Paylaş Paylaş

Bilişim Sektöründe Girişimciliğe İlk Adımı Atmak

Kendisi de bir teknoloji girişimi olan PeakUp ile bilişim sektörüne adım atmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuları konuştuk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  İkinci de ben olayım o zaman.
  Çok faydalı videolar. İnsanlar fikir sahibi olabilir.

 • aslanmurat @aslanmurat

  Çok girişimci var herkes birşeye girişiyor 😁

 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  13. dakikaya kadar sabredebildim. Bu video neden teknoseyirde anlayamadım. Eğer mesele girişimcilikse verilen bilgiler bu konulara ilgi duyanların 10 dk içerisinde ulaşabileceği sığlıkta. Bana ciddi olarak biz pr yapmak istiyoruz şirket olarak sizinle bir video çekelim mi gibi hissettirdi. Ayrıca girişim şirket kurmak mıdır, yoksa hızlı ölçeklenebilen bir iş kurmak mıdır? Bana ajans mantığında işler yapan bir şirket izlenimi verdiler. Keşke taleworlds ile bu tarz bir program yapsaydınız.

 • KUTALP @kutalp

  Çok dolu, güzel konuştular. Girişim, start-up başlığıyla yayınlanan onlarca içerik var, hepsi hayal satıyor. Bu çok dürüst, yalın olmuş.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Kahverengi ceketli kişinin dublaj geçmişi var mı?

 • H.U. @h-u

  Teknoloji yayını yalnızca tüketim üzerine değil ama üretime teşvik edici de olabiliyor işte... Hele hele seyirci kitlesinin ne kadar genç olduğunu bildiğimiz TeknoSeyir'in bunu yapması daha önemli... Tebrik ediyorum.
  Dolar kurundan, enflasyondan, faizden vs zarar görüyoruz ya, çözümü üretmek!... Bence bu alanı daha da geliştirmeliyiz.
  Reklam ve sponsorluğa dayalı yayınların tüketime dönük olması kaçınılmaz. Abonelik meselesi gelişebilirse bu kısır döngüden kurtulabileceğiz. Girişimciliği, üreticiliği kamçılayan yayınlar ayrı bir alt birim olur günün birinde, belli mi olur?... 👍👍👍

 • Nostromo @nostromo

  Eskisi gibi son kullanıcıya yönelik donanım inceleme vb videolar neden çekmiyorsunuz ? Çoğu videonuz ya cep telefonu ya da sektöre yönelik profesyonel iş yapmak isteyenlere hitap ediyor. Teknoseyir'in ilk yıllarını özlüyorum. Neredesin be Emirhan Döngel

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Biz ilk başladığımızda akıllı telefonlar daha piyasayı ele geçirmemişti. Emirhan şimdi olsa o da telefon çekecekti.

  • Nostromo @nostromo

   @gamsizm Murat ağabey ben sizi de anlıyorum ve hak veriyorum aslında. Arzu ettiğniz izlenme oranlarına ulaşmak için ana akıma hitap eden içerikler çıkarmanız lazım. Eminim bundan sizde pek memnun değilsinizdir. Eskiden rekabet yoktu, intel tek başına alıp gidiyordu piyasayı. Şimdi Ryzenler filan havada uçuşurken biz dinazorlara yönelik içeriklerde bekliyor insan

   Ek not : Size akıl vermek haddim değil ama örneğin yeni amd apular ile bir kç tane oyun oynayıp neler yapabildiğini görterdiğniz detaylı bir video iyi olurdu mesela. Oyunun içinden görüntü almanıza da gerek yok, dayayın kamerayı televizyona oynayın gitsin. Bunun gibi gibi şeyler

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @nostromo Yaptıkları videonun izlenme, yorum vs gibi geri dönüşlerinden üye kitlesinin neleri daha çok görmek istediğini anlayacaklardır.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @nostromo Zaten bir işlemci bir de ekran kartı heyecan yapıyordu. Ama şu anda işlemciler içerdikleri hatalarla gündemde. Para verip hatasız işlemci alamıyorsunuz. Ryzen bir heyecan yarattı ancak işlemcilere olan ihtiyaç azalınca günlük hayatımızda, hatalı bir tercih yok gibi. Ekran kartı piyasasında AMD, meydanı NVIDIA'ya bırakıp gitti iki senedir toplanan tüm sistemler aynı.

   Yani çok ilginç durumlar var da biz değinmiyor değiliz. Bize özel sorunlar da malum Dolar'ın artışı şu an piyasaları durdurmuş vaziyette. Globalde coinciler herkesin tadını kaçırdı.

   Telefonlardan biz de bıktık. Fakat sürekli yenilenen başka bir şey de yok.

  • Nostromo @nostromo

   @cok_okuyan Merhaba, ufaktan sitem ettim ama aynı şeyi bende belirttim. Bir daha üstünden geçmişsiniz

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  Popüler kültür konusu olmasımı yoksa ortada oturan konuğun konuşma tarzımı bilemedim ama ilk kez bir ts videosuna tahammül edemedim.

 • tekno55 @tekno55

  konuyla alakası yok ama birisi bana yardımcı olabilirmi acaba; HB dan 08.05de alışveriş yaptım, aynı gün kargo yazıyordu spirişi verdikten sonra 10 gün sonra kargo gözüküyor idi, bende müşteri hizmetleri aradım durumu anlattım,para iadesi almak istediğimi söyledim, aynı gün içersinde yapılıan iptal işlemerinin para iadesi aynı gün yapılıyor dendi,bende başka yerden aliyim telefonu beklemiyeyim diyerek iptal ettim siparişi 2 haftadır hergün arıyorum hepsiburadayı hep aynı şeyi söylüyorlar biz para iadesini yaptık bankanız ile görüşün bankayıda defalarca aradım enson şubeyi gitti onlarda tekrar ve tekrar para iadesinin yapılmadığını havuzda bile bekleyen havele eft nin olmadığını söylüyolar hepsiburada iade yapmamış onlarla görüşün diyolar,arada kaldım 2 hafta oldu para gelmedi halen,bu durumda ne yapabilirim ben nereye başvurabilirim, şikayet var a yazdım ama orayı önemsemiyolar zaten,bildirebileceğim bir birim vs. varmı nasıl alıcağız parayı bunlardan,resmen dolanlırıdık gibi hissediyorum kendimi ya koskoca hepsiburada.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  beyler bi saniye. regülasyon, hype, growth, knowhow, yakınsamak, insinutive marketing, consent, price tag tamam artık bilişim sektöründeyiz ve konuya hakimiz.