2000 liraya kadar ssd'li notebook öneriniz var mı?Liseli yeğenime alacağım.(Ders çalışma,yazılım öğrenme amaçlı)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ANKA @anka

  Varsada sorunlu olabilir. Dolar kuru yüzünden 2500'den başlıyor diye biliyorum.
  Ama upgrada işlemlerinden anlarsanız önerim şu;
  1700 TL lik AMD APU lu bir notebook alırsınız. 300 TL ye ise 240 GB SSD alıp Notebooktaki sistemi bire bir klonlayıp SSD upgrade yaparsınız.
  SSD Notebookta olması gereken bir özelliktir. Özellikle win10 lu bir sistem se kesin gerekir. Benim 6 yıllık notebookumda SSD var. Yani sonradan taktım. Çift çekirdekli. Diğer bir notebookumda ise 4 çekirdekli apulu bir sistem var. Ama SSD yok. Benimkinin yanına yaklaşamıyor. Açılışlarda felan 5 dakika bekletiyor. Zamanla birkaç program kurunca SSD olmayan notebooklar bu hale geliyor. Sistem performansını kullanamıyor.

 • Doğaç @dogac

  Az bişey daha koyun benim x550jx'i alın, 240gb ssd'li 😀

 • Serdar @seac

  Öyle bir şey var mı ki cs go açmasa da eskilerini açar 😂

Vikipedi kararı hala tartışılıyor.PKK'yı özgürlük savaşçıları olarak gösteriyorlar. Adamlar diyor ki Türkiye terör örgütlerini destekliyor, DEAŞ'ı bile destekliyor diyor.Türkiye Cumhuriyeti' de diyor ki bu yazıları kaldırın,yanlış bilgileri kaldırın.Bunu bildiğin halde Vikipedi' nin kapatılması hataydı, diyorsan sende sorun var.Tarih konusunda Türkçe'sin de bile hata var.Bazı malum gruplar Vikipedi'de çoğu maddeyi kendilerine yazarak propaganda yapıyordu.İngilizce' sinde de vardı.Turan aslında Farslıların bir arada yaşamasından tutun.Diğer Türk kavimlerinin Moğol olarak lanse edilmesi özellikler Tatarların, Türk-İslam bilim adamlarının Fars ya da Arap olarak gösterilmesi, Safevi devletinin Fars; Babürlerin Moğol olarak gösterilmesi,Osmanlı'nın Avrupa'ya gönderdiği yardımların anlatılmaması, ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının kazandığı mücadelede düşmanlarının yaptığı şerefsizliğin anlatılmaması ve daha pek çoğu var.
Ayrıca hep sisteme söver herkes.Bu sistemin düzelmesi için çok güzel bir fırsat.Hangi Türk çocuğu kitaplardan araştırarak ödev yapıyor.Gir Vikipedi al sana ödev.Gayet yerinde bir karardı kim ne derse desin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 47
 • Martin @martin

  @figyelem Abd güdümünde kürt gruplarının işid ile savaşmasına mani oluyormuş Türkiye. Türkiye her gün hatay'a roketler düşerken ve insanlar ölürken sınır güvenliğini sağladığı için ve kürt güçlerinin sınırın karşısında koridor açmasına mani olduğu için ABD'nin bölge politikası ve Rusyayla ters olduğumuz dönemde ABD ve Rus güdümünde yapılan ortak probagandanın sonucu bu. Bölgede Türkiye'nin kımıldaman durmasını istiyorlar ve karşıda Kürt devleti kuracaklar. Türkiye Tüm güney sınırını kaplayan bir düşman kürt devleti istemiyor. Bölgedeki ÖSO'ya az miktardaki Türkmenlere destek veriyor. İşid mevzilerini de top ateşiyle bombaladığımız çok olmuştur. Hatta biz bunları yaparken EU uçak göndermiyor hava desteği vermiyor diye yakınıyorduk.

 • figyelem @figyelem

  @martin Benim dediklerim o olaylardan öncesi daha İşid adı bilinmiyor Esad sadece sebepsiz halkına zulmediyor gibi gösterildi. Daha Dünya lagaluga yapmadan önce. Her şeyin en başında hükumetin başındaki şahsin anti esad politikasını anlamak lazım önce. her şey başlamadan nasıl bu hale geldi. bir isyan nasıl başladı iç savaş seviyesine geldi bunu görmek lazım. hatay'a turist akıyor ama bu turistler libyadan tunustan fastan demişlerdi. o turistler bir daha hiç dönmedi direk sınırı geçip suriyede terörist olarak faaliyetlerine devam etti. türkiyedeki vahabi arapçı gruplarda para akıttı. islamcı hükumetimiz olduğundan bunlardan az çok bilgileri vardır ama genelde müslümana!!!!!!!! dokunmuyorlar önce. El Nusra gibi gruplara destek verildiği çok söylendi hükumet kanalından onlarda sonra İşid'e katıldı çıktı falan. Tabi bunların dillendirilmesi kürtçü türkiye düşmanı diasporanın işine geliyor,çarpıtılıyor. Ama bir Türkün gözünden olaylar tamamen asılsız değil. Eğer orada Rusya'nın,ABD'nin ve Suriye'nin de terörist gruplara verdiği destek iddaaları listelenecekse adil olur. Bu haliyle adil değil.

 • Martin @martin

  @cenk_akay08 Açıklanırsa inanır mısın?

#TeknoYardım
#akış Herkese selamünaleyküm.
3 hafta önce Türknet'e geçmiştim.İlk gün 15 mbps hız almıştım.2 hafta böyle devam etti.
Sonra internet sürekli kesilmeye başladı.Ankastre kutunuzda sorun var dediler.Elektrikçiye gittim
eğer bozuksa internetin komple gelmeyeceğini söyledi.O gün sıkıntının düzeldiğini söylediler.Bugün de internet hızım 3mbps'ye düştü.Canlı destekten sorunu anlattım tekrar ankastre kutusunu söylediler.Ben de geçen sefer sorunu çözdük dediklerini söyledim.Daha sonra altyapınız eski dediler ev yeni dedim.Kablonuz ince o yüzden hızınız bu kadar diye uzatmaya devam ettiler.Eski hızı söyledim , arıza kaydı oluşturdular.Arıza kaydı daha önce 5 6 kez oluşturdular netice alamadım.Ankastre kutusunu başka bir elektrikçiye mi göstereyim yoksa
tüketici haklarına mı şikayet edeyim?Aynısı daha önce Vodafone da yapmıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dolar niye birden arttı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Bilgisayarım 6-7 denemede bir açılıyor,oyun oynarken ara sıra mavi ekran veriyor sebebi ne olabilir?#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Aranızda L.A Noire'yi Windows7'De çalıştırabilen var mı?Loading ekranı geliyor sonra kapanıyor. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Yaz indirimlerinden AC2 almıştım.Oyun başlatılamıyor(kayıp uygulama dosyası),diyor.Çözüm hakkında yardım edebilecek var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=c2ZFvlZY40Y Nvidia'ya teşekkürler. #akış

Geforce 1080: Which country pays the most?

I'm not here to promote or to bash, simply to see what different countries have to pay for the new flagship Nvidia card. How much does each country have to p...
BeğenFavori PaylaşYorum yap