merhaba iyi günler arkadaşlar.Ben çinden qcy t1 pro bluetooth kulaklığını aldım ve bu kulaklığı laptobuma bağlamaya çalışıyorum ancak laptobuma bağlarken hem sağ hemde sol kulaklığı ayrı ayrı görüyor ve tek bir kulaklığa bağanıyor(sadece sağa yada sadece sola).Bu sorunu nasıl çözebilirim.Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

merhaba iyi günler.Kendi telefonum (xiaomi redmi pro) aşağıdaki siteden root atmaya çalışıyordum. https://forum.xda-developers.com/redmi-pro/how-to/twrp-redmi-pro-t3516227
6. adımı da tamamlayınca telefonumda team win recovery project adında bir şey açıldı.Telefonumu bu uygulamadan bilgisayara bağlamaya çalıştığımda bilgisayarda cihaz tanımlanıyor ama telefonun hafızasını göstermiyor.Göstermediği için diğer etaplara devam edemiyorum ve diğer bir sıkıntı telefonu yeniden başlattığım zaman miui logosunda takılı kalıyor.Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Arkadaşlar ben voice cancelling kulakiçi kulaklık almak istiyorum sizce güzel markalar ve ürünler nelerdir bu tarz kulaklık kullananlar artılarını ve eksilerini söyleyebilirmi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
 • Buğra Keskin @bugra-keskin

  Benim şu ara favorim bu ancak noise cancel yok, isolate var. Bt 5.0 var ki bence çok önemli..
  https://www.soulelectronics.com/products/x-shock-bluetooth-true-wireless-earphones

 • protego @protego

  Yalnız cihazının desteklemesi gerekiyor yoksa çalışmaz özellik, haberin olsun.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Kulaklığın kendisinde olan ve şarjla çalışan bir yapı sayesinde,mevcut ortam gürültüsüne zıt dalgalar yayarak çalışan bir sistem değil mi?
   Farklı şekilde çalışan varyasyonları varsa bilmiyorum.

  • protego @protego

   @mr-bell O sesleri alıp analiz edip zıt sesleri yaratıp tekrar kulaklığa gönderen telefon. Kulaklık değil. Kulaklığın öyle birşey yapabilecek donanımı yok zaten. O yüzden cihazın desteği gerekiyor. Bilgisayara taksan dahi bir işe yaramaz. Ki birşey daha var, kulaklıkların jakları 2 veya 3 pinli olur. (jaklardaki siyah halkalardan bahsediyorum) Noise canceling olanlarda bu sayı 4'tür. Ve bazı cihazlar 4 pini de desteklemez. Yani noise canceling kulaklıkları o özellik olmadan kullanayım dersen başka cihazlarda normal kulaklık olarak bile kullanamayabilirsin. Bendeki Sony kulaklığı mesela başka cihazlara takınca ses saçmasapan geliyor, Samsung'un birkaç modelinde denemiştim. Bilgisayara takınca normal ama.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @protego Vakti zamanında bir youtube videosuda kablolu olmasına rağmen şarja ihtiyaç duyan,aktif gürültü önleme özelliği olan bir kulaklık görmüştüm,işi o kısmın yaptığını söylüyordu ki bana mantıklı geldi.
   Sadece senin dediğin gibi olduğunu varsayarsak o zaman jak girişi sorununu o özellikte bluetooth bir kulaklık alarak çözebilir.

  • protego @protego

   @mr-bell Sesi analiz edip tersine çevirmek için telefonun hem donanım hem yazılım olarak desteklemesi gerek. Kulaklığin bunu yapabilmesi için içinde işlemci olması gerekir. İçinde bu iş için işlemcisi olan bir kulaklık varsa ben görmedim bilmiyorum. Ama öteki türlü işi yapan kulaklık değil telefondur/cihazdır. Kulaklık dediğin şey basit bir hoparlör ve mikrofon. Ses analiz edecek herhangi bir donanıma sahip değil.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @protego Anladım,ben modelini hatırlamıyorum o yüzden şu desem yalan olur.
   https://www.jabra.com.tr/business/office-headsets/jabra-evolve/jabra-evolve-75e
   Şu kulaklık için durum nedir bilgin var mı?
   Telefona uygulama kurup çözülebilir mi,siteye bakındım ama göremedim.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Xiaomi'nin bu şekilde ürünü var buna yönelik ama type c girişli,teknoseyirin jabra kulaklık incelemeleri var ama onlar daha çok spor yaparken kullanıma yönelik kalıyor,bakarken aktif gürültü önleyicili diye bakarsan yararına olur,kendin gelip ilk ağızdan sorman güzel olmuş,takip etmesi kolay olur.
  @mehmet-tugrul-arslan gibi @ işaretinden sonraki kısmı yazarsan kullanıcıyı etiketlemiş olursun,arada troller oluyor onları engelleyebiliyorsun,takip etme sistemi vs var.
  Kurallar var,onlara mümkün mertebe dikkat et,direkt olarak şahısları hedef göstererek sövme,hakaret etme,zaten sitede küfür etmek yasak o yüzden kışkıştıcı yorum yazan olursa sövme ki sonra uğraşma,engelle geç.

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  kulakiçi değil ama kulaküstü Voice değil ama 🙂 Active Noise Canceling özellikli kulaklığım var AKG 490NC modeli, birbirini tekrar eden gürültüleri mükemmel kesiyor. hatta bazen kafayı dinlemek için takıyorum müzik dinlemeden. Kulakiçi olanları denemedim ancak farklı bir deneyim sunacağını sanmıyorum. sonuç olarak tavsiye ederim. bir değer kesinlike katıyor