Paylaş Paylaş

ASUS ROG G750 Notebook İncelemesi

Bizim de oyun incelemelerinde kullandığımız ASUS G75 oyun sistemi G750 modeline güncellendi. Haswell işlemcisi ve NVIDIA 780M GPU takviyesi ile güçlenen sistemde Macid hafta boyunca oyun oynadı ve deneyimlerini paylaştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • wise

  Bana göre bu tip bilgisayarlar değersiz. Boşa para israfından başka bir şey değil. Yanında taşıyacaksan mini pc topla.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Mini PC'nin monitörünü nasıl taşıyacaksınız? Ve bütün gerekli kablolarını, klavyesini ve faresini?

  • haydar

   4 kg civarı bu laptopu her yere taşıyabileceğiz demekki..:)

   Evde salonda yatak odasında holde mutfakda wc de oyun oynama fantazisini geliştirir anca bu alet..Başka da bi mobilitesi yok..

   Gerçekçi olalım..

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Sırtınızda taşımayacaksınız 🙂 Buna bu fiyatı veren kişinin muhtemelen arabası da vardır. Derli toplu bir iş istasyonunu gittiğiniz her yere götürebildiğinizi düşünün.

  • Ziyaretçi

   Sevgili Murat Gamsız. Daha dün Cooler Master kasa toplarken diyordunuz ki bunu çantaya at, istediğin yere götür, süper bi olay. Hatta Levent abi de öyle demişti. Şimdi arkadaşın dediğine de böyle söylüyorsunuz. Anlamadım gitti.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Evet ama bizim kaset ettiğimiz taşıma sürekli bir taşıma değil. Bizim kasa ile bunun en büyük farkı, bizim kasanın özel maksatla kurulabilmesi. Mesela biz ekran kartı takmayacağız. Çünkü PCIe slotu ile başka bir işimiz var. Asus'un sistemine istediğimiz kartı takmamız elbette mümkün olmayacaktı. Hem işimizi gören hem de taşınabilir bir sistem kurduk. Elbette yanında klavye vs de taşımak gerekecek. Hatta duruma göre monitörü de ekleyeceğiz. Araçla taşınacak çoğunlukla.

  • emre

   Murat abiye katılıyorum mini pc'yi bunun kadar taşıyamazsın.

  • Ziyaretçi

   anladım teşekkürler.

  • wise

   Mini pc olan adamlarda mutlaka araba olur. Zaten lan partilerine giden insanlar ellerine kasalarını alır giderler. Sizler çelişkileriniz ile şaşırtıyorsunuz beni. Daha geçen mini pc taşınmalık bir çantaya koy git falan diye ağzını sulana sulana anlatıyordunuz.

   Çevir kazı yanmasın.

   Ayrıca, bunu alan adamda araba oluyor da, neden mini pc alanda olmuyor gibi bir düşünce oluştu anlayamadım?

   Kütük gibi bilgisayarın ağırlığı zaten mini pc ile aynı olur. Bilgisayar resmen kütük gibi. Benim damdaki kremitleri tercih ederim.

   3d falan o ekranda sadece masturbasyondan başka bir şey değil.

   Lütfen çelişkiden uzak yorumlar atın murat bey. Zira size hiç yakışmıyor.

   Markaya ve incelemeye göre yağlama hiç hoş değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   İyi de bu tip bir laptop bizim topladığımız kasaya denk değil ki? Denk olabilmesi için monitör ve klavye+fare de katılmalı. Ancak o zaman aynı uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Bu laptop parası olana bir lüks sunuyor. Siz mini PC'yi arabanıza atıp gidebilirsiniz ama parası olan o hamallığı yapmaz derli toplu bir laptop taşır. Yaya olaraksa zaten mini PC taşıma durumunuz yok. Sadece kasayı alabilirsiniz ama gittiğiniz yerde diğer parçalar bulunmalı. Laptop ise lazım olduğu anda her zaman her yerde çalışmaya hazır. Ayrıca yorumlarda bu laptop'u kullananlar ev içinde bile kullanım senaryolarını yazmışlar. PC'yi koyacak sabit bir yerim yok dediğiniz anda bizim mini PC seçenek olmaktan çıkıyor.

   Mini PC, bu kadar pahalı bir laptop alamayanın başvurabileceği en küçük çözümlerden. Daha küçüğünü üstelik aynı konfigürasyonla daha önce inceledik. Arma Venes olarak aratırsanız bulursunuz.

  • yemre

   3D surround ? tek taraflı subwoofer var

  • Melih Bahadir Melikoglu @mbahadirmelikoglu

   Bizi masaüstü pc'lerin kocaman kasalarından ve kablo karmaşasından kurtarıyor. Asus da özellik eklerken en iyisini seçmiş ama keşke 0 5400 lük hdd yerine 7200lük disk koysaydı.

 • levent tektaş

  Böyle oyun pcleri malum biraz kalın oluyor ama bizi masaüstü pclerin kocaman kasalarından ve kablo karmaşasından kurtarıyor. her nekadar alamayacak olsamda alacakmış gibi düşündüm biran 🙂 Asusda özellik eklerken elini korkak alıştırmamış ama keşke 0 5400 lük hdd yerine 7200lük disk koysaydı. hdd den kısmak saçma olmuş biraz.

  Macit ve murat abi bu incelemede çok güzel iş çıkartmış ama ekipte levent abininde olması lazımdı. Levent abi çok farklı açılardan olaylara bakabildiği ve engin tecrübeleri olduğu için bunun gibi kallavi ürün incelemelerinde levent abininde olması şart.

  • Alperen @alperen

   Yorum güzel,katılıyorum ancak masaüstü nün yerini tutmuyor,sistem yükseltme keyfi yok,dizüstüne 1 yıl tahammül edebildim çocuğa verdim.

  • levent tektaş

   Ben genel olarak (taşına bilirlikten) dizüstü pcden yanayım ama işim gereği masaüstü ve büyük ekranda çalışmak zorundayım.
   Aslında dizüstündede bi ölçüde yükseltme oluyor, ramler hdd bluetooth wifi falan değişiyor bulabilirsen CPU da değişiyor. Hatta MXM diye bir olayı vardı, sözde ekran kartları değişe biliyordu ama MXM in adı var kendisi yyok olanıda inanılmaz pahalı.

  • Kesb-i @kesb-i

   Malesef artık yükseltme işi eskide kaldı gibi. Neredeyse her işlemci terfisinde intel slot değiştiriyor. Anakart ve işlemci değiştirip bir de ekran kartı takviyesi yapınca geriye pek bişey kalmıyor. Kasanın dışı, güç kaynağı, ekran klavye filan. Hatta ramler de seneye ddr4 olmaya başlayacak. O ramleri takabilmek için anakart değişecek vs. Yani 4 yıl kullanıpta ben şuna bir terfi yapayım dediğinizde o an piyasadaki çoğu parça sizin makinenize uymuyor olacak. PC pazarı kendi ipini bu şekilde çekiyor şuan ve bunu göremiyor olamazlar.

  • Ziyaretçi

   evet katılıyorum, mesleğin icabı gerekmiyosa pc toplama işi gerçekten bir lüx hobisi durumunda senelerdir, ve yine senelerce kurulu kalıcak belli başlı oyunları dışında(arma-total war-hardcore stratejiler) oyun kısmı içinde gereksiz. Konsollara oyun yapmak için kullanılan araçlar durumundalar.

  • can

   Thunderbolt var harici ekran kartı takılabilir.

  • wise

   Ya Can TB teknolojisi ile sen o taktığın harici karttan ne kadar fayda sağlarsın? Söyleyeyim %70'i kadar. Peki sen o karta kutusu dahil bir dünya para sayıp neden %70 verim alasın.

   bana göre tamamen saçmalık.

 • Ziyaretçi

  Bu paraya 2 kat daha güçlü masa üstü kurulur...

 • levent tektaş

  Öncelikle tebrikler. Levent abinin teknoloji ufkumuzu inanılmaz genişlettiği bir gerçek, iyiki teknoseyir var bütün ekibe minnettarım.
  Bende öğrencilik yıllarımda tezgahtarlık ve ardından kazandığım parayla pc tamirciliği yapmıştım. Ek gelir güzel oluyor öğrencilikte. Dişini biraz sıkarsan külüstür LPG li bi araba bile alabilirsin. LPG parasını arkadaşlarla ortak bölüşürsen senden kralı olmaz 🙂

  • Damdan düşer gibi

   Biz bir aileyiz teknoseyir ailesi.. Böyle şeyler duyunca çok seviniyorum...
   İzmirden sevgilerle....

 • Pissy31 @lizozom_

  Selamlar,

  Sanırım oyun dizüstüsü (garip bir tamlama oldu hakkaten) mü yoksa daha ekonomik oyun masaüstü bilgisayarı mı sorusuna cevabı bence meslek belirliyor. Sonuçta şu canavar neredeyse 5 kilogram. Bunun yerine neredeyse yarı fiyatına birkaç gün önce yaptığınız Coolermaster mini kasası gibi bir sistem toparlanabilir, zira bu sistem de taşınabilecek kadar küçük olacaktır Levent Abi'nin dediği gibi. Monitör problemini saymazsak bu konuda mini-atx kasalar daha avantajlı bana göre.

  Buradan şuna geliyorum; eğer evde kalan biriyseniz şu laptop'a ihtiyacınız yok hakkaten; ancak öğrenciyseniz yapacak bir şey yok. Hem oyun, hem CAD çizimleri için gerekli olan bilgisayar bunun gibi bir şey. Özellikle yurtlarda kalan ve/ve ya bilgisayarını bir yerlere götüren biriyseniz dizüstü almaktan başka çareniz olmuyor.

  Ricama gelince; hazır ele oyun bilgisayarını hatta G750 gibi bir canavarı almışken, bir de üstüne bir MSI GT70 gibi bir makineyi de inceleyebilir misiniz? Bu iki makinenin karşılaştırmasını çok merak ediyorum. Tabi böyle şeyler "ha diyince olmuyor" farkındayım, fırsat olursa yani 🙂

  • Retro Sinan @retro-sinan

   "neredeyse yarı fiyatına" demişsiniz aslında şöyle olacak o neredeyse 3'te bir fiyatına 🙂 Sonuçta 8 bin liraya kadar gidiyor bu laptop'ta fiyatlar. Gerçi kategorileri farklı birisi çok daha derli toplu, klavyesi, ekranı, bluray (opsiyonel)'i ile başka bir boyutta. Hatta laptop ları aynı zamanda UPS'i de olan bir masaüstü olarak düşünebilirsiniz. Nede olsa elektrik gittiği zaman halen çalışabiliyor...

  • Melih Bahadir Melikoglu @mbahadirmelikoglu

   Bizi masaüstü pc’lerin kocaman kasalarından ve kablo karmaşasından kurtarıyor. Asus da özellik eklerken en iyisini seçmiş ama keşke 0 5400 lük hdd yerine 7200lük disk koysaydı.

  • Arda

   Bizi masaüstü pc’lerin kocaman kasalarından ve kablo karmaşasından kurtarıyor. Asus da özellik eklerken en iyisini seçmiş ama keşke 0 5400 lük hdd yerine 7200lük disk koysaydı.

 • Kutay

  Üst düzey grafik lazımsa masaüstü, tartışmaya açık bir konu değil. Kimse çıkıp 17.3" e taşınabilir demesin. Bunu alan adam masasının üstüne sabitler.
  6.000 liralık dizüstünün verdiği grafik performansını 3.000 liralık teknoküp tarzı her parçası özenle seçilmiş süper sessiz bir masaüstü ile elde etmek mümkün. Ayrıca bu masaüstü bilgisayarın tüm parçaları emrine amade. İlk satın almada yüksek seçilen bileşenler ile yıllarca sadece ekran kartı terfisiyle son grafiklere ayak uydurmak çok kolay. 2009 yılında alınmış i7 920 ile hala işlemciyi dert etmeden ekran kartı terfisiyle mis gibi oyunlar oynanıyor. Al pazardan gel eskisini çek pci'dan yenisini tak. Videoda 1.5 yıllık 660m li sisteme burun kıvrılıyor artık yetmiyor deniyor.

  Levent Ağabey masaüstü sistemlere pahalı bir hobi diyordu, orta ve alt klasmanda çok doğru bir tanım olsa da bu seviyede hala masaüstü tartışmasız kral.

 • alper

  teknolojide kız gibi para yoksa o da yok 😀

 • Ziyaretçi

  Çok pahalıymış kardeş... 🙁

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Minimum fps sürekli değil. Anlık gördüğü bir dip olarak düşünün. Ortalama daha önemli.

 • hanifi özgül

  Valla bende hep dizüstüden yanaydım ama evlendikten sonra diz üstü tv ye hdmı dan bağlı şekilde öylece duruyor. Şimdi ps4 mü bir teknoküpmü alsam düşünüp duruyorum...

  • hanifi özgül

   Haklısınız zaten online işi ağırlaştıkça orjinal almak şart. (ki hep orjinal oyun alırım... ::)))

 • Canberk @hepsenc

  Merhabalar, Teknoseyir sitesini mobil Chrome dan aciyorum sesler garip geliyor.Nedeni nedir ??

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  Selamlar, Güzel inceleme olmuş fakat fiyatını hakkedeceği tek konu büyüklüğü ve 3 saat normal kullanımda gitmesi gerçi ben 6 yada 8 saat olmasını beklerdim daha büyük pille oladabilir opsiyonel diye düşünüyorum. Sizin videolar ile uğraşan arkadaşınız doğru söylemiş benim AMD Phenom II X6 1090T normal hizinda bundan düşük sonuç almış ( cinebench R15 ) ben ona üzülüyorum. :=(

 • Erdem

  thunderbolt tanıtıldığında harici ekran kartları hayatımıza girecek gibisinden kullanım senaryoları vardı. Hala bana en mantıklı gelen oyun bilgisayarı harici ekran kartlı sistemler.

  Çıkart tak normal laptop'a oyna oyununu sonra çıkart masaüstüne bağla... yükseltme ihtimali var ikinci el olarak satabilirsin vs vs...

 • Salih

  Oyuncu serisi laptop'larda favorim MSI. MSI GS70 Stealth'i de incelemenizi dilerim. En ince oyuncu notebook'u olmakla birlikte özelliklerinden pek taviz vermemişler. MSI'ın blogunda okuduğuma göre 2 cm'den daha ince bir oyuncu notebook'u geliyormuş. Merakla bekliyorum. MSI'ın bir avantajı da yükseltme yaptığınızda garanti dışı kalmıyor. Asus ROG serisi de güçlü fakat bir oyuncu bilgisayarı için fazla kaba duruyor. Mesela Alienware de kaba tamam ama harika görünen bir tasarımı var.

 • Pino

  4k panelli ve en üst kalite IPS panele sahip laptoplar çıkmışken bu fullhdli laptoplara kim 8000 tl verir? Ben vermem.

 • Osman

  Geçen aldım bu laptop'dan wifi kartı 5Ghz 802.11ac diye bi teknoloji sanırım yeni çıkmış. evdeki modemle ile sürekli internet kopuyor. alırken dikkat edin derim. modeminiz yeni ve kaliteli olması gerek yani. 300mbps dedikleri olay olmalı.
  Full hd keyfi oyun keyfi güzel. tek sorunu herşeyi full hd oynamak zorundasın. ilerde 3-4 sonra çıkan oyunlar için söylürum. makine yaşlandıgında yeni oyunları oynatamaz o çözünürlükte alırken onu düşünün derim. bundan tek farkı HDD farkı benim. SDD yok bende. SDD şart bence bu makinaya HDD hafif kalıyo.
  Gözlük olayı da nvidia gözlüğü gerekiyor. ona dikkat edelim. eğer aldığınız yerde gözlük vermiyorlarsa bence almayın derim. çünkü gözlük 300TL civarında şuan

 • Hex4d0r

  Bende Monster(Clevo) P170EM var. Geçen sene almıştım. i7 3610qm , 16gb ddr3 ve gtx 670M vardı. Yani bu Macit'teki G75'den biraz iyi.(Onda galiba GTX 660M vardı). Ben 3000 liraya aldım. Şimdi Dolardan dolayı fiyatlar hiç oynamasa 1000 lira oynuyor. Önce Doların düşmesi lazım 🙂

  Ağırlığı dert eden biri değilim 🙂 Her yerde her işimi görsün. Her oyunu oynayayım diyenlere ve mobil olarak kullanacaklara birebir 🙂

  Daha uygun fiyatta ise Monster Bilgisayarda bulabilirsiniz. Markası Asus değil, Kasalar MSI ve Clevo'nun. Aynı özelliklere sahip (3Dsiz) model MSI kasada 5350 lira, Clevo Kasada 6300 lira civarı.

  Şu Clevo kasalar bana daha uygun geliyor. Bunların sonradan upgrade etmesi zor. Üreticiden kaynaklı problemler oluyor ama Clevolarda Ebayde bir sürü satış var. Al getirt tak kullan 🙂 Ekran kartı veya işlemci upgrade yapabilirsin.

  Fiyat bence pahalı. Monster bilgisayar gibi Asus ile kıyaslanamayacak düzeyde bir firma bu fiyatlarda satabiliyorsa. Asus'un daha uygun bir fiyata satması gerekir.

 • Ziyaretçi

  Araba parası.

 • Zoom

  Parası olanın zevk için alacağı bir alet...Gerisi hikaye

 • Hakancez @hakancez

  Pahalı evet pahalı ama bu ürünlerin alıcı kitlesinin büyük bir bölümünü hiç tahmin etmediğiniz insanlar oluşturuyor. Ben uzun zamandır bu tarz oyuncu tipi veya yüksek konfigürasyonlu multimedya dizüstü bilgisayarları kullanıyorum. Çevremdeki neredeyse tüm arkadaşlarım bu tarz bilgisayarlar kullanıyorlar. Aslında kimse sıkı oyuncu değil, arada sırada oyun oynayıp günün stresini atmak isteyen insanlar.

  Yaş ilerleyip evlenip çoluğa çocuğa karışınca ne kendinize ait odanız ne kendi masaüstü bilgisayarınız kalıyor. Ev içerisinde göçebe gibi yaşamak zorunluluğu doğuyor. Bu göçebelik sırasında elinizin altında bu tip bir bilgisayar olması hayatı kolaylaştırıyor.

  Yoksa makul mantıklı bir bakış atıldığında gerek ergonomi gerekse de performans açısından bu tarz dizüstü bilgisayarlara bu fiyatları vermek çok mantıklı değil.

  Ergonomi konusu çok mühim. 18.4″ boyutunda bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Bunların ortak sıkıntısı ekranla klavyenin tümleşik olması sebebi ile rahat bir klavye kullanım pozisyonunda kafanızın monitöre bakmak için gereken açıdan çok daha aşağıda olması gibi bir gerçek ortaya çıkıyor. Ya dik oturmayacaksınız veya başınız öne eğilecek. Son derece rahatsız bir durum. Ama masaüstü kullanımda boyunuza uygun bir monitör kullanarak ve dik oturarak çok daha rahat bir oyun deneyimi yaşamak mümkün. İster istemez ek bir klavye kullanıp dizüstü bilgisayarını yüksek bir yere koymak durumu ortaya çıkıyor rahatlık arıyorsanız.

  Eğer kendinize ait ve gerçekten sizin olan bir odanız hadi onu geçtim bir masanız varsa güzel bir monitör ve masaüstü bir çözümü seçin. Zaten yaş ilerleyip çoluk coçuğa karışınca ister istemez bu tarz bir bilgisayar almak zorunda kalma olasılığınız yüksek. Oyun dizüstü bilgisayar hakkınızı o zaman kullanırsınız…

 • Ziyaretçi

  Bilgisayar, donanım videoları geri döndü. İşte sevdiğim Teknoseyir

 • Haluk Benker @benker

  İki kat fazla para verip masaüstü bilgisayarının yarı performansında bir notebook almak için insanın özel nedeni olması lazım.
  Şahsen ben masaüstü bilgisayarımdan vazgeçemiyorum ve mobil bilgisayar için 11-13 inch arası ultrabook parası denkleştirmeye çalışıyorum.5-10 günlük seyahatlerimde de ille steam oyunlarımı oynayacaksam, ayarları kısıp kendimi avutabilirim.
  Güzel ve yararlı inceleme için teşekkürler.

 • Unal Bolat @unal13

  Gerçekten ''canavar'' sözcüğünün sözlükteki anlamı olmuş. Ama benim fikrim sırf oyun oynama amaçlı alınacaksa değmez.
  Bu fiyata çok sağlam bir masaüstü sistem toplamak mümkün ki sistem toplamanın zevki de bir başkadır. 🙂
  Ayrıca, alternatif olarak;
  Playstation 4 veya Xbox One gibi bir konsol,60'' LG 60PH670S TV,Pioneer HTP-071 Ses Sistemi alınıp çok keyifli bir şekilde oyun oynanabilir. 🙂 

 • Ziyaretçi

  7000 liraya bilgisayar labı kurarsın 30 tane çocuk aynı anda bilgisayar kullanır.

 • Gujaratt @gujaratt

  fiyat gerçekten yüksek fakat , oyuncu dizüstülerin gereksiz olduğunu düşünen arkadaşlara, kendimce gerekliliğini anlatmaya çalışayım, ben msi ın 17,3 " daha mütavazı sistemlerinden birini kullanıyorum, her istediğim zaman içerdeki odaya gidip oyun oynayamıyorum (evli olanlar bilir , evli olmayanlarda bilecek 🙂 ) hanım haklı olarak birlikte oturalım napıyosun saatlerce içerde bilgisayar başında diyor. durum böyle olunca alıp götürüyorum salona arada bir laf atıyorum, diziye yorum yapıyorum devam ediyorum oyuna 🙂 istediğim zaman salondaki televizyona bağlayıp, xbox 360 gamepad lerini kullanarak büyük ekranın keyfini çıkarabiliyorum. yazın balkonda açık havada oturmanın, oyun oynamanın keyfi başka oluyor çıkıyorum açık havada oyun oynuyorum. vs vs uzar gider.

 • Kesb-i @kesb-i

  Ben de GTX 770li, SSD'li, intel 4700 işlemcili 16 GB ramli bir canavar kullanıyorum. Ama ben sene ortasında SSD ile 3000 gibi bir rakama mal ettim. PC toplasam monitörü kasası vs. derken 2 buçuk tutarı en kötü. Yaktığı elektrik de yanıma kar kalırdı. Uygun fiyata denk getirdikten sonra bunlar daha mantıklı bence. Ara ara arkadaş çağırıyor alıp gidiyorum online oyun oynuyoruz beraber. LAN partisi yani bi çeşit. Sırt çantama atıp gidiyorum. İlk aldığımda hergün işe götürüp getiriyordum sırtımda. Ağır da olsa değiyor bence. Daha az enerji, daha az gürültü, daha az yer, çok daha taşınabilir bir sistem. Ama bu blgisayar için fiyat çok yüksek kaçmış.

 • Gürkan Özen

  Murat abi merhaba,

  Sitedeki iletişim kısmından bir sorunumu yazdım, bilgisayar işlemcisi ve anakart ile alakalı. Yani kendi bilgisayarımla ilgili. Fakat hiç cevap yazan olmadı. Yardımcı olabilrsen çok ama çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 • zgrmz

  buna verilecek parayla ps4+çok güzel bir televizyon+iphone 5s bir tane de oyun dışındaki tüm işlerini görecek kaliteli bir laptop alırsın, kim hangi mantıkla böyle bir cihazı alır bilemiyorum.

 • tarık

  eeee. eee. macid ...iieeeie. oyun oyna... miraz dikkat et artık...

 • İbrahim

  bu kalın laptoplar çocukluktan gelme ilgiyle hep çok çekici gelmiştir sırf bu yüzden bile alabilirim ama aşırı pahalı

 • Alperen @alperen

  30 yıllık evli bilirkişi raporu:Evlilere masaüstü,bekarlara dizüstü uygundur.Evli olanlar anlar olmayanlar zamanı gelince anlar.

 • ali

  3d gereksiz demiyorum fakat gereklide değil lakin filmlerde randım alınabiliyorsa iyi sonuçta sadece oyun için değil ayrıca sıcaklık değerlerini söylememişsiniz veya ben atladım gerekli bilgilerdi

 • Yaya

  Otoseyir bu gece?

 • Mert

  abi bende asus g750jh cvo41h moedeli var, cihaz fişteyken %93ün üstüne çıkmıyor yani fullenmiyor, onun dışında, cihazı fişten çıkardığım zaman ne kadar azaldğını göstemriyor, yani %93 te kalıyor aradan 1.5 saat geçtkiten sonra direk kapanıyor, ve ben %10 a %4 e filan düştğünü göremeyiorum.. sorun nedir acaba?

 • fsh77 @fsh77

  O paraya ekran ufak kalmış,daha iyi masa üstü toplar kocaman ekranda oynarım keyifle...

 • gokhan

  incelemeyi kaldırdınız mı ?
  gözükmüyor !

 • tropik

  Bu erkekler olarak ne çekiyoruz biz bu kadınlardan yana? Ben hala oda savaşımı devam ettiriyorum. Odamı kaptırmaya niyetim yok. Sürekli odama sortiler yapılıyor eşyalarım kaldırılıyor ama mücadelem sürecek.

 • Oguz

  2 aydir kullaniyorum, workstation olarak.
  Su an elimdeki en hizli bilgisayarlardan biri ve full bir workstation tasiyabilmek gercekten buyuk konfor..
  laptopla ilgili iyi yanlari,
  cok hizli, iki ssd si cok hizli, hdd si de yeterli duzeyde,
  ekran karti elimdeki tum desktop ekran kartlarindan cok daha hizli..
  ekrani cok parlak ve 3d ozelligi cok cok iyi, 3d film izlemek cok zevkli..
  malzeme kalitesi oldukca iyi ve pil omru boyle bir canavar icin yeterli duzeyde

  kotu yanlari
  klavyesi berbat.. gorunusu ve tuslarinin mesafesi iyi ama tuslar tam basmadan calismiyor (thinkpad serisinden sonra bana oyle geliyor olabilir) boyle bir klavyeyi oyun cihazina nasil uygun gorurler aklim almiyor. klavyede uzun sure hizli yazmak yorucu hale geliyor tam parmaklarinizi klavyeye vurmak zorunda kalmanizdan dolayi.

  agir... sirtiniza alip biryerlere yurumek iskence olabilir ancak araba ile yolculuk ederken ya da evin bir odasindan diger odasina gecerken mobil olabilirsiniz.

  ekranin arkasindaki yumusak kaplama cok ince, 3-4. defa sirt cantasina koyduktan sonra koselerinin asindigini gordum, sanirim tamamen soyulmasi fazla zaman almayacak.

  pahali.. ancak bu ozelliklerde bir sistem toplamak zaten pahali olan birsey. 6500tl civarina aldim. 3d gozluguyle 3d monitoru olan, yuksek performansli ekran karti olan, 32gb rami olan 2 ssd si olan bir desktopu da bugun 5000tl den asagi toplayamiyorsunuz, yanina bir de 3 saat yetecek guc kaynagi ekleyin size gene 6500tl lik bir fatura cikacaktir.. benim bu laptopu almamdaki mantik buydu ve 2 aydan sonra halen pisman degilim..

 • Ahmed Taha

  Bu bilgisayarı Türkiye'de nerede bulabiliriz?

 • Ziyaretçi

  iyide kardeşim bilgisayardaki işletim sistemi orjinal değil

 • wise

  Buna verilecek para ile.

  GTX 770 ekran kartlı. İ7 4770k işlemci ve ssd dahil monitör dahil sistem.
  İphone 5s
  İpad air.
  Bİr de sağlam bir usb disk ve bellek alınır.

  Yazık buna verilecek paraya. Unutmadan kulaklık, ve klavye fare seti de rahatça alınır.

 • Ömer

  Asıl kötü yanı 2 yılda yaşlanması ve onarılamaması.

 • Mert @824

  bu bilgisayarı türkiye'de nereden nasıl alabiliriz acaba.bildiğim kadarıyla belli başlı mağazalarda olarak satışı yapılmıyor.birkaç tane sitede gördüm ama bu kadar para ürünü hiç görmeden yakından bakmadan sitelerin ne kadar güvenilir olduğunu bilmeden gözden çıkarılabilir mi? bu konuda fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum...

 • Ziyaretçi

  böyle bircanavara sahib olayımda ben onu ağrı dağının tepesine bile taşırım 🙂