Paylaş Paylaş

ASUS Transformer Pad TF701T Tablet İncelemesi

ASUS, Android tabletlerinin üst seviyesini güncelledi ve Transformer Pad TF701T'yi piyasaya sundu. Tegra 4 işlemci ile gelen tablet, yüksek çözünürlük de sunuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziyaretçi

  Tabiki terfi etmicekler. Leven abi tegra 3 ten çöp gibi bahsetmiş. insanlara sürekli para harcatan teknolojiye karşıyız. Aldıkmı 5 yıl rahat kullanabilmeliyiz..

 • Furkan

  Asus'un mantığı : çalışan şeye dokunma ahahah çok iyi dedin abi 😀

 • Mehmet Sönmez @voyager1881

  Levent ve murat abi güzel inceleme olmuş teşekkürler. Surface 2 pro nun Türkiye ye gelmesini isterdim. Bu arada video lumiamda açılıyor 🙂 sizi severek takip ediyorum. İyi geceler

 • elefuen @elefuen

  Gerçi daha sonra da çıksa Trio gibi 11.6" FullHD ile diğer tabletlerden farklılaşırdı. 2560x1600 gerksiz olduğu belli. Samsung 1350 ye bulunuyor 3GB RAM Flaş ve kalemle daha iyi bir seçenek.Ama bundaki klavye istasyonu SD ve USB de Samsungta yok

 • Hakancez @hakancez

  Asus'un müşterilerini dinlemek ile alakalı ciddi bir sıkıntısı var sanırım. Hem laptop tarafında hemde tablet tarafında ufak bir tefek değişiklikler ile müşterilerini memnun edecek ayrıntıları ısrarla neden değiştirmiyorlar bilemiyorum. Son yıllarda bende dahil bir çok insanın donanım bileşenleri hariç Asus ürünlerine bakış açısı değişiyor. Örneğin son yıllarda özellikle laptop tarafında alışveriş yapan hiç kimse Asus markalı ürünleri tercih etmedi. Bunun en önemli sebebi bir önceki modellerde hoşlarına gitmeyen şeylerin yeni nesil ürünlerde de aynı yerde durması. Bildiğim kadarı ile 2013 yılında Asus PC tarafında düşüşle kapattı. Bunun en önemli sebebi bence ürünlerinin kalitesi değil, anlaşılmaz bir biçimde tüketicileri dinlememeleri.

  Mobil tarafta da bence sıkıntılı durumlar var. Telefon konusunda zaten tasarımdan yazılım desteğine her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Önceki nesil güçlü tabletlerinde yazılım desteği ve güncelleme konusunda oldukça yavaş kaldılar ancak asıl önemlisi böylesine pahalı ürünler almış insanları aksesuar konusunda tatmin edecek çeşitliliğe sahip değiller. Çevremde Transformer serisi ürün alıp yenisi çıkınca alırım diyen bir kişi bile tanımıyorum...

  İnsanlar zaten oldukça pahalı ürünler almışlar ve çevresel birimlere aksesuarlara para harcamaya meyilliler. Ancak bir kaç ürün hariç ortalıkta alınabilecek aksesuar yok. Bu konuda Sony ve Samsung, 2013 senesinde çok ciddi çalışmalar yaparak Apple'ın doğru yaptığı şeylerden ders alıp bir çok yenilik yaptılar. Müzik dock'larından, aksesuarlara gerek kendi markaları gerekse de alternatif kanallardan pazara bir çok ürün sunup, insanların hoşlarına giden aksesuarlardan hareket edip ürünlerini aldırmanın yolunu buldular. Müzik sistemlerine, eklentiler yaptılar, televizyonlarında ek özellikler sundular hatta PC tarafında tabletler ve bilgisayarların ortak kullanılabileceği belki gereksiz görünen ancak pazarlama adına mantıklı hamleler yaptılar.

  Asus'un elinde tüketici elektroniği pazarı ürünleri olmadığı halde hala gittiğim yol doğru diyerek yoluna devam ediyor. İnşallah sonunda acı bir tecrübe ile uyanmazlar...

 • commodore @commodore

  Levent Abi Gözündeki Problem Nedir ?

 • sezgin

  levent abi hiçbirşey anlatma öyle otur ben seni gene dinlerim abi.

 • Rauf

  Güzel inceleme olmuş fakat benim başka bir derdim var ? Basçek dergisini arşivlemek konusunda sıkıntı yaşıyorum okuduktan sonra siliniyor sebebi ne olabilir? Çok güzel dergi olmuş elinize sağlık ücret falan sorsa vereceğim arşivlesin diye ama onu da sormuyor.

  • cgdincer @cgdincer

   Selamlar;

   Dergi uygulamasında arşivleme seçeneğini tıkladığınızda O ayki indirdiğiniz sayı tabletinizden silinir. Okuduktan sonra otomatik olarak siliniyor ise başka bir problem vardır. Sorunu detaylandırıp mail atarsanız ilgilenmeye çalışırım.

   Dijital dergimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz saygılar...

  • Rauf

   Selam , ekipten kimsenin maili adresini bilmediğim için buraya yazma ihtiyacı hissettim.twitter Facebook falanda kullanmıyorum .Ben arşiv tuşunun gerçekten sayıyı arşivlemek için kullanıldığını düşünmüştüm.Dergilerin tamamını Gazetelik kısmına indirip oradan bağlantı olmadığı zamanlarda da içeriğe ulaşma şansım yok mu ? Varsa çok işime yarayacak çünkü.
   Asıl ben bu tür şeylere ilgi duyduğunuz ve ortaya harika bir iş çıkardığınız için tebrik ve teşekkür ederim.

 • Mahir balcı

  Alan insanların çoğu kısmı ios mu android mi diye bakmıyor ki bence ipad ile de kıyaslamanız lazım en azından şarj süresi malzeme kalitesi gibi konularda. Yanlış bilmiyorsam dünyada en çok satan tablet ipad , ve her yeni çıkan üründe o sınıftaki en çok satan ile karşılaştırılmalı.

 • Yaya

  Fanboy değilim ama iPad Air ile çerçeveler iyice incelmişken android tablet almak mantıklı gelmiyor.
  300-500 liraya tablet alınacaksa android mantıklı ama 1000 seviyesine çıkılıyorsa ipad air rakipsiz.

 • Ziyaretçi

  Neden 201 ile karşılaştırıyorsunuz bu 201 'in değil TF700T 'nin yenisi.

 • mfatih1986 @mfatih1986

  güzel tablet te tegra 4 biraz düşük kalmış o ekran için.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  Bahsedildi de ben mi kaçırdım bilmiyorum ama bu yeni tabletin dok ünitesi LP'nin Transformer Prime'ı ile uyumlu mu? Kendi sorumu cevaplayayım, hiç zannetmiyorum! Ah Asus ah! İlk nesil Transformer (TF101) sahibi olarak, sizin yaptığınız "Asus hiç iyileştirme yapmıyor" eleştirisine ben de şunu ekleyeyim. O zaman tabletin dok ünitesini hiçbir yerde bulamadığım için alamamıştım. Asus ilk Transformer'ı çıkarırken biraz geleceğe dönük planlama yapsaydı, tablet-dok bağlantısını iyi tasarlayıp bir standarda oturtsaydı, sonraki nesillerde hep aynı bağlantıyı kullanıp geriye doğru uyumluluğu sağlasaydı ne kadar güzel olurdu! Şimdi bu yeni Transformer'ın dok ünitesi benim TF101 ile uyumlu olsa, koşa koşa gider alırım. Ama hangisini alırım? İcabında gider tek başına dok ünitesini alırım, ya da dok+tableti alır, tek doku iki tablet arasında keyfime göre kullanırım. Asus'un elinde çok büyük bir donanımsal ekosistem fırsatı vardı, ama bu fırsatı heba etmiş görünüyor.

 • bmelikoglu @bmelikoglu

  Hepsiburada'ya gelmiş bile ama dizüstü fiyatına: 542,00 USD +KDV KDV Dahil : 1.441,89 TL Peşin fiyatına 12 x 120,16 TL

 • Koray Ustuner

  Ürünü ben beğendim. Zaten çok fazla oyun oynayan biri de değilim. Bu nedenle özellikleri hoşuma gitti. Benim ihtiyacım aslında 17" boyutlarında bir tablet ama sanırım her yıl boyutlarının 1-2" büyüdüğünü göz önüne alırsak bunun için birkaç yıl daha bekleyeceğim 🙂
  Bu denli yüksek çözünürlüklü bir tablet için nVidia'nın yeni Tegra K1 işlemcisi nasıl bir performans gösterecek merak ediyorum doğrusu. Pil tüketimi ve 3D performansı rakipleri karşısında nasıl bir yol çizecek? Umarım nVidia Tegra K1 işlemcili tabletler de pazarda yavaş yavaş yer edinir.

 • Ziyaretçi

  Levent Pekcan daha once de belki 4 5 kez bu hoparlörün tableti tutarken kapanacağını söyledi. Ben de TF700T kullanıyorum, o şekilde tableti tutabilirsiniz evet ama hiç doğal bir tutus değil tüm elinizi arkaya yapıştırmak. Normalde tutarken avcunuzun hoparlörün üstüne gelen kısmı çukur bir hal alıyor ( kulak kepçesi gibi ) ve sesin ön tarafa yollanmasını sağlıyor.

  Levent Pekcan gibi tableti tutarsanız ( tüm avcunuzun içini hoparlörü kapatacak şekilde tabletin sırtına yapıştırırsanız ) baş parmağınız tabletin yan yüzeyine parallel bir hal alıyor ( yani tavana bakıyor ) ve tableti kullanmak imkansız oluyor zaten. Abuk subuk bir tutus. Zaten kendisi de sadece " Hoparlörün yeri kötü " derken tableti o şekilde tutuyor, normalde hiç öyle tutmuyor.

  Bu bir dizayn hatası değil, gayet de güzel bir dizayn anlayışı. Sesin avuç içinde bir miktar zenginleşmesi ve tok hal alması sağlanıyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Kullanım senaryosu tableti kullanmak üzerine değil. Pasif durumda iken yani bir şey izliyorsanız elinizin tutuşu kavrama şeklinde olabiliyor çünkü bu durumda parmağınızın ekrana temas etmesine gerek yok. Ayrıca eliniz engellemese bile stereo etkisi alamıyorsunuz. Bu sistemin neden ideal olmadığını görmek için düzgün bir örnek görmek yetiyor. Karşılaştırınca daha iyi anlaşılıyor.

 • Enesunsal @enesunsal

  Muhtemelen başka çözüm bulamadıkları için çerçeve bu kadar büyük çünkü çerçeveyi aynı tutup ekranı büyültseler 10 inç den daha büyük olacak farklı bir kulvara açmaya çalışmış olacaklar.Ekranı sabit tutup çerçeveyi küçültseler bu seferde alanları azalacak en basitinden pili küçültmek zorunda kalacaklar.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Levent abi birşeyi merak ediyorum. Cevap verirsen sevinirim. Bildiğim kadarıyla ekrana koruyucu film takıp kullanmayı hiç sevmiyorsun. Transformer Prime'ı yıllardır koruyucu film olmadan kullanıyorsun.

  Bunca zaman içinde ekranda ne derece çizik oluştu?

 • Guguk

  Bunlarda kitap okuyosa Levent Bey vay haline o gözlerin. Sayısal vursunda Sony'nin 13.3 inçlik reader'ını hediye edeyim piyasaya çıkınca . 🙂

 • E.C.ARAT

  Transformer Book Trio alacaktım,hem android hem windows 8.Yanına 300 liralık bir monitör,samsung blu-ray(harici) ve kart okuyucu alır tüm işimi görürüm diyordum.Kur yükselince suya düştü.

 • Ziyaretçi

  O çözünürlüğe ramen benim s4 le aynı perfornmansı veriyor

 • emirclio @emirclio

  İyi günler bir kaç haftadır bekliyorum haftalık gündemde altair 8800 in 40 ıncı yılını kutlıyacakmısınız? 40 ıncı yıl hatırına.(tam tarih yok ama ocak ayı deniyor ) 3 sene sonraki ocak ayında'da ces 1977 nin 40 ıncı yılı için bekliyeceğim.

 • Furkan

  yüksek çözünürlülülüğününü 14:12 koptum levent abi

 • Reha Bal

  Ben ürünü 3 hafta önce annem için aldım. Kullanımı kolay, klavye ve mouse kullanabileceği tek ürün olduğu için TF701T'yi seçtik ve çok memnunuz. Sadece iki sıkıntı çektiğimiz nokta; Fiziksel olarak ekran dock a takılıyken hafif oynama var. Bir diğeri de bazen kendi kendini yeniden başlatması. Bunlar haricin de muhteşem.

  Not: Ürün 4.2.2 olarak geldi ama 4.3 güncellemesi hala gelmedi. Asus TR'nin konuyla ilgili soruma 3 haftadır cevabını bekliyorum...

 • Bonbreka

  M.Gamsız CES videosu gelmeyecek yazmıştı sanırım birkaç video öncesinde bir yoruma, beklemeyin yani.

 • Ziyaretçi

  Sitede embedded video auto-play modunda olunca youtubeda ki view sayısına katkısı olmuyor diye okumuştum.

 • Sarp Karataş @hmtsarpkaratas

  Eğer 3G şeçeneği olan model çıkıcak olursa yarın alırım.

 • akın

  buna bu kadar para verceğıme exper ed2-530 alırım 1299 lıra ı5 ıslemcı 64gb ssd 4 gb ram ve tabıkı windows .

 • Deli Yusuf @akilli-yusuf

  50 gündemdir LP'nin ağzında tüğ bitmişti Transformers hakkında kötü yorum yapmaktan. İyi oldu yenisinin çıktığı bunu bari LP ye hediye etseler de bir kaç ay sonra iyice kullanımdan sonra değişiklikleri iyice yorumlasa.

 • İbrahim

  ürün iyi ama 7-8 inçler varken kullanılmaz 10 inç çekici gelmiyo

 • patholocik @patholocik

  Levent Bey selamlar. sanıyorum dişleriniz nedeniyle çok sıkıntı çekiyorsunuz konuşurken. umarım tez zamanda problem ortadan kalkar. Geçmiş olsun.

  İnceleme yine harika. teşekkür ederim.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Ya evet, Asus'un en büyük problemlerinden bir tanesi yüklediği gereksiz uygulamalar. Benim K53TA'nın, özür dileyerek söylüyorum, resmen içine etti. Oyun oynama-indirmeyle ilgili saçma sapan bir yazılımın donanım sürücüleriyle (hemde, sürücüde değil) ne ilgisi olabilir sizce? Ama Asus'a göre öyle sanırım, çünkü yazılımı kaldırdığım anda K53TA'nın bütün sürücülerini yeniden yüklemek zorunda kaldım ve sistem bir daha kendine gelemedi. Sabit diske çıkartıp, bir daha da ellemedim (sıfır sabite yeni sistem kurdum).
  Ve maalesef bunu Samsung ve en kötüsü Google'da yapmaya başladı (arkadaş kullanmadığım bir şeyi tutmak zorunda olmayı anlayamıyorum- Galaxy S3'ümde Google'ınkiler yetmiyormuş gibi birde Samsung'un bir sürü gereksiz yazılımı var. Android 4.3'le birlikte bir sürüde eklenmiş. Ben talk, whatsup, vs. kullanmıyorum ama tutmak zorundayım. Gmail kullanıyorum ama app üzerinden bağlanmak istemiyorum, sistemimde boş yere tutuyorum. İsteyen yüklesin istemeyen yüklemesin). Aslında, Teknoseyir, Chip, Donanım Haber, Tom's Hardware vb. baskın ve takipçilerinin iletilerini dinleyen kuruluşların, haber sitelerinin vb. bu büyük firmalara bu ipuçlarını iletmesi gerekir diye düşünüyorum.
  Mesela ben, Google Play'a ne şikayet ne de pozitif yorum yazıyorum, sırf yorumlarımın Google+'ta yayınlanmasına zorlandığım için, yani en doğal hakkımı özgürce kullanamıyorum.

 • Ziyaretçi

  Arkadaş varsa android yoksa android. Nedir sizin bu iOS düşmanlığınız anlamadım gitti. Video'larınızı beğenerek ve keyifle izliyorum orası ayrı ama hep android tablet inceliyorsunuz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   iOS ürün geldi de incelemedik mi?

  • Ziyaretçi

   O konuda haklısınız, keşke elimde olsa da sizinle paylaşabilsem. İnşallah Apple Store Türkiye'de pürüzsüz olarak faaliyete geçer de gereken desteği verir. Benim iOS karşıtı olmanızdan kastım örneklenlendirmeler, kıyaslamalar arasında daha arka planlarda tutmanız, yanlış anlaşılmasın Murat Bey, Saygılar..

 • Onurcan4888 @unicorn488

  bence Apple ürün gönderse bile incelemeyin çünkü incelenecek bir tarafı yok. Artık gelirse "banane ya incelemem" diyerek trip atma hakkına sahip olacaksınız. 🙂

 • BirolTOPCU @brltpc

  Cihazi aldim fakat normal kullanimda guc tasarrufu acikken 2 saatten kisa bi surede 100de yuzden yuzde 69'a dustu ve cok isiniyor bazen ekrani uyandirdigimda dokunmatigi calismiyor. Servislik durumu var galiba iade isticem