Paylaş Paylaş

Yayıncılar İçin Monitör Seçimi / ViewSonic VP2756-4K

Özellikle internetten canlı yayın yapanlar için ufak bir monitör satın alma rehberi hazırladık. Konu mankenimiz ise ViewSonic VP2756-4K.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KRAK3NN @passenoir

  4k 60hz harika bir yayıncı monitörü incelemişsiniz tebrikler,Viewsonic reklamlarınız hiç başarılı değil

 • Realblue1 @realblue1

  60 Hz olduğunu görünce her şey bitti.

 • Cirrus @fatihgulcicek

  60 hz monitöre evdeki kedim bile bakmıyor.

 • imperio @imperio

  Yayıncı için 60hz monitör mü 😮 Hem de 4K 144hz fiyatına. Viewsonic fiyatlama işini biraz düşünse fena olmaz gibi. Pantone onaylı falan filan tamam da, Samsung Odyssey G7 (G70A) 4K 144hz 7500'e satılırken bunun 10.000'den başlamasının açıklamasını yapamazlar

  Bir de şu joystick'in maliyeti ne ki koymuyorlar hala anlamıyorum

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Yeni geldiği içindir. Yeni gelen her şey yeni kurdan. Samsung da alınabilir. Renk doğruluğunu kıyaslamadım ama benim senaryomu karşılıyor.

  • imperio @imperio

   @gamsizm Epey'e ve Cimri'ye göre Viewsonic Kasım ayında ilk kez girmiş TR stoklarına, 6000TL'den satılmış. Zamanla fiyatı yüksele yüksele bu hale gelmiş. G7 ise daha yeni bir monitör, Ocak ayında girmiş ilk kez stoklara, o zaman 10.000'den satılıyormuş şu an 7500TL. Samsung fiyat düşürmüş Viewsonic fiyat basmış. Viewsonic her zaman pahalıya satıyor diğer markalara kıyasla. Eski monitörüm Viewsonic'ti, gayet de memnundum ama o zamanlar fiyat politikaları böyle değildi, rekabetçiydi. Tamam istiyorlarsa biraz daha pahalı yapsınlar da bu kadarı da abartı, nasıl satıyorlar bu fiyatlara bilmiyorum. Ve o tuşlar 😀 Bu kadar pahalı satıp joystick maliyetini mi düşünüyorlar? İnanılmaz.

   Samsung'un renk doğruluğu kutudan çıktığı halde fotoğraf işleri için uygun değil, biraz fazla sıcak renkler ancak ufak bir oynamayla doğru seviyeye geldi.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @protego Asus'un sertifikalı monitörleri de öyle. Bu kalibrasyon işi olup da rekabetçi fiyata olan monitör görmedim. ProArt ile kıyasla. Bir de yeni monitör manasında değil de yeni sevkiyat anlamında söyledim. Samsung şu an her konuda fiyatla eziyor rakiplerini. Çinlileri bitirdi adamlar. Bu monitörü de kaçırmayın.

  • imperio @imperio

   @gamsizm Kaçırmadım 😀

   Asus'u hiç saymayalım Murat Abi 🙂 Asus artık 2. Viewsonic. Samsung G7 ile aynı paneli kullanan monitörünü 15.000'e satıyor Asus.

   İşin içine gaming kelimesi girince fiyatlar uçuyor diyorduk, artık renk işi de aynı olaya döndü. Biraz rekabet etseler aslında güzel monitörleri var da işte, neyse

  • Mehmet @m-menguc

   @protego samsung g7 den bi tane de ben sipariş ettim. fiyat aralığında bence benzeri yok.

  • imperio @imperio

   @m-menguc Gerçekten şu an rakipsiz kelimesinin hakkını veriyor. Hayırlı olsun 🙂

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Her şeyi çözen çözünürlük ve tazeleme hızı ve markaların suistimal noktası fiyat içim...

 • GormYa @gormya

  Bu profesyonel bir monitör. %100 sRGB sunuyor ve kalibrasyon sertifikalı. Yani asıl amacı yayın monitörü olmak değil, profesyonel alanda kullanılmak. Örneğin fotoğraf düzenleme, matbaa için tasarımlar üretme gibi. Renk doğruluğuna ihtiyacı olan birinin de 60 hz üstü bir monitöre ihtiyacı olma olasılığı az. Derseniz ki ben hem renkleri doğru göreyim, hem 4k olsun, hem de 144hz olsun. O zaman bütçenizi arttırmanız gerekir. Tabii pantone onaylı olmayan bir monitör alınca da birkaç bin TL verip düzgün bir kalibrasyon cihazı edinmeniz gerekir. Kalibrasyon olayı grafik bazında profesyoneller için şart değil. Sadece düzgün iş çıkarmak için yapmaları gerekiyor. Ancak bir elektronikçi olsaydınız ve devlete iş yapıyor olsaydınız, tüm cihazlarınızın kalibrasyon sertifikası olmak zorunda olurdu. Bu nedenle aynı marka model 2 cihazın kalibrasyon sertifikası olanı daha pahalıya satılıyor.

  Uzun lafın kısası; Yok benim amacım sadece oyun oynamak veya kişisel amaçla kullanmak diyorsanız da bu monitör sizin için üretilmedi. Bu monitörü doğru renk veremeyen veya kalibrasyon onayı olmayan monitörler ile kıyaslamak, elmayla çorbayı kıyaslamaya benzer. İhtiyacınız neyse onu alın.

Benzer Videolar