https://twitter.com/i/status/1296185887416614919

Abi çıldırcam.
-Bak ortada orantısız şiddet yok,
-Sözlü taciz asla yok seslisini de izleyebilirsiniz
-Darp yok
-Olayda 2 tane kadın yok
-Polisin yaptığı acımasızlık yok,
-Olayın istanbul sözleşmesiyle uzaktan yakından hiçbir ama hiçbir alakası yok 😂

Olay anlatılanlara göre şöyle: Polis herkesi maske takması için uyarıyor bu arkadaşta atar yapıyor polis de sanırım ceza kesmek isteyince bu beni darp ediyorlar havalarına bürünüyor.

Ya gerçekten inanabilmek mümkün değil. Normal şekilde, mukavemet gösteren birini tutuyor sadece polis. Sırf kadın olduğu için ve ciyak ciyak bağırabildiği için otomatik olarak haklı duruma mı geçecek bu kişi. Hayır bir de videoyu paylaşan yukarıda yok dediğim ne varsa var gibi yazmış. Siz de izleyip karar veriniz. Özellikle sesli olan kısmı da belirli bir yerden başlatmışlar kızın sövdüğü duyulmasın diye herhalde.

"Hep aynı kitle bu şiddeti savunuyor" diyor bir de tweeti atan kişi. Lan ben kendimi bildim bileli kadın haklarını savunan biriyim. Aynı kitleden kastı sağcı tayfa ise (şu an hükümet öyle polis de bakanlığa bağlı diye böyle bir çıkarım yaptım) benim hiç o tayfayla alakam olmadı ama burada kadın HAKSIZ. Polis de şiddet uygulamamış ki. Ne yapacaktı yaa canım kıyamam sana tamam biz bugünlük görevimizi düzgün yapmayalım senide tutmayalım kolundan sende kaç izin mi veriyoruz diyeceklerdi. İyiki video çekilmiş de gerçekten şiddet ve taciz olmadığını gördük videoda 😂 yoksa çıkacaktı bu kız kameralar karşısına salla dur sonra bana şöyle yaptılar bana böyle yaptılar.

Son olarak şunu da eklemek istiyorum gerek sol gerici gerekse sağ gerici insanlarda bir gelişme var. Twitterda insanlar artık en azından izleyip mantık süzgecinden geçirip öyle yorum yapıyorlar. Çoğu kişi dediklerinle videonun ne alakası var neden demogoji yapıyorsun diye yazmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Aynen öyle. Her sevgili kavgasında imdaaatt diye bağıran kızlar türemişti bir ara. Sonra insanlar sevgili gibi görünen iki kişi imdaat diye bağırsa bile tartışıyorlardır herhalde diye kafa çevirmeye başladılar.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Bu tür sözde "feministlerin" gerici yobazlardan farklı hiçbir yanı yok. Aynı popülizm, aynı kavramları boşaltma, aynı akıl tutulması, aynı riayakarlık bu insanlarda var. Sadece farklı cenahtalar başka hiçbir ayrımları yok

 • serifcakir @serif49

  Polise mukavemet etmesi yeterli.
  Yurtdışında olsa vururlar bile. Bir kere şahit olduk, polis dur dedi grup dinlemedi polis silah doğrulttu hem de şehir merkezinde. Direnenler için cinsiyet ayrımı yapılmadan apar topar arabaya yıkıldı. Bizde polise ana avrat söv sıkıntı yok. Oldu...

 • Nakahella @nakah

  Gözaltına alınan kadın güzel diye algı yapmaya çalışmışlar. Tiksiniyorum böyle zihniyetten.

 • Alptekin @alptekinck

  "Sırf kadın olduğu için ve ciyak ciyak bağırabildiği için otomatik olarak haklı duruma mı geçecek bu kişi" evet ne zaman böyle olmadı ki? Bir yandan video çekip bir yandan da polisin kolunu çeken kadına ceza yok mu?

 • Omer @omerf97

  ATAKIZI yaziyor birde Atatürk uyansa ilk sizin suratiniza tukururdu gerizekalilar. Bu arada bilmeyen icin soyliyim. Kadikoyde yasiyorum ve kadikoyde bu tarz tiplerden çok var. Oww yeah abi icelim ow yeahh maske de takmayalim en cool benim abi ow yeaah. Fuck the police fuck the system abee oww yeah. Berkecan hadi evine gidip seviselim ow yeahh.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Bir kadının en büyük düşmanı başka bir kadındır. Bunu neden söylüyorum. Kendini haklı çıkarmak için ota b.ka taciz etti diyorlar ve çoğu zaman da kadınların haklarını korumak amacıyla çıkarılmış "kadın beyanı esastır" hükmüyle haklı çıkabiliyorlar. Bunun sonucunda suçsuz yere ağır cezalar almış birçok erkek var. Kadınlar bu hükmü aşındırdıkça ileride yine zararı kendilerine olacak. Mağdur edilmiş, gerçekten tacize uğramış kadınlar eğer şahitleri yoksa zor durumda kalacaklar.
  Muhtemelen bu haber medyada polisler kadını darp etti diye çıkar. Medyada bile eşitlik değil, bir tarafı kayırmacılık var. Gerçekten ne olmuş araştırıp haber yapmaktansa nasıl ilgi çekecekse öyle haber yaparlar. Örneğin bir erkeğin bir kadını taciz veya tecavüz etmesi ile ilgili bir iddia olsun ve dava açılmış olsun. Bunu "falanca falancayı taciz etti" şeklinde yayınlarlar. Sonrasında ise iftira olduğu ortaya çıkar ve önceki haberi yapan 10 medya kuruluşundan sadece 1-2 tanesi iftira olduğu haberini yapar.
  Şu aşamada ne dense boş. Maalesef işlediği suç cezasız kalanlar da suçsuz yere ceza yiyenler de çok fazla. İleride yapay zeka temelli çok gelişmiş yalan makineleri yapılır ve hukuk alanında yaygın kullanıma başlarsa şahidin olmadığı böyle durumlarda hukukun gerçekleşmesi adına çok faydalı olabilir. İşin bir ironik kısmıysa gelişen teknolojinin hem önce sahte fotoğraf ve ses kaydı, şimdi de sahte video üretme konusunda başarı sağlaması ve sahte kanıt üretilmesini sağlaması hem de DNA eşleştirme, yalan makinesi gibi teknolojilerle yeni kanıtlar sağlaması. 😀

 • Temp @temp

  Ya tabiki kadınlar haksız olduğu durumda da neyin altına sığınacaklarını iyi biliyorlar ve suistimal ediyorlar.
  Sürü psikolojisi dediğimiz şey de etkili bunda. Hani orda binlerce kişi başlığa bakıp yorum yapabiliyor. Yada bir olaya tek pencereden bakabiliyor insanlar.
  Bu insanlığın varolduğu günden bu yana düzeltilememiş bir gerçek. Doğru/Yanlış kavramını iyi irdelemek lazım, araştırmak lazım. Bakın işte kadının şu hareketi yanlış ama erkeğin de şu hareketi yanlış denmeli mesela. Tek taraflı savunmak olayı saptırmaya götürür.

 • Omer @omerf97

  Ya kizin suratinda maske bile yok. Baslik komple yalan.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Şahsi görüşüm tüm canlılara şiddet uygulanmasına karşıyım kadın,erkek, hayvan! Bu son durumlar kadın ve erkeğin arasını açmakta ve toplumun temelini oluşturan çekirdekte olan yani kadın erkek İlişkisini bozmaya doğru gidiyor. Bir düşmanlık kavga doğruyor gibi geliyor. Gerçekten zor durumda olan ve toplumca sahip çıkılması gerekenler var ama onun yanında çok daha fazla bunu bir çıkar ayrıcalık için kullanmaya çalışanlarda var. Geçen ay bir kadının öldürülme haberi Twitterda TT olurken aynı gün bir adam karısı ve karısının sevgilisi tarafından öldürülüp istanbulda yol kenarına atılmıştı ve çok az paylaşıldı altındaki yorumlarda kanımı dondurdu. İyi olmuş erkeklere az bile tarzı yorumlar, açıkcası kadının erkekten geri kalan bir yanı olduğunu düşünmüyorum eşit benim gözümde ama bu durum beni korkuttu bu iş farklı yerlere gidiyor galiba dedirtti. Barış Dolu ve şiddetsiz bir dünya dileğiyle.

 • Rasko @rasko

  ABD'de olsa alnının çatına yemişti kurşunu.

 • suicide @suicide

  Herkes kiza sallamışta ne olursa olsun oyle babasinin ogluna sarilir gibi sarilamaz kimse kimseye. kiz mukavemetten polis tacizden yargilansin.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Tam tahmin ettiğim gibi polisler açığa alınmış ve kadın ana haber bülteninde şöyle darp ettiler, böyle darp ettiler diye anlatıyordu az önce. Baştan itibaren görüntü varsa kim haklı kim haksız ortaya çıkar ama yoksa durum ne olur bilmiyorum. Yalan makinesi de şart.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Kadının gözaltına alınamayışı hakkındaki tek yorumum, polisimiz bu kadar mı yeteneksiz? 2 adam kadını kelepçeleyemedi. En kötü sık biber gazını, arkadan kelepçele. Bu kadın yerine 130kg 2m bir abi olsa yerden yere vururdu o polisleri.