Sony Xperia XZ'nin sualtı çekiminden sonra dokunmatiği bozuldu ve sonrasında telefon kapandıktan sonra bir daha açılmadı, şarj alıyor. Bir süre güneşte durdu ve 3 saattir pirinçte ancak hala sonuç yok. Ne yapmalıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bisikletin pedalını çevirdikçe tık tık diye ses geliyor. Ama bisikleti ters çevirip elimle pedalı döndürünce sıkıntı yokmuş gibi gözüküyor ve bu yüzden bisikletçi sorun yok dedi zinciri yağladı ve sorun devam ediyor. Nasıl düzeltebilirim?
#tsbisikletkulübü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • burak karakus @yokkullaniciadi

  Problem ya göbek ya pedal. Bahsettiğniz 7. Viteste birden yüklenme hareketi sırasında, büyük ihtimal rulmanların içindeki bilyaları kıtır kıtır ezdiniz. Ses onlardan geliyor.

  Zincir kayması olasılığı düşük. Öyle olsa pedalın boşa düştüğünden de şikayetçi olurdunuz. Öncelikle pedal, sonra göbeği kontrol edin.

 • Sturmtiger @sturmtiger

  pedalı bastığın yerin zıttına kendine doğru ileri geri çektir boşluk varsa göbek bilyaları dağılmıştır . bisikletin ucuzsa zaten çin malıdır çabuk dağılır . göbek çin malı değişsede o ses azalır ama gitmez hatta shimano giriş seviyesi göbekler bile bunu yapar hissedersin . boşluk yoksa kafaya takma sesleri takıntın 400-500 liraya mal olabilir . atma recep diyebilirsin ses istemiyorsan SM-BB52 Hollowtech II göbek alman gerekiyor buda aynakolun değişmesi gerek buna uyumlu aynakolunda kol gibi fiyatı var Shimano Alivio FC-M4000 300 tl .

  üfürükçü hocaya git ben sesler duyuyom de 50 liraya halleder işini 🙂 şaka bir yana bisikletin her yerinden ses gelebilir boşluk yoksa sorun yok demektir bisikletin herşeyini kusursuz yapamazsın .

  Bisiklet hastasıyım diyorsan Shimano Alivio setli bir bisiklet alman gerek yol bisikleti için tiagradan aşağı alma . 4000-5000 tl gibi fiyatları var bunlar kusursuza yakın çalışırlar

 • Zagor Tenay @zagortenay

  ters cevirincwe sorun yoksa geri geri kullanin...

Allahım sabır ver..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Bir kişi, arkadaşımın fotoğraflarını izni olmadan instagramdan paylaşıyor ve altlarına da sözler yazıyor. Ve aynı kişi fake hesaplardan arkadaşıma mesajlar atıyor. Şimdi polise gitseler bir sonuç alabilirler mi? İfadeye gitse bile yeter.
#konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne yapmamız gerek bunun için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bilgisayarıma kurulu olarak gelen windowsun ürün anahtarını nereden öğrenebilirim?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Komşular dobloların arka camlarını kırıyorlar 🙂
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Saat 2den beri güncelleniyor, deli etti beni.

BeğenFavori PaylaşYorum yap