#akış #TeknoYardım
Merhaba arkadaşlar,
bir dükkan açacağım.. bilgisayar konusunda her türlü bilgiye sahibim..
arkadaşlarım internet kafe aç diyorlar ama sermayesi çok.. ikinci el alım satım, tamir ve diğer ufak tefek işler.. format ve yazılım yükleme gibi.. bu işte para var mı? ve bunun için neler gerekli? cevaplarsanız sevinirim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
 • brsars @brsars

  Format vb. işler uğraştığına değecek para kazandırmaz. Sıfır bilgisayardan da para kazanamazsın ama uygun bulabilirsen ikinci el notebook ya da gelen gidene satacağın modem, mouse, kartuj vb. sarf malzemeleri de iyi kötü para bırakır. Sadece bilgisayar servisiyle işi yürütebileceğini sanmıyorum. Ya elektronik tamiri yapacaksın ya da kamera, alarm akıllı ev falan kuracaksın ki zaten bilgisayarcıların hepsi bu işleri yapar oldu. Herkesin yaptığı işten para kazanılmıyor. Gelen müşterinin başka yerde çözemediği sorununu çözmen lazım yoksa seninle karşı köşedeki bilgisayarcı arasında fark olmayacaksa hiç uğraşma.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  İnternet cafeden öte acaba playstation veya xbox kafe açmak nasıl olur iş yapıyor mu pek bilmiyorum.

 • Joe @joe

  İnternet kafe daha çok gider Urfada. Öğrenci ve asker bolluğu var.

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  İkinci el, tamir gibi bir işte para var mı bilmem. Sanmıyorum. Ama internet cafede hala para var. Yalnız bunu internet cafe diye pazarlamak 2017'de hata olur. Artık e-spor ön planda. Oyun evi adı altında işliyor artık bu işler. Dark passage'ın mağazasında farkettim bunu. Galiba onlar da isim haklarını alıp açmışlar orayı. Gayet dolu oluyor gün içinde. Ekipman da satıyorlar. Bir araştırman da fayda var. Sermayem olsa hiç düşünmeden açardım ben.