Doom incelemesi

En son Doom 3'te bıraktığımız seri, numarasını attı ve Doom olarak yeniden başladı. Oldukça eğlenceli olan Doom, eski temalar, sesler ve karakterlerin yanında, yeni dinamiklerle de geliştirilmiş. Yeniliklerin kesinlikle artı değer kattığı Doom'u PC ve PS4'te denedik.

PC sürümünü PlayStore'dan satın alabilirsiniz.
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 61

Shadow of the Beast incelemesi

Shadow of the Beast, Amiga'nın efsane oyunlarından biri. Özellikle grafik kalitesi ile herkesi kendine hayran bıraktıran oyun, Playstation 4 ile yeniden hayatımıza giriyor. Orijinaline sadık kalan yerlerinin yanında, tamamen yeni dinamiklerle geliştirilen oyun oldukça iyi bir yeniden yapım olmuş.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye'nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir'in teknolojiyle ilgili son gelişmeleri verdiği YouTube hesabıdır. Teknolojik ürün incelemelerine, teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu hesaptan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 33

Amiga'nın sevilen klasiklerinden North & South incelemesi

Amiga'da meşhur olan ama birçok formatta karşımıza çıkan North&South, görselliği ön planda olmasa bile sizi saatlerce ekran karşısına kilitleyebilecek bir potansiyele sahipti. Oyun 2012 yılında yeniden piyasaya sürüldü. Eski oyunda olmayan kimi iyi kimi kötü eklerle gelen oyun, aynı ağ üzerinden iki kişi ile oynanabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35

Amiga klasiklerinden Wings incelemesi

Hemen hemen her Amiga sahibinin merak edip oynadığı Wings'i hem oynuyor hem de yenilenen güncel versiyonu 'remastered edition' ile kıyaslıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 42
soyuhan paylaştı.

Filmleri oyunlarla buluşturan firma: Ocean

Tozlu Raflar'ın bu bölümünde 1980'li yıllara dönüyor ve uzun bir süre boyunca bilgisayar oyun piyasasına hükmetmiş olan Ocean firmasını anımsıyoruz. Firmanın 1984 yılında kuruluşundan, 1996'daki satılışına kadarki ilginç öyküsünü, çıkardıkları en tanınmış oyunlarla birlikte ele alıyor, o günleri tekrar yaşıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 119

Jane's serisi: Simulasyonların altın çağı

Günümüzde unutulmayan yüz tutan bir oyun türü olan simulasyonlar, 1990'lı yıllarda Electronic Arts'ın savunma alanında uzman yayıncılardan Jane's ile imzaladığı anlaşmayla altın günlerini yaşamıştı. TeknoSeyir editörleri, efsaneleşmiş Jane's serisi simulasyonları US Navy Fighters, ATF, Longbow, WWII Fighters, F-15 gibi örnekleri üzerinden tartışıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35

Commodore 64 Efsanesi 30 Yaşında! - Bölüm 1

Bu yılın Ağustos ayıyla birlikte, milyonları bilgisayarla tanıştıran harika cihaz Commodore 64'ün piyasaya çıkışının 30. yılını kutluyoruz. 1982 yılında rakiplerinin üçte biri fiyatla piyasaya giren ve daha önce bilgisayarla tanışamamış büyük kitleleri bilgisayar kullanıcısı yapan bu muhteşem aygıta hakettiği önemi vermek için Tozlu Raflar'da çok özel bir dizi hazırladık. Commodore 64'ü gerek Commodore'un tarihçesi, gerek teknik özellikleri, efsane oyunları ve günümüze uzanan yansımalarıyla ele alacağız. Toplamda 4 bölüm sürecek bu özel bölümlerimizde hem ülkemiz Commodore camiasından isimler, hem de çok nadir bulunan, değerli Commodore ürünleri TeknoSeyir'e konuk olacak.

Bugün sunduğumuz ilk bölümümüzde Commodore firmasının tarihçesini kuruluşundan kapanmasına kadar, özellikle 8-bit bilgisayarlarının ekseninde anlatıyoruz. Konuğumuz, Commodore 64 üzerinde programlama, müzik ve grafik çalışmalarını bugüne kadar sürdüren Hüseyin Kılıç. Commodore markasını taşıyan 8 bit bilgisayarların hemen hepsi programımızda yer alıyorlar. Amiga serisiyse başka programlarda konumuz ve konuğumuz olacak.

İlk bölümümüz yaklaşık 40 dakika! İyi seyirler dileriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 99

Kanlı ama çok da zevkli: Barbarian ve Barbarian II

Bugün olduğu gibi geçmişte de bazı bilgisayar oyunları şiddet yüklü içerikleri nedeniyle toplumun gündemine geldiler, tartışıldılar. Bu tartışmaların odağında olan oyunlardan biri de 1987 yılı yapımı Barbarian'dı. Tozlu Raflar'da bugün hem efsane oyun Barbarian ve devam oyunu Barbarian II'yi hem hatırlıyor, hem de bir güzel oynuyoruz. Üstelik, ek olarak az bilinen başka bir Barbarian oyunundan daha söz ediyoruz.

Kısacası, oyun meraklılarının Diablo III'deki barbarian karakterine kilitlendiği bugünlerde, TeknoSeyir'in gündeminde çok farklı bir Barbarian var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 42
 • Retro Sinan @retro-sinan

  Barbarian oyunu gerçekten çok önemli kült bir oyundur. Sırf bu oyunu oynarken kuzenimle küsmüştük devamlı yeniyordum onu 🙂
  Bu sevgiliyi kurtardığımız barbarian oyunununda (commodore 64 te elbette) farklı cracker'ların birinde büyücünün bize attığı sihirler işlemesin mi? En sonda kurtardığımız hatun çıplak olsun mu gibi sorular vardı. Eğer bunlara yes dersek büyücü istediği kadar büyü atsa da bize hiçbirşey olmuyordu üstelik o sondaki hatun yanımıza geldiğinde çıplak olarak görebiliyorduk. Gerçi çıplak diyorum ama işte commodore 64'ün o muhteşem grafiği ile 😛

 • Mustafa DAĞDELEN @mystic

  belki yersiz olacak ama hocam gözlüğün çerçeve markasının modeli nedir ?

 • ssenginss

  O dönemde oyun diye bunlar oynanıyormuş demek imanılmaz bir gelişme var

 • levent

  sevgili murat ve levent selamlar, Kesinlikle hak veriyorum oyunun yapımcıları nedendir bilinmez mouse opsiyonu kullanmıstır joystick ile daha hızlı ve konforlu oynanabilirdi ancak ufak bir hatırlatma sevgili levent barbarian psygnosis amiga versiyonunda oyunun asıl yon tusları f1 f2 f3 ... f10 dir. Bir de bu sekilde oynamanızı tavsiye ederim

  http://hol.abime.net/35

İsmi kaliteyle özdeşleşmiş firma: MicroProse

Öyle bir yapımcı düşünün ki her çıkardığı oyun efsane olsun, her oyunu unutulmazlar arasına girsin. İşte MicroProse, bu başarıya ulaşmış bir oyun yapımcısı. 1980'lerde Gunship, Pirates, Project: Stealth Fighter gibi simulasyonlarla başlayan ününü ilerleyen yıllarda Civilization, Falcon, UFO, Mech Commander ve Transport Tycoon gibi bomba oyunlarla sürdüren, arada Stunt Car Racer ve Rick Dangerous gibi hareketli oyunlara da imza atan MicroProse'u en ünlü oyunlarıyla birlikte Tozlu Raflar'a konuk ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 38

Uzaylı Peşinde Sabahlamak: UFO ve X-COM Serileri

Tozlu Raflar'da bugünkü konumuz tur bazlı strateji oyunlarının efsaneleşmiş örneklerinden birisi. 90'lı yıllarda hepimizi monitör başına çivileyen, sabahı akşam, akşamı sabah etmeden başından kalkamadığımız UFO ve X-COM serilerini ele alıyoruz.

Birbirinden başarılı strateji ve simulasyon oyunlarıyla kalbimizde yer eden Microprose firmasının 1993 yılında çıkarttığı UFO: Enemy Unknown oyunu, çoğu kullanıcının anılarında özel bir yere sahip. Ardından gelen X-COM: Terror from the Deep ve X-COM: Apocalypse oyunları da oldukça başarılı oyunlar kabul edilse de, strateji sevenler için ilk UFO'nun yeri bambaşka. Bir çok yayın tarafından hazırlanan "gelmiş geçmiş en iyiler" listelerinde ilk sıraların demirbaşı olan UFO'yu Tozlu Raflarda öncesiyle ve sonrasıyla inceliyor, günümüze kadar uzayan yansımalarını değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24
 • c00L

  Programı çok beğendim. Eski oyunlarla ilgili sohbetlerinizi seyretmek çok keyifli oluyor. Keşke daha sık oyun incelemesi yapabilseniz. Bu arada, Levent Bey'in bahsettiği diğer 3 (rus) UFO oyununu GOG'dan almak mümkün.

  "Uzaylısız günler" dilerim 🙂

 • Kemal Kara @the_hss

  http://www.frozensynapse.com/ aha size 10 numara turn-based oyun linux desteği de var daha fazlası için humble-indie-bundle sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • ulaş

  might and magic desem ? :

 • Alper BUL

  Öncelikle keyifli sohbet için teşekkür ederim. Döneminde X-COM: Terror from the Deep oynadığım için kendimi şanslı sayıyorum. Bana ve kardeşime 90lı yılların ortalarında uykusuz geceler yaşatmış olan bu oyunun yeri ayrıdır. Oyunun kurgusu, grafikleri ve yapay zeka gerçekten beni çok etkilemiştir. Turn base oyunların keyfini o yıllarda bu ve benzeri bir kaç oyunla doyasıya çıkarmış bir insan olarak aynı tadı günümüz oyunlarında bulamıyorum.