türkiye müdürü evine gelip televizyon parasını cebine mi koysun? Şu olay başka firmada başına gelse uğraşacağın süre en az 1 ay ve tüm süreçle sen uğraşacaktın firmalar birbirlerine suçu atıp git ondan al paranı diyeceklerdi. Bir de her yere şikayet edecekmiş. İyi güldüm 🙂 Ortada yapabileceğinin en fazlasını yapmış bir firma var ve hala mağdur edebiyatı dönüyor. Böyle firmalar fazla bizim millete. Bişeyin iyisini görünce bokunu çıkarmadan duramıyoruz

  • whitemonk @whitemonk

   @protego kendi paranizla magdur oldugunuz bir gün olursa bu mesajı hatırlayın lütfen. Dedigim gibi amacım kimse ile polemik degil. Parasini verip ürünsüz kalmak. Daha nasıl mağdur olabilirim bilmiyorum.

  • reducto @protego

   @whitemonk Parasını verip mağdur olduğum çok oldu. Ancak hiçbir zaman suçu alakasız bir yere yöneltmedim. Televizyonu kıran kim? Kargo. Türkiye'deki tüm firmaların yapacağının aksine tüm süreci kendi takip edip kendi hatası olmadığı halde tüm sorumluluğu alan ve en kısa sürede çözmek için uğraşan kim? Amazon. Suçladığınız kim? Amazon. Daha ekleyecek bir şeyim yok.

  • whitemonk @whitemonk

   @protego Benim burada muhattabım AGT değil ki. Benim muhattabım Amazon. Tamam kabul adamlar diğer satıcılardan daha duyarlı, ama yurtdışı Amazon gibi de değil. İyi geceler, dilerim.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @whitemonk Hocam hayatta oluyor bazen böyle şanssızlıklar. Yapacak bir şey yok. Amazon bence de üzerine düşeni yapmış sorun çıkarmadan iade alarak ve aradaki farkı ödeyeceğini söyleyerek. Bence sakin kalıp stoğa girene kadar geçici çözüm üretmeye bakın.

  • reducto @protego

   @whitemonk Daha ne yapmasını isterdin sorusuna bir cevap alamadım. Ben düşünüyorum düşünüyorum Amazon'un daha yapabileceği hiçbir şey aklıma gelmiyor. Yapabileceklerinin en fazlasını yapmışlar hala yurtdışı gibi değilmiş. Garipsiniz gerçekten. Ha söyleyeyim şu konuyla hakem heyetine gitseniz size gülerler. İyi geceler size de

  • whitemonk @whitemonk

   @protego Şu an aynı ürün yine Amazon.com.tr üzerinde farklı satıcıda , daha yüksek fiyattan satılıyor. Oradan tedarik edip mağduriyet giderebilirdi. "Ürünü sizin için şu kadar zaman içinde tedarik edip göndereceğiz" diyebilirdi mesela. Haksız mıyım ? Sonuçta atla deve değil.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @whitemonk Amazon Amerika'dan laptop alan arkadaşı etiketlesin birisi 😅 o konuyu takip etmediğin belli.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Geçmiş olsun.
  Ürün bedeli yazan süreden çok daha kısa sürede iade ediliyor. Stoğa gireceğini umuyorum eğer seri sonu bir model değilse.
  Sizin tek yaptığınız hata ise fazla güvenerek dereyi görmeden paçaları sıvamak olmuş.

 • abdullahazad @abdullahazad

  elinizdeki tv'yi baskasina vererek siz kendi kendinizi magdur etmissiniz.

 • whitemonk @whitemonk

  @yck Ben aldığımda sanırım son 4 adet idi.

 • megadeth @megadeth

  Amazon Türkiye demişsiniz de, Amazon ABD'den yanlış laptop geldiği için (ki sizin olayda Amazon'un hiç suçu yok) uğraşan arkadaşın yaşadıklarından haberiniz yok herhalde 🙂

  Benzer alışveriş atıyorum Hepsiburada ve Horoz nakliyat ikilisinde olsaydı, muhtemelen televizyon size o hali ile teslim edilmeye çalışılır, herhangi bir şekilde fark etmediğiniz anda da servis televizyonu kurmaya geldiğinde değişim raporu yazmayacak (yazmıyorlar, ben yaşadım bunu), ekran kırıktı deyip kutudaki en ufak nokta için de kutuda hasar var diye not düşeceklerdi. Ve siz de uğraşır dururdunuz (tekrar ediyorum başıma geldi). Babama televizyon almıştım, anne ve babama da söylemiştim kutuyu kontrol ederek alın diye ki öyle yapmışlar. Servis kurmaya geldi ve ekran kırık çıktı.
  Televizyondaki hasara sebep olamayacak kadar küçücük bir kutu deformesi (deforme bile denemez) yüzünden (ben de kontrol etsem asla şüphelenmem, kabul ederdim kargoyu) servis değişim, iade vs yazmadı ve 2 ay uğraştım.

  Canınızın sıkılması çok normal ama hayatta böyle şeyler var ve merak etmeyin o TV stoğa girer, Amazon da size destek olur.

 • catpower @catpower

  agt kuryemi alla bir daha düşürmesen Kvkk bir haber şirket 2 ay kredi kartımı gezdirdiler nerde diyorum kuryede diyor 2 ay bakın 🙂 pişkin pişkin cevap veriyorlar mailleri duruyor. Saygısız üslupsuz ve hukuktan bahsedince hiç cevap vermeyen bir firma. Ekteki maile cevap bile vermediler kuryelerine ulaşmanın imkanı bile yok bir sitem var oradan yazıyorsun ama cevap alamıyorsun.

 • kirazerik @kirazerik

  Hatalı amazon ama burada çok savunucusu var. Agt herhangibir kargo firması değil. Amazon prime kapsamında amazonun özel bir servisi. Yani ürün agt ye verildiğinde sorumluluk amazondan çıkmıyor. Dış ticaret ile uğraşanlar bilir cif fob gibi kavramlar bu tarz sorumlulukları tanımlar. Burada anında ücret iadesi yapılması lazım. Sebep ne okursa olsun ürün gelmiyor para verilmiyor. Bunu başkası yapsa dolandırıcılık deriz.